BESTE GEROOKTE PALING, DE JONGin de Slijkstraat. TE ARNHEM. liet is mot de genoemde teerlikeur (GouJron de (luyot) dal men met den besten uitslag proeven genomen lieett in zeven hospitalen en gasthuizen 4e Parijsalsook te Brussel, Wconen en Lissabon. Dell eer Guyotheeft tevens kleine kapsules ter grootte van een gewone pil vervaardigd die onder een enveloppe van gelatine zuivere IS'oor- wecgsche teer bevatten. Deze vorm is bizonder aan te bevelen voor hen die een afkeer van leerwaler hebben of veel op reis inoelen zijn. Twee of drie teerkapsules genomen op 't oogen- blik dat men gaat eten vervangen gemakkelijk de teerlikeur. leder llacon van twee francs vijtlig centimes bevat zestig kapsules. Dit is voldoende om te bewijzen hoe goedkoop het gebruik is der kapsules de Goudron de Guyol. Vijf lot zeven en een halve cents daags. Wanneer eene verkoudheid verouderd isof wanneer men het effect wil be spoedigen kan men de teerkapsules gelijktijdig gebruiken met de teerlikeurdie men dan bij 't eten en naar bed gaan inneemt. Deze dubbele aanwending ontslaat van het gebruik van afkook sels pales en siropen en dikwijls reeds gevoelt men na 't eerste gebruik de gezegende werking. Allerlei In hel badhótel. «Is u hier ouk om de baden le gebruiken mejulvrouw Zoo als men dal nemen wil, mijnheer! Ik ben hier eigenlijk oui voor mijne moeder een' schoonzoon ie zoeken." Te Delfl heeft iemand zich zoo diiflig ge- maakl op een dronken man die hem eene kan melk van zijn wagen wilde stelen, dal hij plot seling dood neerviel. Volgens telegrafisch berigt uit New-Yoik is het Aiuei ikaansch ooilogsehip II e r o n nabij Noord Carolina gezonken, waaibij -4 officieren en 50 manschappen veidronken zijn. De equi page bestond uit 15 officieren en 119 man. De correctionneele r egt bank te Antwerpen heetl wegens landlooperij lot drie dagen gevan- gcnisstral veroordeeld een gewezen minister van den koning van Hannover de man was •vroeger een voornaam advocaat te Keulen doch heeft zijn gansche vermogen verkwist. Het onderzoek in de zaak van den te Am sterdam overleden kapitein van het 0. I. leger wiens sterven aan veigilliging door wijn toege schreven werd, schijnt geen enkelen regtsgrond tol dat vermoeden op ie leveren. Het chemisch onderzoek van den wijn en de niAag zou zelts geen spoor van vergiitiging hebben aangeduid. Toen de sneltrein van Keulen naar Brussel, ten 4 ure 's morgens nvt vollen stoom tusschen de stations van Corbeek-Loo en Leuven reed sprong een persoon, die zich in een koopwaren- wagen had laten sluiten mei een pak koopwaar op de baan. De Hiel bekwam in zijn val op den spoorweg kneuzi^^n aan hel gelaal cn nog dienzeltden dag werd hij te Leuven in een heiberg aangehouden. Tc Beunningen is velleden week in eene weide geschoten een wild zwijn van ongeveer lUO pond zwaarte. De knecht van den heer Hoogveld Bosch en eenige jongens zagen het in de weide liggen nabij eene koe. Zij gebruikten de volgenden list zij stuurden kar en paard in de weide en naderden allengs het dier tol dat zij het genoegzaam onder schot hadden; een hunner gal vuur, het dier sprong op liep een 30 pasten en viel dood neder. Vermoedelijk is nog een ander wild varken in den omtrek daar dit hleek niet te zijn gewond ge weest en dus hetzelfde niet zijn kan dat de weck te voren aangeschoten was. De minister van binnenlandsrhc zaken heeft aan de commissarissen der konings in de pro vinciën magtiging verleend om weder vergunning te verleenen tot den in- en doorvoer van scha pen uit Duitscbiand. Telegrammen. Parijs 27 Nov. (K. ZDe ministers zijn heden ni«.t in de kamer van afgevaardigden verschenen. De geruchten betreffende het aftreden van den maarschalk zijn voorloopig als ten eenenmale ongegrond aan tc merken hoewel de Moniteur ze heden weder vermeldt, lot schrik van de recterzijdc. Het blad zegt nl.