Allerlei. Een leeuwenjagl in Hannover mag wel een zeld zaamheid geacht worden. Dezer Jagen meldde men namelijk dat een leeuwin ontsnapt was aan den eigenaar van een menagerie en de plaatselijke overheid van Meinersen gelastte nu een drijljagt te houden. Ongeveer 150 boeren namen er aan deel en wapenden zich met hooi- en mestvorken met geweren en buksen uit de oude doos en meer dergelijke wapenenwaarmede zeker nog zelden eene koningin des wouds is bekampL Zoo trok men ten strijde, natuurlijk niet wei nig dapper, maar de leeuwin was nergens te vinden. Naar men zegtmoet zg onverwacht in haar hok teruggevonden zijnde grappige die rentemmer maakte echter dat hij spoedig uit de voeten kwam, daar de gefopte boeren nu nog woedender waren dan de leeuwin ooit .geweest was. Een afgrijselijk tooneel heeft verl. week te iBressaun nabij Luik plaats gehad. Een wel ge kleed jongeling is verscheidene malen bij eene fruilverkoopster Vermeulen gekomen en deed er kleine aankoopen. Toen hij voor de derde maal kwam kocht hij voor 20 centimes vrucht ten en gaf aan de winkelierster tien enkele centen in betaling. Terwijl de vrouw het geld telde, haalde de jongeling een bijl van onder zijne kleéren te voorschijn en bragt er de win kelierster verscheidene slagen mede toe op het hoold en op de schouders. Op de noodkreten van het slagtoffer snelden de buren toe en hielden den misdadiger aan. Het is zekere Louis G. oud 19 jaar en die reeds eene veroordeeling wegens dielstal heeft ondergaan Hij heelt ge weigerd de drijfveer zijner misdaad te doen kennen. De toestand van vrouw Vermeulen is zeer bedenkelijk de ongelukkige heeft verschei dene gevaarlijke wonden. Men wanhoopt haar te redden. De communistische Oneida-gemeente in den staat New-York gaat langzamerhand haar onder gang te gemoeL Nadat men verleden jaar de leden der gemeente gedreigd had met processen wegens veelwijverijsloten de meesten hunner wettige huwelijken. Thans zal ook het gemeenschappelijk eigendom der gemeente in individueel bezit veranderd wordendoor het organiseeren van maatschappijen in aandeelen. Zoo zullen b.v. de inrigtingen tol het vervaardigen van metalen waren en het inleggen van fruitwaaraan de gemeente haar welvaart dankt, blijven voortbe staan maar als een maatschappij in aandeelen. De gemeente van WallingfordConnecticutdat een filiale is van de Oneida-gemeentewordt naar den waterval van de Niagara verplaatst, waar een waterkracht van groote waarde moet verkregen worden. De jury te Saarbrucken heeft een 73iarig man Wegmann genaamd ter dood veroordeeld wegens moord. Hij had nl. een persoonmet wien hij geschil had gehad en die hem daarna in zijn woning gevolgd waseen messteek toege- bragt, welke den dood tengevolge had. Weg mann verklaarde den steek toegebragl te hebben alleen uil nooddoch de jury oordeelde hem schuldig en sprak het doodvonnis uiL In ean ouderwetsch badhuis in de Armaillé- slraal te Parijs ontstond dezer dagen des avonds te elf uren brand tengevolge van het springen van een ketel. De badkamertjes wei den er van builen gesloten en daarin bevonden zich nog twee mannen en drie vrouwen. De eersten sprongen uit het venster en werden voor dood weggedragen. De drie vrouwen zijn waarschijn lijk verbrand. Hel vuur breidde zich met zulk eene snelheid uildat de bedienden in hun angst vlugtien en de ongelukkigen aan hun lol overlieten. Dat iemand zijn parapluie of zijn wandelstok vergeetdal gebeurt alle dagenzegt de Patrie maar een os te vergeten dat gaat wat al te ver. 1t Is nogthans te Brugge gebeurdblijkens het volgend berigt van de policie«Een os is ver geten op de marktop 26 Oei. laatstleden hij bevindt zich ter beschikking van den eigenaar bij Bever, Vrijdagmarkt." Aan boord van het stoomschip Clan Rinaldi dat met suiker geladen te Port Said voor anker lag, is zoo'n hevige brand uitgebroken dal men het schip ondanks spoedig aangebragte hulp moest laten zinken. Men had zelfs geen lijd oin het uit het kanaal naar zee te slepenzoo hevig woedden de vlammen. De vaart op het Suez-kanaal zal er echter niet door belemmerd worden. Uit Dokkura wordt gemeld Door een geacht ingezeten dezer gemeentelid van den gemeen teraad en president-weesvoogdis een brief ontvangenwaarin hem niet om geld wordt ge vraagd maar waarin hij met den dood wordt bedreigd. Het schijnt wraakzucht te zijn. