vindt, liet de heer Lepère tich echter over halen, om dit gedeelte te laten vervallen en 200 werd eindelyk het ontwerp, nanogeenige kleine wijngingenaangenomen. Allerlei. Waarroede toch een gouvernement al lastig gevallen kan wordenIs 't niet met hooze weerspanninge mtnschenoi' met tijgers en leeuwendan met eenvoudige knaagdieren rallen. Daarmede voerde hel Engelsch gouver nement een stryd op leven en dood in ryne Oost-Indische administratie in de districten van Dharwar. In ééne weekeindigende met 27 Sept. II, zijn er 412,024 ratten gedooden de stryd moest voorloopig nog tot 15 Nov. voort duren. Men kan bcgrypen hoe groot hel aantal in zijn geheel moet zijn geweest En de Begering had niet zoon fluitist ter beschikking als waarvan dc legende spreektdie eenvoudig op zijne fluit het hem bekende ratlendeumie had te spelen, om al dc rallen builen stadsgebied te brengen. Zy heeft eenvoudig eenc premie moeten stellen op een rattekop. Maar nu begrijpt men wat een administratie doet om niet door vosjes gefopt te worden. Elke gevangen rat moest ten bureele vertoond en aldaar onthoofd of ont slaan wordenom alle dubbel emplooi voor te koinen. Te Parys is concessie gevraagd voor het aanleggen en exploileeren van een lucht-snoor- weg, gelijk aan die welke op verschillende punten te New-York met goeden uilslagreeds sedert lang bestaan. De spoorweg zou op metalen pijlers rusten, die hel verkeer voor voetgan gers en rijtuigen op den beganen grond in de straten volkomen onbelemmerd zal latenen de locomotieven zullen ingerigt worden naar het beste stelseldoor de ondervinding te New-York geijkt De procflijn zal ioopen van de Madeleine naar de Bastille. De aanvrager der concessie verlangt geen subsidiemaar alleen dat de proeftijd voor zijne onderneming op volle vijf jaren gesteld worde. De prijs voor bovengenoemd traject zal 5 centimes per persoon zijn. Bij Munchcn heeft een mijngasonlploflïng plaats gehadwaardoor verscheidene personen gedood of gekwetst werden. Het aantal dooden wordt op 15 geschaltien werden reeds boven- gebragt; het aantal gewonden bedraagt negen Het hof van assises van West-Vlaanderen heeft den 28jarigen Lardenois, beschuldigd in Junij li. te Si Denys een moord gepleegd te heb ben veroordeeld lot levenslangen dwangarbeid. Een jonge vrouwMarie B.23 jaar oud leefde le Parijs sedert eenigen tijd met zekeren D. Sedert twee dagen had inen de jonge vrouw niet gezien; men meende dat haar iels was overkomen men kloptemaar kreeg geen ant woord. Toen eindelijk de deur door een smid werd geopendzag men de vrouw dood op bed liggen. Zij was reeds sedert twee dagen overledenen zonderling de man die in de zelfde kamer was. had er geen berigt van cegeven. De reglbank heeft zich met de zaak bemoeid. Franschc dagbladen melden dat onbekenden Maandagnachttweemaal op de actrice madame worden behandeld. Cecile Dupaty had zich evenmin als zijn vader openlijk bij eene partij aangeslotendit werd hem door de partijdie thans regeerdeals misdaad aangerekend, en naar het grondbe- E'nsel«wie niet voor mij isis tegen mij schouwde men hem als tegenstandervooral dewijl het bekend was, dat Cecile's vader met de familie van een der hoofden van de verdreven en verbannen Girondijnen zeer bevriend was geweest Alle aanhangers der tegenpartij jubelden over hel proceshetwelk Cecile was aangedaan omdat hij niet alleen door hen was gehaat, maar nog meer wegens zijnen beduidenden aan vang werd gevreesd. De openbare aanklager Pocheteen vurig Jacobijn en persoonlijk vijand van Dupaty, verklaarde openlijk en zonder eenigen schroom dat Cecile reddeloos voor de guillotine was bestemd. Cecile's vader had al het mogelijke gedaan om bewijzen van diens onschuld te verkrijgen en veel geld daaraan ten koste gelegd; echter alles was te vergeefs. Ook le vergeefs was de moeitedie zich daarvoor gaf zijn verdediger Marccau, een der bekwaamste advocaten te Bordeaux en een van Ceci'e's innigste vrienden. Alle overredingskracht om den