Dingsdag* 7 December 1880. M 2889. Uitgover A. H. VAN CLEEFF to Amersfoort Uit blad TerichIJnt Maandag en Donderdagavond. Abonnementaprij* per 3 maanden f\~. franco per pojt 1.15. Prije der Advertentie 1-8 regel. 80 Cta. elke regel meer 10 Cta; legale, offlcieMe en onteigen. Ad», per regel 16 eta. Heclamea per regel 25 eta. Aftondrrh/ke nummert 10 eta. Bureau HUURHUIZEN hoek KortegrachtWijk B 60. LUST liKR ONBEKENDE BRIEVEN verzonden van Amersfoort on arrondissement gedurende do 2e helft dor maand Oct. 1880. Plaats van Namen dor geadresseerden. bestemming. 1. Moj. A. Berneails Amsterdam. 2. II. Huisman .'I. Wed. LamersHasselt. 4/5. J. Lenders Langstraat (twee sinks.) 0. Wed. Leijenhorsl Rotterdam. 7. S. SuikerhuikSt. Jakob. 8. II. v. lloogevestUtrecht briefkaarten. 1. J. WinkelsAmersfoort 2. Wed. Nedcrhof's Gravenhagc. Regthehheiiden vervoegen zich aan liet post kantoor te Amersfoort. Politicks Rev ito De Kransrhe kamer van afgevaardigden heeft «en ontwerp .in wel aang'-noiiivnstrekkende tol wijziging van art. van liet wetboek \an slralvordenng in dien zin. dat afg'-schalt is de bepaling, volgens welke de vooizilter van '1 hof van assisesalvorens de jury gaat beraadslagen een overzigt van de debatten geelt In den laastverloopen tijil i- dikwijls gebleken, dal de voorzitters, bij liet ge\en van bedoeld résumd, niet van partijdigheid waren vrij te pleitenen eenige incidenten van dien aard hadden zulk een pijnlijken induik onder let publiek gemaakt, dat de regeling liet noodig achtte lol den maatregel over te gaan die nu door de kamer bekrachtigd is. Félix l'yat verlangt in de Marseillaise dal Gambelta vermoord zal worden. Zie hier hoe hij zich uitlaai: «Be hoop van den oudsten lak (der bourbons), de hertog van Berry, was lot voorwerp van een aanslag van den snooden Louvelliet lioold van den jongslen t.ik ware bijna om het leven gebragl geworden door den afseliuwclijken Alih.uid op den eersten bona parte deed de chouan Gadoudal een moordaan slag Orsini trachtte den laatslen bonaparte het leven te ontnemen waarom zou niet de een of andere Ficschi te vinden zijndie den dood van Gambelta zich tol doel stelde? Wie zal in Frankrijk meester zijnde ge vestigde begering, de anti-Republikeinen of de roode Republikeinende mannen der Commune Inderdaad de toestand der Republiek wettigt die vraag. De Commitnc-mannen verklaren onbewimpeld, dal zij geweld mei geweld zullen keeren. FEl? 1 UI. FT ON. a" HET ALPENMEISJE. Op den terugweg zeide de kapelmeester tot Marie Wal wensclile de jonge spring in 't veld, prins Alfred van u nik wcot hel niet." antwoordde Marie blozend, «hij sprak over vele dingen en maakte mij lieve complimenten." «Zoo," zeidc de kapelmeester eenigszins ontstemd. «De roofvogel meent van zijne hoogte een lief, onnoozel vogeltje te grijpen. Wees op uw hoede roofvogelDaarop hief hij dreigend zi|n stok in de hoogte en stiel daarmede heftig op den grond. Na eenige ocgenhlikken zeide hij«GijMariezijl heden avond bij de vorstin uitgenoodigdkleed u daarom nel; ik zal u bij huur brengen." «Om Godswil," liepen zijne dochters«wilt gij met Marie naar hel oude slot gaan waar don vorigen nacht de wille vrouw heeft gespookt «Oudewijvenpiaatjeswal gaat ons de witte vrouw aan7 God gave dat alle vrouwen wil warenmaar ik ken er die zwart zijn. Wij gaan naar de vorstin De visite nu de intrigante. De gravin von Sommcrhof zat weder in het zelfde vertrek, waarin wij haar laatstelijkaan- Vrecriid dal de burgerij