J* St. Nicolaas-Étalago Luxe-Artikelen, Leder-, Lak-, Riet- en Mandenwerk, Voetbanken, Berliner Artikelen, alles zeer tot CADEAUS geschikt. king heeft op de genezing van de genoemde ziek ten. De Teer kan niet in substantie gebruikt wor den vanwege haar onaangenainen smaak en kleve rige bestanddeelen. tien pharinaceut te Darijs de heer Guyot is op het denkbeeld gekomendie teer te omgeven met gelatine, ter grootte van een gewone pil Niels is gemakkelijker om in te nemen. e capsule lost zich terstond open de teer doet hare werking. Twee ol drie teercapsulesgenomen onmid dellijk voor den eten brengen spoedig verlichting teweeg en zijn meestal voldoende om de hardnek kigste verkoudheid en bronchitis te genezen. .Men ziel zelfs dal het gebruik de reeds eenigszins ge vorderde tering geneest in dat jreval belet de t>?er de decompositie van de luberkelsen met mede werking der natuur is de genezing dikwijls snel ler dan men had durven hopen. Men kan dit reeds zoo populaire geneesmiddel niet genoeg aanbevelenzoowel vanwege zijn uit stekende uitwerking ais om zijn eoedkoopen prijs. Elke flacon bevat zestig capsulesde geheele behandeling koint dus slechts op vijf of zeven en een halve cent daags en ontheft van het gebruik van afltooksels pales en siropen. Om zeker te zijn dat men de echte capsules «Goudron de Guyot" heeft, moet men op de driekleurige handteekening van den heer Guyot op het etiquetteletten. Te verkrijgen in de voor naamste apotheken. Met zekerheid hebben wij vernomendat aan verscheidene personendie aan verkoudheid bronchitis of longtering leden en in zekere apo theken teercapsules vroegen, niet uil onze fabriek atkomstige capsules zijn verkocht. Wij meenden den patiënten daarom in herinnering te moeten brengendat alle leer op verre na niet op dezelf de wijze is samengesteld en de uitkomsten ervan dus ook niet hetzelfde zijn. Geen verantwoordelijkheid op ons willende laden welke niet op ons rustverklaren wij bij dezedat w ij alleen kunnen instaan voor de goede kwaliteit en geneeskrachtige eigenschappen van de echte teercapsules van Guyot die op hel eli- 3uet van de flesch vanonze in drie kleuren ge rukte handteekening voorzien zijn. AMERSFOORT, 18 November 1880. De Tweede Kamer discuteert sedert eenige dagen over de door den Minister van Koloniën voorgestelde Indische bijdrage. Komiek is'tdat veel sprekers oneens daar over bleken maar nog niets in plaats daarvan is voorgesteldwaarover zij hel eens zijn. Gisteren was de Minister aan 't woord en toonde perfect opgewassen te zijn legen de epposeeiende Indophilen op wie van toepas sing is: démolir est l'affaire de tout le monde, mats coast rui re 1 Het alg. debat is gisteren gesloten. Heden eijo de artikelen aan de orde. Z. M. heeft herbenoemd met ingang van 29 Nov. e. k.tot burgemeester van Leusden en Stoutenburg den Heer G. J. baron van Har- denbroek van Ammerslolsecretaris dier ge meenten. mijwaardoor ik op den grond viel Maar nog bij hel vallen zag ik het dood»bleeke toornige gelaat der dame en haar starend oog rustte nog op mijtoen ik op den grond lag. Van 'tgeen verder gebeurd is, weet ik niets meer." De vorstin en Salesius zwegen eenipen tijd. Vervolgens vroeg laatstgenoemde: «Wie was, naar uwe opvatting, deze dame T' Fr. von Ringwald geraakte verlegen en zeide «het zal de witte vrouw geweest zijn." «Iladt gij reeds vroeger iets van deze legende gehoordvroeg Salesius