m 2795. fëSSi? Ding-sdag 20 Januarij 1880. an wouw. Uitgever: A. H. VAN CLEEFF te Amersfoort Bureau: Huurhuizen hoek Kortegracht Kennisgeving Nationale Militie. Dc BUHGEMKESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT. Gelet op art. 20 der railitiewet, Doen te weten, dat het register van inschrij ving voor het jaar 1870 en de alphabetische naam lijst, bevattende de ingeschrevenen voor de lichting der nationale militie over 1880, gedu rende acht dagente rekenen van hedenvan 's voormiddags 10 tot 1 uur des namiddags, ter Secretarie voor eenieder ter lezing liggen binnen welken tijd bij den heer Commissaris des Konings bezwaren kunnen worden ingebracht door middel van een door de noodige bewijs stukken gestaald verzoekschrift op ongezegeld papier, intediencn bij den burgemeester der woonplaats. Amersfoort, den 10. Januari 1880. burgemeester en Wethouders voornoemd, De burgemeester, De SecretarisVAN PERSIJN. W. L. SCIIELTUS. LUST DER ONBEKENDE BRIEVEN verzonden van Amersfoort en arrondissement gedurende de le helft der maand Dec. 1870. Plaats van Namen der geadresseerden. bestemming. 1. GuiskenAmsterdam. 2. 1L bakker 3. Mej. M P. J. A. Nix 4. S. b. v. Leer's Gravenhage. 5. G. ten beekHoeven. 0. A. GouwRotterdam. 7. J. Peters 8. C. boon Van Maarsbergen. 9. C. v. DrafflaarAmsterdam. briefkaart. 1. J. HopmanAmsterdam. Regthebbenden vervoegen zich aan het post kantoor te Amersfoort. Politieke Revue. In de Fransche Kamer van Afgevaardigden aanvaardde Gambctta, nadat de secretarissen en quesloren gekozen warenhet voorzitterschap met een korte toespraakwaarin hij dank be tuigde voor zijne herbenoeming en de verzekc- FKUILLETQN. 6>DE BUURKINDEREN. 2e AfOF.ei.isi.: TELEURGESTELDE HOOP. De oude Dupaly nam de voogdijschap over de dochter zijns vriends op zich. Louise kwam le bordeaux en werd lid van zijn gezin. Louise was allengs tol dc overtuiging gekomen dat Cecile haar niet zoo beminde als zij hem er was eene verkoeling lusschen de beide jongelieden ontslaan. Hij verklaarde aan zijne ouders dal hij nooit zou huwen dan bij vrije keuze. Ilij bad niets tegen Louise als juist dat zij reeds vroeger voor hem bestemd was misschien zou later zijne keuze eens op haar vallen, doch kon hij nu nog niet zeggen hoe hij daaromtrent dacht le handelen. Deze verklaring was zoo bepaald beslissend dat de oudersbekend met het vaste karakter van hunnen zoonalle pogingen om Hun ver langen doortcdrijvcnopgaveneensdeels omdat zij net geluk van Iiuq kind beoogden, en an derdeels omdat zij steeds de stille hoop voedden dal bij nog eenmaal Louise zou kiezen, die inderdaad een even schoon als beminnenswaardig meisje was. Dij deze in 't oogvallende hoedanigheden van Louise, kon 't niet uitblijven, dat andere jonge lieden naar hare hand dongen. Ofschoon daar onder bepaald goede, ja zelfs schitterende partijen waren, wees Louise steeds deze zeer beslissend af. Zij bad met vrouwelijke scherp zinnigheid gelet op Cccile's doen en laten en vooral op ziine connectie tol verschillende fa- miliëndie hij bezocht. Aangezien zij niet het ring gaf van zijne volkomenc toewijding en onpartijdigheid. baudry d'Asson vroeg verlof de regeering te intcrpelleeren over het ontslag van ecnige maires in de Vendée, die aan legilimistische banketten hadden deelgenomen. De Kamer stelde hem onmiddellijk daartoe in de gelegenheid. De Minister van binnenlandsdhe Zaken ant woordde op dc interpellatie met een verdediging van bet regt der regeering ambtenaren te ont