Woensdag1 1U Maart 1880. HBBI11II Uitgever: A. H. VAN CLEEFP te Amersfoort Bureau: Muurhuizen hoek Kortegraoht Ken uUgeTingeu. Dc BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gelet op art. 265 der gemeentewet, Doen te weten, dal het oorspronkelijk kohier der plaatselijke directe belasting /HOOFDELIJKE OMSLAG) over het dienstjaar 1880 door den Raad is vastgesteld en gedurende acht dagen te rekenen van liedenalle werkdagen 's voor middags van 10 tot 1 uur des namiddags, op de Secretarie der gemeente voor eenieder ter lezing zal liggen. Amersfoort, den 10. Maart 1880. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester De Secretaris. VAN PËRSUN. W. L SCI1KLTUS. Dc BURGEMEESTER van AMERSFOORT, Overwegende dat in den laatsten tijd meerdere gevallen van Mazelen zich alhier voordoenen de verplichte aangifte daarvan meermalen wordt nagelalen Herinnert de ingezetenen aan dc Impaling van art. 11) der wel van den 4. December 1872 (Sfaatsblad n°. 134), luidende als volgt: «liet hoofd van een gezin de houder ofhoude- cres van eene slaapstede of een logement, de «schipper van een in eene gemeente vertoevend «vaartuig, de bestuurders van gestichten van wel- «dadighcid, in artL 1 en 2 der wet van 28 Juni «1854(Staatsblad n°. 104) vermeld, van gevan- «genisscn, van bedelaars- en krankzinnigen-ge* «stichlcn geven, wanneer daarin eene hesmet- lelijke ziekte voorkomthiervan binnen 24 uren «nadat hun hel feit ter kennis gekomen ismedc- «deeling aan den Burgemeester. «Gelijk voorschrift geldt voor de kommandanten «van legerkorpsen of oorlogsschepen in havens, «voor de onder hun toezicht staande kazernen, «schepen of andere localen." En voorts dat het niet doen van die aangifte bij art. 31 der wet wordt gestraft met eene boete van f10 tot f100 en met gevangenis van drie dagen tot eene maand te zamen of afzonderlijk. Amersfoort, den 9. Maart 1880. De Burgemeester voornoemd VAN PERSIJN. AMERSFOORT, 10 Maart 1880. Ter zitting van den Gemcenlenraad van Amersfoort van gisteren, Dingsdag 9 Maart, gepresideerd door den lieer Burgemeester Mr. F. II. van Pcrsijn, waren aanwezig 12 leden en afwezig de lleeren Drijfhout van Hooff, Scheilus en Zandijkallen incl kennisgeving. Na voorlezing en goedkeuring van de notulen der vorige vergadering doet de Voorzitter me- dcdeeling van de navolgende ingekomen stukken Bericht van den minister van binnenlandsche zaken dat bij koninklijk besluit het rijks-subsidie voor de hoogcre burgerschool is verhoogd van f7000 tot op f8000 sjaarsgoedkeuring van Gedcp. Staten op de raadsbesluiten betreffende het aangaan van eene geldleenincden aankoop van een huis op den hoek van net Singelden afkoop van uitgangen en den verkoop van 't gebouw der voormalige garnizoens-apotheek aan het rijk. Voor informatie. Stalen van oninbare posten betreffende hoof- delijken omslag en hondenbelasting over 1878 respectievelijk bedragende f912,09 en f 168,65, met advies van Burg. en Weth. Nedergelegd ter Secretarie, om zo in eene volgende ver gadering te behandelen. Mededeeling van Burgemeester en Wethouders dal zij na de regeling van 't onderhoud van stationsplein en toegangswegenzich betrekke lijk den onhoudbaren toestand van het plein tot den raad van toezicht gewend hebben met zoodanig gevolg dat den directeur dor Neder- landsche Centraal-spoorwegraaaischappij door den Minister is gelast zorg te dragen dat het stations-voorpleinter lengte van 69 en breedte van 17 meter vóór 1 April e. k. involdoenuen toestand worde gebrachten dat vervolgens die Maatschappij