Bit Duilschland zal voortlevenook als prins bi si narek op dit oogenblik al was hel voor goed, aftrad. De directeuren der nict-geautoriseerdc gees telijke orden in Frankrijk schijnen besloten te hebbende vereischte autorisatie niet te vragen maar in geval van uitvoering der decreten van 29 Waartprotest aan te teekenen tegen de schen ding van hun eigendomsregt. De Regering heeft dat geval echter voorzien en moetnaar beweerd wordtde prefecten der verschillende departe menten te Parijs ontboden hebbenom hun ivgtstrecks instructies te geven betrefl'onde de uil voering der bewuste decreten. Allerlei. Weder heeft men te Parijs oen jongman in hechtenis moeten nemendiedoor hebzucht gedrevenzijn oom vergiftigd hadom eerder van hem te kunnen erven. Verschillende om standigheden die thans aan het licht komen, doen liet vermoeden ontstaandat de schuldige «enige maanden te voren ook zijne tante om het leven heelt gebragt. Te Parijs heeft zich het zeker zeldzame geval •voorgedaandat een zeventigjarige grijsaard zich om een wanhopige liefde van het leven beroofde. Uit Genève wordt gemelddat een groot gedeelte van de Sl Gothard-tunnelop 6300 meter afstands van den zuidelijken ingangis ingestort. Drie werklieden werden gedood en zes gekwetst Een damemiss Beckwithheeft een wed dingschap gewonnen, om dertig achtereenvol gende uren in het aquarium te Londen te zwemmen. Zaterdagavond te tien uren steeg zij •onvermoeid nit het water. Uil San Francisco wordt geschreven, dat in de dynamietfabriek van het district Berkely i-en vreeselijke ontploffing heeft plaats gehad 27 werklieden, 11 blanken en $5 Chinezen, werden gedood en letterlijk tot stof vernietigd slechts werd op een grooten afstand de schedel 'van één Chinees gevonden. Een eigenaardig proces is dezer dagen te Parijs gevoerd. De directeur van een klein theater had eene danseres geëngageerddie na eenige malen in verschillende costumes opgetreden te zijneindelijk weigerde als harlekijn op het tuoneel te verschijnen. Haar gevoel van schaamte kwam daartegen op en zij verdedigde zich met «Ie beweringdat dit geene vrouwenrol was. Daaruit ontstond een regtsgedingdat heel wat aandacht trok. Eigenaardig isdat de regtbank <len directeur in het gelijk stelde. Een voerman, die wat diep in het glaasje gekeken hadwerd dezer dagen te Biebrich op eigenaardige wijze door zijn eigen paard naar huis gebragt. De man bleef gedurig staandoch liet verstandige dier duwde zijn meester dan met den kop voort. Sloeg hij een verkeerden •weg in dan pakte het paard hem met de tanden bij zijn jas en bragt hem weer op het regte s-poor. Een talrijke schare volgde dit zonderling tweetal. Zaterdag brak een olifant uit een circus te "Versailles los, zette het op een loopen en «Indien het niet reeds ware voorbereid gena dige vrouwzou de verdenking vroeger worden opgewekt. Maar daarvoor is gezorgd. Het gerucht looptals openlijk geheimdat het hind der Clairnot onwettig is. Schijnbaar zoek ik het tegentespreken en daardoor de tegen spraak van anderendie gaarne het ergste ge- loovennog hardnekkiger te maken. Men moet het publiek slechts weten te behandelenMe- rouw de gravinEen ding slechts maakt mij bevreesd. Gij weetdat de barones haren broe der verwachten ik hebbeden vermoed dat «HoezooSolventWelk vermoeden «De vreemde kapiteindie met mijnheer uw zoon zoo spoedig vriendschap aanknoopte heeft veel familie-gelijkenis «Met die Clairnot. Zou het mogelijk zijn SolventSolvent «Ik kan mij vergissen, maar zie het portret «lat ik in hel bijzonder koffertje der barones heb gevonden, Zoo kon de man er een dozijn jaren geleden wel uitgezien hebben." Het vermoeden van Solvent zou in het vol gende oogc.iblik verwozentlijkt worden. Clair notwant niemand anders was de vreemdeling, li id het gesprek met gespannen opmerkzaamheid gevolgd. Deze opmerkzaamheid was allengs tol vei hazingtoorn en ontzetting