van Frankrijk zich in zulk een slaat van zaken niet laai hooren dal /.ijmet het oog op de schriktooneelcn waarvan men spreekt hIsoI ze een geoorloofd spel zijnde Regering niet sommeert op post te slaan legen de dreigende dwingelandij van Communisten. Zij had er, dunkt ons, in haar welbegrepen eigenbelang wel reden toe als het dagblad der Communisten brieven van Russische Nihi listen durft plaatsen brieven aan Rocheforl llarlrnann en Karei Max waarin zij aan deze last geven eene inschrijving te organisceren teneinde de revolutie net geld te steunen. Dat in Kngeland besloten is de troepen uit Afghanistan terug te laten keerenwordt van conservatieve zijde afgekeurddaar de rust aldaar nog verre van teruggekeerd is. De vraag ol Hamburg nog lang een vrijhaven zal blijven komt op nieuw in buit» hland aan de orde. Zelfs in Hamburg zijn op dit oogenblik de raeeningen zeer verdeeld en lelt men drie partijen. De eerste weigert de aansluiting onder elke voorwaarde, de twei-Jo wil haar wel onder zeker beding, terwijl er nog anderen zijn. die haar toejuichen, maar allen de wil lekeur der Pruissisi lie ambtenaren vrcezen. Intussrhen wint hel denkbeeld veld oin de llan/e-sleden in het tolverbond te doen opnemen en breiuen heeft zich zclls zeer uitdrukkelijk en hoogst gunstig in dicu zin uitgelaten. Allerlei. Ken Mormoon die te New-York wasvroeg aan Sarah Bernhardt een loge in den schouwburg voor hem en zijn gezin. «Met hoevelen zijl ge?" vroeg Sarah; -Ik heb 2i vrouwen en 108 kin deren was hel antwoord. Wegens den benarden geldelijken toestand waarin Marokko sedert den jongslen opstand verkeert, heelt de sultan besloten een aantal amb tenaren te ontslaan en zijn uitgaven te beperken. Met die bezuinigingen is hij bij zich zeiven begonnen. Hij heeft een gedeelte van zijn lijf wacht algedanklen zijn harem waarin WO vrouwen waren lot op de helft verminderd zoodat hij zich voorlaan met 200 vrouwen te vreden zaï stelleneen opofferingdié liet geheele volk in verrukking gebragl heeft. Oiu echter do 200 ontslagen vrouwen niet trollen en was evenals vroeger met hare oude geele papieren bezig. Zij moesten haar wel zeer dierbaar zijn deze bladen uit vroegere tijden zij was zoodanig in hare bezigheid verdiept dal zij hel openen der kabinetsdeur niet hoorde evenmin als de vastesnelle schreden der twee hoerendie naderden. Kerst toen een hunner met helderklinkende stem zeide «nu Mevrouw de gravin, wat deert u heden, dat gij uwe oude vrienden zoo koel ontvangt?" spiong zij op en zag daarna hare bezoekers verrast aan. Zij schrikte toen zij den prins en den majoor her kende. Snel school zij de documenten in de ladeboog diep voor den prins en heette ook den majo.tr met eene buiging welkom. Zij ver zocht de hoeren plaats te nemen en liet niet na hare gasten oplettend waartenetnen. Zijdie zulke geoefende, scherpe oogen bezat heineikle dadelijk dal de prins iets gewichtigs op hel hart had. Ilij kwam slechts 's avonds nis hij wist dal zij alleen was en ook dan enkel nis hij hare hulp in iels noodig had. Zijn rang en zijne omstandigheden waren dikwerf hinder palen in sommige zaken en zulke inoeielijk- neden balden hem reeds dikwijls lol haar gevoerd. Zij zou ook nu niet lang in hel onzekere blijven. «Nietwaar, Mevrouw de gravin." begon do prins, «gij duidt het mij toch niet ten kwadeindien ik mij veroorloof eenige vragen ten laste van den staat te doen komenheeft de Sultan ze verdeeld onder zijn officieren, die zich daarvoor een