Dingsdag 12 J u 1 ij 1881. J® 2955. Uitgever A.EVAN CLEEPP te Amarsfoort Dit blad rarichijnt Maandag an Donderdagavond. Aboanamantipriji per S maanden f 1Franco per post ƒ1.15. Prijs der Advertenties, 16 regels 80 Cta. elke regel meer 10 Cts; legale, officierle en onteigen. Adv. per regel 15 ets. Eeclames per regel 25 ets. Afsonderljke nummers 10 cts. Bureau MUURHUIZEN hoek KortegrachtWijk B 60. De GEDEPUTEEHDE STATEN defi provincie uthecht Gclcl op art 102 der prov. wet. Brengen ter kennis van de belanghebbenden dat het uitvoerig en beredeneerd Verslag van den toestand der Provincie over 1880 tegen betaling van f1.ter l'rov. Griffie algemeen verkrijgbaar is gesteld. Utrecht, den 7. Julij 1881. De Gedeputeerde Sialen voornoemd DE VOS Van STEEN WIJK, Voorzitter. DE KOEKGriffier. Ter verkiezing op Dingsdag 10 Julij e. k. worden aanbevolen de altredende leden van den Gemeenteraad de Hoeren W. A. Croockewit, P. Methorst Jr., A. H. Drijfhout van Hooff, Mr. S. J. T. H. Nedermeijer ridder van Rosenthal, Mr. J. G. A. van Zijst, en worden de kiezers verzocht eendragtig hunne stemmen op deze lleercn uillcbrengen. Politieke Kevue. Wanneer Garfield weder als president der Unie zal kunnen werkzaam zijn kan onmogelijk voorzien wordenen dus is er sprake van de tijdelijke opdracht van liet presidentschap aan den vice-president Chester Arthurzooals dc grondwet voorschrijft. Arthur behoort, gelijk uien weet, lol die groep der republiekeinsche partij welke Conkling als heer en meesier erkent, en zijne verkiezing tol vice-president heeft hij te danken aan een schikking die tusschen de Granlisten en de Garfieldisten tot stand was gekomen. Hij is een verklaarde tegenstander van de administratieve hervormingen door Gar field ondernomen en vertegenwoordigt een po litiek lijnrecht in strijd met die van den presi dent. Mocht hij ad interim de eerste overheids- fiersoon der vereenigde Staten worden dan is iet echter niet waarschijnlijk dat hij in deze betrekking zal afwijken van de politiek van dengene wiens plaats hij inneemt. Guileau heeft aan den officier van justitie verklaarddal de gedachteden president tc vermoorden eene openbaring was van God welke hem te kennen gaf. dat hij op deze wijze een einde kon inaken aan dc beroeringen in de republiek. «Ik vrees ook niet gestraft te worden, als Garfield sterft," liet hij er op volgen «want Arthur, mijn particuliere vriend zal mij niet doen boeten voor een daad die hem aan liet bewind bragt." liet berigt, dat de gevangene zich aan boord van een kanonneer boot bevindt, is onwaar. Een man is in hechtenis genomen, die, krankzinnig, verklaarde dat hij met den revolverwaarvan hij voorzien was, den lieer Maine wilde dooden. De ex- scnalor Conkling, een der felste tegenstanders van Garfieldwordt op zijn eigen verlangen tc New-York streng door de politie bewaakt, omdat bij voor oen aanslag op zijn leven vreest. Hoewel de verbittering van liet volk legen hem onbeschrijfelijk is, bestaat h-t gevaar dat hij ducht geenszins, en dc iNew-Yorkselie corres pondent van Daily News drijll dan ook met dien voorzorgmaatregel den spot. liet nieuws van de Gricksche grenzen is ver ward. Te Athene zijn bcriglcn ontvangen van den hoofdcommandant van liet bezettingsleger, waarin gemeld werd dat de Grieken twee punten hadden bezet, nadat de Turksehe troepen te ruggetrokken waren. Men verwachtte dienzellden dag de bezetting van Aria. Daarentegen meldt de