buik en pooten vloeide. Uit medelijden met het dier liet hij het stilhouden en wicsch hel overal met eeue oplossing van 1 k 2 decagram carbol- zaur ia 1/2 liter water. Niettegenstaande het dier daarna weder deu geheelea namiddag hard moest werken en sterk zweette, bleei hel toch geheel van het lastige vliegen-bezoek verschoond. Mocht dit middel afdoende blijken te zijn, dan zou hei een groote weldaad voor de armein de hitte het meest door de vliegen geplaagde paarden kunnen opleveren. Onschuldig veroordeeld. Oageveer 18 maanden geleden sliert te Sorau een jong meisje aan een korstteringhet arme kind was zeven jaren ge leden lol een jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens diefstal van een brief met geldswaarde ten uadeele van haar meesteres hoeseer zij lo* 't uiterste alle schuld bleet ontkennen de schijn was tegen haar; de regter en de wereld veroordeelden haar eneenmaal gevonnisd kwijnde aij weg. Dezer dagen werd haar nage dachtenis van de daarop klevende smet gezuiverd. Een behanger en stoffeerderin de Swinemun- destrasse te Berlijn woonachtig, moest voor een dame in de Schönhauser Allee een sofa repa- reeren en bij '1 altrekken van het oude bekleedsel vond hij daarachter eeu brief, waarin zeven biljetten van 100, acht van 25 thaler en verschillende coupons van obligatiën der stad Beilijn. Toen hij den gevonden schat aan de weduwe bragtriep deze schreijend uit «O God, dal is de brief dien miju dieustbode heette gestolen te hebben en waarvoor zij een jaar gevangenisstraf ondergaan heelt." Omtrent den moord op den jagtopziener Koremans te Nispen wordt nog hel volgende medegedeeld De verslagene had een hagelschut over den linkerarm in de linkerborst en was blijkbaar vurende gevallen, daar hij zijn afge schoten karabijn in zijn arm had, en wel in de rigting van de op 250 pas gelegen woning van Jan Jongeneelen. Den volgenden dag is door de justitie daar ter plaatse een onderzoek in gesteld en geconstateerd dat het schot van den verslagene onder hel vallen is afgegaan en op een afstand in den grond is te regt gekomen. Eenige personen hebben verklaard dat zij op een avondomstreeks 8 nartwee snel op el kander volgende schoten hebben gehoora en dat daarna nog een derde is gevallen. Hieruit wordt verondersteld dat de twee eerste schoten van den aanvaller en het derde van den ver slagene is geweest. De reeds genoemde Jonge neelen, bijgenaamd: «de patrijs," houder eener groote jagtacte en een berucht strooperis de zelfde persoondie den 9 September 1850 onder de gemeente Huyhergen den maréchaussee Ek- kelboom een schot hagel ia de borst en voor armen beeft geschotenwaarvoor hij 5 jaren tuchthuisstraf beeft ondergaanen wordt van dezen moord ook verdacht. Hij heefteen lang durig verhoor ondergaan, maar alles ontkend. Hij is op vrije voeten gelaten maar zijn twee loops jagtgeweer dat ongeladen en juist schoon gemaakt was, is in beslag genomen. De heer Gihoul heeft 10,000 fr. uitgeloofd voor hem, die den ellendige aanwijstdie zijn algemeen geachteu jagtopiiener om het leven heeft gebragt en een bedroefde gade met vijf jeugdige kinde ren in diepen louw heeft gedompeld. Te Moerdijk is Zaterdag een 16jarige knaap aan watervrees gestorven. Men meendedat hij aan een horstaandoening leeddoch de genees heer vond verschijnselen van hydrophobic en kwam er dan ook achter, dat de jongeling twee jaren geleden door een dollen hond ic den bovenarm was gebeten. Met dea bouw van den Kenlschen Dom werd 15 Aug. 1248 begonnen. Men hoopt het ge vaarte thans binnen een jaar te vollooijen zoodat er dan in bet geheel 632 jaar aan gewerkt is. De brand, die in den avond van Donderdag te Bordeaux ia uitgebrokenontstond in twee gebouwen, die tot bergplaats dieoden van ver schillende ligt brandbare stoffen. In een oogwenk breidde het vuur zich uit en reeds te midder nacht geleek een groot deel der stad een vuurzee die aanhoudend aangewakkerd werd door een sterken wind. Persoonlijke onheilen zgn niet te betreuren. Men schat het verlies op twee millioen franken. De oorzaak van deze ramp is nog geheel onbekend, doch een ondersoek wordt ingesteld. De brand woedt nog steeds voort. Uit Arnhem wordt gemeldidat in hel Café Princcn aldaar bijsonder de aandacht trekt het pianospel van een 15jatigen jongeling, U.Hen driks nil Harderwijk, die zonder de muziek of de toetsen te siende moeijelijkste stukken zonder