f25000.- FINALE UITVERKOOP tot buitengewone lage prijzen. AANBESTEDING. S. GOUDVIS. Sluiting Vrijdag 28 Juni. WORDT AANGEBODEN Te Laeken heeft een ongeluk plaats gehad dat vijl slagtoffers gekost heelt, Een huis van twee verdiepingendal in aanbouw was is in gestort en heelt in cijn val ees werklieden mede genomen, die nog aan 'l werk waren. Dadelijk was men toegesneld om de ongelukkigen te hel pen wier wanhopige kreten men onder de puin- hoopen vernam. Omtrent 10 uur slaagde men er eerst een werkman levend maar ernstig ge wond uil het puin te halen. De pogingen aldus bekroond tiende, had men reden te hopenook de anderen te redden maar helaas I men zag zich teleurgesteld, men vond slechts de lijken van de vijl overige werklieden. Dit verschiikke- lijk geval heeft de grootste ontsteltenis teweeg- gcbragt. De koning heeft zelfs den burgemeester van Laeken geschreven om inlichtingenen middelen te beramen de huisgezinnen van de slagtoffers te hulp te komen. De werkman die het eerst gered weid, is buiten gevaar. Een in schrijving is geopend voor de nagelaten betrek king der slagtoffers. Volgens de Weser Ztg. was Nobiling Vrijdag zoodanig tol het bewustzijn teruggekeerd dat bij een kort verhoor kon ondergaan. Zaterdag is hij verhoord en heelt hij mede gedeeld, dat er een uitgebreid complot bestaat 'twelk hei vermoorden des keizers ten doel heeft. Ik heb zeide Nobiling de ten uitvoer leg ging met verscheidene personen besproken die ze allen hebben goedgekeurd. Dij had zich aan geboden de anderen voor te gaan. Voorts zeide hij niet onder eede beloofd te hebben de namen der anderen te zullen verzwijgen. Nadat het beknopt procesverbaal was voor gelezenverklaarde bij dal dit volkomen met zijne verklaringen overeenkwam en plaatste er met vaste hand zijn naam «Karl Nobiling" onder. Kort daarop verloor hij weder bel bewustzijn. Een verschrikkelijke ontdekkingstogt Melde Engelscbe stoomboot «Triton" werden door eenige duikers pogingen gedaan, om langs bel bij Folkslone gezonken oorlogschip «Grosser Kur- tursi" een onderzoek in te stellen naar den toe stand van dien bodem die daarbij bleek ongeveer tien voel in het .and te liggen. Toen de duikers aan den voorsleven van het schip kwamen werd door een hunner plotseling bel alarmsignaal ge geven daar hij verward was geraakt in bet nel dat voor en om hel Duitscbe oorlogsschip was nilgebragt, om het tegen torpedo's te bescher men. Met moeite werd de duiker geredmaar bij die redding vond men in dat net een vijftigtal lijken. Het waren de ongelukkigen, die na de aanvaring van boord waren gesprongen vermoe delijk in de hoop zich door zwemmen te redden en diehelaas 1 in hel netbestemd om bet schip te beschermenverstrikt en gevangen den dood hadden gevonden. De geneesheer J. A. Stevens van Hartford heeft een lelephon geplaatst, in zijne woning en in een apotheek aan de andere zijde van de stad gelegen. Gedurende eenonweder, maakte hij laatst ge bruik van zijn toestel. Juist op bet oogenblik dat de bediende der apotheek de lelephon aan hel oor hieldhad er een zware donderslag plaats en de slem van den dokter deed zich zoo hard hooren dal de bediende gedurende het overige van den dag doof bleef. De dokter daaren tegen zag uit hel uileinde van den lelephon een bliksemstraal komen en bleek hem na onder zoek dal de draad door den stroom geheel ver woest was. Omtrent het aardappelgewas in en om Utrecht zijn de berigten uiterst guastigde planten staar, thans in vollen bloei en tol nog toe beeft men nergens een spoor van de bekende aardap pelziekte ontdekt; men hoopt binnen een 8tal dagen reeds aan het rooijen te gaan. De vcreeniging tot ondersteuning van