den burgemeester bij deurwaar- dersexploit van 23 Febr. heeft doen aanzeggen dal zij het werk zal uitvoeren ten koste van de gemeente Amersfoort, ten ware die gemeente mocht verkiezen zelve binnen 8 dagen de in orde brenging aantevangen. Voor informatie. Aan de orde van behandeling is het Kohier van den hoofdei, omslag over 1880, waarlegen geene andere reclames zijn ingebragt dan die van den heer C. B. van Dijkbewoner van den huize «Beekeslein"vrijschatting verlangende voor een gedeelte van dal perceel in gebruik van zijne fabriek te Eindhoven. Met afwijzing van deze reclame wordt het kohier met 11 tegen 1 stem (de heer van Beek) tot een bedrag van f39502.11 vastgesteld, na verwerping van een door den heer van Beek gedaan voorstel om uit het kohier te lichten den aanslag van den reeds uil eigen hoofde aangeslagen heer H. Blom als directeur van het r. c. liefdehuiswelks bewo ners z. i. zoo noodig ieder afzonderlijk zijn aan te slaan op een aanvullings-kohier. Achtereenvolgens worden met algemeene stem men aangenomen twee voordragten tot afschrij ving op de kohieren van den hoofdei, omslag en de hondenbelasting over 1879wegens ver trek overlijden en afschaffingrespectievelijk tot een bedrag van f 1401.79 en f 19. Voorste! van Burg. en Weth. tot inwilliging van een door den heer E. R. Schuilt gedaan ver zoek om, voor den bouw van een heerenhuis, hem in eigendom aflcstaan het dichtst bij 't Singel ge legen gedeelte van den tuin aan de Heerenstraat De heer Groeneboom geeftook met het oog op eene geregelde bouwordedc voorkeur aan publieken verkoop. De heeren Meihorst, Visser en van Beek verklaren zich althans voor eerst nog niet te willen ontdoen van den grond. De voorzitter en de heer Croockewit ontvouwen de redenen waarom zij vóór den verkoop ge stemd zijn. Daarop wordt het voorstel van Bur gemeester en Wethouders aangenomen met 7 legen 5 steramen (dc heeren van BeekGroene boom, Lagerweij, Methorst en Visser). Het des- hetrekkelijk ontwerptevens de voorwaarden bevattendewordt z. h. o. goedgekeurd. Onlwerp-besluil tot verkoop van eene 2J pels. inschrijving op hel grootboek, ter nominale waarde van f200, ten name van de gemeente gesteld kachlens de wet van 14 Nov. 1879, regelende likw:dalie van de voormalige wees- en momboirkamers. Goedgekeurd met alge meene stemmen. Ontwerp-besluit tot ingebruikgeving van het onlangs door de gemeente aangekochtop den boek der (leercnstraal gelegen perceelaan mej. G. J. Mingelentegen 11000 'sjaars, voorzoo- lang hare gesubsidieerde meisjesschool daarin zal gevestigd zijn. Al? voren. Ontwerp-besluit betrefTende de reorganisatie van verschillende posten der gemeente-begroo ting over 1880, welke dientengevolge door bui tengewone ontvangsten en uitgaven blijkens de bijgevoegde memorie van toelichting wordt verhoogd met f20664,60. Als voren. Uitvoerig rapport der raadscommissie betrek kelijk den Leusderweg, begeleidende een ont werp-besluit, waarbij in antwoord op de van wege den Raad van State (afdee'ing voor ge schillen van bestuur) gedane vraagde gemeen teraad zijn oordeel uitspreekt: 1. dat er tusschen de provincie Utrecht en de gemeente Amersfoort geen geschil beslaat over het onderhoud van den weg tusschen Amersfoort en Oud-Leusden (welk gevoelen ook Burgemeester en Wethou ders waren toegedaanin afwijking van dat van Gedeputeerde Staten)2. dal zoodanig geschil slechts denkbaar is ih eene civiele procedure tol terugvordering van kosten door de provincie eventueel gemaakt tot verbetering van den weg 3. dat ook de gemeenteraad