gestegen. De brief bereikte Parijs waar zijne verschijning niet weinig ontsteltenis verspreidde. Tal van agenten de kornak van liet circus en eenige andere personen trachtten den vlugleling van zijne voornemens om eens een kijkje in Frankrijks hoofdstad te nemen, af te brengen doch te vergeefs. Eindelijk nam men een lang koord wierp dal over den kop van het dier en toen begon men het met dertig man terug te trekken wat eindelijk gelukte. Bij de opening der kermis te Groningen werd 't stadhuis als 't ware bestormd door niet minder dan 13 corpsen muziekanten (uitmakende eenige honderdc personen)zoomede door arlistco op draaiorgelsharmonica'svioolzangers enz. ten einde verlof te bekomen langs de stralen hunne melodiën te doen weergalmen. Ieder corpsbespeler van een muziek-instru- ment, zanger en zangeresmoesten aldaar proe ven van hun desbetreffend talent afleggen. Wijders zijn op die kermis drie draaimolens. Ook is er een engelenbak, die de liefhebsters en liefhebbers hemelhoog in de lucht doet zwevenalles hoog amusant. AMERSFOORT, 13 Mei 1880. Ter verkiezing van 4 leden voor de Provin ciale Staten van Utrecht in het hoofdkiesdistrict Amersfoort op gisteren, Dingsdag 11 Mei, zijn 413 van 1030 kiesgeregtigden ter slembus opgekomenals Gemeenten. Getal ktem. GcUfek°men Amersfoort 410 191. Baarn 167 33. Bunschoten 82 60. Eenuues 64 12. Hoogland 86 16. Leusden 53 25. Renswoude. 26 11. Soest 121 47. Stoutcnburg 21 18._ 1030 413. getal stembiljetten 413 blanco en van onwaarde 4 geldige stemmen 409 volstrekte meerderheid. 205 Hiervan verkregen de Heeren W. BEUKERSte Bunschoten 335 M. VAN BEEK, te Amersfoort 320 Mr. C. J. KIEN ELTZMANte Stoutenhurg 307 Mr. M. J. L. Baron TA ETS VAN AMERON- GEN VAN RENSWOUDE, te Renswoude 300 Mr. 11. Crooekewit Jr., te Amersfoort 69 G. J. Baron van llardenbroek van Ammer- stolte Amersfoort67 J. W. L. Baron van Boetzelaer, te Amersfoort 55 Jhr. J. Martini van Geffen, te Soest 41 G. C. Klooterste Soest11 Jhr. Mr. H. J. L. van Sasse van Ysseltte Amersfoort8 Mr. F. H. van Persijn, te Amersfoort. 6 en andere Heeren 2 stemmen en 1 stem. Diensvolgens zijn de vier eerstvermelde Heerenaftredende leden der Statenherkozen. Er was Dingsdag jl. bijna overal weinig kieslust. In 't district Amersfoort kwam slechts 40°/o, in andere districten kwamen zelfs nog minder kiezers ter stembus. Daarom mag niet langer de wensch worden onderdrukt datbij de tal rijke Maatschappijen, Vereenigingen en Bonden in ons Vaderlandook eens een «Bond tot be vordering van kiezersopkomstmet steeds ge- van zijne zuster, dien hij in Lyon had ontvangen, bevatte slechts vluchtige algerneene aanduidin gen omtrent den toestand, waarin zij zich bevond. Namen waren daarin niet genoemd. Thans wist hij meer dan Adrienne van liet geheime net, dal gesponnen werd om aldus haren ondergang voortebereiden. Hij w eifelde of hij het gehoorde zou benuttigen om door gerechtelijken weg maat regelen te nemenmaar eensklaps deed de om standigheid dat de geheele familie Beaumont daardoor gecompromitteerd zou worden en de graaf, die onschuldig aan de zaak scheen, door hare gevolgen zou worden getroffen hem besluiten van zoodanigen stap aftezien en verder kon hij niet zeker zijn op dirccten weg iets uitterigtenaangezien hij geen getui gen hadom zijne verklaringen omtrent het afgeluisterde gesprek te staven. Hij besloot daarom er zeil op af ie gaanen te beproeven of door schrik en beschaming niet het meest kon worden uitgerijpt. Spoedig kleedde hij zich zonder gedruisch en sloop uil de kamer, daar de deur in de aangrenzende kamerwaaruit het gesprokene hem had bereiktmet meubelen was versperd. Alles was stil in het huis en men hoorde slechts het ruischen der Rhonewier watermassa's nabij het hotel gollden. (\Vordl veruoüjd.) stijfde kasword» op-mglw»lk» iliwiw dool- trótloiido middelen toepast om dn .lanwi'iiglieiil van schier alle kiezers