verzocht xijucn patroon konnis te geven dat deze den volgenden d»^ over de post vier brieven ontvangen zou met de gnheele gestolen »oni in bankbiljetten. Maandag zijn dan ook He brieven in orde ontvangen. De heer Cilon heelt verklaard zijnen bediende roet de grootste verschooning te zullen behandelen en ongetwijfeld zal Mairesse reeda bij vrouw en kinderen terug zijn. Een Brusselaar, die romers buiten woont, had bemerkt dal gedurende zijn afwezigheid nachtelijke dieven huishielden in zijne stadswo ning. Hij plaatste er een huisbewaarder en den eersten nacht den beste hoorde deze geiucht. Hij opent het venster, sptingl op het balkon van den buurman en riep zoo luidde om bulp dat de laatste een officier wakker werd en een man op zijn balkon ziendeop hem aanlegde mei rijn geweer. De verschiikte huis bewaarder springt tiaar beneden en valt in de armen van de nachtelijke patrouille, die hem geen lijd liet o'm zich te verk'arenmaar hem eenvoudig oppakte. Den volgenden ochtend kon hij zich expliceeren maar inmiddels hadden de ware dieven dien nacht bet hardst gelagchen. Te Gent zijn debezoekerr van den Dierentuin op Zalurdagavond getuigen geweest van een ont zettend schouwspel. Degroote beer Marlijn heeft de jonge beerin verscheurd die door hare le- vendigheidde lieveling der bezoekers was. Omtrent 5 uur wierp een dame een stukje brood in hel bok dal door liet vrouwtje werd opgevangen. Toen de beer dit zagwierp bij zich op haar er ontstond een gevecht, en ondanks de tus- schenkomsl van het geheele personeelver scheurde hij haar en sleepte bel bloedende overschot in den kuil. Niets kon toen de woede van den beer bedaren men trachtte hem het overschot te onttrekken door gloeijende staven, en door de brandspuit op hem te laten werken, maar alles te vergeefs, hij liet zijn prooi niet los. Na een half uur hem afgemat te hebben gelukte hel eindelijk het verminkte overblijfsel van de beeriu uil den kuil te verwijderen. De metselaar S. P. te Groningen heeft aan den koning een rekest om gratie ingezonden ten behoeve van zijnen zoon M. P., oud 14 jaren, die bij 4 arresten van het hof te Leeu warden, den 13den April jl. in hooger beroep gewezen is veroordeeld wegens diefstal in een bewoond huis tot 20 maanden gevangenzetting in een verbeterhuis en wegens diefstal met in klimming lot 6 maanden tegen welke arresten de veroordeelde indertijd in cassatie is gegaan, en die onlangs bij arrest van den hoogen raad, behoudens eene geringe wijziging in het ééne arrestzijn bevestigd, Hekestrant verzoekt gratie der opgelegde slralien althans zoodanige ver zachting als 'L. M. gelieve te bepalen en voert aan dal de zoo jeugdige bedrijver der gepleegde feilen hoewel bewust, dat bij strafbare feiten pleegde meer heeft gehandeld uit een kwajongensachtige zucht om eene ondeugendheid te plegen en de voorwerpen van anderen te vernielen dan wel als een dief, die na rijp overleg steelt en dal hel door zijn zoontje bedrevene meer moet worden toegeschreven aan de oogenblikkelijke neiging een verschijnsel niet vreemd aan knapen die in hun overgangs tijdperk van onwikkeling verkeerendan wel aan boosheid van karakter. Rekeslrant acht de «traden zijn kind opge legdte zwaar, die Buitendien de zorgen zijner ouders zoo slecht kan ontberen en sterk ge hecht is aan zijnen vader en zijne moeder, als zijnde zijne eenige hoop in de toekomst. Volgens de Zweedsche bladen heelt de zoon van Napoleon III dezer dagen in levensgevaar ver keet d waaruit hij als door een wonder werd gered. De Prins bezochtin gezelschap van Ko ning Oscar IIeen landbouwtentoonstelling. Hij kwam ledigt bij een weiktuig, dat in beweging was zijne kleedeien raakten vast in een der tanden, en hel ligchaam zou vermorzeld zijn geworden, indien niet de Koning de tegenwoor digheid van geest gehad had plotseling de machine te doeu stilstaan. De kleedeten van den Prins waren letturlijk aan flarden gescheurd. Op een Fianschc badplaats bevindt zich een gedistingeerd Engel ach man die een kolossale maag heeft. Dc badgasten maken er zich een genoegen uil, dien heer aan tafel te zien. Zijn eetlust en vooral zijn verteringsvermogen wekken de algemcene verbazing. Dezer dagen noodigde hij een zijner bewonderaars »eeu partij met hem te spelen een partij beefsteak (zooals een ander een partij biljart speelt). Om 200 pond werd gewed, dat