verder. Neen," antwoordde zij. «Ik hoorde daarvan nooit en ook haar binnentreden wekte geen bizonder gevoel ia mij op, alleen kwam mij hare houding kleeding en geheel haar wijze van handelen niet in overeenstemming met onze hedendaagsche gebruiken voor." «Zoudt gij moed hebben," hernam Salesius «om u aan eene tweede ontmoeting blootle- stellen T «Neen, neen," riep zij haastig uit «Ik zou stervenof waanzinnig worden Ik geloof niet dat iemand ter wereld den blik dezer oogen voor de tweede maal zou kunnen verdragen. Deze blik zou mij doodeo «Blijf kalm," sprak de vorstin vertroostend. «Gij zult aan een dergelijk gevaar niet weder worden blootgesteld. Ga en rust wal uit De hofmeesteres mag u zoo lang gij zulks wenscht van uwe dienst ontheffen. Draag voor uwen moed eo uwe opoffering dezen armbandals bewijs van mijne dankbaarheid en toegenegen heid." De jonkvrouw kuste getroffen de aange boden hand der vorstin en vertrok door de zelfde deurwaardoor de wille vrouw was bin nengekomen. Wvrdi vervobjd. Aanst. Maandag 22 November geeft de Amers- foortsche Rederijkerskamer «Door Vriendschap tol Kunstvolgens nevensst. adv., eene tooneel- voorstellingdie ongelwijlcld evenals de in het begin dezes jaars en in vorige jaren gegeven voorstellingendoor een talrijk en dankbaar publiek zal worden bijgewoond. Wederom zijn goede en aantrekkelijke stukken gekozen welke niet missen kunnen de aandacht van het audi torium te boeijen en bijval le verwervèn. Het drama «Pierre de Galeiboef" is flink ineenge- bouwd en vooral de daarin voorkomende hoofd karakters zijn met tact geproduceerdterwijl de geleidelijke gang der handeling tegelijk in spanning houdt en zich helder laat opvatten. Zoowel strekking, als ontknooping. zijn van rao- reelen aardhetgeen te meer lofwaardig is omdat daardoor aan de ware roeping van het tooneel als «Leerschool des Volks" wordt be antwoord. De voorstelling wordt besloten door een aller liefst en vrolijk blijspel meizang van Justus van Maurik Jr.die onder onze nationale looneel- schrijvers, inzonderheid in dal genre, eersten rang inneemt. Gewis zalevenals bij vorige voorstellingende opvoering dier stukken door Heeren werkende leden verdienstelijk blijken en alzoo deze uitvoering weder groot genoegen verschaffen. In zake Knuijf, beschuldigd van moord op zijn zuster, heelt het Geregtshofte Amsterdam de heropening gelast van het onderzoek en als deskundigen ter voorlichting over den zielstoe stand van den beschuldigde benoemd de heeren dr. J. N. Rainaer van 's Gravenhageinspecteur der gestichten voor krankzinnigen en dr. van Persijn eersten geneesheer aan hel krankzinni gengesticht te Meerenberg. Bedankt voor het beroep naar Eist bij Ame- rongen door ds. !L A. M. Deussen le Vinkeveen. Naar men uit 's (lage meldtzou als verde diger aan den moordenaar de Jongh worden toegevoegd de advocaat Jhr. Mr. E. N. de Brauw. Tegen zekeren J. Sl, schrijver van een brand brief aan den 75jarigen v. S. te W'ageningen met hel doel om onder bedreiging met brand stichting en moord een som van f200 magtig te worden heelt de procureur-generaal bij het geregtshof te Arnhem 18 jaren tuchthuisstraf geëischt De beschuldigde had reeds vijf ver oordeelingen ondergaan en verklaarde ter leregl- zitting, dat hij wei degelijk voornemens was geweest de bedreigingen in zijn brief gedaan door daden te bevestigen. De concierge van een der huizen te Parijs ontdekte dat bij een der bewoners