Din^sdag 9 November 1880. ju 2880. UitgeverA. H. VAN CLE EPF te Amersfoort Bureau: Muurhuizen hoek Kortegracht, Wyk B No. 60. Politieke Revue. De Fransche regering heefi de wet betreffende den duur van het mandaat der Kamer van af gevaardigden uitgelegd in dien zin dat de tegen woordige Kamer bestaan moet tot 14 October 1881. Vereenigt deze zich met dit gevoelendan zal zij ook de Staatsbcgrooting voor 1882 moeten behandelen, want het is onmogelijk dat eene nieuwe Kamer dit vóór 1 Januarij 1882 doen kan. bij liet vooruitzigt van de noodzakelijkheid het vervullen van die taak aan de oude Kamer op te dragen maakt het kabinet toebereidselen om in slaat te zijn in de eerste dagen van Januarij 1881 de begrooling voor 1882 in te dienen. De presidentsverkiezing in Noord-Amerika heeft plaats gehad en de man van nederige af komst is door de slem van dat volk geroepen tot de hoogste waardigheid en neemt in rang thans plaats naast koningen en keizers, 'lis generaal Garfmld op wien de keus is gevallen en die thans President van hel grootste Hijk ter wereld is. De verkiezing van Garfield heeft eene politieke beteekenis en de meeste bladen beschouwen haar als den nekslag voor de democratische begin selen en eene blijvende zegepraal voor de repu- blikeinsche partij. Groote verantwoordelijkheid neemt die partij nu met deze verkiezing op zich en vier jaren lang zal het nu hare laak wezen de zaken in de regie baan te houdenof te brengen voorzoover dit noodig moet zijn. Alle democratische bladen erkennen hun nederlaag en verklaren eenparig dat zij zich thans hebben aan te sluiten bij de republi- keinsche beginselen. Geheel rustig is de verkiezing niet afgeloopen in verschillende plaatsen kwam het tusschen de partijen lot handtastelijkhedenen te Philadel phia werd zelfs een man gedood. Ook te John son in South-Carolinahad een vechtpartij plaats, waarbij een neger gedood en drie anderen gewond werden. Dal behoort nu eenmaal zoo bij verkiezingen in Amerikamen mag al te vreden zijn dat hel niet nog erger is afgeloopen. Dulcigno is nog al niet aan de Montenegrijnen overgegeven. Men zegt dat de bevolking van die stad op nieuw geprotesteerd heeft tegen de overgave als legen hel binnenrukken van Turk- sche troepen. Haar protesten zijn aan de consuls te Scutari gezonden. Bij voortduring komen Albaneezen in Dulcignoalwaar Derwisch-pacha met vier bataljons wordt verwacht. Riza-pacha zal met vijf bataljons Massula bezetten. FEUILLET0i\. HET ALPENMEISJE. «O, ik vermoedde, ik begreep't, alvorens gij het mij hebt bevestigd!" antwoordde Signora Grassini, haar wandeling in de kamer hervat tende. Toen scheen zij iels kalmer, haar gang werd langzamer inaar plotseling kwam hare vroegere heiligheid weder bovendrijvenzij richtte opnieuw vlammende blikken op de gravin en vroeg haastig: «Maar het doel van deze menschen De ouden mogen bidden en de wereld bejammeren! Wat doen echter de prins en Marie Waldhauser in deze vergaderingen De gravin stoorde zich niet aan dezen hei ligen uitvalmaar zeide«Neem plaats. Signora Grassini en ik zal liet u zeggen. Maartij moet mij geduldig aanliooren. Wilt gij dat/ Grassini knikte toestemmend met haar schoon trotsrh hoold en nam plaats. De gravin ver volgde: «Hebt gij reeds van de witte dame ge boord, Signora?' «Ik ken deze opera door en door, ik zong de titelrol in Berlijn en in Frankfortant woordde de zangeres verwonderd. De gravin lachte. «Gij vergist u." vervolgde zij, «ik be doel niet de opera maar de ware en witte dame, zooals zij zich van lijd tot lijd hier