na nam hij nog diie kistjes sioiren cn koos er de beste oit, liet het gordijn vallen om des le beter de gestolen voorwerpenwaarbij bij nog een dertigtal servetten voegde in te pat ken dronk een flesch St. Jnlien uil, at een broodje met vleesch en vertrok toen stil. Men lieeti den behendigen dief nog niet in handen. Bij het vertrek van den spoortrein van Dussel- dorf naar Gladbaehverl. weektrot een jong btuaren-officier een ontzettend ongeluk. Zijn paard schrikte van de fluit der locomotiefsprong ofcr de barrière en geraakte met den berijder onder den trein. Oen officier werden de beide beenen van het ligchaam gescheiden zoodat hij waarschijnlijk dien dag niet overleven zal. Het paard werd onder den trein verpletterd. llen dresseert nu paarden met de electriseer- machine. Bij elke beweging van verzet vsn de zijde van het paardkrijgt het een eleclrischen schok doordien de machine met hel gebit in verbinding staal 'l Ondeugendste paard wordt dan gedwee en zelfs de wildste paarden uit La l'lata worden in een oogeoblik tam. Uet circus Franconi te Parijs, heeft gebroken met de traditie, dat het grootste deel van het personeel uit heeren bestaat. De kunstrijder essen hebben thans de meerderheiden ook geheel nieuwe «werkzaamheden" zijn uitgedacht, b. v.hei gemeenschappelijk berijden van 8 paar den door 4 personen cene soort van ballet le paard slaande uitgevoerd dal bij dc eerste voor stelling furore maakte. De jaloerschheid heeft een nieuw slagtoffer gemaakt Een jong en mooi meisje Elisa H 21 jaar oud, te St. Josse-ien-Noode heeft zich met een pistool van bel leven beroofd. Zij had den geheelen dag met baar minnaar op de kei- mis ie Dieghem doorgebragt. Ten elf uur scheid den zij. Niettegenstaande hel meisje hem smeekte haar niet te verlatenen zelfs hem bedreigde zich het leven te benemenliet hij baar alleen en vertrok. Op hel oogenblik dat hij de huis deur slootopende het meisje het venster vsn haar vertrek en riep hem toe: «Au revoir, c'est finiNaauwelijks had zy dit gezegd, of men hoorde een pistoolschot. De buren snelden in haar kamer en vonden haar uitgestrekt op den grond liggen. Een straal bloed vloeide oit haar corset. Men rigtte baar open zij stierf terwijl men haar naar bed voerde. De kogel had hel hart getroffen. Door de gewoonte van vele spoorwegreiligers om de conpédenren eigenmagtig te openen, had Zondag II. bijna een verschrikkelijk ongeluk kun nen plaats hebben. Eeoe dame uil Berlijn reisde met haar vijf jarig dochtertje van Posen via Kreuz naar Ber lijn. Op een slation tusschen Posen en Kreuz opende een medereiziger aan den perronkanl de deur van den waggon zonder dat hel trein personeel dit opmerkteen verwijderde zich daarop voor een oogenblik. Toen hij weder in stapte was de trein reeds in beweging. Hij sloeg de deur achter zich toedoch vergat haar ge heel te sluiten. Gedurende het rijden plaatste zich het vijfjarig meisje met den rug legen de deur waardoor deze zieh langzaam opende tol op eens het ligchaam van hel kind onder de angstkreten der passagiers verdween. Een der reizigers had het geluk het kind nog bij de beenen te grijpen en in de coupé te trekken. Op dat oogenblik sloeg het hoofd van bet kind wel is waar op de treèplank doch bet leven was gered. De moeder viel in onmagt van vreugde over het behoud van het leven van haar kind ter wijl de wond gelukkig niet van ernstigen aard was. Woensdag II. bad te Chalelineau de volgende verschrikkelijke samenloop van omstandigheden plssts. Een werkman, die twee dagen tevoren in eene fabriek door een jachtwiel meègeslecpt en door de machine gedood was voor men hem had kunnen heiueu werd begraven. Op hetzelfde oogenblik dal de begrafenis pl**U badweidde opvolger van den overledene insgelijks door bet jachtwiel nuègesleept en door de machine gedood. Een vreeselyk ongeluk heeft dezer dagen op een der scbietterrcinen nabij Berlijn plaau ge- bad. Be matrozen-divisie hield schietoefeningen en het geval wilde dat een granaat niet uiteen sprong. Toen door eenige matrozen pogingen werden aangewend om haar te doen springen •otpiofte zij op eens werden 4 man op den slag gedood. Twee andere matrozen werden zwaar flkwetst en een hunner ia reeds oveiledcu; en