beschuldigde le bewegen optcgevenwaar hij zich tijdens den woord had bevondenleed schipbreuk op diens Judic geschoten hebbentoen zy in haar rytuig naar huis terugkeerde. Op het hooren losbranden der schotenlegde de koetsier de zweep op de paarden en rende in volle vlugt tot aan de woning van m8d. Judic. Deze laatste bemerkte hier slechts hoe groot het gevaar was waaraan zy ontkomen is. Twee ronde gaten in het rij tuig loonden de plaats aanwaar de kogels verdwenen waren. Tot nog toe Wijkt hel volgende uit het onder zoek, dat de duikers hebben ingesteld ter plaatse, waar de trein met een gedeelte van de Tay-brug in de rivier is gestorl Een van de duikers heeft gedurende een onderzoekdat zestien minuten duurde drie rijtuigen gevonden. Deze waren als het ware nog opgesloten in het ijzerwerk van de over spanning. De duiker trachtte zich door de openingen van het traliewerk heen te werken doch het gelukte hem slechts gedeeltelijk met zijn voet gevoelde hij iets zachts en meende een ligchaam gevonden te hebbenna met zijn harpoen er in gehaakt te hebbenbleek het dat het voorwerp slechts een postzak was waarin de brieven bewaard wordenterwijl het hem overigens niet mogelijk is geweest een lyk te vinden. Een andere duiker vond de locomotief en tenderbeide op zijde liggende de steenkolen waren uit den tender gevallen en lagen duidelijk zigtbaar in hoepen naast de machine. Er werd getracht het lyk van den machinist te vindendat waarschijnlijk op de gewone plaats zou te vinden zyndie een ma chinist op de locomotief inneemt, doch ook hier zocht men te vergeefs. Een derde duiker eindelyk meent ligchamen gevoeld te hebben inlusschen is het nem niet gelukt die te vinden dit is inderdaad zeer zonderlingmen begrijpt niet hoe het mogelijk is, dat men nog geen enkel lijkbehalve de drie aangespoelden hetzij in den trein of in diens onmiddellijke nabijheidgevonden heeft. De zeeliedendie bekend zijn met deze strekenbewerendat alle lijken door den stroom medegevoerd zijn naar zeehet zal dus later moeten blijken wie op den trein aanwezig waren. Oproérkelijk is hetdat juist van deze brug gezegd werd op een vergadering van het Clevelandsch insti tuut van ingenieurs door den heer Edgard Gilkes, dal de hevigste storm nog niet eens de helft van de kracht zou kunnen ontwikkelen die noodig is om de pijlers omver te werpen. Ingezonden Stukken. Builen verantwoordelijkheid der Bedactie. GEMEENTE-BELANG. Waarom kan de Baad der gemeente Amers foort wel besluiten 28l/j meter grond van een openhaar midden in de stad gelegen pleinen welk plein bij uitbreiding der markt dikwijls veel te klein schijnt le zijnte verkoopendoor welken verkoop de winkel van een neringdoende thans in het gezicht van af dat plein bij den opbouw van een perceel of huis, op den ver kochten grondnagenoeg geheel uit het oog iswaardoor ontegenzeggelijk aan den eigenaar of bewoner daarvan schade wordt toegehragt, en weike 28l/s meter niet aan de gemeente voordeel aanbrengen dan de rente van 1150.— cn waarom kan gezegden raad (in al zijne wijs heid die een geachte Baad immers moet bezit ten wanneer hij aan de groene tafel is gezeten) niet goedgunstig besluiten tot den verkoop van aanhoudend beslissende verklaring «Het is niet enkel mUn geheim; daardoor zouden gecompromileerd en aan het verschrik kelijkste lot reddeloos prijsgegeven worden per sonen die hel grootste vertrouwen in mij en mijn stilzwijgen stellen dit vertrouwen kan ik onmogelyk schendenzelfs al zou ik hel schavot moeten bestijgen. Ik dank umijn waarde vriendvoor uwe trouwe en ijverige hulpik weet, dat ik niet te redden ben. Alles spreekt tegen, niets voor mij. Ik word veroordeeld, zelfs als mijn lot door deze menschendie mij niet ten onrechte als hunnen politieken tegen stander beschouwenniet reeds vooruit was be slist. Dring daarom niet meer bij my aan en spaar alle verdere moeite, die toch nutteloos zoude zijn." Doch in weerwil van dit alles, hield Marceau nog lang aan met dringende