meis jes te VVeenen heeft een dienstbodenschool op- gcrigt. Zij bestaat uit 4 afdeelingeu de eerste lol opleiding van kindermeisjes, de tweede van kamermeisjes de derde van keukenmeiden de vieide van verzorgsters van zieke kinderen. Soldaat komt met een brood onder eiken aim een officier tegen slaat aan en laat daardoor een der brooden vallen. Officier. Als je iets onder den arm hebt zoo groot als een commiesbrood of nog grooterdan behoeft je niet te salueeren. Soldaat ontmoet den volgenden avond den zelfden officier; zijn vrijster onder den arm heb bende gaat hij voorbij, zonder aan te slaan, gedagiig aan de les van den vorigen avond. Officier. Kerel, waarom salueer je r.iet Soldaat. Luitenant, ik heb iets onder den armdat grooter is dan een commiesbrood AMERSFOORT, 17 Junij 1878. Door Ileeren Burgemeester en Wethouders van Amersfoort is heden aanbesteed: het verven van 1. Den buitenomtrek der Hoogere Burger school. Aannemer: J. Kok—Bosman f158. 2. Den buitenomtrek van het telegraal kantoor enz. Aannemer: dezelfde f140. 3. Den buitenomtrek van 4 woningen der poli- lie-beambten. AannemerJ. T. Massa f 92. 4. Brugleuningen en baliën. Aannemerde zelfde f65. 5. Het witten en schoonmaken van 4 gemeente scholen. AannemerJ. Bliekendaal f190. 6. Hel witten en schoonmaken van hel gebouw der H. B. Aannemer: N. Broers f220. Hedenmiddag werd het stoffelijk overschot van den Heer C. Bebber teraardebesteld en bevonden zich op de alg. begraafplaats hceren leden van het Gemeentebestuur en den Raadgemeente ambtenaren vrienden van den overledene enz. om m braven gemeenteambtenaar de laat ste eer io bewijzen. Voor de geldleening groot f17000 ad 4J°/0 ten behoeve van bet Heemraadschap de Rivier de Eemenz. bleek bij opening der biilelten op 15 .lunij jl. ingeschreven te zijn voor f 44000. De laagste inschrijver was pari. De geheelc leening werd toegewezen aan den hoogslen inschrijver, ad 102|°/o. Gisteren liep het gerucht dat ten gevolge van een twist alhier iemand door zijn broeder doodelijk was gewonddoch wij kunnen ver zekeren dat slechts eene ligte verwonding is geschiedzullende hoogstwaarschijnlijk weldra herstel volgen. De algemeene vergadering der Af dee ling Nederland van het «Algemeen Israèlietisch Verbond" (Alliance Israëlite llniverselle) zal zon dag 7 Julij e. k. te Amersfoort plaats hebben. De in ons vorig nummer vermelde feest commissie te Baarn, onder wier leiding zullen plaals hebben de feestelijkheden bij aankomst van Z. K. H. Prins Hendrik en Gemalin op hel paleis te Soestdijkheeft in beginsel aange nomen dat deze aankomst zal worden opge luisterd door: 1Eerewacht te paard van Ileeren 2. Landbouwers 3. Feestcantate en HymneSoli met koor te zingen door jonge dames 4. Aanbieding van bouquetsstrooijen van bloemen etc. door jonge dames en meisjes 5. Versiering met vlaggen, bloemen, wapen schilden en de plaatsing van eerepoorten en tropheën in de gemeente 6. Muziekuitvoeringenafwisselend door een of meer korpsen en zullen op den daaraanvolgenden dag Hard draverijen, Volksfeesten, Vuurwerk, Illuminatie en wederom afwisselende Muziekuitvoeringen dit feest luisterrijk besluiten. Dit voorloopig programma zal, des vereischt, worden gewijzigd of verder uitgebreid. Door fleeren Burgemeester en Wethouders van Eemnes is aanbesteed het leggen van een straatweg onder die gemeente, ter lengte van 841 meter. Hiervoor werd ingeschreven door de volgende elf Heeren A. Helse te Amsterdam voor f6600. H. van Rhijn te Naarden »6249. Roel te Eemnest >6200. Koelewijn te Baarn >5950. W. van der Kooij te Amersfoort »5885. D. Limper te Baarn >5777. J. Fruitier te Utrecht. >5764. Hendrik te Eemnes >5725. F. W. Bonte te Amersfoort. >5647. J. Kragte te Utrecht >5382. A. Maters te Amersfoort. >4973. Het werk is gegund aan den minsten in schrijver, den Heer A. Maters, voor f4978. De begrooting was f5265. Eene extra-politieke surprise De Engelsche luipaard en de Russische beer zoo lang grimmig tegenover elkander staande, hebben zich verzoend en doen gemeensthappe- lijk den Turkschen patient eene gevoelige ader- laling ondergaan, die hem op nieuw erg verzwakt. Beaconsfield zijn Oosterschen oorsprong niet verloochenendeis slim genoeg geweest om de ganscbe wereld er in ie laien loopen want hij beeft met Rusland eene geheime overeerkomst gesloten, die reeds op 50 Mei werd onderleekend dus f 4 dagen vóór dat het congres bijeenkwam. Het kapitale punt van dat thans opgeheven geheimpje is dat Engeland en Rusland in Turksch Klein Azië, zoo wal den buit te ramen deelen namelijk aan Ruslend wordt het grootst ge deelte van het Turksche rijk in Aziédat het veroverd heeltgelaten en Engel» nd neemt het protectoraat over de rest op zich, zoodat de Porie aldaar onder een soort van Engelsche curatele wordt geplaatst. Telegrammen. BerlijnZaturdagochtend halfelfDe Keizer heeft gister den dag builen hel bed doorge- bragt, maar wegens het gure weder niet voor het open raam. Hij heeft heden nacht met tus- schenpoozen geslapen. De toestand der wonden in den arm is onveranderd. Zalurdag middag. De toestand des Keizers is van bevredigenden aard. Sedert hij hel bed heeft verlaten zijn zijne krachten merkelijk toe genomen en is ook de eetlust vermeerderd. Daarentegen gaat de genezing der wondenvoor namelijk aan de armen, slechts langzaam vooruit en men zal dus niet zoo spoedigals aanmer kelijk was verwachtden Keizer naar een ander oord kunnen overbrengen. A DVERTENTIE N. Heden overleed mijn geliefde echtge noot de heer C0RNELIS BEBBERin den leeftijd van 48 jaren. Amersfoort M. VAN DER SCHOT, 13 Juni 1878. Wed. C. BEBBER. Getroffen door de vele bewijzen van deelneming, zoowel van hier als van elders bij liet overlijden van mijnen dierbaren echt genoot den lieer A. VAN BEEK ondervonden betuig ik, mede namens mijne Kinderen en Behuwkinderendaarvoor hartelijken en inni- gen dank. Amersfoort, Wed*. A. VAN BEEK, 17 Juni 1878. geb. VAN BARLINÜEN. De timmermansaffaire zal voor mijdoor mijne zoonsop denzelfden voel worden voort gezet. Allendie iets te vorderen hebben van-, of verschuldigd zijn aan S. GOUDVIS te Amersfoort worden verzocht daarvan vóór den 26 iuni aanst. op gave of betaling te doen ten zijnen huize Langestraat B 24. Die iets te vorderen hebben an- of verschuldigd zijn aan de onder het voorrecht van boedelbeschrijving aan vaarde nalatenschap van den Heer N. IIOUWINK VAN NESin leven apotheker te Amersfoort en aldaar op den 9. Juni 1878 overleden, worden uitgenoodigd daarvan TEN SPOEDIGSTE, uiterlijk vóór den 22. Juni 1878 opgave of betaling te doen ten kantore van Mr. J. DE LODTER notaris te Amersfoort. tegen 41 als EERSTE HYPOTHEEK op Landerijen gelegen, in het kanton AMERSFOORT. Zulks kan ook bij onderdeden worden ge plaatst. Franco brieven inlezenden onder letter S. aan het Bureau der Amersfoortsche Courant Op Vrijdag den 28. Junij 1878, des namiddags ten één urezal op den huize «Zandbergen" onder Amersfoort, bij enkele inschrijving worden aanbesteed Het aanleggen van een GRIND WEG op deze buitenplaats, ter lengte van 678 meter. De a a n w ij z i n g zal plaals hebben op den dag der aanbesteding des morgens ten 11 ure. De noodige inlichtingen geeft de Heer T. J. VAN AS te Amersfoort, hij wicn levens de bestekken ad fO.OO per exemplaar te verkrij gen zijn.

Amersfoortsche Courant | 1878 | | pagina 2