kleine vermindering van tractemenl getroosten moeten. Z. M. moet al de jonge vrouwen gehouden hebben. Volgens den te San Francisco verschijnenden Democrat is het tijdstip niet meer verre, dat inen voor derlig dollars van Kuropa naar Cali fornia reizen kan. Een geroofde kus was de oorzaakdat een jongmens'h in een stadje nabij Berlijn voorde reglbank gedaagd werd wegens beleediging. Hij bad nl. een weddenschap aangegaan orn een zeker 28jarig meisje in hel publiek te kussen. De vurige vereerder van het schoone geslacht be toogde voor de reglbank dat een kusdoor een reglschapen man aan een meisje op de wang toegediend voor het meisje te minder een beleediging kan zijndaar hij de daine als blijk zijner vereering in tegenwoordigheid van anderen gekust had. De reglbank ver w ierp dan i ook de aanklagl van beleedigingdoch veroor deelde den ku>ser wegens «groote ongemanierd heid" tot 50 Mark boete en de kosten. Een beambte van het Duilsche consulaat te Konstantinopel gaf onlangs aan zijn neger-he- diende Melieiued een gouden muntstukom bij een bankier tegen zilver in te wisselen. Om zich zoo noodig te kunnen verdedigen tegen rooversvoorzag hij hein tegelijk van een degenstuk. Doch onze wakkere zwarte werd bij den geldwisselaar niet door dieven, roovers of dergelijke misdadigers bespiedmaar wel door een troep pulilie-soldalm. Op het oogenblik dat hij met het geld25 blanke iiiediidjehswilde aftrekken, vielen de bewakers der veiligheid, op hem aanscholden hem voor did en roever en sleepten hora in weerwil van zijn protest en van zijn krachtdadige verdediging naar de wacht; daar ontnamen zij h- m zijn geldhorloge en degen en wierpen lieiu in den kelder. Intusschen wachtte de ambtenaar niet verlangen naar de terugkomst van zijn bediendeeen kwartier verlooptmaar van Meheined is geen spoor te ontdekken. Eindelijk begeeft hij zich op 't pad om bij den wisselaar information te nemen. Men deelt hem de treurige zaak mede waarna hij naar Galala-Serai heensnellom den schan delijk belasterden Meheuied uil de boeijen te verlossen. Maar dit ging zoo gemakkelijk niet. De wachthebbende officier beweerde namelijk ■ggggMjg tot u te richtendie gij mij wel naar waarheid zult willen beantwoorden De gravin boog. «Welnuvertel inij danwat Signora Grassini u verzocht? Zij U zeer opgewonden, ja zelfs eenigszins builen zichzelve van u vei trokken. Wal was de oorzaak dezer opgewondenheid? Zeg hel mij, wat ik u bidden mag." De gravin lachtte spottend en begon een getrouw verslag van haar gesprek met de Itali- aansche zangeres. Zij deelde den prins alles medewat zij gehoordgedacht en tot welk besluit zij door hel gesprek gekomen was. «Signora Grassini," zoo besloot zij hare raede- deeling, «heeft een vast karakter. Ik acht haar onder zekere omstandigheden, en als ik mij niet vergis zijn de tegenwoordige daaronder, tot alles besloten en lol alles in staat. Indien ik mij veroorlooven mag u een raad te geven, dan zou het deze zijn, dat voorzichtigheid in de aangelegenheid hoogst noodzakelijk is." De pi ins zweeg even vervolgens zeide hij nadat hij een vast besluit scheen genomen te hebben: «ik dank u voor uwe inlichtingen en niet minder voor uwe waarschuwing. Ik zal de laatste niet in den wind slaanwant ik ken uit eigen ervaringen van Rome en Napels het zuidelijke bloed en weet dal liet licht in gisting geraaktopbruist en onverschillig of hel vriend ot vijand geldt, zells lol den dood doemt.

Amersfoortsche Courant | 1880 | | pagina 1