naar men zich voorspiegelt, wel genegen ge lieven te zijnhij het geven van nieuwe krach tige blijken daarvan in den loop des jaarsle trachten nul met genoegen voor leden land bouwers hunne gezinnen enz. enz. ineenle- smelten. Volharding op dien weg noopt gewis allengskens nog moer grondeigenaren, landbou wers enz. medewerking aun hunne ijverige po gingen te schenken. Gedurende eenigen tijd achten wij ons ver- S licht, de aandacht der zieken le vestigen op e merkwaardige eigenschappen der teerkap- sules van Guyotingeval van verkoudheid catharren teering en andere aandoeningen van de bronches en longen. Eene zaak heeft ons echter bijzonder ge troffennamelijk, dat vele personen, die in onze pharmacie komen om dat geneesmiddel te vragenden naam zijn vergeten en het om schrijven met den naam van pillenglobules ja zelfs pastilles. Als men zich direct tot ons huis wendt, is het ons gemakkelijk het geheugen van den kooper te hulp te komen, maar dat is niet altijd het geval als men zich elders aanmeldt om genoemd geneesmiddel te verkrijgen en dat kan tot nadeelige vergissingen aanleiding geven. Wij verzoeken daarom de koopers vriendelijk den naam van teerkapsules van Guyot wel te willen onthouden. Ten einde elke dwaling le voorkomenge lieve men zich vooral te herinneren, dal de handteekening Guyot in drie kleuren gedrukt is op het etiquettedat zich op elke tlacon moet bevinden. Telegrammen. Wecnen1 Jan. (Daily News.) DeAbendpost (de avond-editie van de officiële Wiener Zeilung) bevat hel volgende «De britschc regering heeft, overeenkomstig den wcnsch der Porteden eersten voorberei denden stap bij het russische kabinet gedaan niet het oog op eene bemiddeling, niet zoozeer in den geest van een vormelijk voorstel tot bemiddeling, dan wel met het doel om ter kennis van het kabinet te Petersburg te bren gen dat de Porte geneigd is om vrede le sluiten en Engeland een antwoord van Rusland op deze inededeeling verwacht. Er beslaat grond oin te geloovendat Rusland niet reeds bij voorbaat zal weigeren over het vraagstuk van vrede in discussie te tredenin zulke alge- meene termenen derhalve op eene passende wijze de vraag van Engeland zal beantwoorden. Doch tevens zou het dwaasheid zijnoin nu reeds aan te nomen dat er een werkelijke grondslag voor het sluiten van den vrede voor handen is." blijkens een le Rorlijn onlvangen telegram uit Wcenen beeft de stap der britsche regoe- i ing geenerlei verandering gebragt iri de houding van Oostenrijk tegenover Rusland en Duilschland. Uil Konstanlir.ópel wordt gemelddat de ambassadeurs van Oostenrijk en Duitscliland er in geslaagd zijn de Porie te overtuigen van de noodzakelijkheidom bare voorwaarden voor een wapenstilstand op te geven en die ter kennis le brengen van het Russische hoofd kwartier waar zij dan in overweging kunnen genomen worden. De Pressedie nu en dan berigten van het Oostenrijksche departement van buitenlandsche zaken ontvangtlogenstraft de inededeeling van Russische dagbladenals zou het Londensche kabinet zijn voornemen hebben te kennen ge geven om zekere punten in het Oosten te doen bezetten tot bescherming der Britsche belangen. Allerlei Nog is het onderzoek te Weenen niet afge- loopen over de poging om door omkooping mees ter te worden van 't geheim van nieuw bronzen geschut of een dergelijk geval doet zich in Berlijn voor. Aldaar is een Engelschman gevan gen genomen die daar als correspondent voor Engelsche bladen vertoefde en een hoofdamb tenaar aan 'l departement van oorlog had om gekochtten einde zekere documenten in zijn bezit te krijgen. Ook de bedoelde ambtenaar is gevangen genomen. Men schrijft uit Delden 30 jl. «In deze omstreken werden de beide laatste dagen der vorige week groote klopjagten gehou den. Door 10 jagers werden 115 hazen en en kele pat: ij zon snippen en kouijnen gescholen." Er is onlangs melding gemaakt van de aan komst van eenige Russische officieren te Essen ten doel hebbende mei den fabriekanl Krtipp