het wensehelijk acht dal hel gedeelte weg van Oud-Leusden tol den geprojecteerden Staatsspoorweg verklaard worde «provinciale weg" lo zijn in den zin van het thans vigcerend reglement op het onderhoud en gebruik der wegen in de prov. Utrecht. Naar aanleiding van hetgeen de leden der commissie nader aan haar rapport toevoegden, wordende drio doelen der conclusie ieder afzonderlijk aan de stemming onderworpenen zyn die achter eenvolgens aangenomenhet eerste deel met - algemeene stemmen, hel tweede rnet 11 tegen 1 stem (de heer van Beek) en het derde met 10 tegen 2 stemmen (de heeren van Beek en La gerweij). Eene voordracht van regenten lot het ver richten van af- en overschrijving tot een bedrag van f180 op twee posten der begrooting van bet burger-weeshuis over 1879 wordt z. h. o. goedgekeurd. Verzoek van Mej. A. Ubbens, om eervol ont slag tegen 1 April e. k. uit de betrekking van hul ponderwiizcres aan de openbare burger school. Zonder hoofdelijke omvraag ingewil ligd De Voorzitter zegt dat er geen plan beslaat een ander in hare plaats te benoemen om reden met 1 Meitijdstip waarop de gesubsidieerde meisjesschool geopend woralde openbare bur gerschool niet meer bestemd is voor meisjes. Gelijksoortig verzoek van den hulponderwijzer aan de openbare armenschool in de Koestraat C. J. den Hollander. Ingewilligd z. h. o. Voor het slembureau bij de verkiezing van leden der provinciale stalen worden benoemd dr. P. Groeneboom en mr. J. G. A. van Zgst tot leden de heeren C. Srheitus en J. F. Lager weij tot plaatsvervangende leden, terwijl aide overige raadsleden worden aangewezen om by verhindering van de benoemden oplelredea Ten slotte deelt de Voorzitter mededat voor de geldleening is ingeschreven tot een bedrag van f 253000 en dat gisteren daarvan door Burg. en Weth. is toegewezen f 16000 tegen 102 en f24000 tegen 101 Voor informatie. Voor de 4} pets. geldleening van f40.000, door het gemeentebestuur uitgeschrevenis volgenderwijs ingeschreven llering en Zoon te Amersfoort 32 aandèeien vau f500 102 en 10 100*Vlaer en Kot alle aandeden a 100»Nachenius k Zoon 40 aandeden 4 10112 101 en li 100J Scheurleer k Zoon allen 101C. Oortman k Zoon allen 100Jlluydecoper k van Dielen allen 100; en W. Honig Cz.allen 4 100 pcL Er is alzoo een bedrag van f253,000 aange boden. Aangenomen zijn de hoogste inschrijving van Hering k Zn. ad (16000 en de daarop volgende van Vlaer k Kolvoor zooveel be treft f24000. Op de eergisteren gehouden halfvastenmarkt waren 327 paarden aan de lijn of in naburige stallen geborgen. By tragen handel werd er weinig verkocht. Goede paarden golden van f300 tol f550. Uit hel buitenland waren gecne kooplieden tegenwoordig. Van de ligting der nationale militie voor 1880, bepaald op 11000 man, zyn 95 bestemd voor hel regiment rydende artilleriete Amers foort in garnizoen. Aan het Ulr. DagbL is gemeld Bij beschikking van den Minister van Finan ciën is den Heer A. Herschel Ban. hel genot van fictief entrepót toegekend voor tabakin zijne bergplaats gelegen aan de Kortcgracht te Amersfoort. De Prov. Staten van Gelderland hebben gis teren tot lid van de Eerste Kamer der ion- Generaal gekozen den Heer L G. A. van Limburg Stirumthans Commissaris des Konings in Gelderland. St. Petersburg 9 Maart In een eergisteren gehouden Haad van Oorlog is besloten dc expe ditie tegen Merw uil testellen wegens een te verwachten oorlog met China. Gedrukt ter Boek-, Kantoor- en Courantdrukkerij van A. II. VAN CLEEFF te Amersfoort

Amersfoortsche Courant | 1880 | | pagina 1