eene sterke rooklucht heerschte. Hij ging naar boven en vond daar eene jonge vrouw die geen leekenen van leven meer gaf. Door spoedig aange- bragte hulp mogt men er in slagen hare levens geesten weder op te wekken. Zij verhaalde dat zij door haren beminde verlaten was en zich daarom door kolendamp oin het leven had willen brengen. Hoewel haar toestand zorgwekkend is, hoopt men haar toch te be- houdea Indertijd is melding gemaakt van een moord aanslag door twee beeldhouwersgezellen te Brunswijk gepleegd op den beeldhouwer Link die aanmerking gemaakt had op hun werk. Zij hadden hem toen van den 80 voel hoogen steiger willen werpen en hem zelfs nog op de handen getrapt toen hijzich aan een balk vasthoudendeieder oogenblik naar beneden dreigde te storten. De tusschenkomst van hel publiekdat van de straat af het gruwelijke tooneel aanschouwde redde Link hel leven. De twee onuienschen zijn wegens poging tot moord tot 10 jaren tuchthuisstraf veroordeeld. Agram is 16 jl. op nieuw door aardschokkert bezocht Al de inwoners onlvlugllen hunne woningen. De schrik is algemeen. Zekere heer Falb, een slerrekundigewijt de aardbeving aan de inaan. Op 15 of dl December zegt hij wordt er waarschijnlijk weer een schok gevoeldwant dan is de aantrekking der maan op de onder- aardsche lava het grootst. Burgerlijke Slant! mu Amersfoort. GEBOREN: 11 Nov. Gerril, z. van Abraham Stegehuis en Johanna Christina Stokkers. Sopliia Mathilda Clara Louisad. van Casper Meichior de Neut pn Mathilda Dam. Evert, z. van Lijndert Windliouwer en Alberlje van Koot. 12 Nov. Gerril, z. van Willem Kraan en Everarda Verschuur. Hendrika Juliana d. van Willem Kuiper en Antonia Hendrika van Kalveen. 1.1 Nov. Elise Louise Maria d. van Jan Sinnige en Maria Rernardina Laurenlia Quant. 15 Nov. Jacoba Johanna, d. van Johannes liar- togsveld en Annetje Nijeboer. 17 Nov. Sophia Alidad. van Andries Korte en Margarelha j Pastoor. 18 Nov. Maria Gerarda d. van Gerardus Gelsema en Maria Gerarda Wedel. ONDERTROUWD: 14 Nov. Gerrit Frederik Kuipers en Wiliemina Aleida Christina Lub- berding. 18 Nov. Hendrik van Apeldoorn en Aaltje Willemsen. OVERLEDEN18 Nov. Dirk Hendrik Ock- huisen 2 j. Hendrika Rutselaar, 72 j. wed. van Johannes van Hamersveld. 14 Nov. Evert Ruiter, 40 j. echtg. van Geeitje van Beck. Everarda van Houten 77 j. echtg. van Elbert van Schaik. Maria Hilhorst0* j. wed. van Hendrikus Croes. 15 Nov. Helena Maria Aardenburg, 29 j. ongeh. Lecnderl van den Berg58 j. ongeh. 16 Nov. Wilhclmina Kroes, 3j. Antonius Joannes Roekehnan8j. 17 Nov. Hendrina van der Vlier, 78 j. wed. van Jan van Barrevcld. Jannetje lleere, 73 j. wed. van Jacobus Priein. ADVERTENTIE W. tot 25jarige Echtvereeniging m ij n e r geliefde Pleegouders £1 LOUIS HERSCHEL Ez.v J .en LE ENTJE DE JONG. Hunne dankbare Pleegdochter. I Mietje de Jong. (jQ Amsterdam November. Getrouwd II. J. VLUG en J. E. J. CNOPIUS, die voor de bewijzen van deelneming hun dank betuigen. Arnhem, 11 November 1880. Heden overleed onze lieveling ANTONIUS JOANNES, in den aanvalligen leeftijd van ruim .1 jaar. Amersfoort, 16 Nov. 1880. G. G. Ph. L. ROEKELMAN M. J. M. ROEKELMAN— de hüssoif. w. mwm heeft de eer le bcrigteu dut zijne Tan heden gereed ie, bestaande iu eeue 'QB®*- RUIME KEUZE Op een ruim bezoek hopende bereelt hjj zich minzaam») aan daar allee tot zeer coucurreerende prjjzen by hem verkrijgbaar ie.

Amersfoortsche Courant | 1880 | | pagina 2