te onderhandelen over eene leverantie van ka nonnen voor de Russische armee. Volgens de de berigten was er toen sprake van 500 stuks veldgeschut. Volgens een nader berigt echter, thans in een der üerlijnschc bladen opgenomen hebben zij 1200 stuks besteld. Een passagier van het stoomschip Castor der Koninklijke Nedelandsche Stoomboot-Maatschap pij schrijft o. a. hel volgende: «De eerste be stemming van liet schip was NewCaslle, waar wij steenkolen moesten laden om vervolgens naar Genua le vertrekken. Nauwelijks waren wij echter uil hei Engelsche Kanaal of het weder hetwelk reeds eenige dagen niet pluis was ge weest, begon al itoe langer hoe slechter te worden. Óp den avond van den" 12 October daalde de barometer ongemeen laag, alle tee- keuen duidden buitengewonen storm aan. Het schip werd dadelijk gekeerd om nog bij tijds een noodhaven op te zoekenmaar hel schip lag voor den wind, toen ons een orkaan over viel waardoor wij een nacht beleelden welke ons levenslang htugen zal. Hel is onmogelijk zoo iets te beschrijven. Geen orenschelijk ge luid kon meet gehoord worden, door het brul len en bulderen van wirtd en water. Tot drie keeren toe sloeg de machinekap boven ons hoofd inwij kregen daardoor zooveel water in de machinekamer dal wij wel eens twijfelden ol wij het wel meester zouden kunnen worden. De reddingbooten sloegen over boord en stagen uiet stukken van dcelen scheurden uit het dek los, waardoor in onze hutten voel schade werd nangsiigtdoordien hel kuildek overstroomde en al ons goed nat spoelde. Gelukkig dal ieder dien uaclit buitengewoon zijn pligl heeft ge daan aileen aan bovenmenschelijke inspanning danken wij naast God on9 behoud. Hel is wel wonder dat niemand over boord is geslagen behalve eenige onbeduidende kwetsuren heell geen man eenig ongeluk gehad. Tegen den moigen bedaarde het weder eenigszins en kon den wij tegen den middag Dartmouth binnen sloomen. Daar werd het schip weder van nieuwe booten, com pas enz, voorzien, liet een en ander drie weken druilde en duizenden guldens uroet gekost hebben. Vervolgens zetten wij de reis voort en kwamen wij behouden te Genua aan. Tol heden 24 Dec. gaal weder alles goed." De werkzaamheden aan den tunnel, die, onder de bedding van de Hudson door, New- York met Jerky-Cuy zal verbinden, zijn den 1 December 11. weder hervat, na eene lang durige schorsingveroorzaakt door een proces rnet de spoorwegmaatschappij. Deze tunnel zal 2 mijlen lang, 24 voet hoog en 06 voetbreed zijn urel gas verlicht worden en een dubbel spoor hebben. Men berekent, dat het werk niet binnen drie jaar voltooid zal kunnen zijn. Een persoon, die nu eens muzikant of jour nalist, dan weder schilder, toorieelschrij var officier enz. was, en die onder al deze beroe pen afzetterijen heelt begaan is te Parijs ge arresteerd. In deze laatste plaats gal hij zich uit voor Jean Gounodde zoon ran den be roemden componist. Eenige dagen geleden be zocht hij in deze hoedanigheid de restaurant van Brébant. Na den maaltijd verzocht hij den eigenaar zijn naam en beroep opgevend om zijn horloge door een bediende naar de lourbard te doen brengen, üiéband was niet weinig verbaasd den zoon van den beroemden Gounod in zulk een verlegenheid te zien en zou zijn beurs ter zijner beschikking gesteld hebben als hij zich niet had bedacht. Hij zond hem dus zijn bediende. Eenigen lijd daarna betaalde Gounod Junior zijn nota, en zou naar 't Theatre Folies-Diamatiques gaan, waar hij twee plaatsen had. Up dit oogenblik pakte een gendarme hem bij den kraag en ariesteerde hem. Juist die twee plaatsen hadden aanleiding gegeven tot zijn arrestatie. Under den naam van Gounod had de schelm zich voorgesteld aan den boekhouder van het theater, en daar een juwelier ontmoet van den boulevard Vol taire. Hij had met hem gesprokenhad hem verblind door zijn airs, en voor 3000 francs juweelen op crediel gekocht die hij terstond weder verkocht. De juwelier had zich later bedacht en was den commissaris