kk\ llJXE GEACHIE MUXTEX IN ME 1ST BIX,VEX KIIBT WILLEX WOMEN. Het bijzonder pun>ti^e onthaal welk mijne eerste aankondiging heeft ervarenmoedigt mij aan de bij uitnemendheid kansrijke Duilsche Geld-, Prijzen- en Premio-Verlotingoo verder onder de aandacht van hel groote publiek le brengen en wel bijtijds met de openbaar making van de zich daarbiedende winstkansen te beginnendaarmede velenwelke mijne voiige bekendmaking is ontganQ ol'deze te laai onder de oogen nebben gekregen, om aan de nu vol eindigde Hoofd-uitlotingen ie kunnen participeeren, nu gelegenheid worde gegeven om aan de opnieuw uitgeschreven Verloting deel te kunnen nemen. Luidcns Besluit d.d. 20 October 1880 zal onder guarantie van eene hooge Duilsche negeering weder cene nieuwe Geld-, Prijzen- en Premie-Verloting, in de eeiste vijf maanden van het jaar 1881 plaatshebben, die zooals de laatste zal beslaan uit 94000 loten, 48000 Prijzen en Premie en deze laatsten verdeeld over zes kort op elkander volgende Trekkings termijnen. De specificatie dezer 48000 Prijzen en Premie is als volgtHoogste Prijs ev. Duilsche Mark: 450.000, of premie A 300.000 en 1 prijs a 150.000. 1 prys a 100,000, 1 pnjs A 75,000. 2 prijzen a 50,000 1 prijs A 40,000, 6 prijzen a 30.000 1 prijs A 25.0002 prijzen a 20 00012 prijzen a 15,000. 1 prijs a 12.000, 22 prijzen A 10.0002 prijzen 8,000 4 prijzen a 6.000. 62 prijzen a 5,000, 6 prijzen a 4,000107 prijzen A 3,000313 prijzen a 2.000 623 prijzen a 1,000 848 prijzen A 500, 1300 prijzen A 300, 85 pi ijzen a 2407o prijzen a 200 en 44525 prijzen a 142 Mark en minder. Vurens'aande 48,000 Prijzen en Premieuitmakende een totaal van Negen Millioen 718000 Mark komen lol beslissing onder toezicht en leiuing van leden van het Ministerie van Hnanliën en 2 Notarissen en worden deze Prijzen en Premie drie weken later aan de eigenaars der loten tegen teruggave derzelvm op verlangen in Nedei landsche Munt ol in II mkbiljelten der Noder- land.-che Dank uitbetaald na aftrek der bij de Wet bepaalde korting van 15 °/0. Tegenover zulke kolossale winstkansen zal wel een leder die zijn positie op eene gemakke lijke wijze verbeteren wilzich haasten om zich spoedig als deelhebber hij mij te laten inschrijven onder gelijktijdige reuiiieering van den koopprijs (per postwissel). Den verkoop van een zeker getal Origineele-Loten voor liet Koningrijk der Nederlanden en Belgiëover mij genomen hebbende geef ik van deze af, voor alle zes Trekkingstermijnen door mij geindosseerde 1/8 Orig. loten. 1/4 Orig. loten. 1/2 Orig. loten. en heele Orig. loten. T/M2.50 T/ 25 ƒ50 A f 100. tegen franco-inzending van hel bedrag per postwissel aan mijn adres en zijn in dez.-n prijs de bureau-kosten inbegrepen zoodat voor de Trekking-lijsten en l'rankeering der brieven niets verder in rekening wordt gebracht. Dadelijk na ontvangst der Trekkingslijsten worden zulke van mij aan dt kalanten gratis en franco toegezonden onder behoorlijk gesloten enveloppe en wordt in het overige zelfs in de gelukkigste gevallende strengste geheimhouding in acht genomen. Indien men in aanmerking neemt dat men reeds voor 12j gulden, (met 1 s aandeellot) de kans heeft 1 s gedeelte van 450 000 Mark dus 56 250 Mark of 33,750 Gulden te winnen z,oo zal men moeten toestemmen, dat hij geen Verloting zulk eene voordeelige gelegenheid ooit is aangeboden gewordenom zijn geluk te probeeren en ben ik ook er van overtuigd dal elkeen spoedig één of meerdere origineele aandeel-loten zich van mij zal laten komen legen storting van het bedrag per postwisselwaarbij men niel moet vergeten zijn adres benevens bet getal en de grootte der gevvensebte origineele aandeel-loten nauwkeurig in den coupon van den postwissel in te vullen en ook mijn adres volledig te schrijven. Ten einde deze verloting voor eikéén toegankelijk te maken, ben ik ook genegen origineele aandeel-loten legen wckelijksche inaar prompte afbetalingen van 50 Cents /I en /2.50 (per post wissel), al te staan, reeds na ontvangst der eerste afbetaling ontvangt de inzenderrnede- depling van het Nommer van hel gereserveerde origineele aandeel-lol en na