ellende verkeerdebezat nog slechts een Frank- iorter lolerijlot. Dezer dagen door den nood gedwongen, begaf zij zich naar Maastricht om net bij Bassèvedie wisselagent iste ver- koopen. De eerlijke wisselaar meldde aan de vrouw dat haar lot sedert lang uitgekomen was met de groote premie van 1 OU,000 florij nen. De man zorgde voor de betaling der pre mie, en de dankbare vrouw heelt hem eene bolooning gegeven van 8,000 fr. Men herinnert zich het noodlottig geval in December jL bij de beproeving van den eersten train-éclair in Belgietoen de ingenieur Hamoir werd gedood. De weduwe heeftnaar aanleiding van hel daarbij omkomen van haren echtgenoot eene schadeloosstelling van den Staat geeischt en deze heeft nu aan de weduwe en kinderen bij minnelijke schikking 125,000fres. aangeboden, boven en behalve het pensioen waarop zij regt hebben. Dit aanbod is aangenomen. Op een der heete Julijdagen trokken de stu denten te Leipzig op het college bij een der pro fessoren hunne jassen uiL De professor scheen het niet te merken, maar aan het eind van het college zeide hij«Het is waarmijne heeren, dat het van daag zeer warm is, en ik had ook gaarne mijn jas uitgedaanmaar ik deed het nietuit achting voor mijne toehoor ders." De beschaamde studenten applaudisseer den luide op deze teregtwijzing. In de Penns-press stelt een Amerikaan voor eene hemdsmouwenvereeniging" op te rigten waarvan de leden zich verbinden zullen, op warme dagen zonder jas en vest over straat te gaan. Hij wekt in de eerste plaats brieven bestellers bodendagbladreporters en allen die voor zaken veel heen en weer moeten loopen op, om het voorbeeld der boerenarbeiders te volgen en alleen jas en vest te dragen als het niet drukkend warm is. Een dameszwemwedstrijd is te Weenen gehou den, opgeluisterd door muziek op sloombooten enz. De elf heldinnen van den dag nadden zich in eene kajuit afgezonderd. Wat daar voorviel werd door geen profaan mannenoog aanschouwd zeker is het echter dal de dames prompt op tijdzelfs nog iets te vroeg in hoogst gracieuse en hoogst decente zwemcoslumes gekleed voorloopig in lange witte mantels gehuldmet bontgekleurde hoedjes op 'l Hoofd, te voorschijn kwamen. Inlusschen moesten, zooals van zelf spreekt, de mantels vallen, en vertoonden zich aan de honderden belangstellende blikken de klassieke vormen dezer moderne najadendie het aanschouwen alleszins waard waren. De stoombootdie de dames herbergdestelde zich dwars op den Donau en met zeldzame juistheid stortten zich de elf vrouwen en meisjes op een gegeven teeken in den stroom. In een oogenblik had zich een hoogst bedrijvig schouwspel ont wikkeld. Fraulein Louise Seifer had de 5300 meter in 23 minuten en 50 seconden afgezwommenFr. Bertha Deshalmes in ongeveer 24 minuten en 4 seconden, en Fr. Leopoldine Jugel in 24 minuten en 12 seconden. Om kort te gaan: de drie jonge meisjes hadden een goede twee mi nuten minder noodig gekad dan de heeren lief hebbers. Geen der dames loonde eenige ziglbare vermoeidheid, toen zij bij de openbare badplaats aan wal gingen en in minder dan een half uur keurig getoiletleerddoor de juichende toe schouwers op de eerste stoomboot werden ontvangen. Het «evenement" eindigde met een gezellig feestmaal. waar Werner von Ruhl bloedendbijna niet meer ademend nederlag. Een tweede, luide hulpkreet deed zich hooren. Deze kwam van vrouw Marthadie wantrou wend hare dochter gevolgd en nu door haar angstkreet allenin het huis aanwezighad doen toeijlen. Het bruiloftsfeest was treurig gestoord ge worden. Werner von Ruhl werd in eene kamer gedragendie snel voor hem werd ingericht. Hij wasvolgens de verklaring van den ijlings geroepen geneesheer, door een slag op de hersenen doodelijk getroffen. Alle vragen aan Marie of zij dc oorzaak der verwonding wist, of ook eenig vermoeden daar omtrent hadontkende zij bepaald. Haar oog doorboorde de menigte der aanwezigenalsof zij er een vermiste. De gasten gingen treurig heen. W.e!dra was het huis stil en verlaten. De familie was alleen maar één ontbrak er. Frans was verdwenen. De familie was met hevige