cn later naar beneden gevlugt zijnwaar het lijk werd gevonden. In ccne kist op de slaapkamer werd eenig linnengoed gevonden, dat met bloed was be- ylckt, benevens een Russisch effect, dat in papier was gewikkeld, waarop eveneens bloed werd waargenomen. Door de justitie zijn reeds een groot aantal personen genoord. Hoewel verschillende geruch ten de ronde doenis echter omtrent den dader nog niets met zekerheid bekend. Te Dockumis verl. week 's avonds brand ontstaan ten huize van den manufacturier F. G. Smitl op de bovenverdieping, zijnde magazijn van sajettenwollenkapokveeren en andere goederen, vermoedelijk door het omvallen van eene petroleumlampof nonchalance van een der bedienden. In een oogwenk stond de geheele bovenver dieping in den branden was er niets meer te redden. De vrouwdie ziek te bed lagis met veel moeite er uit gehaald terwijl een 4jarig aanvallig, lief meisjedat op de bovenverdieping in eene achter het magazijn gelegen kamer pas ter ruste was gelegd, reeds zoodanig doorbel vuur was omgevendat het onmogelijk was het nog le redden, ofschoon er onderscheidene pogingen voor in het werk zijn gesteld. Dat meisje is dan ook ongelukkig in de vlam men omgekomen. Ofschoon de brandweer spoedig ter plaatse aanwezig was, hadden de beide belendende perceelen echter reeds vuur geval en moest de brandweer zich geheel bepalen tol hel beveiligen dier perceelen. Naar berekening moet er bijna eene tonne gouds schade zijn vooral aan oud porcelein en schilderstukken is veel schade. Nte Gent is een weinig oploopend van karakter en somsin een oogenblik van drift bragl hij zijne wederhelft eenige slagen toe. Later had hij er altijd berouw over. Zijne vrouw besloot zich te wreken. Eens dat haar man vast was ingeslapennaaide zij hem in de lakens van het bed als in een zak. Daarna nam zij een sterken bezemstok en gal haar man duizend voudig de slagendie zij van hem had bekomen weder. De man schreeuwde te vergeefs om hulpde leedere wederhelft had er voor ge zorgd dat zij alleen thuis waren. Toen zij inoede was van het slaan, liet zij haar man nog altijd in de lakens ingenaaid liggen en keerde naar het ouderlijke huis terug. De man kon eerst den volgenden morgen uit zijnen d-erniswaardigen toestand verlost wor den. Aanstonds liep hij naar een deurwaarder en stelde hel proces tot echtscheiding indat dezer dagen voor de regtbank wordt behandeld. Terwijl de weduwe S., woonachtig op de Quai Valray le Parijs, des avonds met hare dochter huiswaarts keerdenam een voorbij ganger de vrijheid de jonge dame onder eene wat al le vrijpostige opmerking le kussen en om de middel te grijpen. Verontwaardiging der oude damedoch terstond ook stamelt de vreemde een verontschuldiging en verwijdert zichbe leefd groetende. Eenige oogcnblikken later be merkte de dochter, dat met den modernen Don Juan ook haar gouden horloge met dito ketting waren vcidwcnen. Ericsson te Nieuw-York heeft patent aange vraagd voor een nieuw scheepskanondat onder water kan worden afgeschoten en dus een groole concurrent voor de torpedo's kan worden. Nadat de kanonoen op dek zijn geladenworden zij in bel scheepsruim gelalen en daar in een met •ene klep voorziene buis geplaatst. Op het zelfde handelshuis en wij hebben lang in dezelfde stad gewoondzeide haar vaderterwijl hij de glazen vulde. «Maar gij zijt zoo stilsprak hij verder, zich tot Möllingen wendende«scheelt iets of is u iets onaangenaams wedervaren T' Lina die ook had opgemerkt dat deze niet spraakzaam wasriep toen schertsend«de heer Móilingcn is spaarzaam met zijne woorden zooals de Hindoe, die zegt: spreken is zilver, zwijgen is goud.'