*oek bleek toen dat van de slechts zwak ge rookte hammen 8 percent sterk trichincus nas. Ilad niet een toeval de zaak aan het licht ge- bragttreurige gevolgen soutien waarschijnlijk niet sijn uitgebleven. Verleden weck verscheen voor de corroctio- neele rechtbank van Brussel sekeie Felix Hel mond geboren tc Becquevort oud 52 jaren, en .lie reeds 61 veroordeel in gen liaii ondergaan De 64e veroordeeling welke tegen heui werd uitgesproken, is een jaar gevangenis wegens gc- brnik maken van valsche stukken. V.«t» Helmond had namelijk in 21 gemeenten de liefdadigheid «lei inwotiers afgebedeld, door bun een bewijs te toonen dat hij geruïneerd was ten gevolge van een bi and waardoor sijn huis was vernield. Zekere Roch bewaarder in het Tentoon stellingsgebouw beeft op 5 Oct. op straal den werkman Golbery doodgestoken dadelijk bekend hebbende, werd hij vrijgelaten. Hij stond bekend als oppassend man, was bij Gravelolte gewond en werd d%ar hij 't beste verleden bad de fatsoenlijke moordenaar" genoemd In 187-4 niet een werkster int de fabriek Pleyel gehuwd, leefde hij gelukkig. Zijne vrouw ontmoette ecblei te Patijs Golbery tnel wien sij vroeger in naauwe betrekking had gestaan sells was er een kind. Golbeiv drong rich in 't gezin maar werd door Itui h uit de deur geweteneens sloeg de io- dnnger zelfs R<»ch de commissaris van politie wist den vrede tusseben beiden te herstellen op de belofte van Golbciy, dat bij de viouw van Roch met rust Zou laten. He vrouw bad hare vroegere verhouding mei Golbery haar man bekend. Go'beiy wist üe vrouw toch teoveireden haar man te verlaten niettemin nam laier de man baar weder lol zich omdat alleen bedrei gingen haar tol haar missiap hadden gebragt. Den 5 (kt. versche-n Golbery weder en bleef om 't luns zwerven. Ilncb hem ziendegreep era mes van tafel vloog op straal en stootte wapen rijn medeminnaar den buik soodai bij dood neder»iel. Mei g ooit voldoening vei nam hel publiek de vrijspraak van Roch. Te Oldeboorn werden in de vorige week, bij een dooi de politie ingesteld onderzoek naar den ijk der maten en gewigicn lal van over treders bekeurd, lij een w iukclier werd een oud p.»nd aangetroffen ,'al in geen jaren geijkt was. 'ioen de ilirnan n der geiogiigbeid viucbieloos naar den ijk soriiuii nam de vioil» des huizes bun zeer handig liet corpus delicti uil de band met de woorden «laat mij het even schuren op den wal dan komt de ijk duidelijk voor den dag." Dan helaas t daar glijdt haar onder bet ijveiig schuren het verdachte stuk uil de handen en was in de diepe vaart onmogelijk weder te vinden. Zoo heel onhandig was dit niet door dat handig vouwtje verrigt 1 Men oreldl uit den Andcl van 12 December. Gisteren heelt er op den Moordpolder een moord plaat* gehad waarvan de landbouw kronieken geen tweede voorbeeld weten aan te wijzen. Bij de weduwe Bouwman aldaar zijn nl. niel minder dan hare geheele kudde schapen met die barer daglooners in 't geheel 68 stuks geslagt. Deze dieren leden aan de schurft; allen werden aan de slagers verkochtdie hel vleesch want dit is niet voor de consumlie afgekeurdnaar En geland zenden. Een ieder weet welk een heerlijk geneesmiddel de teer is in geval van BronchitisleringCathar- ren verkoudheden en in 't algemeen tegen alle aandoeningen van branches en longen. Vele zieken helaasvoor wie dit geneesmiddel uitstekend zou wezen, gebruiken de teer niet, hetzij uit tegenzin tegen den smaak, hetzij dat het hun verveelde om het tcerwater klaar te maken. Dank zij het geniale denkbeeld van den heer GuyotPharroaceul te Parijshebben al die min of meer rechtvaardige grieven van de zieken op gehouden te bestaan. Het is den Heer Guyot gelukt de teer te omge ven met een licht bcdeksel van doorschijnende Gelatine en er ronde kapsules van te maken ter grootte van een pil. Deze kapsules kan men zeer gemakkelijk innemen op 'toogenblik dat men «at etenze hebben volstrekt geen smaak. Zoo- ara ze in de maag komensmelt de Gelatine en wordt de leer opgenomen. Deze kapsules zijn zeer duurzaamzoo zelfsdat de kapsules van een aangebroken flacon nop na jaren te gebruiken zijn. De teerkapsules van Guyot zijn een zeer ra tioneel geneesmiddeldat niet meer kost dan zes of acht tenten daags en tevens ontslaat van het ge bruik van alle borstkruiden. De heer Guyot kan slechts instaan voor die fla cons waarop zich zijne handteekening