hij de sleiilhils lew- krijgenh. v. het afhalen der kiezers met rij tuigen, waarop een conducteur, die een op wekkende» kiesmarsch blaast; om de oi 1ü jaren uitreiking van medailles aan kiezersdie in dat tijdvak bij alle verkiezingen ter stembus compareerdenenz. Maakt men hot den kiesgeregtigden gemak kelijk aangenaam en smakelijk dan zullen zij meerendeels gaarne hun stembiljet inleveren. Naar wij vernemen is de heer Mr. I'. H. van Persijn benoemd lot rechter in de arron- dissements-rechtbank te Leeuwarden. Wij meencn er aan te mogen twijfelen of deze benoeming van den lieer van Persijnvoor malig lid van de arr.-rechtbank en tevens Bur gemeester van Amersfoort, wel zal worden aangenomen. Bij de herstemming voor het kicscollegic der Herv. gemeente te Amersfoort op eergisteren verkreeg dc Heer S. Knoppers 249 en de lieer C. L. de Bevercn 142 stemmenzoodat eerstge noemde is gekozen. Drie biljetten waren blanco. De Arrond. Regtbank te Utrecht heelt uit spraak gedaan in de zaak van Ph. S.te Amers foort, en hein, wegens verduistering van gel den veroordeeld lol 3 maanden cellulaire ge vangenisstraf en 6 boeten ieder van f 12.50 of 1 dag voor iedere boete. De Minister van financiën inaakl bekend dal weder voor zoover dc voorraad strektaan de kantoren der betaalmeestersop icderen werkdag, gedurende de gewone kantooruren, in sommen van niet minder dan vijftig cent, tegen overgave van ander wettig betaalmiddel voor ieder verkrijgoaar zijn bronzen stukken van twee en een hal ven cent. De toestand in de Rietlanden te Amsterdam door de muskieten veroorzaaktis sedert Zaterdag onrustbarend verergerd. Dc insecten zijn thans dermate toegenomendat de werk lieden in hunne hezigiieden worden gehinderd en hel gezigl door den muskietenregen wordt belemmerd. En zonderling mag het wel genoemd worden dat het verschijnsel tot den omtrek beperkt is. Vele bezoekers derwaarts gegaan alleen om er zich van te overtuigenkeerden terug met de verklaring nimmer iets dergelijks te hebben gezien. Een huiselijk drama werd eergisterenavond op den Nieuwendijk te Amsterdam afgespeeld in eene vechtpartij tusschen man en vrouwdoch waarbij de vertegenwoordigster van het zwakke geslacht verreweg de sterkste bleek te wezen. De man werd zoo vreeselijk geslagen, gekrabd, en gebeten, dal hij naar liet gasthuis moest worden gebragt, om van de gevolgen der oneeniglicid te herstellen. De spoorweg langs den Vesuvius is 809 meter lang en stopt op een afstand van 209 meter van den krater; de weg moetnaar uil Napels wordt gemeld zeer snel rijzenin het eerst 4 meter op elke 10 meters lengteverder zelfs voor een gedeelte ruim 6 meters hij een zelfden afstand. Een koopman te Trier had een schuldvorde ring op een ander. Toen de laatste op zekeren dag zijn kind zond om koopwaren hij den eersten te koopenbehield deze liet door het kind betaalde geld op afkorting van de rekening, zonder de koopwaren mede te geven. Wegens deze handeling voor de regtbank gedaagd werd hij na herhaaldelijk in appèl gekomen te zijn wegens bedriegelijke achterhouding van gelden tol eene boete veroordeeld. In het Rakos-Palola-boschje nabij Buda-Pesth had dezer dagen tusschen den heer 0.amb tenaar aan een ministerieel departement cn een regtsgeleerde M. een duel plaats. Dc pistool was het wapen en de voorwaarde vastgesteld dat heiden gelijktijdig zouden vuren. Alzoo geschiedde liet. Beide strijders vielen op hetzelfde oogenblik zonder een geluid te geven achterover. De .secondantendoor ontzetting aangegre pen ijlden naar een arts. Toen deze echter op de plek verscheen waren delijken ver dwenen. Het bleek dal zc hunnfelifgplaals ver laten haddennadat ze ontwaakt: waren uit de bezwijmingdie door hun angst voor kruit en lood was veroorzaakt. Het Duilschc stadje Baumholder is voor twee derde door brand vernield. Meer dan 10UD in-

Amersfoortsche Courant | 1880 | | pagina 2