dat twee diamanten halssieraden verdwenen wa ren het eene ter waarde van 3U.0Ü0 Ir. en hel andere van 20.000 li. l)e diel kon echter niet ver loopen. Nannwe- lijks was hij in het midden van den tuin ge komen ot een moedig jongeling had hem in gehaald en op den grond geworpen. Zich verloren ziende, biagl de dief een re volver te voorschijn en dreigde er zijn vervolger meè. Op dit oogenblik naderden gelukkig eenige politie-agenlen die zich varr den kwaaddoener meester uiaakten voor den commissaris bragten. Deze deed hem nanuwkeurig onderzoeken en toen onder goed geleide in verzekering brengen. Men zegt dat de gevangene een Turk is van 25 tot 27 jaren oud. Behalve zijn revolver had hij nog een breed dolkmes bij zich doch wat man ook deed men vond niet de minste waarde in zijn bezit. Mea denkt dat hij de juweelen in zijn vlugl moet weggeworpen ot aan mcdeplig- tigen gegeven hebben. De naauwkeurigsie inlig- tiogeu zijn lot nu toe vruchteloos gebleven. Toen maandagavond de laatste trein uit Amsterdam naar Gouda het station bereikte vernam men een akelig geluid dat men toeschreef aan *l builen van een hond. Hel bleek evenwel toen de trein stilhield, dat een ontzettend on geluk had plaats gehad. Eene dame, naar men zegt uit Goudaschijnt door de duisternis en de gladheid van het perron geraakt te zijn, juist toen de trein aankwam. Zij weid overreden en letterlijk in stukken gesneden. Zondag morgen te halielf stond te Amsterdam het Rokin bij de Ütiifjessleeg vol radeloos been en weer loopendeen handen wringende inetiscben. Er was een knaapje in het water gevallen en al spartelende naar hel midden gedreven. Daar begon hei aune kind meer en meer te zinken, totdat op hel laatst nog maar even zijn hooidje zigibaar t»asde dood scheen zekerwant niemand der toeschouweis deed eene poging tol redding. Eensklaps echter kwam uit een der woningen een heer op pantoffels en in chambeicloack aansnellen van welke kleedingstukken hij zich onder het loopen ontdeed waarna hij Ie water sprong, hel kind beieikte en mei een paar torsche slagen aan den oveikanl bragt. Than* is hel knaapjena de eeiste verpleging in een der huizen op het Uukin genoten te hebben in het Gasthuis en verkeert buiten levensgevaar zeker tol groute voldoening van zijn redder, den Isteu luit. P. D. NV. Wil ken een officier die reeds in Atjeh voor betoonde doodsverachting de Willemsorde mogt verwerven. In de school van bet Wale Weeshuis te Amsterdam is een droevig ongeluk gebeurd. De hulponderwijzer, belast met het toezicht op de kinderen, die wegens den alstand hunner woning ol om andeie redenen «overgebleven" waren, had zich eenige oogenblikken moeten verwijderen en vond toen bij op een angstge- schrei toeschooteen der meisjes mei branden de kleedeien. Het tienjarig kind bad de on- voorzigiigheid gehad de kagcbel le openen en er in te poken, met het ongelukkig gevolg dat hare kleederen vlam vatten. De onderwij zer liet dadelijk hulp roepen en trachtte tever geefs met de handen bel vuur te blusschen. Het kind liep in baar angst de subooi uit en de gangen door, waar de portier toeschoot en haar in zijn jas opving en aldus de vlam uil- doofde. Het arme meisje bad intusschen reeds zoo zware wonden gekregen dat zij trots spoe dige geneeskundige hulpis bezweken. Tout comone ches nous Een Amerikaansche courant bevat de volgende advertentie: «Wordt gevraagd een Redacteur, die de Lunst verstaal bel iedereen naar den zin te maken; voorts een zetter, die de advertentie van iedereen aan de bovenzijde der courant weet te plaatsen Eene jonge Engelsche dame, miss Blanche Edwards, heeft, met goeden uitslag, te Parijs baar eerste examen voor de faculteit der ge neeskunde afgeiegd. "KERSTMIS en nieuwjaar. Kerstmis en .Nieuwjaar zijn aanslaande De ouders weten schier geen keuze te doenorn de wenschcn hunner kinderen tc voldoen. Moeien zij speelgoed hebben Neendat zou over 8 dagen stuk zijn. Hoe jammer van zooveel weg gegooid geld Neen dan is het beier een wartn stuk kleèrcn te koopendat hun zal