storting der laatste afbetaling het lot zelf. Van de bovengenoemde Verlotingwelke vijl maanden duurt en waarin de gespecificeerde 48 006 Prijzen en Premie lol uitloting komen, begint reeds den 7 Februari de tweede Prijzen- Trekking en aangezien de voorraad der loten niet meer zeer beduidend iszoo gelieve men zicli te haasten om nog bijtijds zich van loten te voorzien. Men wende zich dus spoedig per postwissel aan het Effecten-kantoor van J. W K I B E R G i te Amsterdam Kerkstraat239 bij de Vijzelstraat. P.S Ter voorkoming van onnoodig tijdsv'erzuirn wordt een ieder in zijn eigen belang nog eens beleefdelijk verzocht bij iuijn adres de straal en hel nommer mijnes huizes duidelijk op den postwissel te vermelden. Aan allen wier oogen door ingespannen zien of lezen beginnen te steken, of waai uit bij harden of konden wind vocht omlooptwordt mei vertrouwen aanbevolen Na eene korte proefneming zal men de uitmun tende werking kunnen waarnemen. Prijs per flacon met gebruiksaanwijzing 60 Ct. Verkrijgbaar in de onderstaande depots M. VAN DEN BOSCH, Amersfoort. J. J. Groenhuizen a Co., Utrecht. W. A. Schadp ZonenAmsterdam. Gebr. tan Dijk Baarn. Politieke ttevue Met hunne krijgstoerustingen gaan de Grieken voort. Europa evenwel is met een oorlog over de Turksch Grieksche grenzen volstrekt niet ingenomenen door Frankrijk is hiervan blijk gegeven in de vroeger reeds vermeldethans volledig openbaar gemaakte nota van Barlhèleray St-Hilaire. Dit document van den Fram>chen minister van buitenlandsche zakenwaarin hij de Helleenen lol kalmte vermaantheeft op de diplomatie nog al indruk gemaakt en vindt bij velen afkeuringomdat hij te pessimistisch is Mei de levendigste kleuren schetst hij de ge volgen van een oorlog in hel Oostenen men mag aannemen dat, naar zijne meening Europa niet gedoogen mag een door Griekenland aan te vangen noodlottige» krijgten doel hebbende jneer grondgebied te cisclicn dan noodig is. Hoewel Duitschland nu aan Frankrijk den voor lang liet om handelend uplclredenvalt er niet aan te twijlelen ol Musland en Oostennjk- Uojigartji de nieuwe stappen van beiFransche kabinet zullen ondersteunen. Skobelcff meldt30000 Tekirzen overvielen den 9den onze tranchés bemagtigden de voor uitgeschoven werkengedeeltelijk de tweede paralelnamen vier berg- en drie Mürserkanon- nen en werden toen teruggeslagen. Hel genomen gesehut werd weder veroverd hij een gelijk- tijdigen aanval der vijandelijke ruiterij op iiet Russisch kwartier; een tweede aanval werd eveneens afgeslagenevenais verscheiden latere na de voltooijing der derde paralel vestigden zich de Russen in den avond van den lOden in de voorwerken der Geoktekes. De politieke raddraaijers te Parijs Ror.hefort, PyatTrinquet, tnel hunne zusteren Louise Michel, Pauline Mink zijn hij de stembus in een hoek gezet en pruilen nu over de laauw- heid en onverschilligheid van hendie hen achterna liepen en toejuichten. Wat nu Redevoeringen houdenschrijven en com- ploteeren 't Laatste is nog al gevaarlijk want de weg naar de overzijde van den Oceaan bleef open en de herinneringen uit het verre Land zijn niet verkwikkelijk. Toch zijn er dagbladen van de radicale partij die tevreden zijn met de uitspraak der stembus. De «roodêu" zijn niet gekozen, maar zeggen zij de stemmen op radicalen uilge- bragt bewijzen, dal er, te Parijs vooral, eene geavanceerde partij bestaatdie sterk genoeg is, om «ontzien" te worden en wier meening in gewigtige zaken wel niel gevraagd inuur loch in rekening wordt gcbrugl. Twee of drie teercapsules van Guyot, genomen onmiddellijk vóór het eten, brengen spoedig ver lichting teweeg en zijn meestal voldoende om de hardnekkigste verkoudheid ut bronchitis Ie gene zen. Men ziet zelfs, dal 't gebruik de reeds eenigs- zins gevorderde lering geneest. In dat geval belet de leer de decompositie van de tub^rkels, en met medewerking der natuur is de genezing dikwijls sneller d.m men had durven hopen Men kan dit reeds zoo pbpulau e geneesmiddel niel genoeg aanbevelen, zoowel vanwege zijn uit stekende uitwerking als om zijn goedkoopen prijs. Daar iedere ilacon 60 capsules