vermaningenhij was echter niet in slaat het besluit en de vast beradenheid van don edelmoedigen jongen man aan het wankelen te brengen. «Ik heb miin laatsten wil hier nedergeschre- ncn," zeide Dupaty ten laatste; «beloof mij dat gij mij bij den laatstenzwaren gang zult geleiden en ter zijde slaan. Zwaar voor mij is deze gang, vermits ik de pijnlijke gedachten aan degenenwelke ik achterlaatniet van mij kan afwentelen. Neem in hel oogenblik alvo rens de scherprechlor de hand aan mij slaat, pon huis aldaar niemand benadeeltmemanu» sezichl beneemten lol verlVaaijing van de stad ontegenzeggelijk is. maar bovendien door we ken verkoop Je gemcenle-k.sjaarlgks dias ilg- vend betrekkelijk veel werd bovonrdeeld dat hoekje grond za eeno ™frd° minstens 11000.—.stegen5 het daar oplebouwen huis zoude hoogstwaa schijnlijk minstens hebben eene van f200.—dat was voor het daarin komende huisgezin f84.- vuor plaatselijke belastingge steld dat huis werd met de Pfrsonede Ibelastiine geschat op eene huurw. van 11oO—5 10 deuren en vensters f0.55 D.Dü 3 haardsteden >120.» 3 00 Meubilair Hoofdsom. f24.10 de gemeentekas trok jaarlijks alzoo rente OU. plaatselijke belasting 34~" 4/5 der hoofdsom person, bel. 10.^8 70 gemeente-opcenten 10.87 f 120.15 hierbij nog te voegen 10 opcenten grondbe lasting gebouwde en 40 opcenten ongebouwde eigendommen. Voor dat verloren hoekje had dus de gemeente kunnen trekken minstens f125.en nu kost het de gemeente celd. Inzender dezes heelt gemeend nu de Raad de goedheid heeft kunnen hebben dergelijke besluiten te nemen, bovenstaande becijferingen aan de ingezetenen ten beste te gevenen daar over hun bescheiden oordeel te laten gaante meer nog om het aangevoerde argument waarom het niet ingewilligd is. Mijnheer de Bedacteur! u dank zeggende voor de plaatsing van bovenstaande zegden, heb ik de eer hoogachtend te zyn Uw Dw. Dienaar, N. BLOM. AMEBSFOOBT, 2 February 1880. Begerings Telegram. In Atjeh heeft zich het voormalig sagihoofd der XXV Moekim (Toekoe Nja Abbas Sija Oelama) aan het Nederlandsche gezag onderworpen en heelt de radja van Sa- raalangan met vele voorname hoofden uit dat landschapeen bezoek afgelegd le Kotta Radja. Ten behoeve van de algemeene armen te Amersfoort is aan den Heer Burgemeester ter hand gesteld ingevolge de inteekenlijst en afzon derlijke bijdragen van ingezetenen. fl264.50 door de Rederijkerskamer «Ontwik keling" 192.06 het Muziekcorps van hel Begiment Rijdende artillerie213 55 f1670.11 Dit bedrag is als volgt verdeeldnaar hel zielentalonder de Armbesturen der Ned. Hervormdenf 792.15 Roomsch-Catholieken715.15 Ned. Israëlieten56.48 Evang. Luthersche35.72 R. C. van de Klerezie81.38 Christelijk Gereformeerden i 30.28 Vrije Gereformeerden9. f1670.11 De Kerkeraad der Remonslrantsche gemeente dit verzegeld papier van mij aan en geef het dan mijnen armen vader, aan wien ik helaas deze smart niet kan besparen. Het mag niet vroeger geschiedenik vertrouw den ouden man nietzijne onbegrensde liefde voor mij zou hem kunnen verleiden dit papier, dat het bewys mijner onschuld behelstvroeger te openen en alles te bedervenwant het zou anderen in het verderf storten en nogtans mij niet redden." «Dan heb ik u nog een laatst voorstei te doen," zeide Marceau. «laat mij reeds thans de bewijzen uwer onscfoild kennen. Ik geef u mijn eerewoordik zweer u bij al wat heilig iszonder uwe toestemming daarvan geen ge bruik te zullen maken." «Houd op, waarde vriendviel Dupaty hem in de rede, «ik Iieh alles met de grootste be daardheid overleed, alvorens ik dit besluit namdat volstrekt onherroepelijk is. De zaak is zoo eenvoudig mogelijk en laat geen anderen uitweg toe." iWelnu dan, onverzettelijke stijfkop," ant woordde Marceau«zoo zal ik u heden met rust laten Overleg echter nog eens alles zorg vuldig ik zal er in ieder geval nog eenmaal inet u over spreken." (Vervolg in 'I volgend /V*.'/welk alsdan aanvangt mei de 4e afd. het Inlermeiio.)

Amersfoortsche Courant | 1880 | | pagina 2