bezwaar speelt. De Dinbury News verhaalt liet volgende: «Een loodgieter te Danbury in Kngeland had een nieuwen knecht uil New-York gekregen en zond hem om een gebrek in eene pijp van eene waterleiding bij een der inwoners van het stadje te herstellen. De nieuweling zag den bewoner van het bedoelde huis in den winkel staau, vroeg hem terstond naar de plaats en den aard van hel te herstellen gebrek en ging toen met zijn gereedschap de deur uil omzijn werk te gaan doen. Daar kwam zijn baas juist aan. «Genadige hemel I" riep deze: «gij gaat die goot toch niet herstellen zonder er eerst naar gekeken te hebben «Ik zal er naar kijken als ik er bij ben", antwoordde de*nieuweling in zijne onnooselheid. Maar begrijp dan loch I" riep zijn baas, in klimmende gemoedsbewe ging «datals ieder werkman soo deed mijne zaak spoedig op de flesch zou gaan. Zie I gij gaat eerst zonder uw gereedschap kijkenneemt het geheele huis en de ligging der waterleiding daarin grondig op, bekijkt alles van alle kanten en klimt dan van het dak en haalt bedachtzaam uw gereedschapintusschen naauwkeurig aan- teekening houdende van den tijddien ge voor dat alles noodig hebt. Het zou eene schande voor hei ambacht zijnzoo gij in één gang de zaak beredderdet. Begrepen Ernstig wordt er geklaagd over het toenemen van den vechtlust onder de studenten. Te Keulen heeft zich een student een kogel door het hoofd gejaagd. Uij had een Loogenaamd Amerikaanscb duel aangegaan en was daarop uil Bonn overge komen om van zijn familie afscheid te nemen. In de vorige week zijn te Berlijn een student en zijn bruid ten grave gebragt. De ongelukkige jongeling had wegens een kleinigheid geschil met een confrater gehad. Beiden kwamen overeen door een Amerikaansch duel aan de zaak een einde te maken. Op de gebruikelijke manier wer den er twee briefjes in een hoed gedaan. P. H. trok het noodlottig Dommer en schreef aan zijn bruid dat hij zich dientengevolge van kant moest maken. Zijne bruid ontving den brief vroeger dan bij be rekend had snelde terstond naar hem toe en daarop schoten zij zich te ismen dood. In een badkamertje eener badinrigtiog te Berlijn heeft men een student dood gevondenook weder tengevolge van een Amerikaansch duel. Toen de hoofdonderwijzer Marring te Otnme- landerwijk uit de school in huis kwam vermiste hij zijne vrouw. Toen op zijn geroep geen ant woord kwam ging hij zoeken en tot tijoe groote onsteltenis vond hij zijne jonge vrouw met wie hij voor eenige dagen was gehuwdin den regenbak. Men denktdat zij bij het putten vau een emmer water voorover in den bak is ge stort en daarin is gestikt. De oogen blik kei ijk ingeroepen geneeskundigen hulp mogt niet baten. Men kan zich den toestand van den ou derwijzer voorstellen. In het Journal des Débats wordt melding gemaakt van een tienjarig meisje, woonachtig te Bollschin-Grodoivan zoo buitengewone zwaarte, dat hare wedergade in de jaarboeken der physiologie niet bekend is. Zij weegt namelijk 418 pond. In spoortreinen moet zij in de goe derenwagens geplaatst worden daar de portieren der passagiersr ij tuigen te klein zijn om haar door te laten. Verscheidene inwoners van Gentdie zich thans leOstende bevinden, hadden velleden week willen gebruik maken van hel schoone weèr om een logt op zee te doen. Omtrent 11 ure 's mor gens vertrokken zij ten getale van vijf-en-twiu- tig, in een zeilboot, en stuurden naar Blanken- berghe. Alles ging wel gedurende de drie eerste uren doch eensklaps werd de lucht met wolken bedekteen hevige wind stak open de zee werd buitengewoon onstuimigeen windhoos trof de ligte bootde zeilen werden aan stukken gescheurd, de mast brak en het was onmogelijk het vaartuig te besturen. Men was noglhans reeds in het gezigl vau Blaoltenberghedoch het was onmogelijk er aan te landenmet de uiterste moeite gelukte het den reizigers naar Ostende terug te keerendoch daar konden zij insgelijks niet binnenloopen. De boot werd door woedende golven meègesleept tot halfweg de Eogelsche kust, tot eindelijk de storm een wei nig bedaarde en de afgematte reizigers toeliet hun koers naar Blaukenberghe te rigteuwaar zij omtrent 6 uren 's avonds aankwamen ge lukkig zonder verlies vau meoschenlevens. Londen en een groot deel van Engeland bad dezer dagen van vreeseltjke regenbuijen veel te lijden. Van verschillende zijden hoort men van overstroomingen en groote schade aan huizen