van politie gaan waarschuwen die den valsclien Jean Gounod opzocht en aan het licht bracht dat het een doortrapte schelm wasdie vroeger als onderofficier der jagers te paard was gedeserteerd. De Melbourne Argus deelt mede, dat in ver schillende gedeelten van Australië, en meer be paald op de kusten van Queensland de bevol king te lijden beeft van invallen van springhazen, liet schijnt dat door het gebrek aan voedsel een gevolg van de droogte, die het gelieele jaar daar le lande heeft geheerschl, deze dieren uil het binnenland gedreven zijn. Bij duizenden zijn zij naar de grouden der landbou wers getrokkenen hebben op hun weg allo gras en graan afgevreten zoodal het vee met drooge bladeren moest gevoederd worden. De kolonisten hebben de spi inghazen natuurlijk een geduchten verdelgingsooi log aangedaan. Hon- derde jagers vereenigden zich tol bepaalde korp sen<lie"naar velschillende rigimgen volgens een goed beraamd plan te wei k gingen. Zoo wer den er een iu een tijdverloop van vier dagen 4060 gedood. Er waren daarbij die 125 pond wogen. In Jnlij, Augustus en September was de slagling zoo grootdal hel vleesch hetwelk een uitmuntend voedsel en tevens 'ijn van smaak is, in hliuken is gedaan en onder de benaming van kangeioolins naar Engeland aan de markt wordt gebragl. AMERSFOORT January 1878. Gedurende 1877 zijn le Amersfoort geborenwettig 224 tn. 209 vr. onecht 7 10» 2,-M' in. 219 vr. elders geboren uit ouders al hier woonachtig 1 2.12 m. 219 vr. alhier geboren uil ouders el ders woonachtig 1 2 2.11 m. 217 vr. totaal 448. Getal tweclinggeboorlen 4 met 4 j. en 4 m. Huwelijken tusschen jonginans en jonge dochters 02 D weduwen 5 t weduwenaars en jonge dochters 12 weduwen 0 85 Overleden ongehuwden95 m. 11S vr. gehuwden4.'1 42 weduwenaars en weduwen. 21 ."37 159 nr. 192 vr. elders wonende en alhier overl. 0 ff 15:1 ui. 1*9 M. alhier wonende en elders overl. 2 I levenloos aangegevenen8 12 10*1 in. 292 vr. totaal .">05. Rij Kon. bcsl. is de luitonnnt-kolonel Klijnsmavan het corps ingenieursmineurs en sappeurskonunandanl in hel 9e genie- kommandement te Amersfoortop zijne aan vrage op pensioen gesteld ten bedrage van f1800.'s jaars en is hem den rang verleend van kolonel. Ter beurze te An sterdam was de goederen handel nieuwjaarsdag sterker verligenwouidigd dan de effecten handel. De rreestc groote tir ma's waien alw.-zig, Bij gebrek aan n handelbar e waar werden in den cfl.-etrnliuek grappen ver kocht en niemand verloor daarbij iets meer dan lijd. Te Dalen heeft iemand een geneesmiddel hem door den docler voorgeschreven om hel geregeld bij kleine hoeveelheden re gebruiken in eens ingenomen. Teiwyl hij voorden spiegel slor.d om zich te scheren zakte lirj plotseling ineen en was een lijk. In de vorige wenk is le Znlphen door de politie in een winkel een vahclr muntbiljet van tien gulden in beslag genomen en onmid- delijk aan de bevoegde autoriteit lei vernieti ging opgezonden. Hel nieuwe jaar is te Gioningen op treurige wijze begonnen. Een paar geliefden, die zamen de verwisseling van het oude en hel nieuwe jaar hadden gevierd kwamen omstreeks 1 uur des nachts uil eene herberg in het Luikenieuw- straatjr. om huiswaarts te koeien naar de Steen houwer skade, alwaar hel meisje diende hij haar schoonbroeder Grocncwohl. Toen zij de P.larnix- pijp wilden passeren hadden zij hel ongeluk beiden in het water te vallen. De jongman die zwemmen kon, had het geluk zich door zwemmen te redden, maar het meisje 20 jaar oud, moest het met den dood betalen. Om streeks 8} uur des morgens is haar lijk opge- vischt. In de academische kringen to Kopenhagen heerschte onlangs eene niet geringe agitatie. Do aldaar studccrende dames hadden vroeger aanvraag gedaan om als leden in het studen tencorps Ie worden opgenomen. Met liet oog op de statuten was dit geweigerd, en daar de dames er toen niet verder op aandrongen be schouwde rnwn de zaak al» afgedaan. Spoedig

Amersfoortsche Courant | 1878 | | pagina 2