vrijwaren voor verkoudheid en voor alle ziektenwelke de winter met zieh brengt. Raadpleeg daarom voor die aankoopenhet geïllustreerde album van de BELLE JARDINIERE le Parijsdat U op franco aanvrage gratis en franco wordt toe gezonden. AMERSFOORT, 4 December 1879. Z. K. II. Prins Frederik der Nederlanden is sedert eenige dagen ongesteld. Volgens het laatst gepubliceerde heugt is zijn toestand bevredigendofschoon de nacht minder rustig werd doorgebrugt. Van Z. M. den Koning heeft de adjudant- onderofficier van Doornevan het regiment rijd. artilleriete Amersfoorteen gouden remon toir horologie met gouden kelting ten geschenke ontvangen. Gisteren ochtend zijn den adjudant-onder- oflieicr-instrueleur J. R. Schuuringvan het reg. rijd. artillerie, te Amersfoort, ter hand gesteld de insigniën van Broeder in de Orde van den Nederl. Leeuw, waartoe hij onlangs door Z. M. den Koning werd benoemden heden namid dag maakt hij met adjudanten-onderofT. enz. gebruik van een hem te dezer gelegenheid door regiments-officiercn aangeboden diner. Evenals in vroegere jaren stellen de leerlingen van den heer F. J. Schweinsberg zich voor weder een concert te geven ten voordeel»! der Anna Paulownabewaarschool alhieren wel op Woensdag 17 December e. k. Wij vertrouwen dat onze mede-ingezetenen dit weldadig voornemen der jeugdige dilettanten met ingenomenheid begroeten en krachtig steu nen zullen. De nuttige strekking dier school is genoegzaam bekend en vereischl dus gccne aanbevelingdoch wel mogen wij er met aan drang de aandacht op vestigendat de geldelijke toestand zorgwekkend is. Door het overlijden van Z. K. 11. onzen beminden en betreurden Prins Hendrik mist zij eene jaar''jksche bijdrage van flOU.Men helpe derhalve deze inrigting tol heil van zoo velen in stand tc houden. Zondag, 7 December e. k.zal de godsdienst oefening in Je Rcmonstraniscbe kerk te Amers foort worden gelei»! door Dr. J. W. Bok predikant te Amsterdam. Den 6 December e. k. zal aan 't station Amersfoort passeetvn een detachement supple- tielroepen ter sterkte van 4 officieren en 05 manschappenop reisper extra-trein van Harderwijk n»ar Amsterdamoin aldaar per Stoomschip «Prins Hendrik" de reis naar Indië voorttezelten. Den 17 December zal een detachement van 8 officieren en 05 manschappen per extra-trein passeeren van Harderwijk naar Botterdam om aldaar per Stoomschip «Geldet- Jand" de reis naar Indië voorttezelten. Gedurende de vorige week werden langs den Centraal-Spoorweg ruim 000 stuks vee vervoerd meerendeels bestemd voor België. Te Arnemuiden leden eenige jongens op schaatsen op <!e haven, toen een hunner door het ijs zakte en in de diepte verdween. Dc veertienjarige knaap is verdronken. Te Amsterdam is ccne vrouw die een ketel kokende koffie droeg op straat gevalleu en erg gekwetst. Te Ooslburg is eon zevenjarige knaap die door hel ijs zakte, door een 13jarigcn jongen gered. Te Weenen heeft zieh hel zonderlinge en ongehoorde teil voorgedaan dal in korten tijd na elkander twee doctoren in de medicijnen wegens kleinen dieltlal in handen der justitie gevallen zijn. De eerste heelt zich aan zakken rollerij schuldig gemaakten de tweede is op heelerdaad betraptdat hij in een winkel waar hij sigaren kochttegelijk eenige stal. Sedert geruimen tijd waren er gedurig sigaren vermist, en ten gevolge daarvan een scherp loezigt gehoudeu. Het geval maakt le Weenen een te pijnlijker indruk, omdat de dncier niet alleen een zeer beschaafd min umaar in geenen deele behoeftig. Ouk valt bij hem aan geqn manie te denken. De uniform van Louis Napoleon werd ge vonden in een kraal bij Ulundi; de voorkant was geheel doorboord door assegaais. De Zoeloe die den prins den genadeslag gal heette Abango hij vond later te Ulundi den dood. De nieuwe Spaansche Koningin is jl. Maandag reads getuige geweest van het echt Spaansche vermaak, dat men stierengevecht noemi. Unge- veer 16000 mensehen waren legenwooidig. Een der gemartelde dieren sprong over de barrière en verwondde een gendarme. Volgens eene