of naar de Echo van het Zuiden op te zenden die zezoo zij ze daarvoor geschikt achten wel ir hunne kolommen zullen opnemen. De Redactie. (Het bovenstaande overnemendezullen wij daarop nader terugkomennadat voormeld L. Nieuwsbl. het door den Bonds-secretaris te compileren verslag dezer op 11 Maart jl. ge houden vergadering zal behelzenhetgeen thans als zijnde sedert dien datum ruim 14 dagen verloopen wel hoog lijd begint te wordenvooral omdat dit vakblad zich ook heeft laten overvleugelen door de Echo van het Zuidente Tilburg verschijnendeeen blad dat daardoor zijn naam zelfs le veel eer be wijst want als dubbele Echoheeft op 16 Maart j.l. deze Echo kwanswijs als eigen maak selin een bijvoegsel totaal overgedrukt ons op donderdag 14 Maart jl. verschenen ver slag, hetwelk op vrijdag 15 Maart jl. doordui- zende looijers c. s. met graagte werd gelezen en in gansch onze Nationale looijerswereld extra-ordinair welkom was, aldaar warm dis cours opleverde ook zelfs van ofïicieele zijde naar ons overtuigend is geblekenals duidelijk en waarheidlievend hoogelijk is geprezen. 'I Wordt weldra in het Duitsch vertaald en gedruktnaar ons is medegedeeldzoodat ons verslag ook internationale attentie zal genieten. Red. Ameisf. Ct.) Allerlei Woensdag jl. 20 Mairt werd te Londen hel huwelijk van loid Rosebery mei Hannah de Rothschild voltrokken. De biuid is de dochter en erfgenaam van den overleden Mayer de Kolhschildeen der rijkste leden dezer door de fortuin zoo buitengewoon begunstigde tamilie. De bruidegom is een lid van hel Hoogerhuis die in den laatsten tijd een levendig aandeel in de zaken van het land genomen heeft. De bruid is eene geboren Israëlielische en in hel geloof barer vadeicn opgevoed. Lord lloscbery is een der telgen van adellijke familie, die streng aan de lee: der Engelsche staatskeik vasthoudt. Hel huwelijk is eerst voor den Registrar" en eenige uren later in een angltkaansclie kerk niet ge sloten maar bekiachtigd, een verschijnsel, dat, gelijk de Londeusche correspondent van de Haarlemscbe Courant zegt in Nederland algemeen maar in Engeland hoogst zeldzaam is omdat én de kerk én de btsigerlijke ambtenaar de bevoegdheid hebben een huwelijk te sluiten en het bruidspaar zicb dus gewoonlijk óf door de eene óf door den ander in hel huwelijk verbinden laat. Hul israelielische element ge raakte daardoor wel ietwat op den achtergrond maar de tegenwoordigheid van twee prinsen van den bloedeén door christenen én door israë- lieten bemind en gehuldigd, deed het onder scheid van gelooi lusscben de aanwezigen ge heel en ai op den achtergrond treden. Lord Beacensfield de eerste minister, was uitgenoo- digd om bij ontstentenis van den vader, vol gens hel gebruik der Engelsche staatskerkde bruid aan dan bruidegom weg le geven. Ilet Frankf. Journal meldt, dat de zoölo gische tuin te Frankfort uit Java een orangoe- tang ten geschenke beeft ontvangen. «Het goed aardige dierschrijft het blad beeft de grootte van een tweejarig kind, maar is vier jaren oud. In zijne levenswijze heelt hij veel overeenkomst met menscbelijke wezens; bij slaapt lol's mor gens 6 uur, laat zich dan een wuinig melk geven, en sluimert vervolgens weèr in; om twee uur 's middags gebruikt hij zijn middag maal beslaande uil soep, vleescb, brood enz. en lot dessert oranje-appelen. Een eigenaardig heid die hij met de kinderen gemeen heeft is, dat bij zijne digte, roodbruine haren gaarne laat kammen". Hel thans te Parijs verschenen tweede deel van Victor Hugo's Hisloire d'un crime" (coup d'état van 2 Dec. <851) behelst de volgende iravesti-episode «Barthelemy Terrier was volksvertegenwoor diger en stond op de proscriplielijsl. Men gal h<-ni een paspoort; hij werd naar België ver bannen met zijne vrouw. Ook ging hij met dit paspoort eu met eene trouw. Maar die vrouw was een man. Piévéraud uit Allier was de achoonbroeder van Terrier. Toen de coup d'émt werd begaan had hij volgens zijn pligt de wet verdedigd. Daarom was hij ter dood veroordeeld. Men moest hem redden hij was klein en tenger men stak her» in vrouwenkleeren. Daar hy niet mooi genoeg was, moest hij een sluyer dragen. Zijne stevige handen werden in een mof gesio- ken. Zoo gesluijetd en een weinig afgerond was Piévéraud eene bekoorlijke vrouw Toen het avond werd, vertrokken zij naar Brussel. Zij