correspondent der Times, dal de Turksehe troepen versterking ontvingen. De lersche handbill bevat cene bepaling dal alle oude pachtschulden voor de helft door het Kijk voor de andere helft door dc pachters aan de landhecren zullen worden betaald, liet Dijk blijft dan crediteur van de pachters die bun schuld in 15 jaren mogen afbetalen. Alle dwang- geschriften om dc boeven te doen ontruimen worden nietig verklaard. Hel gerucht dat Midhat-pacha reeds zou zijn ter dood gebragl was valsch. Integendeelde strafvoltrekking aan de veroordeeldendie nog niet bepaald wasis uitgesteld in afwachting van een nader onderzoek. Heeds is berigt dat het huwelijk van de twee zwagers van sultan Abdul-llamid ontbonden werd tengevolge van hunne veroordeeling. Thans verneemt men dat hunne vrouwen aan den Sultan geschreven hebbendat zij zich en hare kinderen het leven zullen benemen op den dag, dat het doodvonnis aan hare mannen voltrokken zal worden. Aan beide prinsessen hadden de ster renwichelaars op haren bruiloftsdag een lang en gelukkig huwelijk voorspeld. Ook astrologen kunnen zich vergissen. Wordt een gedeelte van het Fransehe leger gemobiliseerd 7 Neen schrijft men uit Parijs. «Ja roept de Londensche Morning-Post en voegt er bijdat de olficieuse Parijsche pers niet is te vertrouwen. Turkije zendt steeds troepen naar Tripoliën op do vraag van Frankrijk «waartoe die de monstratie?" is 'lantwoord: «ilalie heeft zin aan Tripoli" «Er staat eene annexatie voor de deur." 'l Engelsche Lagerhuis wordt thans bewaakt door tal van politie-agenten. Wil men het door kruit of dynamiet in de lucht laten spiingen NeenBradlaughdie geen entrée heeft maakt zich klaar om den toegang te forceeren en heeft tal van vriendendie hem daarin een handje willen helpen. Hij kwam echter niet op den bepaalden tijd en men hoopt dan ook, dal hij zelf zal inzien hoe belagehelijke rol hij opnieuw zou spelen ais hij met de politie moet geweerd worden. Allerlei. Het geduchte onwederdat Dingsdag over Londen losbrak heeft over heel het land ge woed meer bijzonder in het westen en in de Midlands uit welke oorden beriglen inkwamen van zware oyerstrooroingen en noodlottige voor vallen. Te Accrington verdronk eene vrouw bij de poging om uit hare woning te vlugtente Clilneroe kwamen twee personen omte Orms- kirk werden een jongen en een aantal stuks vee gedood; te Whitford in Noord-Wales werd een kind in een vertrek door den bliksem ge dood en de vader verwond. Te Bradford werd de kei It door den bliksem getroffende klok daardoor van hare hangbalken losgeslagen en naar beneden in het gebouw geworpen. Bij Darwen is een goed brok spoorweg onklaar ge worden door cene grondschuiving veroorzaakt door de heftige regenvloeden. Van overal meldt men van meer of minder zware ongevallen. Fen gevangene te Perrugueux in Frankrijk, die wat liglgeraakt van natuur scheen te zijn kreeg dezer dagen van den oppasser een beris ping omdat hij zijn werk niet goed deed. De gevangene was hier niet over tevreden en nam een hamer, waarmede hij don cipier een ge weldigen slag op het hoofd tochraglzoodat deze voor dood moest worden weggedragen. Een medewerker van de Goloseen zooals men weetbetrouwbaar blad heeft de gevan gene nihilislc Jesse llclfmann in de Peter- cn Paulsvesling bezocht. Hij werd begeleid door haren verdedigerden heer Gercke en uit zijne mededcclingcn blijktdal verschillende bcrigten omtrent de gevangene moeten worden tegenge