de Engelschman meer zou veiorberen dan zijn tegenpartij. Hij zou hem lien punten dat wil zeggen tien hielstuks vóór geven altoo tien bicfsluks eten vóór de andere begon. De Engelscbman zette de pailij iu. Na verloop van een ball uur waren de 10 halve kilo's aan 't spit gebakken ossenvleesch naar binnen gespeeld. Een glaasje brandewijn volgde. »Kn nu to'. uwe orders" riep de Engelschman zijn tegenpartij loc. Deze begon op zijn beurt. Maar bij den zevenden biefstuk achtte de laatste liet voorzigtiger de 200 pd. uit te betalen. Mylord was inmiddels aan zijn iiste biefstuk genaderd. Hij wilde de 2 dozijn volmaken, maar liet vleesch was op. De hotelhouder had op zulk een liefhebber met getu mogelijkheid kan nen rekenen. Uit Parijs wordt gemeld Onder de aanstaande leesten behoort ook eene harddraverijgeheel op Hollandsche leest ge schoeid waarvoor de Regeeting reeds frs. 60.000 aan prijzen heeft uitgeloofd. De harddraverij zal gelijk invallen met de paardententoostelling die half September op de Esplanade des Inva lides geopend wordt. «Ik sprak u zooeven van eenige vorstelijke per sonen die in de volgende maand verwacht wor den. Meen evenwel niet, dat nu maar alleen gewone Adamskinderen hier zijn, of herwaarts komen. Van Mei af zijn we nog niet zonder vreemde potentaten of prinsen van den bloede geweest. Zelfs Azië geeft zijn contingent. Zoo wandelt bier op dit oogenblik een Indisch vorst rond, die door zijne bijzondeie excentriciteit en zijn buitengewoon sans-gène, in hooge male de aandacht trekt. Zijne Majesteit ontziet zich nietom b. v. van lijd lol lijd als hij langs een fontein komt, zich wal op te irisschen door even een vueibad te nemen wat hij met te minder omslag doen kan daat pantalons kou sen en schoenen ongekende luxeartikelen zijn in Hoogsldeszelfs garde-robe. Hij drdagl slechts een paar lichte sandalenwelke zijne vorste lijke voeten eenigermate beschuiten legen dc minder zachte aanraking van de straalsleenen. Weinig minder aandacht trekken een vijftal Roodhuiden, die, onder begeleiding van een Amerikaanscb officier, sedert eenige dagen langs 's Heeren stralen wandelen om de merkwaar digheden van de groote wonderstad in oogen- schouw te nemen. Een groote vederbosch is hun hoofdtooisel en het onvermijdelijke scal peer nies prijkt natuurlijk steeds in hun gordel. Wie ook veel aan hen verdienen zullen de kleermakers stellig nietwant de weinige kleeren die tij dragen zyn uiterst primitief, en al heel weinig waard. Voor al wal ze met hun vijven aan hebben zou ik niet gaarne 25 gulden geven en waarschijnlijk zullen ze hier toch bun beste plunje wel aangetrokken hebben misschien ech ter is het wel hun eenige." The Jewish world schrijdt«Tegelijk met hel bekend maken van de Engelsch-Tutksche con ventie werd ook medegedeeld, dat een agent is afgezonden naar hel Heilige Land met last daar landerijen aan te koopenteneinde aldus een begin te maken met het grootsch menschlie- vend plan van hel «Sir Moses Montefiore Tes- liraonical Fund." «Dit fonds heeft ten doel het lot der Israë lieten in Palestina te verbeterendoor hen aan te sporen tol landbouwkundige en industriële werkzaamheid onder een contróle welke waar borgen voor de goede uitvoering verschaft. Giice geloofsgenootendie zich toeleggen op de olijven- en labak-culluarkunnen dan, wanneer alle bervoimings-beloiten vervuld wor den, hun producten naar Europa overzenden en zich op deze wijze een goed en zeker beslaan waarborgen." Vrijdag-avond jl. woedde een wervelwind over een gedeelte van Wallingfordin Connecticut. De kerk, hel schoolgebouw en 40 huizen werden verwoest, 21 personen gedood en circa 50 ver wond. Vier der laatsten werden stervende onder de puinboopen weggehaald. De uitgestrektheid waar de wervelwind zich deed gevoelenbe draagt een halve mijl. De orkaan ging verge zeld van een ontzetlenden plasregen felle blik semstralen en ralelende donderslagen. Eene jeugdige vrouw K.., te Ossendrecht, sedert kort gehuwd had het ongeval een harer vin gers ie klemmen zoodal een blaar ontstond. Hoe onbeduidend in den aanvang, had zulks toch ernstige gevolgendaar al spoedig zich kond vuur vertoonde, dat zoo in hevigheid toenam dat de vrouw binnen weinigen lijd aan de gevolgen bezweek. Een inwoner van Üud-Appelscha die met paard en wagen een bijenstal passeeren moest, maakte, om niet met de bijen