ook viee«l men dal de andere zijn bekomen wonden niet zal ovei leven. Er is een geregtelijk onderzoek ingesteld of het ongeval ann de on- voorzigtigheïd der overleJenen dan wel aan een andere ooizaak moet worden toegeschreven. Het Rotterd. Nieuwsblad schrijft Ons land is7 klein en vlak, ntaar het handels verkeer is er druk cn in de beste provinciën is eene dichte bevolkingin niet ver van elkan der gelegen steden, als 't ware opeengehoopt onze wegen zijn smal en onze bodera voor een gedeelte veen- en drasachtig. Het gevolg van een en ander is, dat misschien nergens tram wegen noodzakelijker zijn dan hier, evenalt men ten onzent veel meer kunstmatig beharde wegen heeft moeten aanleggen dan in het bui tenland. Ook daarbij heeft aalfVankelijk het alge meen gedacht, dat het een artikel vartaardig heid of weelde was en de straatwegin den tijd van onzen Huijgenstusschen den Haag en Scheveningen gelegdis lang aeaetriUoMteztag gebleven. Eindelijk heeft men ingerfenh«*é b« het vermeerderd" ferkeer, verbetering dringend noodig was en thans worden bijna overal be harde wegen gevonden. Zoo zal en moet het bij ons ook gaan met de tramwegen. Zy zullen voor het algemeen verkeer eene dringende behoefte wordeneven zeer voor het vefther van goederen ais voor het gebruik, dat er thans van gemaakt wordt; en ook hier zal het blijken dat, voor een groot gedeeltede gevreesde bezwaren niet bestaan dat het nieuwe gemeenschapsmiddel eerlang duizenden ten goede zal komen en dat het bovendien zal medewerkenom hier en daar werkelijke fouten in dén toestand weg te nemen; gelijk men een en aader reeds bij de spoor wegen heeft kunnen zien. Wie herinnert xich niet de geestige teeke- ningen van Cham in de Fransche illustraties en Almanakken vanpaarden diemet den rug tegen de ruif geleundeen pijpje zaten te rooken bij een aangenamen kout over het pensioen, dat hun te wachten stondnu hun arbeid door de spoorwegen verder onnoodig zou zijn. Helaas voor de paarden ten minste, er zijn er nog weinig die een rwligen ouden dag beleven. De ouders reden veor.de diligencen van Van Gend Loos van Rotterdam naar Amsterdam en de kinderen trekken de vigiianten voor het veel drukker verkeer in de steden. De ouders werden roet fiéo mt- fflöP bciwlii en de kin deren kosten 4 a 500. Vermoedelijk zullen ook de tramwegen het algemeen gerij eer vermeerderen dan vermin deren. Naarmate men algemeener gewoon wordt aan spoedig en gemakkelijk verkeer, gebruiken honderden, die vroeger wandeldeneen rijtuig, en hebben zijdie le laat komen of den wagen vol vinden, behoefte aan een vigilante. In de grootere plaatsen heeft de ondervinding dat reeds duidelijk geleerd. Terecht is voor eenige dagen de attentie van het HolL publiek gevestigd op de voordeelige offerte die gedaan werd door het magazijn du Pont-Neuf te Parijs. Verschillende brieven werden ontvangen met dankbetuiging voor de aanwijzingwaardoor zij zoo voordeelig hadden kunnen koopen. Deze brieven kunnen allezins terecht aan den Directeur van het huis du Pont- Neuf te Parijs gericht worden, daar het door zijn manier van handelen het vertrouwen van het Holl. publiek heeft weten te winnen. Wilt gij u overtuigen, door welk systeem dit huis er in geslaagd is om zoo goedkoop en tevens zoo goed le leveren Welnude Direc teur zal u dit volkomen uitleggendoor u te wijzen op het groote bedrijfskapitaal, op den omzet van 40 milüoen francs per jaarden ver koop zonder risico enz. enz.waardoor hij met een kleine verdienste het publiek aanbiedtb. v. De Vooijaars-overjas (demi-saison). Gld. 7.50 De Elboeuf kompleet Lakens pak, 14.50 De Surprenant pak, Fransen Dril 4.90 De Petit Fashionabelkinderpak Fantaisielaken2.90 Eerste Communie-pak Zwart Laken 6.40 Oin alle inlichtingen te bekomen behoeft men slechts den Catalogus met de modeplaten voor 't Zomerseizoen aan te vragendie franco wordt toegezonden, met aanwijzing om zelf de maat le nemen. Iedere bestelling, van f' 12.50 af, wordt franco vracht en rechten aan het adres verzondenhetzy tegen rembourshetzijna ontvangst van een postwissel. Voor ieder klèe- dingstukdat bij ontvangst niol mocht bevallen wordt het geld onmiddellijk per postwissel terug gezonden. Alle bestellingen te richten aan den Directeur de la tuaison du Pont-Neuf, Parys. Telegrammen. St.