«vdlon naar de verspreide geruchtenen helaas de bevestiging vsiu de waarheid getuigen. «Ik heb gezien dal bij falsch speelde I" was naar nieo aegthet eensluidend antwoord van al de personendie gevraagd zyn geworden. Er is nu een aanvang gemaakt met een offi ciéél ondersoek, waai mede de procuieur-geneiaal en twee advocaten hij hcteellde hol belast zijn en men gelooft dat het weidra zal afloopen. Eerst nog wilde de verdachte, bij voortdu ring zeer kalinsitting nemen als ambtenaar van bet openhaar ministerie; doch de eerste president verzocht hem huiswaarts te keeren en hieraan voldeed hij. Gesteld zelis dal het hem gelukt zich schoon te wasscben dan nog blijk zijn gedrag laakbaardaar hij gewoonlijk om grol geld speeldewelk feit pas onlangs door het hot van cassatie is afgekeuid en be schouwd als deelneming aan hazardspelhet baccarat te Ostende. Op een jagtpartij in een bosch bij Munchen is een der jagers op droevige wijze om hel leven gekomen. Hij werd letterlijk doorboord door de horens van een gejaagd hert, die in zijn keel drongen en in zijn achterhoofd uil kwamen. John Calcrak de gewezen beul van Londen is in Jen ouderdom van 79 jaren overleden. Hij werd in het jaar 1800 geborenwas eerst schoenmaker van beroep en werd vervolgens in het jaar 1828, aangesteld als scherpregter van de Newgaie-gevangenismet bepaling dat hij zijn bloedig bedrijl ook in andere plaatsen van Engeland zon uitoelencn voor zoover dit werd geëischt. Men kan hem de eer nageven dat hij de vonnissen voltrok op de voor de ver oordeelden minst pijnlijke wijze. Zeer kwalijk nam hij hettoen men hem in 1674 met belioud zijner vo'L jaarwedde op pensioeu stelde. Omtrent den dubbelen moord te Rottevalle waarvan in ons vmig nummer melding weid gemaakt, beiigl uien ons uit Surhuislerveen Eene vrcesclijke gebeurtenis heek hier en in den omtrek groote omzetting te weeg gebragt. He zoon van den landbouwer Bate Uatema van 't naburige Witveen i llotievalle)van de hier gehoudene hardrijderij huiswaarts gekeerd zijn de vond zijn vader met afgesneden hals op den vioer liggen en daarnaast zijne zuster ins gelijks vermoord. Men verdiept sich in gissingen waaraan deze dubbele moord is toe te schrijven. Van inbraak of dietstal waren geene sporen te ontdekken, 't Geregl doet onderzoek. De vermoorde ui an was reeds bejaard. De reizigers van den snel'rein die uit Brussel naar Galais vertrok, zijn gelukkig aau een ge- wissen dooJ ontsnapt. Tusschen Ghislenghien en Isières waren al de rails gebroken op een lengte van meer dan 200 meiers. Indien de treindie den weg van Brnssel naar Rijssel in twee uren aflegt, met zijn gewone snelheid «ooibij die plaatsen gereden was, zouden rij tuigen en reizigers ongetwijfeld vermorzeld zijn geworden. Gelukkig hadden de baanwachters tijdig 't gevaar bcmeikl eo 't noodsein gegeven. Te Clicby-la-Garenne (in bet dep. der Seine) is eene vrouw begraven die een zeer romon- tiscben levensloop gehad heeft. Zij was de kleindochter van een generaal en haar vader was kolonel. Zij werd «la femme en calotte" bijgenaamd omdat zij steeds als een man ver kleed ging. Van de vermaarde drukkerij des heeren Dupontwaar zij de proeven nazag, werd zij weggezonden toen men haar geslacht ontdekte; daarna werkte zij aao verschillende spotbladen Uad zij op als zangeres, diende zij Alexandre Dumas als copiistreed zij als jockey in wedrennen mcè, enz. Ma een leven van ellende en ontbering, wist zij eindelijk weder bij een drukker in dienst te blijvenverwierf zich langzamerhand vermogen en ia nu als mevr. Foucault gestorven eigenaresse van een groot blok huizen, uitgestrekte landerijen en 2 mi ljoen fres. Bericht aan ieder, die zich goed wil kleeden. Allendie hun aankoopen voor den winter gedaan hebhen in de groote kléeren magazijnen van de «BELLE JARD1NIÈRE" te Parijshebben dal huis hunne ingenomenheid betuigd over de soliditeitde élégance en de goede snid hunner kleederen. Wij bevelen onzen lezersdie hunne winterkleederen nog niet besteld mochten heb ben daarom bijzonder aan zich tot de BELLE J AUDI MEDE te wendenovertuigd als wij zijn dat <.ij ons erkentelijk zullen wezen voor dien raad. Be prachtige geïllustreerde Catalogus