en oogsttoegehragt. De Irsche trein kon Holy head niet hereikenmaar moest naar Chester terugkeeren daar de Dee een groot deel van den spoorweg had overstroomd en vernield. La ter ging de trein over een zijtak naar Kliyl waar hij weer op de hoofdlijn kwam, maar verder dan tol Carerwy kon hij niet komen daar de brug aldaar was weggeslageu. Dat iemand een zijner ligchaamsdeelen in den zak draagt is zeker een zeer zeldzaam geval en toch leverde hiervan dc teregtzitting der regibaitk te Leeuwarden kamer van strafzaken in de vorige week een voorbeeld op. Een schipper, zekere Gorter, die den ganschen avond in eene herberg onder Hinsumageesl met iedereen ruzie gezocht hadgeraakte ook ia twist met zekeren bejaarden Jelgersma. Op het onverwachts sprong hij op dezen drukte hem het hoofd naar beneden en beet hem in het linkeroor met zooveel gewelddal hij hei gansche oor nagenoeg afscheurde of afbeet. Ter teregtzit ting had de schipper voor die alschuwelijke han deling zich te verantwoorden hij deed dit door eenvoudig te ontkennen belgeen hem was ten laste gelegd. De ge' jigen echter hielden onder eede voldal zij het feil door beklaagden had den zien plegen; daaibij vertoonde de eerste en hoofdgetuige, die de mishaodeling had on dervonden in een llescbje geborgen den regter zijn oordat hij bij de bedoelde mishandeling had verloren. Verleden week was een inwoner van Sl. Remy de heer DelgofTe, met zijne echtgenoote uitge gaan om het Veneliaansche leest bij te wonen dat te Hoei werd gegeven. Zij hadden een klein meisje, ongeveer 14 maanden oud, thuis in de wieg gelaten. Toen zij van het feest naar huis, terugkwamen, hoorden zij het kind uit alle roagt jammerenzij snelden naar de wieg en zagen een rat er uit vlugten. Het dier had het arme meisje reeds verscheidene verschrikkelijke beten toegebragt aan bet voorhoofd en de wan gen. Men hoopt noglhans het kind te redden. De Saksische houtvester Gastel, een 82jatig grijsaard deelt aan de Leipz. Ztg. het volgende mede: «Ik wil het middel niet met mij mede in het graf nemen dat ik reeds sedert 50 j«ar aanwend om menscben en dieren te vrijwaren tegen den verschrikkelrjken dood door honds dolheid. Hel is eenvoudig. Men neemt warmen wijnazijn en laauw water wascht daarmede de wond zuiver uit en drukt se goed na. Dan giet men eenige droppels chloorwaterslofzuur er op daar minerale zuren het gif uil het speeksel vernietigen." Het middel is zeker zoo goed als eenig ander voegt de Leipz. Ztg. hierbij. Dingsdag moest een zekere Mignon voor hel Hol van Assises van Vienne teregl staan, om zich te verantwoorden over een aantal diefstal len gewapender hand door hem ondernomen. Wat deze straatroover bij het groote publiek een zekere groote belangstelling deed wekken was het feit, dat hg leeds tien malen uit de gevangenis van Poitiers ontvlucht was en welke moeite men ook thans aangewend heeft om hem te achterhalen alles bleek te vergeels te zijn gedaan. In de ledige cel vond men de ijzerswaarin zijne banden gesloten warenlosgeschroefd wat aanleiding gaf tol bet vermoedendat bij in zijne vlucht door een medepligtige geholpen moest zijn dit vermoeden wordt vooral daar door versterkt, dat hij uit het kleerenmagazijn zijne burgeikleèren heeft medegenomen en ver scheiden deuren heeft moeten openen om in een tuin te komenwaar hij een muur van 20 voet overgeklommen is. Deze ontvlugting brengt er niet weinig toe bij om den schurk eene zekere vermaardheid in het land te bezorgen. Men meldt uit Haarlemvan 22 Aug. Door een knecht van den klèerbleeker Kiru- menadeaan hel Zuider Builenspasrne alhier is in den tuin vroeger in gebruik bij Willem Joosten in hechteuis als verdacht van deu moord op dea veldwachter vau der Lijke uit Bloemendaal bij het zoeken naar wurmen in den grond verborgèn gevonden een knipmes dat is herkend voor hetzelfde, dat steeds door Joosten vóór den gepleegden moord werd ge bruikt, maar sedeti was verdwenen; volgens zijne opgave had hij het verloren. Het mes is dadelijk door de justitie iu beslag genomen. Een vreeselijke ontploffing had Donderdag te Sint-Üeoiis plaats. Een zekeren Joumé had tijdens het bombardement granaten bijeenver zameld waarin hij tells een kleinen handel dreef. Nu was hij bezig er een los te schroeven doch htj nam geen voorzorgsmaatregelen met de pijp iu de mond verrigte hij dat werk.

Amersfoortsche Courant | 1879 | | pagina 2