slaandie zich verklaren tegen een bestuur, welks lasthebbers zij zijn. Eene inolie om lot de orde van den dag over te gaan werd aan genomen met 307 tegen 30 stemmen. Daudry was in zijne rede zoo heftig dat hij tweemaal tol de orde moest geroepen worden en vervolgens zich eene berisping op den hals haalde. Naar men meldt, weet Duilschland thans voor goeddat alle hoop op een einde der Welfenquaestie ijdel is. Volgens verklaring van den Koning van Denemarkenmoet zijn schoon zoon de hertog van Cumberlandvolstrekt geen plan hebben om zijne aanspraken op den troon van Hannover te laten varenzelfs niet voor de millioenen, die bismarek in bewaring beeft genomenom dienst te kunnen doen als lokspijs. balen zal het den hertog echter niet veel; Pruisen denkt er natuurlijk niet aanom Han nover weer af le staan en de pretendent zou welligt het verstandigste doen, als hij maar aannamwat er nog voor hem overschiet anders bestaat er veel kans, dat het Welfen- fonds denzelfden weg als de krcin van Hannover opgaat. in Engeland trekt eenigszins dc aandacht een pennenstrijdwelke ontstaan iè lusschen twee leden der liberale partij de bh. Forster en Courtney in zake de houding van Engeland ten opzigte van de Transvaal De beer Forster heeft nl. in een briel aan de verschillende bladen gerigt, zijn volle goedkeuring gehecht aan de poli lick van sir bartle Frère en sir Garnet \Vo!seley, en gewezen op de regten, welke Enge'and heeft op de Transvaal. Hij beweert dal de 300000 inwoners van dat landzoo de negers als de boeren, onderdanen zijn van de geringste kon ontdekken'twelk haar aanleiding gafte veronderstellen dat zy eene mededingster hadzoo koesterde zij nog steeds hoop dat zijne liefde tot haar weder zou ontvlammen. Maar al te spoedig zou zij haar vergissing inzien. Een rijk jongracnsch van eene der voornaam ste familiën te bordeaux vroeg haar ten huwelijk. Zij was echler besloten ook hem aftewijzen. Na een langdurig onderhoud met zijnen zoon moest haar voogdwiens vrouw overleden was de treurige plicht op zich nemen persoonlijk met zijne pupil le spreken. «Gij weet, lieve Louisezeidehy, «dat het onze lievelingswensch was u als vrouw van onzen zoon in onzen familiekring le kunnen opnemen en dit is nog even als vroeger mijn vurige wensch. Of gij genegen zijt, Cecile als echtgenoot te willenweet ik nietechter ik vermoed het. Cecile bemint u oprecht en eerlijk als eene geliefde zuster. Evenwel de omstan digheid dat gij reeds van uw prilste jeugd af voor elkander bestemd waartacht hij in strijd met zijne verheven denkbeelden van liefde en eergevoeldie hij als volstrekte vereischten voor cenen gelukkigen echt beschouwt. Hij gelooft daarom u niet zoo gelukkig te kunnen maken als gij in zoo ruime mate verdient en zooals hij zich verplicht acht eene vrouw gelukkig le moeten maken. Daarom heeft hij hel onher roepelijk besluit genomen van uwe hand allezicn. Ik zeg 't u juist heden als voogddie de plaats eens vaders bij u moet vervullen en acht het een' heiligen plicht voor uwe toekomst te zorgen. Derhalve raad ik u dringend liet aanzoek van den jongen Larcy niet aftcslaanook omdat zich waarschijnlijk niet nogmaals eene oo uit muntend huwelijksaanzoek voor u zal verdoen." Koningin van Engelanden dat het de pligt is van het Engelsch gouvernement door bezetting van dat land voor zijne regten en belangen te waken. De heer Courtney denkt er echter geheel anders over. Hij vraagt nl. aan den heer Forster hoe hij er over zou denken, bij een