sproken. Zij is nog niet bevallen en haar is ook nog geeno gratie verleend. Zij wordt intusschen zeer goeu behandeld; haar cel is eene kamer, tien meter lang en vijf breed goed geventileerd en verlicht en van het noodige voorzien. Zij ver klaarde dat zij zich zeer wel bevond alleen vond zij het niet aangenaamdat er in de Peter- en Paulsvesling geene vrouwelijke be diening was. Op de vraag, of zij een nieuw verhoor had ontgaan antwoordde zij ontkennend zij was slechts eenmaal beleefd uitgenoodigd om eene gevangenewien men niet kendete zien. Zij had echter geweigerd en men had haar niet gedwongen. Te Bouaan is een hevige brand uitgebarsten die terstond zoo snel toenam dal de bewoners niet konden gered worden. Van acht vrouwen zijn vijf, die uit de vensters zijn gesprongen, ernstig gewond en twee dood gevallenterw ijl een achtste geheel verbrand is. Nog twaalf dagen neemt Griscorade navol ger van Tannerop zich om honger te lijden. De liefhebber ziet er uit als een geraamte en heeft nu en dan last van brakingendie hem echter niet verhinderen nog steeds opgeruimd te blijven. Hij is vol goeden moed en is over tuigd, dat hij vijftig dagen zonder iels te nutti gen zal kunnen leven. Aan het slagthuis te Grenelle zoo meldt men uit Parijsstaan eiken morgen een aantal dames, die daar een minder aangenaam geneesmiddel gebruiken om weder de irissche kleur op hare wangen te tooveren. Zoo spoedig een os ge- slagt wordt, verzamelen de slagersknechts het nog rookende bloed in kleine glaasjes en reiken deze aan de dames over, die het bloed zonder den minsten tegenzin naar binnen zwelgen. Ieder glaasje kost vijftig centimes en dagelijks wordt er ongeveer een liter gedronkenzoodat de slachters met deze kuur een aardig duitje ver dienen. Verleden week werd een Mohammedaansch meisjeJat in dienst was geweest bij eene En gelsche dame te Konstantinopelbegraven. Het kind had een zelfmoord begaan zoo heette het. Sedert de ontdekking dal Abdul Aziz vermoord is en niet zichzelvcn van kant maakteis de Turksehe politie echter wantrouwend geworden en zij gelastte het lijk weder op te graven. Het bleek nu, dat het ligchaam van hot meisje dertien wonden droeg waaronder eenige die het kind onmogelijk zelf kon hebben loege- bragtzoodat ook hier aan een misdaad door vreemde handen moei worden gedacht. De dagbladen van Napels brengen ons het dramatisch verhaal der gevangenneming van een geduchten struikroover. Ferdinando del Prete werd reeds een half jaar nagespoord wegens gepleegden diefstal. Telkens wist hij zich aan de straf te onttrekken. Te Napels vernam men dat hij zich daar in een publiek huis bevond. Aan vier agenten en een chel werd opgedragen zich daar van hem meester te maken. In bur- gerkleeding begaven zij zich naar het aange wezen huismaar de roover had er de lucht van en snelde de straat op. In elke hand had hij een revolver en op de agenten vurende ont kwam hij zoo naar een andere straatvan waar echter een zesde politie-agenl kwam aansnellen deze bragt Ferdinando een sabelhouw toemaar ondanks zijne wonde viel hij den agent aan on rigtte hij a bout porlanl een revolverschot op de bors!. De arme agent viel dood neer. Dc bandiet zou nu denkelijk nog ontkomen zijn ware hij niet gestruikeld over het lijkmidde lerwijl waren twee andere agenten toegesneld die den roover nog een sabelhouw toebragten. Nog gaf Ferdinando den stijd niet opwaarin

Amersfoortsche Courant | 1881 | | pagina 1