wor Jl I gratis en franco toegezonden aan ieder, die daarvoor franco aanvrage doet. AMERSFOORT, 22 December 1879. Hel bulletin omtrent Prins Fredcrik luidt «Nacht goedtoestand voortdurend heter. Ver dere bulletins zullen niet meer verschijnen." De paardenarts der Ie klasse W. F. Schroder, in garnizoen te Amersfoort bij hel regiment rijdende artillerie, is hij liet garnizoen te Haarlem overgeplaatst De netto opbrengst van het Woensdagavond jl. gegeven concert ten behoeve der Anna Paulowna- Bewaarsrhool te Amersfoort bedraagt f83. De aanwezigen waren zeer voldaan over de uilvoering en eene aardige verrassing was het eerste nummer na de pauze (No. (j van het programma.) Zooals hel daar stond; «J. VicinL Quintello V. M.verwachtte men een quinlelt. Het was echter een alleraardigst tooneelstukje van Justus van Maurik, getiteld «Onze Buren", door vijf leerlingen van den heer Kollewijn voortreffelijk ten looneele gebragt. In den laatsten lijd werden in de omstreken van Barneveid een aantal vossen geziendie op het landgoed «Schaiïelaar" vele eenden hebben gesnapt. Aan een jager is hel gelukt er een te bemagtigennamelijk niet een eend maar wel een vos. De heer Roijaards te Scherpenzeel heeft aan de armen zijner gemeente een honderdtal dekens doen uitreiken. De heer lloogheemstra te Utrecht heeft onder 00 armen der gemeente Baarn 3000 turven uitgedeeld. De Tweede Kamer heeft Zaturdag de be grooting voor Suriname en Curasao eenparig aangenomen en de begrooting van Koloniën met 59 tegen ééne slem (die van den heer van Houten.) Men meldt uit 's Gravcnhnge Te midden var de noodkreten onzer armen hebben w ij de hulpbehoevenden in den vreemde niet vergetenal is 't dan ook niet op zoo reusachtige schaal als te Parijsheeft men toch ook hier ter slede voor de noodlijdenden door de overstroomingen in Spanje georgani seerd eerst 'l concert der Spaansche studenten en de fancy-fair der Haagschc adellijke dames nu weder de zanguitvoering van de Israclielische zangvereeniging HaagM'h Mannenkoor. Deze en de geldelijke bijdragenuit alle oorden des lands aan de Spaansche legatie toegezonden hebben te saam een bedrag van f 25.000 aan deongelukkigenin Murcia verschaft. De gezant, de markies d'Arcieollar ontving o.a. een bank biljet van f1000 zonder eenige aanwijzing van de herkomst. Ook van Hll. MM. den koning en de koningin die hier slechts voor enkele dagen (vóór Nieuw jaar) tetugkeeren, om dan naar Arolsen te vertrekkenteneinde den eersten verjaardag van hun huwelijk te midden van de vorstelijke familie van Waldeck-Pyrinont te vieren en daar vermoedelijk tot de laatste dagen van Ja- nuarij te vertoevenen van Z. K. II. prins Frederik, die zoo goed als geheel hersteld is en zoodra het weder zachter iszijn paleis weer zal verlatenontving de gezant koninklijke bijdragen. Ons land heeft dan ook hier weder een schillerend bewijs van weldadigheidszin ge geven wij gaven het dubbele van wat België oil'erde en dal nog wel voor SpanjeVan historische rancune bij ons volk gelukkig (jeen zweem. Even na 12 uren Donderdagnacht ontdekte de wachter, die nachts hel Oosierdokstalion te Amsterdam bewaakt, onraad in bet lampen huis en kort daarna werden vlammen lang» de houten wanden ontdekt. Te 12f uur gaf reeds de brandweer water op het inmiddels in volle «lam geraakte houten gebouw. Al dadelijk bleek dat het stationsgebouw teil niet te redden vielwant hel drooge hout waaruit bet bestond, brandde snel weg. Hel was dus zaak zooveel en zoo snel mogelijk te redden wat draagbaar was en de daarachter gelegen goederenloods aan de stadszijdede houten galerij aan de overzijdehet materieel en een trein die voor bel station stond te beveiligen. Dit geschiedde. De trein voor het station begon reeds te blakeren maar kon nog juist in tijds verwijderd worden nadat de wisaels die vastgevroren lagenmet koevoeten waren veilegd. Uit <lc bureaux werd gered wat te redden viel. Allereerst werd gezorgd voor de plaatsbil jetten en van deze zooveel gered als voorloopig (noodig was. Ook de in het station aanwezige bagage werd geborgen. Daarentegen zijn alle beslelgoederen Woensdagavond aangekomen vei brand evenals bet beslelgoed wal in den