* «Het is waar, ik beo nooit een vriend van veel woorden geweestaldus verdedigde zich Möllingen «echter kunnen er geen oogenhlikken zijnwaarin ons de vreugdehet geluk doen stilzwijgenen weet gij niet" hier wendde hij het hoofd naar Lina «of dit ook wellicht thans het geval is Lina staardeecnigszins verbaasdden jongen man aan. Dit antwoord waarin zich gevoel en galante rie samensmoltenhad zij van Möllingen niet verwacht cn zij kwarn ecnigszins op een dwaal weg in haur oordeel omtrent hemwien zij oogenblik dal het stuk geschut wordt gelost, gaat de klep open en sluit zich dan ook weder onmiddellijk. Tot een waarschuwing voor spoorwegreizigers deelt de St. Galler Zlg. hel volgende mede Op de reis van Stuttgart naar Frankfort a/M werd onlangs een reiziger een rood lederen portefeuille met 5500 mark ontstolen. Na het vertrek uit Druchsal boden een onbekende heer en een dito dame hem met eenigszins opdringende vriende lijkheid couranten ter lezing aan. Spoedig daarop sliep hij in, om eerst te Frankfort weder te ontwaken. Naar allen schijn waren do bladen chemisch met een slaapmiddel geprepareerd. Te Rijssel heeft een dierentemmer een zijner viervoetige kostgangers, wien hij op geenerlei wijze ontzag kon inboezemen voor zijn anders zoo geduchte karwatsop de volgende wijze geëxecuteerd. Hij hield den veroordeelde een stuk suiker voor en toen deze den bek opende om de lekkernij te verslinden, wierp de man hem een hoeveelheid van S3 grain Pruisisch zuur in den muil. Als door den bliksem ge troffen stortte hel monster levenloos neder, liet dier was een prachtige bruine beer uil de Pyre- neëen, volslagen ontembaar en ongelooflijk sterk. Geen hok zoo stevigof in weinige weken had hij het vernield. Guiteau geeft verslag van zijne herhaalde po gingen om tot zijn doel te komen. Eerst was hij van plan Garfield in de kerk te treffenals deze daar op zijne plaats zat, nabij hel raam. Hij zou hem dan door het achterhoofd geschoten hebben en opwaartszoodat de kogelnaar boven gaandeniemand anders zou kwetsen. Dus ging hij op een Zondag naar de kerk doch stelde de daad uit lol den volgenden Zondag. Op den Donderdag in die tusschenweek ging de president naar Long Branch. Guiteau ging toen met zijn revolver naar het station en wachtte hem in de Ladies-room. Guiteau zegt dat hij al zijn papieren bij zich had en een rijtuig bij de hand om er in le springen en naar den kerker te rijden. Hij schoot hem niet, omdat mevr. Garfield er bij wasdie er lijdend uitzag en zoo teederlijk aan haar mans arm hing. Toen de president van Long Branch terugkwamging hij weder met den revolver naar het station maar voelde toen geen lust om le schieten. De geheele week nu sloeg hij den president gade ging 's ochtends en 's avonds uitom eene kans le vinden om te schieten, maar Garfield had altijd iemand bij zich. Waar hij verscheen nam hij hem waar. Vrijdags hoorde ik dat de presi dent naar Long Branch ging. Zaterdag besloot ik hem uit den weg te ruimen. Toen ontbeet ik te 8 ure, al goed en gevoelde mij wél naar ligchaam en geest. Ik ging naar 'tstation, huurde onderweg een rijtuigen hield mij nog op om mijn laarzen te laten poetsen. Toen ik in de Ladies' room kwamonderzocht ik den revolver om le zien of alles in orde was. Toen de president kwam aanrijden en met den heer Blaine de zaal binnenkwam, stond ik op om hem hij 'l voorbijgaan waar te nemen. Voor dien tijd had ik twee a drie malen de zaal op en neder geloopen*mij zelf bemoedigende daar ik wist dat de ure gekomen was. De presi dent was op het punt door de deur naar de wagens le gaan. ik stond vijf of zes voet regt achter hem en toen hij regt voor mij uitging, haalde ik den revolver uil cn vuurde. Hij schrikte op en scheen geheel in de war, scheen niet te be seffen wie of wat hem getroffen had. Daarop schoot ik weder. Ik mikte op het midden van den rug maar niet zoo zeer op cenc bepaalde plaats. Ik wist toch als hij die twee kogels in den rug hadhet wel zeker met hora uit zou zijn. met een goed hartmaar niet met extra veel geestzooals men dit in hel pensionaat noemde bedeeld achtte. Na bet dinertoen Hans de kofflj bracht verzocht de heer Schwarzbach dat Lina iets zou zingen en deze verklaarde zich daarloa ge negen indien Möllingen haar op de piano zou accompagneeren. Er lag ontwijfelbaar eenige plagerij in Lina's antwoordwant indien Möllingen niet op de piano kon spelen dan moest haar verzoek zeer pijnlijk voor hern zijn. Zij werd echter verrast toen hijvriendelijk buigend, antwoordde: «volgaarne ben ik daar toe bereidal hen ik slechts een tamelijk zwak dilettant." «O, zet u dan dadelijk aan de piano," riep zij snel uitterwijl zij eenige muziekstukken