angst wegens zijne afwezigheid vervuld. Marie droeg haar ongeluk met gelatenheid. Wordt vervolgd. Aan de onderwijzers op de openbare scholen te Londen is hel geoorloofd de leerlingen met hoogstens zes rottingslagen te straffen. Een hun ner, die van deze zijne bevoegdheid gebruik gemaakt hadwerd toen hij den volgenden keer het schoolgebouw verlietdoor de moeder van den knaap opgewachtdie herd den mond aan bloed sloeg en zijne kleêren scheurde. De regter vergenoegde zich met haar echtgenoot getuige nis te laten afleggen van het doorgaande goed gedrag van zijne vrouw en merkte aandat hij het vreemd vonddat de onderwijzers met den rolling mogen slaanterwijl de overheid een knaap alleen slagen met eene roede van berkenlvvijgen als straf kon opleggen. De laatste dagen zijn voor sommige gedeelten van Zwitserland gekenmerkt door eene reeks van zonderlinge noodlottigheden, ongelukken en misdaden. Sedert de aardbeving en den storm van voor veertien dagenwaarbij de verwoeste districten een verlies leden van fr. 10,000,000 zijn zeven personen verdronken in het Vierwald- slalter Meer door het omslaan van eene boot een landbouwer bij Genève is in het water ge worpen door zijn' krankzinnigen broeder en omgekomendrie Duilsche touristen verloren hun leven door een ongeluk met een bootje op het meer van Conslanzdrie jonge dameszich badende in de Aar, werden door den stroom medegesleept en verdronken een jonkman ver dronk in het meer van Briënzen verscheidene personen werden gedood door den bliksem zonnestekenhet vallen uit booraenenz. Gedurende den storm is een kolossaal beeld van Helvetiadat ter eere van den Bondschiet- wedstrijd te Freiburg was opgerigt, omverge worpen en twee ledtn der feestcommissie vielen met een instortende stellage naar beneden; de een was doodde andere ernstig gewond. Denzelfden dag werd eene jonge damebe- hoorende tot eene voorname familie te Bern, vermoord gevonden in het park Breragarten. Weinige dagen vroeger zijn eenige misdadi gers die zich in eene gevangenis van Unler- walden bevonden en verlof hadden gekregen om te gaan wandelen, gevlugt een mooi verlof trouwens l en daar sommigen ver scheidene moorden op hun geweten hebben heerscht in het district een panische schrik. Men gaal niet anders dan gewapend uit. Het lijk dat vóór eenigen tijd geheel verteerd in het Sorienbosch nabij Brussel werd gevon den is eindelijk aan de kleederen herkend als dat van een Duitsche vrouw, uit Coblenz af komstig. Zij leefde geruimen tijd met een Franschman, met wien zij vóór ongeveer twee maandenzooals zij verteldenaar Frankrijk vertrok. Daar is zij echter nooit aangekomen evenmin is de Franschman er heengegaan. De lolitie gelooft dal hij zich in eene Duilsche adplaats bevindt. De spoorwegmoordenaar Lefroy zal wegens de vacantie der regibanken voor October niet voor de assises worden gebragt. Hij ontkent nog steeds zijn schuld en gedoogt niet dat zijn ver wanten ontoerekenbaarheid voor hem pleiten ofschoon hij toegeeft dat zijn positie zeer hag- chelijk is. Naar het schijnt heeft hij den wensch te kennen gegeven om weldra in plaats van te Mirdslone in Londen te regt te staanwijl hij meent daar onpartijdiger te zullen behandeld worden. Noch het horlogenoch de revolver zijn tot heden ontdekt, wel vond men dezer dagen niet ver van Hassacks Galewaar de trein langzaam rijdt, een tweede met bloed bevlekt mesdat echter met geen der messen uit zijn logies te Wellington overeenkomt en daarom ook niet kan beschouwd worden van hem afkomstig te zijn. Een gemeenteraad ontvangt soms vreemde verzoeken. Een schocnmakcrsknecht wendde zich lot de dorpsvaderen van Rudolfsheim in Zwitserlandmet het berigtdat hij eene bij zonder fraaije slem bezat, zoo zelfs, dat hij «dc hooge C met vergenoegen uil zijn borst kon laten schetteren." Vele liedeno. a. een pianostemmerhadden hem verzekerd, dat hij «de hooge C bézat," hij wilde zelfs voor den raad eene proeve er van afleggen en beval zich «beleefd ter kennisma king aan." De raad heeft, helaas, den zanglievenden eigenaar van de hooge G niet om eene proeve