avond ter vet zending was aangeboden. Tegen vier uren in den morden was liet gebouw verbiand en de brand g< bluschtzon der dal daaibtj eenig ongeval is voorgekomen. Wat de schade beirell deze is voor de H. IJ. S. M. niet buitengewoon daar dit gebouw bij uilzondering onder de stationsgebouwen der Maatschappij nog verzekerd was. In het treinverkeer ten gevolge van dezen brand is geen snemniing ol opor.ihoud ontslaan. De eerste trein vertrok naast de toekende puin- hoopen op tijd, alsof er niets was geschied, terwijl inmiddels bet bureau tot uitgifte van kaartjes en andere administratieve inrichtingen tijdelijk verplaatst waien naar de houten galeiij aan de buitenzijde van het station. Het bestuur der Nedei lanJschc Juristen-vet- eeuiging maakt bekend dal voor de elide Algcoieeiie Vergadering, in Augustus 1880 te 's Her logen bosch te houden de volgende onder werpen aan de orde van behandeling zijn gesteld I. Bestaat er aanleiding omhetzij tol weg neming van belemmeringen hetzij tol versterking vsn waai borgen de wetsbepalingen op bet beheer der goederen van minderjarigen en hel toeeigl op dal beheer te wijzigen f Zoo ja welke vei beleringen komen voornamelijk in aanmerking II. Is hel wenschelijk dat eene internationale uniformiteit op het gebied van wisselrcgl worde verkregen f Zoo jawelke zouden van eene dergelijke regeling de hooldbepalingen moeten zijn en welke pogingen zouden moeten worden aangewend om dat doel te bereiken f UL Moet nevens-de tuchthuisstraf (soo deze behouden wordt) en de gevangenisstraf eene andere vrijheidsstraf cuslodia honesta in het Strairegt worden opgenomen f Zoo ja van welke begtntelen nroet de wetgever uitgaan bij het vaststellen en het bedreigen dezer straf f Donderdag is le Amsterdam het huwelijk gesloten lustcben mrj. Fuld de dochter van den bekend-.-n bankier cn den heer Calmann Levy, soon van den beroemden Paiijschen uil gever kleinzoon van den oprigler van het wereldvermaarde huis Levy. |)e kerkelijke plrg- ligbeid geschiedde in de kerk van de gealichlen van het Ncderl. lsraelietisrh armbestuur, waar van de heer Fuld regent is. De vader der bruid was aanvankelijk legen het huwelijk, omdat zijn aanstaande schoonzoon veel uitgeefi. Dat is echter niets, omdat hij v«A veel ontvangt. Te Retford in Eugeland werd dezer dagen een oud man aangeklaagd door de commiezen omdat hij, tonder daarvoor een patent te heb ben sigaren bad verkocht. De verdedigi-r voerde aan, dal «sigaren" niet in de wel waren ge noemd en dat bovendien zijn sigaren volstrekt niet van tabak, maar van koolbladeren waren gemaakt. De aangeklaagde werd vrijgesproken, doch er werd terstond appèl legen deze vrijspraak aangeleekeud. Een paar dagen geleden werd te llalbersladt tegen den avond een vreeseltjke knal gehoord en weldra bleek dal een kruithuis, waar een groott hoeveelheid kruit van kooplieden was geborgen in de lucht gesprongen was. Volgens een ingesteld onderzoek zou dal ma gazijn door een fuselier van de elide compagnie in brand gesloken zijn de vermiste soldaateen Pool werd in de nabijheid van liet magazijn geheel vermeld teruggevonden. De balken van bei huis waren ver weggeslingerd. Opmerkelijk is het dal een groote voorraad patronen, eveneens daar aanwezig, slechts ge deeltelijk beschadigd werd. Aan hel verhaal van iemand die te Madrid een stierengevecht bijwoonde, waarbij ook de nieuwe Spaansche Koningin tegenwoordig was, ontleenen wij hel volgende: De derde stier was eenigszins gedrongencr van ligeltAamsbouw dan zijn beide voorgangers en van een donkerzwarte kleur. Hij atortte zich onmiddellijk op den meest nabijzijnden picaderopriemde liet paard de hoorns in den buik, hief hel met den berijder boog in de lucht en slingerde beiden voort, zoodat het paard omsloeg en mei de gansche lengte op den picadero kwam te liggen tenge volge waarvan deze zijn bezinnig verloor eenige ribben brak en een hersenschudding kreeg. De picadero is gisteren overleden... Men droeg hem van de plaats hij was zoo bewe gingloos als een lijk. Alleen du roode kleur van zijn gelaat vei ried nog levensgeesten en toonde aaodat hij nog steeds in ecu toestand

Amersfoortsche Courant | 1879 | | pagina 2