waren alleen in den wagon tegen over elkander gezeten. Alles ging goed lol Arnicas. Te Amiens «»n 't station kwam een gendarme bi'nncn en ging naast Piévéraud zitten. De gen darme vroeg een paspoort, Terrier loonde hel de jonge vrouw bewoog zich niet en de gendarme vond alles in oide. Wij gaan le zamen", zeide hij «ik heb drenst lot aan de grens." De trein ging na eenige minuten verder. De nacht wasdonker, Terrier was in slaap gevallen. Daar gevoelde Piévéraud een knie tegen de zijne. De knie vau de politie. Een laars zette zich op zijn voei de laars van «len gendarme. Eene idylle was ontloken in 't hart van den agent. Daar de tnvi lileel slapen, waagde hij hel ten s'oiie hm kl-ed van de vrouw aan te raken; maai de gesinijerde schooue was deugdzaam. Toch was hei gevaar grootde gendarme drong aan; le giuoie verliefdheid van zijne zijde kon alles doen ontdekken. Dan zou Fercis veran derd zijn in Vidocq en men zou eene wonder lijke geschiedenis hebben beleeld een reiziger geguillotineerd wegens een aanslag door een gen darme gepleegd. Op eens hield de trein op. Een stem riep Quiévrain en 't portier werd geopend: Men .va» in België. lb- gendarme was genoodzaakt uil ie stappen en naar Frankrijk terugtekeeren en op 't oogtnblikwaarop hij den grond raakte hooide hij achter rich de gesluijerde zeggen: Maak dat je wegkomtol ik breek je den nek. Welkom, welkom, mijnheer Van Strompe len! 't Doet mij waarlijk genoegen, dat ge ons eens komt o,,zoeken. Ga zitten voor heden zijt ge onze gast. Ik zal dadelijk rnyn vrouwtje er van kennis geven wat zal ze in haar schik zijn I Je uioet weien ik correspondeer tegenwoordig per telefoon uit het kantoor met de huiskamer. Weikelijk, dal is alleraardigst. Let eens op ik zal haar van uwe komst verwittigen dan kunt gij zelf hooien, wat zij zal antwoorden. Echtgenoot. «Vrouwlief, vriend Van Strom pelen komt zoo even binnen om ons een bezoek te brengen I" Vriend Van Strompelen zet de spreekbuis aan 't oor en hoort uit ega't mond: «Ik hoop maar niet, dat ge dien vervelenden vent zult ten eten vragen Tableau! Een tooneelaQche uil het jaar 1734. In het stedelijk museum te Bruoswijk wordt als curio siteit een tuonecl-affiche bewaard, waaropmen onderaan leest: «Tot gemak van het publiek is bepaald, dat de eerste rij toeschouwers op den grond gaat liggen, de tweede rij kniel., de derde rij zit, de vierde slaat; zoodoende kunnen allen zien. Het lagchen is verboden, omdat het een treurspel is." Men schrijft uit het hooi-Kanaati dal er leven komt in den hooi-handel. Geperst hooi wordt verkocht voor 116 de 1000 halve kilogrammen. Als 't weèr gunstig wordt kan de prijs wel wat dalen. Ook de kippen zijn in dien hoek zeer actief en er is dientengevolge overvloed van eijeren. Die voor een ei 3 cents ontvangtis zeer blij. Men zoo zeggen dal hij daarvoorbij grooten overvloed ook alle reden had. Uit Bazias wordt aan de Berl. Ztg. geschreven datsedert den Donau zonder ijs is er talrjgke vaartuigen aankomen waarvan de vracht uit beenderen beslaan, die op bel krijgstooneel ver zameld worden en bestemd zijn voor de lijm- kokerijen. Deze beenderen-verzending wordt wel als paardebeendcren gedeclareerd maar een en kele blik op die massa bewijst wel duidelijk, dal er zich ook talrijke menscbelijke overblijfsels ja zells menscbelijke skeletten onder bevinden. De ontruiming van de slagtvelden gescbiedt op deze wijze, dal helden ondernemers toegestaan wordt zich voor hun werk door den in 't groot uitgevoerden handel in beenderen schadeloos te stallen en zoo nemen zij dan de beenderen uit de gioote met kalk gevelde groeven waarin het overschot der gevallen menschen en paarden ge worpen woidcn en zenden ze naar de lijtnfa- briekenmet welke groole afleveringen zijn gesloten. In de eerste dagen van Julij e. k. zei in de gemeente Haarlemmermeer het zilveren ieest van de droogmaking van hel meer op luister rijke wijze gevierd worden. Verleden week i*erd le Londen zekere G. Cooper een 24-jarige kok hel slagtoffer van de Engelsche boks-manie. Een ooggetuige, die legen betaling var ten two-pence tot den wed strijd was toegelaten legde daar van de volgende verklaring at: «De eerste schok had geen nood lottig gevolgdoch toen Cooper zich gereed maakte lol den tweeden aanval viel hij plotse ling op den grond en