doorbladerde. «Ik vind hier juist Le Mariagc do Figaro en daarin is een heerlijk duet tusschcn Figaro cn Susanne in het eerste bedrijf dier opera. Zoudl gij de partij van Figaro op u willen nemen T' Wordt vervoljd. AMERSFOORT, 10 October 1881. Door heeren Burgemeester cn Wethouders van Amersfoort is heden aanbesteed de levering van ongeveer 800 hectoliters goede vette grovo Ruhr-kagchelkolcn. Daarvoor zijn ingekomen 3 inschrijvings- biljcllcn als van dc heeren per HecL L. S. llerz te Amersfoort. voor 03ets: T. W. Bonte 65 G. v. d. Zoo de Jong 06 En is de levering aan den minsten inschrijver gegund. Evenals de Kamers van Koophandel te Amster damLeeuwarden, Dordrecht, Zierikzcc en Bergen op Zoom heeft ook de Kamer te Amers foort gemeend geen gevolg te moeten geven aan de lol haar gcrigte uitnoodiying tot bij woning ecner vergadering te Utrecht op 10 Nov. a. s. ter bespreking van de vraag of er eene Staatscommissie zoude behooren le worden ingesteld tot onderzoek van de gevolgenweiko de invoering van liet Protcctieslclscl in ver schillende Staten van Europa voor de Ncder- landsche Nijverheid kunnen hebben. Zij zag daarin eene poging om te trachten de Regering te bewegen hel thans hier geldend Vrijhandelstelsel le verlaten en daartoe wenschte zij niet mede te werken. Zij heeft dus bij gemo tiveerd schrijven voorde uilnoodiging bedankt. De Heer J. C. F. Prikkenleeraar aan do hoogere burgerschool te Amersfoortis door den Min. van Binnenl. Zaken benoemd tot lid der commissie, aan welke wordt opgedragen het exaraineeren van hendie eene acte van be kwaamheid voor het middelbaar onderwijs wen- schen te verkrijgen in dc Nederlandsche taai en letterkunde, geschiedenis, aardrijkskunde, staats- en handelswetenschappen en schoon schrijven en die voor het jaar 1881 zitting zal houden te 's Gravenhage. De Gemeenteraad van Soest heeft in zijne jongst gehouden vergadering aan de Heeren Sleinler c. s. vergunning verleend, onder nader te bepalen voorwaardentot het aanleggen van een stoom tram door de gemeente Soest. Tevens is besloten om 2U hectaren der openbare heidegronden dezer gemeente le verkoopen aan de Heeren Metelerkamp c. s., concessionnarisscn tot aanleg en exploitatie eencr drinkwaterleiding ten be hoeve der gemeente Utrecht. Het vergunningsregt bedoeld in art. fi der wet van 28 Junij jl. werd op f 15 per fiOO. huurwaarde bepaald. Het publick wordt opmerkzaam gemaakt dat Zalurdag 15 October c. k. de Wintkrimemst aanvangt der Ncderl. Centraal Spoorwegmaat schappij volgens achterst, advert., enderlloll. IJzeren Spoorwegmaatschappij volgens nevensL advertentie. De gemeenteraden van Leusden en Stouten- burg hebben het vergunningsregt op den verkoop van sterken drank in hel klein bepaald op f 12,50 voor eiken honderd gulden huurwaardo of gedeelte daarvan. Door den Gemeenteraad van Bunschoten is het vergunningsregt bedoeld in art 6 der wet van 28 Junij ïl. op f20.per f100.huur waarde bepaald. liet ceddebat is Vrijdag in de Tweede Kamer voortgezet en gesloten. De minister van Justitie bandliaalde over liet algemeen zijne vroegere verklaringen, daarbij nogmaals doende uitkomen hel groote maatschappelijk belang van den eed, dat niet aan zeer enkelen mag worden prijs gegeven. Verscheidene sprekers repliceerden. Zoowel aan de regterzijde als aan de linkerzijde achtte men de verschillende meeningen niet rijp voor eene bepaalde uitspraak. Ook trok de heer lleydcnrijck zijne motie in. De interpellatie is daarmede afgeloopcn. De Gemeenteraad van Woudenberg heeft tot derden onderwijzeraan dc school in de Kan den lieer A. J. Ilondclink te Ncedc benoemd en het vergunningsregtbedoeld in art. 6 der wel van 28 Junij jL op f 15.per f100.— huur waarde bepaald. Dc Minister van Oorlog heeft, in aanmer king nemende dat dc tramwegen in den lande langzamerhand een zoodanige uitbreiding heli- ben verkregendat liet wenschelijk isdaar van voor militair vervoer partij te trekken vastgesteld eene regeling van liet militair ver voer over die wegen waarvan de inhoud in hoofdzaak gelijk is aan dien 'van dc regeling van hot militair vervoer over de spoorwegen.

Amersfoortsche Courant | 1881 | | pagina 2