medcdeeling in de Essenei Zlg. is le Venio door een U<-i lijtisch politie-bi-ambte in hct-liienis genomen zekere Kl< Ifmnnu ver- daeht Elise Hiemenschncidei te (^ueienburg te hebben veruiooid. Dezer dagen is le Londen in den ouderdom van 63 jaar, overleden de heer Allan Rioun beioemd sierrekundige. Vóór deiiigj.iai vertiok hij naar Imlië, alwaar hl) op kosten van een inlandsclien vorst, den lajah van Tiavancore, een observatorium slichtte op een spits ter hoogte van 2000 meter. Op dere sterrenacht bemerkte Biouu in 1872 een zwerm meteoriten in den hemel, op de plaats waar de twee frag menten der komeet van Biele moesten verschijm n. Hij stierf op den zevenden veijaaidag van deze opmerkelijke waarneming. In Engeland terugge keerd hield Bioun zich onledig met de ver kondiging van zijne meteorologische stellingen. Hij tiachite «ie schijnbare oniegeluialigheden der jaaigetijden op te lieldeien door middel van de cosmische electriciteil en van de zonnevlekken. Deze geleerde was een der medeaibeidera aan hei blad Nature, dal, gelijk uien weel, slag op slag een groot aantal zijnet redacteuien vei luien heeft. Een werkman Jonadah Fancettis deze week door een dei reglbanken van politie le Londen veroordeeld lol twee maanden gevangenisstraf met dwangaibeid omdat hij den vorigen avond, op den openhalen weg eene alleen naar huis kcerende gehuwde vrouw, ondanks haar tegen streven, bleef vergezellen, en tweemalen den arm om haar middel sloeg. Een dagblad van Ballimor»! bcrigt dal op de grenzen vau Peusylvanic bij het huren naar petioleum, op 500 nieter diepte, zee-scbelp- dieren en versteende overblijfselen van visschen gevonden zijn. Dat kleine ootzakon dikwijls groote gevolgen hebben, bleek weder le Leiimeiitt bij een bakkerslamilie. De man en vader moet tijdens den wijnoogst door een insect in den arm ge stoken zijn. Ten gevolge dzaivan ontstonden zwellingen die den krachtig gebouw den man ten gtave sleepten. Eene doelitei weid insgi lijks ziek en stierf onder gelijksooi lige vei schijn telen de moeder ligt te huis gevaailijk ziek en een tweede dochter bevindt zich in cm gasthuis op hel sterfbed. De docters spreken van een alge- tueene bloedvergiftiging. Telegrammen. Berlijn 3 December. Bij aankomst van den Keizer van Rusland te Moskau is «-en aanslag op hem gewaagddie echter mislukt is. Men had hef voornemen om den 'freinwaarmede dc Keizer aankwam in de lucht te doen sprin gen doch de onlplolfing had tc laat plaats, nadat de Keizerlijke frein de bepaalde plek reeds gepasseerd was. Keizer Alexander bleef ongedeerd. Van den trein, die onmiddellijk op dien van den Czaar volgdewerd een waggon door de kracht der onlplolfing van dc rails geslingerd. Herlijn 3 December. Officieel wordt uil Mos kau de aanslag op het leven van tien f.zanr bevesligd. De Keizer hiel»! voor du vertegen woordigers van de stad een»: aangrijpende rede en zeide o. n.«Gij zult van de gebeurtenis van gisteren gehoord hebben. God In-ril mij en mijn gevolg gered. Ik heb mij aan Gods be scherming toevertrouwdmaar de oproerige geest in bet land moet niettemin uitgeroeid worden. Voedt uwe kinderen op in deugd cn waarheid, opdat zij geene booswichten worden". Een waggon word bij bot ongeval in de lucht geslingerdzeven waggons ontspoorden. Er hadden geene verwondingen plaats. St.-Pelersburg.3 Dec. De Regcringsbodc bevat een telegram van 12 ure 's avonds 1 Dec. meldende dal le elf ure hij liet .binnenrijden van den tri-in der bagage cn bediening des Keizers in dc zevende wijk van liet gedeelte van Moskou, dat Rogoslos heel, eene onlplol fing is ontslaanten gevolge waarvan de trein is onlspoord een goederenwagen is omgevallen cn twee personenwagen® schuins over den weg zijn komen tc slaan. Door tic onlplolfing is op den spoorweg een vrij diep gal ontstaan. Per soonlijke ongelukken zijn niet le betreuren. Het buiswaaruit de mijn geleid isbeeft uien ontdekt, en onmiddellijk heeft men maatregelen genomen om dc misdadigers op le sporen.

Amersfoortsche Courant | 1879 | | pagina 2