bevatkost de geheele behandeling dus slechts vijf zeven en een halve cent per dag en ontslaat van hel ge bruik van afkooksels pAtes en siropen. Met zekerheid hebben wij vernomen dat aan verscheiden personen die aan verkoudheid bronchitis ol longtering leden en in zekere apo theken leerkapsules vroegen, niel uit onze fabriek alkomstige capsules zijn verkocht. Wij tneenen den patiënten daarom in herinnering te moeten brengen, dal alle leer op verre na niet op dezelfde wijze is samengesteld en de uitwerking ervan dus ook niet hetzelfde kan zijn. Geen verantwoordelijkheid op ons willende laden, welke niet op onS rust verklaren wij bij deze dat wij alleen kunnen instaan voorde qua- lileil en bijgevolg de geneeskrachtige eigenschap pen van de echte teercapsules van Guyot die op hel eliquel van de flesch van onze in 3 kleuren gedrukte handleckening voorzien zijn. i I I e r I t* i. Te Amsterdam heeft voor het llof lereglge- staan een 22-jarige kantoorbediende, (die 1700 bij zijn patroon verdiende)ter zake van 24 valschlicden in onderhandsche en 58 valschheden in authentieke en publieke geschriften en het evenveel malen desbewusl daarvan gebruik maken. Mijnheer was lid van alle gezelschappen eigenaar van twee pleziervaartuigenhad een huis gekocht enz. en speculeerde sterk op de beurs. Toen hij verloor, wist ittj van den lieer J. 184.000 te krijgen op valsch'lyk met den naam van zijn patroon onderleekende prolon gatie contractenterwijl hij wat liet onderpand betrof, achter slokken van 20 p. Si. Portugal en 100 florijnen lloitgaaische goudrente een 0 wist le zeilen en de waarde zoo schijnbaar vertienvoudigde. De heer J. leed op die wijze 170,000 schade. De beschuldigde bekend alles. Tegen hem werd geêisclit een tu« htlitiissiraf van 5 jaren en 164 geldboeten ieder van I 50. Verleden week wist te Gent zekere de Maer- telaere uil de werkzaal der gevangenis te ont komen en zich te verschuil m op een <ler.bin- nenplaatsen onder een hoop rietbossenten einde de gelegenheid waar te nemen om verder te ontsnappen. De wachtenaan hel zoeken gegaan, slaken hunne sabels in hel riet, hoorden een gil en vonden den vluglcling door een steek in hel hart getroffen. Hij was bijna onmiddellijk dood. Aan het spoorwegstation te Kortrijk is Woens dag eene vrouw over de rails gestruikeld waarop juist de trein van Doornik hel slation kwam hinnenstoomen. Toen de trein geheel over haar was heengegaan zagen de ont-lclde toeschouwers de vrouw geheel ongedeerd op slaan terwijl zyhoewel verschrikt door het ongevaltoch nog meer bezorgdheid aan den dag legde voor hel lot barer parapluie die bij den val haar uil de hand geschoten was. Volgens een dépêche- uit Lyon heeft men de identiteit herkend van het lijk dat in stukken gesneden uil tie rivier was opgehaald. Hel zou de weduwe Collet zijn. schoonzuster van den vroegeren eigenaar van hel Itótel van denzellden naain te Lyon. Deze vrouw die de gewoonte had voortdurend juweelen van een groote waarde le dragenwas sedert een maand verdwenen. Een onaangenaam avontuur had onlangs een voornaam echtpaar op een reisje door Zwitser land. Het hötel was volmaar om de aanzien lijke gasten niet af te wijzen luid de hótelhouder hen gelogeerd in een badkamerdie in allerijl lot slaapvertrek was ingerigt. Mijnheer de baron wil 's nachts den kellner eenige bevelen geven hij zoekt in donker naar hel schelle koord vindt hel eindelijk, trekt eraan. en... mevr. tie baronnes springt gillend op. Er stroom de plotseling een koud stortbad op haor néér. Een jeugdig loodgieter te Parijs viel van het dak van een huis van zes verdiepingen. Hij kwam eehter niet op straat teregtdoch op een vrachtwagen die daarjuist voorbijkwam en die beladen was met eijeren en manden waarin zic.lt levend gevogelte bevond. De man bezeerde zich volstrekt niet, doch doodde in styn val een aantal kippenterwijl hy ten slotte in een groote hak met eijeren belandde Men knn zich verbeelden hoe hij er uitzagtoen hy weder daaruit le voorschijn werd gehaald. Gedrukt bij A. li. VAN CLEEFF te Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1881 | | pagina 4