-Petersburg1 Mei. Met betiekking lot de toebereidselen Öm een engelsche vloot naar de Oostzee te zenden, maakt de Agence Russede opmerking dat zij moeijelijk te begrijpen zijn op liet oogenblik dat ten gevolge van Duilschlands bemiddeling Rusland en Engeland in onderhan delingen zijn gelreden en Rusland opregtelijk verlangt zich met Engeland le verstaan. De toestand van Gortschakoff is niet verergerd. Met Turkije worden weldra de diplomatieke betrekkingen hervat; door de benoeming we derzijds van gezanten. Konstantinopel, 29 April. (Daily News.) Groot vorst Nikolaas verlaat heden San Slefano, aan boord van de Livadia. Hij zal den nacht op dit stoomschip in den Bosphorus doorbrengen en morgen naar Rusland vertrekken. Hij wordt vergezeld door generaal Skobeleff Sr. en het grootste deel van zijnen staf. Levilsky oeltler blijft achter, in dezelfde hoedanigheid als Vroe ger namelijk ale adeistent-chef. Generaal Tolle nen aanvaardde heden het opperbevel. Niets doet voorzien, dat zijne komst eenige veran dering zal brengen in den toestand op militair gebied. Men acht het zekerdat de onderhandelingen over de gelijktijdige verwijdering van het Rus sische leger en de Britsche vloot uit de nabijheid van Konstantinopel al dadelijk moeten misluk ken. De vloot zou in 48 uren kunnen terug- keeren, maar de Russen kunnen zich niet ver wijderen. De Turken hebben tot dusver Schumta, Varna en fialum niet verlaten en de eenige ze kerheid welke de Russen voor de ontruiming dezer vestingen hebbenis de tegenwoordige bezetting van Turksch gebied. New-York, 30 April. De dagbladen melden dat de Cimbria, van Hamburg, te Southwert Harburg (Maine) is aangekomen. De gezagvoerder verklaart dat dit stoomschip is gehuurd door eeh Russischen agent; dal net naar de golf Van Finland was gegaan om er 600 man aan boord te nemendoch dat de verdere bestemming hem niet bekend is. Hij wacht verdere mslruc- liën van een Russischen officier, die zich tan boord bevindt Parijs, 1 Mei. De opening der wereldten toonstelling had plaats volgens programma. Toen de vorstelijke personen op het Trocadera waren gekomenstelde Maarschalk Mac Mahon hun de ministers en de hoofdbeambten der ten toonstelling voor. De prins van Oranje stond mmm de re eter-, prins LI end rik aan de linkerhand van Mac-ürahon. Het was een prachtig schouwspel; er heerschte volmaakte orde en er gebeurde geen enkel on geluk. AMERSFOORT, 2 Mei 1878. Maandag 13 Meia. s. zullen alhier aankomen en nachtverblijf houden ruim 150 militairen van de GrenadiersMineursHussaren en Infanterie. Met de inkwartiering daarvan zullen worden belast dc ingezetenen woonachtig in wijk A voor zoo verre dit noodig zal zijn. Bij de verkiezing van twaalf leden voor het kiescollegie der Herv. gemeente te Amersfoort, eergisteren 30 April gehouden werden gekozen de HeerenJ. BlokJ. H. BoksJ. van Bol- tenburg Hzn.J. BlomC. Schellus Izn.P. C. Mondriaan, J. van Ginkel, T. van de Vuurst, L 0. Bron Verkerk, G. F. van Eek. Eene herstemming moet plaats hebben tus schen dc HeerenH. VerslootJ. Verwey J. Zandijk Jr.G. Valewink. Heeren Burg. en Weth. van Amersfoort heb ben tot ambtenaar ter secretarie benoemd den heer A. van Santbrinktot dusver werkzaam ten kantore van den heer Ontvanger der regi stratie en domeinen alhier. Bij de Tweede Kamer is ingekomen eene Koninklijke boodschap omtrent de huwelijkswet waarin Z. M. hel vertrouwen uitdrukt dat de Staten-Generaal roet de voorgenomen huwelijks- verbindtenis van Z, K. H. Prins Hendrik inge nomen zullen zijn. Volgens nevenstaande adv. zal de Heer A. D. Bamberg, hofmcchanicusaansl maandag avond eene voorstelling in Amicitia alhier ge ven zich vleijende met ruime deelneming op de daarvoor circulerende inteekenlijaU De raad van administratie der Nederlandsche Gentraal-Spoorwegmaulschappij heeft ter ver vanging van den heer mr. A. J. M. Bake, tot andere functiën geroepen, den heer Henri Boers benoemd tot secretaris der Maatschappij. De heer Boers zalbij afwezigheid of onstenlenis van den directeurdezen vervangen en namens hem de brieven en stukken leekenen.

Amersfoortsche Courant | 1878 | | pagina 2