bevindt gedrukt in dne kleuren en die in de meeste apo- ibekta te verkrijgen zijn. AMERSFOORT, 16 December 1878. In de vergadering met dames van hel «De partement Amersfoort" der Maatschappij «Tot Nul van 'l Algemeen donderdagavond 19 Dèc. e. k., zal de voordragl worden gehouden door den lleer P. M. Keller van Hoornuit Dordrecht. Aanst. Woensdagavond zal de heer Maju in Amicilia*le Amersfoort met «de Groole Phonograaf" optredendie hem dui- zende guldens heefl gekost en waarmede hij eene welverdiende eervolle reputatie erlangde. De «Phonograaf' vetwekle in den laatslen tyd door de gansche wereld groole bewon dering. De heer Maju verwierf daarmede in een aantal plaatsen des Rijks algemeenen bijval en voldeed de gespannen weetgierigheid van het auditorium op uitstekende wijze. Meerdere explicatiedan in nevenst. adver tentie voorkom!zou hel surprise-genot schrij nen van het talrijk publick dat, naar men mag vooruitzienWoensdagavond in Atnicilia zal aanwezig zijn. Met zekerheid is ons medege deeld, dat de heer Maju tnel «de groole Phonograaf' niet tneer dan deze éénige keer te Amersfoort zal optreden. Verleden week werdzooals in vorige jaren de aanzienlijke gift van Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden door den heer Burgemeester van Soest den armen dier gemeente uitgereikt De heer Burgemeester achtte het zijn plicht bij herhaling te wijzen op het misbruik dat door velen gemaakt wordt bij beroep op par ticuliere milddadigheidtol staving daarvan constatcerende dal binnen een tijdsverloop van 5 jaren, het aantal verzoekers van 1 OU lol 400 is geklommen. Uit 's llage wordt gemeld Z. M. de koning keert eerst in de volgende week terug en zal den 20stcn dezer de commis sion uit de beide kamers ontvangendie hem de gelukwenschingen der natie tnel zijn voor genomen huwelijk komen aanbieden. Men ver wacht dat Z. M. reeds den 22slen dezer weder van hier zal vertrekken, om niet vóór de laatste dagen van Januarijmei de jeugdige koningin terug Ie komen. Men stelt zich voor het vorstelijk echtpaar hier een schitterende ontvangst te bereiden. Op verschillende punten zal de slad fiaai versierd worden; eerepoorten, piramides, wapenschil den vlaggen cn groen zullen weder dienst moeten doen en om nu eens iels nieuws te vertooncn heeft de gemeenteraad besloten bet Voorhout met kolossale gasornamenlen te ver lichten. De heer Wissede bekende electrische verlichting-ondernemerhad aan burg. en weth. voorgesteld hel Voorhout, het Noordeinde nabij 's Konings paleishet Plein 1818 enz. electrisch te verlichten maar dat was den raad blijk baar al te nieuwMen heeft het afgewezen en zal zich deels met gas-deels met kalkvlam- metjes behelpen. Toch is er, naar men mij verzekertnog sprake van een gedeeltelijke electrische verlichting der residentie op den feestdag, maar van particuliere zijde. Men is druk bezig met het in orde brengen der appartementen voor de koningin in nel paleis nier ter stede. Een viertal salons wor den geheel gerestaureerd door een Parijsch huis. Omtrent de Unieviering verneemt men dat de gelden voor een monument niet diuk inko men. Ook wat de feestviering betreft, gaat bel niet naar wenscb. Te Utrecbt is de plaatselijke commissie van gevoelen, dal men baar wel wal lang laat wachten dat zij over geen geld genoeg beell te beschikken en dat de lijd van 'tjaar voor feestviering niet gunstig ia. Te Delft heefl een industrieel vergunning gevraagd en verkregenom van aijne woning naar zijne fabriek boven de straat eene draad te mogen spannenteneinde ze door den le- leplion te verbinden. Woensdag den 1 tden December zijn in 's Dosch de kagcbelpijpen ontvangen, behoorende bij de kagcbelsdie een paar maanden geleden ten gebruike van de onderofficieren gezonden waren. Alt onze militaire administratie zoodanig is ingerigtdal in vollen vrede zes weken moeien veiloopen tusseben bet zenden van kagcbels en de daarvoor onmisbare pijpen, wat zal dan ir oor logstijd wc) kunnen gebeuren f Dan loopen wij gevaar dal onze troepen ka nonnen zonder affuitengeweren zonder patro nen jassen zonder knoopen krijgen om na drie maanden het ontbirkende te ontvangen. Het is dan maar beter dal ook dc troepen drie maanden na bel uiibieken van den oorlog u i l- rukken! Eens zonderlinge wijze van dooden te be graven treilen we aan bij den Indianenstam der Heida's op de