gaf den geest. Geen vooibedachte omstandigheid of «valsch doen" waren daarvan de oorzaak." De geneesheer, die men terstond op de plaats van hel ongeval ontboodonderzocht hel lijk en bemerkte aanvankelijk niets als een wond aan de onderlip wal bloed in den neus en een buil boven bel linkeroog. Bij een onderzoek post-mortem bleek echter dal de dood ver oorzaakt was door het springen van een harlader ten gevolge van overspanning bij hel boksen. Robert Milton de bekende reporter der wed rennen in Frankrijk, deelt het volgende slaaltje van koelbloedigheid en meesterschap mede, door ter engelschen jockey bij de jongste wedrennen le Vesinet gegeven. Hij had twee derde van de baan afgelegd toen de buiksingel van hel zadel brak. Pijlsnel voorwennende, trok hij hel onder zich uitnam hel in de hand sneldezonder beugels op de bloole huid gezeten voorten haaide, ondanks al dien tegenspoed den prijs. Aan den straatweg lusschen Drempt en Keppel heeft een iornieele struiki oovergcschiedenis plaats gegrepen. V iei mannen hebben een boerenknecht overvallen en zijn geld geëischt. Gelukkig voor den man bedroeg dat slechts een kwartje. De politie O*.et onderzoek naar de bedrijvers van dit gevel det in ons laud in bet geheel niet thuis behoort. Een olifant uil de menagerie van Kaufmann te Munchen die in het centraal-staiion aldaar gebragt was om den volgenden morgen per spoor verzonden le worden wist terwijl zijn geleiders sliepen, uit den wagen te ontsnappen waarin hij geplaatst was en wandelde op liet perron en de rails heen en weder. Hij beproef de daarop zijn krachten aan een wachthuisje, dat bij uil elkander nikte, en kreeg daarop een aankomenden goedetentiein in bet gezigt waarop hij losging. Een der baanwachters, die het beest zag naderen en hem poogde te verschrikken werd door hem beetgepakt en op den grond geslin gerd, doch slaagde er in weerwil daarvan toch in een signaal te geven waardoor de trein nog bij tijds stil kon houden en een botsing met den loggen viervoeter vermeden werd. De ge leiders waren inmiddels gewekt en hadden hem tonder veel moeite, onder appèl, zoodat hij spoedig weder in zijn wagen stapte en verdere onheilen voorkomeu werden. Te Parijs is de liefhebberij van het rijden op rolschaatsen nog altijd groot. De ondernemers van het Skating-Paleis in de avenue van het Bois de Boulogne hebben het voornemen een grooten wedstrijd om prijzen te organisceien. Alle liefhebbers der wereld kunnen er aan deel nemen. De eerste prijs is bepaald op 10000 Ir. Men meldt uit Waalwijk, van 19 Maart. Het zoogenaamde chagrijn leder is zooals ieder weet een product uit Duilschland. lu ons land heelt men tot dusverre op verschillende wijten ge tracht, dat leder na te maken, evenzoo met verlakt leder en gekleuide bazanen doch steeds zonder gunstig gevolg. Het Buitenland vooral Duilschland en Engeland spanden in kwaliteit altijd de voorkeur. Thans heeft de toenemende energie onzer fabrieken en looijerijen ten proef genomen met runder huiden als chagt ijnleder op te werken, speciaal voor dames-en heet en- werk. Dit product ziel er prachtig uil e.i kon wel eens een artikel worden dat den buiten- landschen fabriekanten groole concurrentie aan deed. Nieuwe proeven worden genomen. Vrijdagmiddag is te Metlmann een 90j«rige oude vrouw verbrand. Zij had zich met een bran dende pijp in den mond naar bed begeven. Spoe dig stond 't bed en hare kliederen in brand, en voor men haar hulp kon bieden had zij zulke ernstige brandwonden bekouien dal zij nog den zelfden avond overleed. Men schrijft uit Lundeo dat besloten is tot het houden van een groote Landhouw-tentoon- stelling le Londen in 1879 op initiatief van den Lord Mayor in naam van de st.id Londen Hoewel nog niet officieel besloten is, dat bet een Inter nationale Tentoonstelling zal tyn achtdecorr. haar toch van de competentie van geheel Europa cn Amerika. Re~'ds is de voorloopige commissie benoemd, waarin alle autoriteiten van landirouw een plaats hebben natuurlijk ook mannen als de hertogen van Richmond, Westminster en Huecleuj;b, bekend als de grootste landeigenaars terwijl het voorzitterschap denkelijk deu prin» van Wallis zal aangeboden worden. Het gemeentebestuur van Sau-Ftancisco be raadslaagt over eeu uic tw middelom het al-

Amersfoortsche Courant | 1878 | | pagina 2