in het slot en in verschillende hooldsteden van Duitsche vorstendommen vertoont. Hebt yj In het Archief der Gemeente Amersfoort werd gevonden, de AANSPRAAK van de regering der stad AMERSFOORT, aan de MOBILE SC HUTTER IJ derzelve stad bij derzelver terugkomst op den 20. Augustus 1884. Officieren, Onderofficieren en Man schappen der mobile schutterij Het is ons aangenaam Ulieden welkom te mogen heeten bij uwe terugkomst binnen deze stad, na eene afwezigheid van bijna vier jaren waarin gij aan het Vaderland uwe dienst buiten de gemeente hebt toegewijd. Toen in het jaar 18:30 de stem van onzen geeerbiedigden KONING Neêrlands Mannen en Jongelingen te wapen riep tol den strijd tegen oproer en geweld hebt gij in ruime mate ge toond dat Neêrlands volk niet ontaard is van deszelfs groote voorvaderendat het de voorregten van maatschappelijke orde en wet weel te waarderen endoordrongen van liefde voor het Vaderland en voor den besten der Koningen zich niet straffeloos door een muilziek gepeupel laat honen. De geestdriftwelke u allen bezielde vuor de groote zaak van regt en onafhankelijkheiden het aanzienlijk aantal dergenen onder udie vrijwillig de wapenen hebben opgevat ter ver dediging des Vaderlandsdoen deze stad met roem in de geschiedbocken van Nederland be kend staan. De Almaglige God heeft uwe pogingen geze gend groote daden van Vaderlandsliefde zijn geschiedde overmoedige trots van den vijand is gefnuiktde eer van oud Nederland is ge handhaafd en Europa heeft met bewondering het oog gevestigd gehouden op ons kleine Volk dat door eigen kracht, door eendragl en liefde voor orde en wetde tegenkanting van groote Natiën moedig het hoofd heeft geboden. Dal geluk hebben wijnaast Godaan de wijsheid van onzen geeerbiedigden Koning, en aan den moed en volharding te danken der Schutterijen die echt nationale instelling, en van de Vrijwilligersdie de rijen van het bijna ontbonden Leger hielpen aanvullen.' Door getrouwe pligtsbetrachling in de moeije- lijke vesting- en velddienst hebt gij aan het Va derland groote diensten bewezenen (wij mogen het tot roem onzer stad zeggen) de Ameisfoort- daarvan werkelijk niets gehoord De ltaiiaansche was in de grootste verbazing uit hare wijdgeopende oogen blinkten spanning en nieuwsgierigheid. «Er bestaat derhalve wer kelijk eene verschijning, welke men de witte vrouw noemt Ik hield de opera voor een product der fantasie I" «Een voortbrengsel der fantasie?" hernam de gravin ernstig en in gedachten«wie weet dat, wie kan dat beslissen? Duizende noemen het een sprookje en duizend anderen bevestigen de waarheid dezer verschijning." «Wij zijn in het midden eener ernstige zaak getreden en kort te voren lachtlen wij onderen uil en bespollen hen die denzelfden leiddraad volgden," zeide Grassini. «Ik bid u vertel mij van de witte vrouw en het komt mij nu voor alsol ik er al vroeger van heb gehoord." «De oorsprong der legendezoo ging de gravin voort, «spruit reeds van eeuwen her waarts. Eene gravin von Orlamunde zou, om den burggraaf Friedrich von Nürnberg, een llohenzollern, 'te kunnen huwen, hare beide kinderen hebben vermoord, omdat de graaf, waarschijnlijk schertsenderwijzedeze als de oorzaak had aangegeven waarom hij aan hare verliefde voorstellingen niet kon beantwoorden. De gravin misleidde zich zelve echterwant een ander beletsel scheidde Eriedrich von llohen zollern van deze damehij was namelijk reeds gehuwd en beminde haar niet. De versmaade sche Compagnie heeft zich daarin gunstig onder scheiden. Met vergunning des Konings, op wiens