in aanraking te komen eeu omweg van meer dan 200 passen. Hat tiof echter dat de bijen juist naar een J boekweitakker vliegende, wageu paard en be- sluutJoi op lutn wog ontmoetten. Zij hadden in een oogeublik beide laatsten zoo gestoken dat de man toen er hulp kwam opdagen niet kenbaar meer was. AMERSFOORT, 15 Augustus 1878. Zaturdagmorgen31 Aug., op nader te bepalen uurzullen zich aan het stationsgebouw te Amersfoort bevinden Z.Exc. de Commissaris des Konings in de provincie Utrechtde Bevel hebber in de 2e mil. afdcelingdc Burgemees ter Wethouders en eene commissie uit den gemeenteraad van Amersfoort, de Kolonel-kora- mandant van het regiment rijdende artillerie en de Majoor-kommandant der dd. schutterij, ten einde Z. M. den Koning, II1I. KK. 1111. prins en prinses Hendrikden groothertog en de f roclherlogin van Saksen-Weimar-Eisenachop I.D. reis van het Loo naar de residentie, aan voormeld station te complimenteren, alwaar en balaille zullen geschaard slaan hel regiment rijdende artillerie en de dd. schutterij van Amersfoort. De Staats-Cour. behelst het programma van 't ceremonieel bij de aankomst van Till. KK. IIII. Prins en Prinses Hendrik der Nederlandenbin nen het Koninkrijk en residentiezullende Don derdag 29 Aug. de Commissaris des Konings in Overijssel en verdere autoriteiten zich aan 't stationsgebouw te Oldcnzaal bevinden om Prins en Prinses Hendrik hij aankomst aldaar, per spccialen spoortrein, te ontvangen en te com plimenteren hetgeen ook door autoriteiten te Zulphen geschiedtwaarna zij door Z. M. den Koning op het paleis het Loo worden ontvangen. Zalurdag 31 Aug.den dag bepaald voor hunne intrede in de residentie, zullen zij met specialen treinvergezeld van Z. M. den Koning en den Groothertog en Groothertogin van Sak^en- Wciraar-Eisenach's morgens omstreeks hallelf 't Loo verlaten en langs den Ooslcrspoorwe^ en Rijnspoorweg aan 't Rijnspoorstalion te 's Cra- venhage aankomenalwaar zij door dc autori teiten worden ontvangen. Plegtige intogt van IIII. KK. HU. Des avonds illuminatie van wege het gemeen tebestuur en de ingezetenen der residentie. Zondag1 Sept. Galadiner in 't Kon. paleis. Maandag2 Sept. Groote parade van 't gar nizoen. Dingsdag, 3 Sept. Cour van voorstelling en gelukwensching in T paleis van IIII. KK. IIII. Prins en Prinses Hendrik zullen op 5 Sept. in 'sGravenhage de verschillende huwelijksge schenken in ontvangst nemen die door de Ned. Natie het vorstelijk echtpaar zijn toegedacht. Zy zullen geen officieel bezoek aan de hoofd stad Amsterdambrengen. Z.Exc. de Minister van Justitie heeft, met in gang op primo November c. k.benoemd tol adjunct-directeur voor de huishoudelijke dienst in dc cellulaire gevangenis te Rotterdam den Heer J. F. A. Grossouwgewezen cipier van het Huis van Arrest te Amersfoortthans op wachtgeld. Volgens nevenst. adv. is door de Directie der Hollandsche IJzeren Spoorwegmaatschappij een goedkoope Volkstrein ingerigtvertrekkende aanst. Woensdag 21 Augustus, 's morgens half zeven van Amsterdam op WcespNaarden BussumHilversum, Baarr. on Amersfoort naar Zulphen en Apeldoorn. Hel is te verwachten dat velen van deze gelegenheid zullen gebruik maken om voor slechts een gulden heen en terug Zulphen cn Apeldoorn maar vooral het Loo en bekoorlijke environs te bezoeken. Dingsdag jl. viel een Ojarige knaap aan den Singel alhier in het waterwerd door den heer W. Ruitenberg geredten huize van den heer J. E. Kalker liefderijk opgenomenteneinde van den schrik te herstellen cn zich van zijne nalle en bemodderde klcedcren te ontdoen. Tot ons genoegen kunnen wij meldendat het Bestuur der aldecling «Amersfoort" van de vereeniging «Volksonderwijs" besloten heeft met de 252 kinderen der openbare kostclooze scholen en llcrv. Diac. school, die dit jaar geen en kelen schooltijd verzuimd hebben, reisjes te doen naar Amsterdam en Baarn. De trouwe schoolbezoekerswelke hoven dc 10 ,aar oud zijn zullen ten getale van 132op kosten van genoemde Afdeeling naar Amsterdam gaan terwijl die kinderenwelke meer dan 0 en minder dan 10 jaar oud zijn ten getale van 12'J, een toglje naar Baarn zullen doen. Beide reisjes zullen plaats hebben op nader te bepalen dagen in deze of de volgende maand bijaldien dc Directie van den Oosle.rspoorwegdie van Arlis" te Amsterdam cn van dc Volksgaarkeuken

Amersfoortsche Courant | 1878 | | pagina 2