Koningin-Charlotie-eilnnden bij de wesikusl van Biilscli-Noord-Ameiika. De Indianen vellen nl. boornen liulieu ze uil en wringen du lijken daarin. Daarna wordt de boomstam weder dicht gemaakt en in de na bijheid van de verwanten rechtop geplaatst en wel zoodanig, dat bel lijk ongeveer tien voet boven den bcgnnen grond zicb bevindt. De lijken van hoofdlieden en andcie aanzienlijke Indianen woiden in bijzonder daartoe uitgezochte gioote boomen gesloten deze stammen woiden ver volgens nadAl ze met snijwerk vooizicn zijn, in 'den wand van bel sterfhuis geplaatst zoodal de eene helft van den staui van binnende andere van builen zichtbaar is. Soms wordt in één boom successievelijk eene geheele familie ingesloten. Sedeil 1 September 1876 heelt zicb onder de Heida's een Engclsch zendeling gevestigd die aanvankelijk met goed gevolg pogingen aan wendde om deze akelige en vooi de gezondheid schadelijke manier van begraven legen te gaan. Uil Elienbeim (Baden) wordt aan bet Ort. B. gescbieven Het is een bekend feildal de kindcien bij hel vei laten der school met een baast wegrennen alsof een hond ben op de hielen zit. Dit bad ook te Munchweijer plaats. Bij deze gelegenheid liep een jongen met zijn hoold zoo bard tegen het onderlijf van den juist voot bijkomenden assessor B. uit Munch weijer dat deze tengevolge daarvan binnen weinige minuten sliert. Naar men laatstelijk verneemt zal de trekking der l'Yansche tcntoonstellings-monsterlolerij op nieuw uitgesteld worden en wel tol Febiuaiij a.s. Voor de ongeduldige bezitters van loten mo ge dit berigl onaangenaam zijn zij zuilen zich echter troosten bij de gedachte dat duizenden winkelieis en handelaars door du uitstel gebaat woiden. De minister heeft nl. in ovei weging genomen dat indien de trekking in December geschiedt, zij deu verkoop van Kerst- en nieu w- jaaisgi schenken aanmerkelijk zou benadeelen. Te Freiburg vond men in October een 13-jarig meisje in een schuur opgehangen; een btiel, dien men bij baar vond reide dat het kind zelf een einde aan haar leven had gemaakt. De jus titie is thans de dader van hel misdiijl op het spoor gekomen het was de moeder zeil die haar kind ophing. Hel was een onecht kind dat bij baar grootouders werd opgevoed de moeder kon een huwelijk aangaan maar zij durfde niel bekennen dal zij een kind had en besloot liet uil den weg te ruimen. De ontaarde moeder worgde baar dochter eerst en hing hel daarna op. Twee dagen later trad zij in 't huwelijk. Verschillende bladen behelzen 'l volgende Te Brussel werd in den schouwburg L'AI- harnbra een eerste voorstelling gegeven van een curieus stuk getiteld 43.0OO.U00 groole dieverij in vier bedrijven." Van gelegenlieids-spt'Clakclslukkcn is dit wel 'hel brutaalste, dat ooit is opgevoerd. Vei beeld u eens, bel geheele proccs-T' Kinl-Fortanips lol in de geringste bijzonderheden met maskers van een vei wonderlijke gelijkenis, op hel loonecl voorgesteld en zoo, dat men volkomen den in druk krijgt van de debatten. Het succès was kolossaaltc meer daar het tooneelgedrogl met een gloed en een leveudigbeid gespeeld werd voorwaar een betere zaak waardig. In de zaal worden op het geval betrekking hebbende affiches uitgereiktin den vorm van een bankbillel waarop te lezen staat: Heden avond verlooning van 43.000.000 groole die verij in A bediijven, door Pietje van Brussel. Dit billet is gangbaar tegen betaling." Deze in scriptie wordt geflankeerd door de portretten van T'Kinl en Lolo. T'Kinl houdt met den eenen arm den effecten-trommel van de Bank omkneld in de andere band een pakket obli gation. Hij zit op een geldkistwaarop het adres »Queenslown." Aan zijn voeten ligt hel strafwetboek. Lcio ligt in een zeer opziglige kleeding in een loge van de operamei de attributen van haar stand aan de voeten uitge spreid. In den bovenrand van het affiche ziet men in laauwcikrans een soort nachtmeubel met een oog er op en daarboven »bij 't oog bij 'l hart." Uit dit affiche kan men zich een denkbeeld maken, boe hel stuk ineenzit. Eene vrouw is uil de bovenverdieping van een buis in de Paliugstraat te Doidiecbt uil bel raam op de straat gesprongen waarbij zij eenig letsel aan 't hoofd beeft bekomen. Opgewondenheid en diiftna vooiafgaanden twist hebben baai deze dwaasheid, waai van wel de dood hel gevolg bad kunnen zijn, doen begaan.

Amersfoortsche Courant | 1878 | | pagina 2