denk beeldige annexatie door Rusland van Indie. Ook daar zegt hijvormen de inlanders de overgroote meerderheid en zells is het aantal Engelschen aldaar naar evenredigheid nog minder dan dat der boeren in de Transvaal. De woede der Peruaansche bevolking tegen Chili, dat steeds zegevierde, kan men begrij pen hare uiting echler gaat alle menschelijk begrip te boven. Te Callao gaf zij zich lucht in de menschonteerendste wreedheden tegen zwakke vrouwendie men gevangen genomen hadnaar de markt sleepte en daarna de schandelijkste en vernederendste mishandelin gen le pronk stelde en dwong om liet Peruaan sche volkslied aan te hefTenwaartoe de onge lukkige wezens echter niet meer in staat waren. Hare raagteloosheid haalde haar nieuwe wreed heden van den roeedoogenloozen en onmenschc- lijken vijand op den hals. De Heer G. van Haze.ndonk landbouwer le Tuil en 't Waalhield 9 Januarij jL eene open bare voordragt te Amersfoortop uilnoodiging van het bestuur der Afd. Amersfoort van het Genootschap voor Landb. en Kruidk. te Utrecht. De Spreker die tot onderwerp «Zuivelbe reiding" had gekozen, begon met daarop te wijzendat het hoofdvereischle om veel zuivel te maken isdat men veel en goede melk hebbc. Daarom vestige inen steeds zijne keuze op het melkvee waarvan men veel melk kan verwachten. Om goede boter en kaas te verkrijgen, is in de eerste plaats noodig de uiterste zinde lijkheid, gepaard aan eene stipte orde. De afkoeling der te karnenof af te roomen melk wordt zeer aanbevolen en is vooral des zomers, bij hooge temperatuur, zeer doelmatig. Volgens de methode Schwarts doet men dit met behulp van ijswaardoor men de melk tot eene kouile van 3 u 4° Celsius kan terug brengen. Dit is echtervooral op kleine melkerijën te kostbaar, en de ondervinding heeft geleerd, Men kan zich voorstellen welke uilwerking deze verklaring op hel anne meisje maakte. Zij verzamelde al hare krachten om hare tranen te bedwingen. Gelukkig ?ag haar voogd dit niet. Hij vermoedde welwal in hel gemoed van het arme meisje omging, maar wilde het opzettelijk niet bemerken en daarom vervolgde hijzonder haar antwoord allewachlcn «Ter wijl ik u lieve Louise uw woordwaardoor gij misschien denkt aan Cecile verbonden le zijn, thans teruggeef en deze verbintenis als geheel verbroken beschouwmag ik u niet verbergen dat ik het aanzoek van Larcy om uwe hand nog niet afgewezen bob. Ik beschouw u als mijne dochter en verzeker u dat ik hem gaarne als mijn schoonzoon zal erkennen. Ik geloof, dat hij alles in zich vereenigt wat eene verbintenis lusschen u en hem wenschclyk kan maken. Gij moogt u gelukkig achten, dat zulk een jong, schoon, geestig, beminnenswaardig man van aanzienlijke familie, die tevens een onafhankelijke pos-ilio bezit en algemeen geacht iszijne keuze op u heeft gevestigd. Zijn ver zoek moogt gij nog niet afwijzen. Evenmin dring ik hij u aan om dadelijk een besluit te nemen. Denk daarover bedaard en rijpelijk na en over eenige dagen hoop ik uw besluit te vernemen." Indien Cecile mij afwijstblijf ik ongehuwd I was haar onmiddellijk genomen beslui! en daar uit volgde natuurlijk dat zij het aanzoek van den jongen Larcy niet zou aannemen. Na al hetgeen zij met het scherpziend oog der liefde had opgemerktwas Cecile nog vrij. «Ik moet vertrekken," riep zij opgewonden I uit. «ik kan onmogelijk langer hier in dit huis met hem blijven. Ik ga naar Poitiers naar oom I Luiuothc; tante heeft uiij reeds dikwijls en

Amersfoortsche Courant | 1880 | | pagina 1