hooge goedkeuring gij billijk roem raoogl dragenzijt gij tans naar uwe haardstedentot uwe dier baarste betrekkingenuwe vrienden en stadge- nooten teruggekeerden deze terugkeer ver schaft ons allen een dag van openbare en bijzondere vreugde. De herinnering aan de opofferingen welke gij hebt doorgestaanmaar ook aan het heil des Vaderlands daardoor te weeg gebragten de dankbaarheid uwer Medeburgeren, zullen U in uwe maatschappelijke en huisselijke betrekkingen vergezellen, en U ook daar aanspooren; om door ijver en werkzaamheiddoor eerbied voor de wetten, door liefde voor onzen geeerbiedigden Koning het welzijn des Vaderlands te helpen bevorderenen mogt het gebeuren (hetgeen God verhoede) dat eenmaal het Vaderland wederom uwen arm in het oorlogsveld noodig had, dan zult gij met dezelfde geestdrift op nieuw de wapenen aangordentot verdediging van onze onafhankelijkheidvan ons Vaderland van onzen beminden Koning dan zij wederom onzer aller leuzemet God, voor Koning en Vaderland! LEVE DE KONING! Het afdeelingsverslag der Tweede Kamer is verschenen betrekkelijk de Staalsbegrooting. Op eene hervorming van het kiesregt in een of anderen zin werd voorts weder aangedrongen. Wat de finanlieele politiek betreftalgemeen was de opdrijving van de uitgaven in 't oog Sevallen. Op bezuiniging en op afscheiding van e'buitengewone van de gewone uitgaven werd derhalve aangedrongen. Maar de slotsom was eenerzijds dat eene nieuwe belasting toch on vermijdelijk scheen, welke anderzijds echter eerst zou goedgekeurd worden als óf de gewone dienst zou blijken haar te behoevenhetgeen bij deze leden nog niet vaststondóf wel onder voorwaarde dat de Regering eerst kwam met hare voorstellen tot verbetering van den Rotter- damschen Waterweg naar Zeetot aanleg van de scheepvaartverbinding tusschen Amsterdam naar Rotterdam en tot het maken van hel scheep vaartkanaal van Amsterdam naar den Rijn. Eerst door dien aanleg van productieve werken zou een nieuwe verzwaring van lasten gewettigd zijn ten behoeve van leeningen tot dekking van de daaruit voortvloeijende uitgaven. dame kwam eerst na volbrachten moord tot bekentenis harer verschrikkelijke daad. De mis daad bezwaarde haar te meer, omdat zij doelloos was geweest. De moordenares vervloekte uit wraakzucht Friedrich en zijne geheele familie nooit zouden zijne nakomelingen rust hebben. Steeds zoude zij hunne vreugde verstoren en hunnen slaap beangstigen. Als eene levende furie der vergelding zou zij zich aan de hielen der leden van liet huis llohenzollern hangen en zich altijd eenige dagen te voren vertoonen als een der leden een onheil dreigde. Dit zou geschieden in alle geslachten, die in den loop der tijden met het huis llohenzollern in eenige verbinding zouden komen. Volgens de legende vertoonde zij zich verscheidene raaien te BerlijnBaireuth en in alle verblijfplaatsen, wier vorstelijke be woners aan de llohenzollern vermaagschapt zijn. Ook hier heeft zij zich bij verschillende gelegenheden laten zien. Jamen zegt zelfs dat men haar op klaarlichten dag heeft zien wandelen en de bediendenalsmede de in het slot geplaatste schildwachten, zijn angstig als zij 's nachts in het afgelegen gedeelte van het slot op wacht moeten slaan. Dat is alles wat ik van de zaak weet te zeggen." Signora Grassini had oplettend geluisterd bijgeloovig als hare landgenooten en lichtge- loovig van natuur, zou zij de laatste zijn om aan de waarheid van dit verhaal te twijfelen. Zij bleef eenige oogenblikken stilzwijgendoch

Amersfoortsche Courant | 1880 | | pagina 1