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Ingezonden Stukken. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Mijnheer de Redacteur Gaarne zag ik het onderstaande, als nadere toelichting op uw verslag omtrent de feestviering der gerechtigden tot het dragen van het Metalen Kruis op jl Dinsdagin uw geacht blad op genomen. De hooggeachte «Oud Student" bestemde zijne gift van f50.niet zooals werd gemeld om onder behoeftige Oud-Strijders te worden ver deeld maar hij gaf ze als bijdrage in de kosten der feestvieringterwijl hij zich verder bereid verklaarde om, zoo later blijken mocht de kosten niet geheel waren gedekthet ont brekende alsdan aantevullen. Wijders dient nog vermeld dat de Afd. «Me talen Kruis" vroeger buiten de f100.van de Gemeente Amersfoortvan Heeren Officieren der Amersfoortsche Schutterij de som van f50. als bijdrage voor de feestviering ontvingen. Terwijl verder de Heer Majoor Kornmandant der Schutterij aan hem die zich belast had met het decoreren der zaal in «de Arend," welwillend de vergunning gaf om tot dal doel gebruik te maken van de wapens in hel magazijn der Schutterij voorhanden. Een lid der Afd. Amersfoort van het «Metalen Kruis." kwam spoedig tol het vroegere thema terug en vroeg: «wat toch de vergadering in het oude slot en vooral Marie Waldhauser met de ver schijning der witte vrouw te maken had «Ook de familie der hertogin von Hant woordde de gravin, «is met de Hohenzollern verwantde moeder der hertogin stamt in de rechte lijn van dit geslacht af en men zegt al gemeen dat de witte vrouw zich in de ver trekken der hertogin vertoond heeft, ja, dal zij zelfs in haar slaapkamer is gekomenzoodat de hertogin den volgenden morgen bewusteloos in bed werd gevonden. Van dezen lijd af heeft sg de vaste overtuiging dat haar huis een groot onheil bedreigt" Dat is zeldzaam riep de zangeres huiverig uit; «waarom evenwel betrekt men den prins en Marie Waldhauser in deze duisterheden, die immers natuurlijk geheim moeten blijven «Niemand weet lot heden daarvan iets als gij en ik," beet haar de gravin toe. Signora G rass ui i bloosde. De gravin zag dat de zangeres nu slechts de verhouding tusschen den prins en Marie in 't oog hield en datwilde zij nog voor eenigen lijd meester van den toe stand blijvezij deze vraag niet zoo spoedig volkomen moest beantwoorden. Wellicht kon zg dal ook nietin elk geval echter moest de bezoekster niet zonder verlangen om terug te komen scheiden; daarom zeide zij: «daarom- trent ben ik nog niet ingelichtook ontbreken inij des wegens alle rationoeele gissingende i sluier is tc dicht, die over de vergaderingen is gespreid en de personen zijn te discreet. Het doel mij leedu niets meer te kunnen mededeelen. Maar indien ik iets meer verneem en gij hier komtzoo zult gij alles vernemen wat ik magtig kan worden." Signora Grassini bedwong met moeite haar ongeduld want zij kon begrijpen dat de gravin nog meer wist, raear evenwel niet genegen was haar geheim zoo in eens lostelatenom aldus nog meer partij daarvan te trekkenwant ge heimen te ontsluieren en die te verkoopen was de affaire der gravin. In hare opgewondenheid wilde zg reeds hare portefeuille te voorschijn halen en deze de gravin toewerpen, doch zij bezon zich nog ten rechten tijde en stond op om afscheid te nemen. Opzettelijk deed zij dit kort en lietkwanswijs in vergetelheidnaar armband op het tafeltje liggen. «Ik dank u voor uwe vriendelijke mededeelingenzeide zij «indien gij 't goedvindt kom ik over eenige dagen terug." «Dat zal mij zeer aangenaam zijn, mijn waardeantwoordde de eravin terwijl zij de ruigere* uitgeleide deed. Vervolgens keerde zij in het salon terug en keek de vertrekkende