gevraagden weigert zelfs iets voor hem te doen, overwegende «dat het ontwikkelen van gaven der stem niet binnen den werkkring van gemeenteraden valt," zoodal 'tverzoekschrift «ondanks het kunsteenot, daarin den raads leden voorgespiegeld" niets uitwerkte. Een dwaze Spanjaard, die dr. Tanner, den Amerikaanschen vasterwilde navolgenzelfs overtreffen, heelt dit met den dood geboet; na gedurende 05 dagen geen voedsel te hebben genuttigd is hij te Lugo overleden. Dezer dagenzoo meldt de Merwebodeging te Nicuwerkcrk des middags de dienstmaagd van den landbouwer P. de koeijen melken. Verbaasd stond zij toen ze zag dat de beesten, die anders aan den ingang van de weide slaan nu springende aan het uiteinde waren. Dc dienstmaagd wandelde op de beesten aan maar wie beschrijft hare ontstelteniszij zag te midden der koeijen een hoofdwaarop allen met de hoorns losgingen. Op dit gezigl riep zij om hulpdie spoedig opdaagde men ontdekte toen op een der hoorns vjn een koe een zwarten cylindcrhoedwaaruit de voering met kap op den grond lag. Men schrijft uit Nijmegen van 4 Augustus Gisternacht ontstond er tusschen een korpo raal en een burger in een befaamd huis alhier twistwaaruil al spoedig een algemeene aanval van de zijde der aanwezige militairen voort vloeide hun aantal groeide weldra tot ongeveer 200 man aandie al het meubilairbeslaande in kostbare spiegelsschilderijen stoelen buffettenglazenkaraffen enz. stuk sloegen. De straat werd door hen opgebrokenen met de keijen werden alle ramen en luiken verbrij zeld. In één woordalles werd verwoest wat maar onder hun bereik kwam. Dc bewoonsters onlvlugllen inmiddels het huis en bereikten met eon rijtuig het politiebureauwaar zij hulp inriepen en zich onder bescherming stelden. Een tiental agentendie daarna naar de plaats van wanorde opruktenvermogton ofschoon met uitgetrokken sabel er op inhouwende niets tegen den hoop woeste opgewonden sol dalen die met getrokken sabels en bajonetten legen de poliliernagl inliepen. Toen er hulp aan de hoofdwacht gevraagd werdkon die .liet verkregen wordenomdat de wachthebbenden beschonken warenzoodat de wacht dan ook afgelost is moeten worden. De hoofdwacht bestaal notabene voor een gar nizoen als Nijmegen uit 4 man en een sergeant. Zoowel de politie als de militaire autoriteit stellen een streng onderzoek in. Reeds gedurende verscheidene jaren hadden eenige schulterpligligen te Leeuwardenten einde zich aan de dienst te onttrekken, hunne woonplaats schijnbaar naar het aan die gemeente grenzende dorp Iluizura overgebragL Het baatte hun echter niets. In hooger beroep werden zij door Ged. Staten voor de dienst aangewezen. Nu hebben weder verscheidene personen het zelfde raiddel beproefdze zijn echter verder gegaan en bragten hunne woonplaats naar meer afgelegen gemeenten over. B. en W. hebben hen niettemin voor de schutterij ingeschreven. Het Spanjaardsoord te Utrecht, het laatste overblijfsel van het oude kasteel Vredenburg, zal vallen onder de hand des sloopers. De ge meenteraad van Utrecht besloot tot opruiming. LIJST DER ONBEKENDE BRIEVEN verzonden van Amersfoort en arrondissement gedurende de 1e helft der maand Julij 1881. Plaats van Namen der geadresseerden. beslemming. 1. A. van OvenAmsterdam. 2. Mej. G. Bakker 3. H. Reegenboog 4. W. van Leuveren 5. Aliens Hilversum. 6. W. v. DicrcmeHoevelaken. 7. EigcrUtrecht. 8. D. W. v. WerkhovenVoorschoten. 9. Schalkwijk Van het Htdpk. Maarsbergen. 10. P. v. d. BosGrocnedijk. Rcglhcbbcndcn vervoegen zich aan hel post kantoor. NKDEKLANDSCHK CENTRAAL-SPOORWEli. Opbrengst over de maand Julij: 1881. 1880. Reizigers 51503 /49,854,43 52540 /"49,709,82 Kagage 1.047,85 1,723.72 Restelgoedcrcn. 5,077,01 5,958,56 Koopmansgocder. 10,072.00 .12,186.64 Vee, Paard., Rjjt. 5,701,00 6,514,23 Diversen 649,15 436,56 73,002,32 f 76,529,53 Opbr. van p®. Jan. tot uit. Julij 1881 481.188,74 1880 480.787,26 Meerdere opbrengst in 1881 f 401.48 Per dag en per kilometer in Julij 1881 f 23,09 1880 .24,20 van 1®. Januari tot 31 July 1881 *22,25 1*. 1880 >22,13

Amersfoortsche Courant | 1881 | | pagina 2