«De maarschalk acht elke verdere toegeeflijkheid onmogelijk. De regterziide is besloten de begroeting te be handelen. De minister van financiën za' van deze gelegenheid gebruik maken otn op nieuw te verklaren dat aan de vorming van bel nieuwe kabinet niets anders dan luit denkbeeld van verzoening en geruststelling ton grondslag ge legen heeft. Mogl desniettemin de kamer wei geren de begrooting goed te keurendan zal de maarschalk eene boodschap indienen waar bij hij den senaat tol icgter maakt en dezen opdraagt te verklaren wat gebeuren moet: of de kamer moet opgelost wordenof de presi dent der republiek moet altreden. St-Petersburg27 Nov. Oliicioel berigt uit Bogot«Den 25 hebben de Turken op den weg naar Schuinlu onze voorposiliën bij Kowatschiza aangetast; zij weiden met groot verlies terug geworpen. De onzen vervolgden de Turken tol voorbij Polomarza en Gajowo achter Paralon. liet verlies der Bussen is gering." Sh Petersburg, 27 Nov. Officieel berigt uit Bogot«Den 26, 's morgenshebben de Turken met groote krachten onze versterkte position bij Trostinik en Melsclika aangevallen. Na een feilen strijd hebben de troepen van grootvorst Wladïmir den vijand teruggeslagendaarna gingen zij aanvailenderwijze te werk cn ver volgden den vijand tot dat de duisternis viel. De aanval der Turken werd met de uiterste hardnekkigheid gedaan; zij naderden tot honderd schreden bij onze batterijen, en leden dus grootte verliezen. Een aanzienlijke menigte dooden bleef op nel slagveld liggen. De Russen verloren 301) man, onder welke vele officieren." Scmlin, 27 Nov. Al de Serviërs, die in het buitenland verblijf houdenzijn onder de wape nen geroepen. Oostenrijk heeft den invoer van rundvee uit Servië verboden. AMERSFOORT, 29 November 1877. Vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort op Dingsdag, den 4 December 1877, des namiddags ten drie ure. Installatie van den lieer Mr. ivt/i Persijn benoemd-Burgemeester, als voorzitter van den Raad. Punt van behandeling: Benoeming van een' ambtenaar van den Bur gerlijken Stand. Verkiezingen voor de Tweede Kamer. Haarlem. üitgebragt 1137 geldige slem- men. Gekozende beer de Meijicr met 785 stemmen. De heer Mr. M. J. van Lenncp had 160. de heer Mr. A. Kcrdijk 89 stemmen. Assen. Üitgebragt 1102 stemmen. Er inoet herstemming geschieden tusschen de hecrcn van der Fellz, die 518, cn Vos van Stcenwijkdie 333 stemmen bekwam. Op den heer Dibbits waren 115, op den heer Löhman 101 stemmen üitgebragt. Leeuwarden. Üitgebragt 1639 stemmen. Gekozen is de Minister de Boo van Alderwcrelt met 1079 steramen. De beer Mr. A. Heidijk bad 288 en de heer Jhr. Mr. Savornin Lobman 240 stemmen op zich vcrccnigd. Zutphen. Gekozen Mr. Sickesz met 1403 stemmende heer Schimrnelpenninck van der Oye had 1202 stemmen op zich vereenigd. Door het hoofdbestuur van den Anli-dienst- «eivangingsbond zijn bij gelegenheid der optre ding vau een nieuw Ministerie adressen gezonden aan den koning, de Tweede Kamer en den raad van ministers om aan te dringen op de invoering van persoonlijken dienstpligt. In het adres aan den raad van ministers wordt er o. a. op gewezen, dat twee der tegenwoordige raadslieden van de kroon, jhr. H. O. Wichers en mr. J. G. Gleich man leden zijn van den Bond en dAt mr. J. P. R. Tak van Poortvliet op 50 Junij 1875 stemde voor den persoonlijken dienstpligt. De afdcelingen worden uiigenoodigd adiesscu van ondersteuning in te zenden. Met genoegen zal men ongetwijfeld uit de Bre- dasche Ct. het volgende vernemen «Met belang stelling zal voorzeker in den lande vernomen worden dat de nieuwe wet op de Koninklijke militaire academie reeds goed werkt. De goede geestdie bij hel reeds veel grooter aantal kadet- ten licerschl, getuigt er van, dat het leger de zoolang gewen*"hte vermeerdering van officieren van de Koninklijke militaire academie afkom stig, zal verkrijgen. De leiding der kadetien eo de omgang tusschen de vier studiejaren geven alle reden tot tevredenheid. Vooral deze laatste wordt loffelijk genaamd. Van plagerijen geen sprake, veelminder van hel zoogenaamde «ba ren", waarvan onlangs uil Willemsoord zulke treurige gevolgen bekend werden. Tot den zoo beviedigendcn