na. Zij lachte innig vergenoegdtoen zij den vergeten armband in de hand nam en het goud met de prachtige diamanteq in het zonlicht liet blinken. «Waarlijk een goede prijs voor zulk goedkoop nieuws! Maar wal zou ik beginnen, indien er geen nieuwsgierigengeen narren schurken en verliefden in de wereld waren l" Zij sloot den armband in een cassette en hield zich weder met hare oude papieren en docu menten bezig. Wordt vervolgd. I AMER9F00RT8 November 1880. De levering van 20 fauteuils voor het raad huis is heden door het Gemeentebestuur van Amersfoort bij openbare aanbesteding gegund aan den heer J. de Grecf alhier voor f280. Namens de erfgenamen van wijlen den heer M. J. van ldsinga is voor de armen f1000 in gezonden aan den heer Burgemeester van Amers foort door wien de gelden zijn verdeeld onder de verschillende kerkelijke armbesturen. Donderdag 11 Nov. e. k.voormiddags 10 uren, zal ten raadhuize de verkiezing plaats hebben van drie leden voor de Kamer v.in Koop handel en Fabrieken te Amersfoortzijnde de heeren J. F. Lagerweg M. Wolff Mz. en Jaques Visser aan de beurt van aftreding. Heden vieren de HoogEdelgestr. Heer luiu- kolonel J. J. C. baron Taets van Ainerongen, Kornmandant van hel Reg. Rijdende Artillerie to Amersfoort, en Echtgenoot hun zilveren Huwe lijksfeest waarbij zij van verschillende züden vele blijken van waardering en genegenheid mogten ondervinden. Ds. J. J. Richard te Hoogland (cl. Amersfoort) is beroepen te llarmelen en te Hallem. De zaak van den moordenaar De Jong is thans bij beschikging van de Raadkamer der liaagsche Regtbank verwezen naar den proc.-gen. bg het Gereglshof. De kantonregter te Sneek heeft de 67 IJs- brechluiners en 55 Gauwers beklaagd van te lang in de herberg te hebben gezetenallen vrijgesproken. Te 's Bosch is door de politie jagt gemaakt op een koloniaal die te zuinig was geweest en zijn handgeld nog niet op had. Daar een echte kolo niaal zonder cent op zak in dienst treedthad de man zich nog mei bij zijn regiment aange meld en nu was men hem komen halen. Als het op loopen aankomtzal die man zeker later tegenover den vijand zijn leven duur verkoopen in de straten van 's-Bosch althans bleek hij zoo vlug ter beendat zijne vervolgers den moed opgaven en onverrigter zake de jagt slaakten. Het volgend jaar zal bij de viering van het 49e lustrum der hoogeschool te Utrecht een gecosturaeerde optogt worden gehouden, waar bij de inlogt van Matthias van Oostenrijk te Brussel in het jaar 1578 zal worden voorgesteld. Te Manchester is een gruwelijke misdaad ontdekt. De politiedienaar Carroll wandelde langs een der voorsteden van Manchestertoen hij een man met een handwagen naar de stad zag rijden. Die man kwam hem verdacht voorhij naderde den wagen en hief het laken opdat daarover heen lag. Daar zag hij toen hel lijk eener vrouw met wonden overdekt. Drie per sonen zijn in de zaak betrokkende hoofd schuldige is een droogistHartleydie met de vermoorde in verboden betrekking leefde. In een kolenmijn te Dour, bij Bergen in Henegouwenheelt een droevig ongeluk plaats gehad. 13 mijnwerkers werden in een kooi naar boven geheschentoen op een alstand van 300 meter boven den bodem der mijn de kooi plot seling uil de rails sprong en door den schok de kettingen braken ten gevolge waarvan de kooi met de dertien ongelukkigen naar beneden tortte. NEDERLA.MDSCIIE CENTRAALSPOOIIWRG. Opbreng tl over de maand October 1880. 1879. Reizigers 40022 ƒ36,612.70 38843 37,798.H Bagage 1,222,20 Bestelgoederen. 5,923,84 Kuopmansgoeder. 14,151,72 Vee, Paard., Rijt. 9,439.99 Diverse» 1,103,47 68,453,92 Opbr. van p*. Jan. tot uil Octb. 1880 697.955.98 1879 660.023,54 Meerdere opbrengst in 1880 f 37,932 41 Per dag en per kilometer in Octb. 1880 ƒ21,6# 1879 *21,73 van 1*. Januari tot uk Octb. 1880 *22,44 1*. 1879 *21,29 advertentie w. Voorspoedig bevallen van een' welge schapen ZOONA. C. LUIJCX—WiLLBNBonu. Amkbsfoort, 7 November 1880. 1,447.16 5,770,21 .13,43807 9,521.08 738,41

Amersfoortsche Courant | 1880 | | pagina 2