stand van zaken moet, naar wij van bevoegde zijde vernemen zeer veel toe brengen de w ijzewaarop de officieren en leeraren de aan hunne zorgen en leiding toever trouwde jongelieden bejegenen, en waarbij ne vens de noodige discipline een echt mentorale aangename omgang steeds den boventoon voert." Uit Bazel wordt gemeld dat het slagtmasker tot het dooden van rundvee aldaar sedert eenigen lijd vervangen is door een «schieltnaskerhet welk aanvankelijk zeer wel voldoet. Hel bestaat uit een lederen kapwaaraan een korte getrok ken geweerloop is bevestigd, waarvan de mond bij het opzetten der k p juist tusschen de horens komt te liggen. Vooial woidl hel geweer met een patroon met kleinen pnnlkogel geladen, die door een ligte slag op een peicussion door de hersenen dringt. De dood volgt onmiddelijk daar de kogel tot bij de zesde ol zevende hals wervel doordiingt. Hel gebruik van dit toestel is te Anrau teeds verplichtend gesteld vooi bel slachten van groot vee en ouk te Zürieh en Bazel woidt er door de slagcis veel gebruik van gemaakt. Een Friesche dorpsmeid slikte een speld in. Een docter liet haar Deventerkoek eten veel ja meer dan zij lustte en de speld verdween. ÜpmeiLelijk was het; dat in 'l volgende kwar taal er 17 meiden en ontelbare jongens speldeit zouden hebben ingeslikt en dat alle er ook op dezelfde wijze weder afkwamen. Sedert eenige dagen hebben slager; in Over- ijsselache sleden den prijs van liet rundvlccsch met 10 ets. |>er kilo verminderd zoodat men thans prima qualileit kan koopen voor 40 a 45 cis 2de soort vooi 30 a 35 cis.3de soort voor 20 a 25 cis. pet kilo. Burgerlijke Stuud vnu Amersfoort. GEBOREN24 Nov. Antonia Pctronellad. van Hendrik Vonk en Grietje llrandsen. Ja cobus Johannesz. van Krijn van Doorn en Cornelia van Wageningen. 28 Nov. Alijda Johanna Louisa, d. van Jacob van Apeldoorn en Biundjc van Es. Elisabeth, d. van Coon- raad van Nimwegen en Augenios van Ekelen. 211 Nov. Richardus, z. van Jan Hendrik Keizer en Johanna Vet. GEllL'WD: 28 Nov. Pliilippus Johannes Schip pers en Jacoba Schuuring. Jan van Drie en Maria Kraan. OVERLEDEN: 24Nov. Aaltje Voorhorst, 73 j. eehtg. van Antonie Nederbragt. Een levenl. aang. k. vr. gesl. van Hendrik Vonk en Grietje Brandsen.Maria van 'den Brink 12 d. Amalia Hoop, 57 j. ongeil. 25Nov. Marianne de Smit, 3i j. eehtg. van HernardusTbien. Elisabeth Alijda Vei kerk, 4j. 26 Nov. Ja coba Anna van Apeldoornin. Johannes Bernardus van der Last, IS in. Anna Adel- heid Robel30 j. 27 Nov. Johannes Cornells van Ginkel23 m. -- Elisabeth van Vulpen, 93 j. wed. van Hendrik Otlenhok 1 Virus Nisters80 j. echtg. van Elizabeth Maria de Groot. Gijshert Brandsen57 j. echtg. van i'etronella van Balkom. - Hendrik Ili.Jdc van der Steur, 9 m. 29 Nov. Joanna Francina Sanders76 j. wed. van Wilhelmus Johannes van Rootselaar. ADVERTENTIE N. lieden overleed na een smartelijk lijden van ruim vijf weken ons innig geliefsl doch tertje A LID A ELISABETH in den jeugdigen leeftijd van slechts vier jaren en ruim vier maanden. Ons vertrouwen is op den Heere dat hij ons sterke in onze diepe smart. Amersfoort, L. 0. VERKERK, 25 November 1877. C. J. VERKERKSmit. Heden overleed ons jongste Kind 10 maanden oud. P. VAN DER STEUR, 27 Nov. 1877. J. VAN DER STEUR Zkijlstra. Bij Rricven van Meerderjarig-verklaring door den Moogen Raad verleend dèa 8st0" No vember 1877, goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van den 17dtu November 1877N°. 19 geregistreerd te 's Gravcnhage den 24stcn No vember 1877zijn aan HENDRIK HER MAN MOMMA, gedomicilieerd te Amers foort, gegeven al de Region bij de Wet aan Meerderjarigen toegekend, behoudens de be paling van art. 478 van het Burgerlijk Wetboek. JAN VAN DER JAGT Procureur bij den Uoogen Raad. BESTE SPII0T, KASTANJES ANSJOVIS, CHINA'S-APl'KLEN cn FIJNE BOKKINGS bij e a 1 o in bekende C. BECKER'8 1[1\ BALANSEN EN BASCULES J worden alleen vervaardigd en zijn te vbekomen bij de Fabrikanten BECKER A BUDDING

Amersfoortsche Courant | 1877 | | pagina 2