Loterij. P. Boukamp KERMIS TE AMERSFOORT. brandwonden bekwam en zelfs een oog verloor. I)e lieftallige vrouw trachtte te vlugtentnaar werd gearresteerd. Naar men zegt was de reden van dit ongeval le zoeken in de trouweloosheid van den man. Men verneemtdat het Indische leger aan ge neraal van der Heyden een kostbaar geschenk zal aanbieden. De fabriek van den heer van Kempen te Voorschoten is met de levering daarvan belast. De gevaarlijke Nicolaas Verbeet die in den laatsten tiju een groot aantal belangrijke dief stallen te Nijmegen pleegde is thans le Arnhem aangehouden. Hij heeft vele jaren op den Kruis berg in de cellulaire gevangenis, en in het tuchihuis te Leeuwarden doorgebragtwaaruit hij nog niet lang geleden werd ontslagen. De oudste vrijmetselaar in het Duitsche rijk en vermoedelijk wel van geheel de wereldis de heer Henrich Cordseen zeer geacht burger van Hamburg. Hij heeft in SepL 11. zijn 10Uen verjaardag gevierd. Ondanks zijn hoogen ouder dom geniet hij nog eene goede gezondheiden bovenal zijn de helderheid en frischheid van zijn geest bewonderenswaardig. Verleden jaar is zijn 75jarig jubileum als vrijmetselaar feestelijk ge gierd. Het geregtshof te 's Gravenhage heeft gisteren den mandie 7 jaren geleden te Koewacht A. G. door een geweerschot het leven benam, veroordeeld tol 20 jaren tuchthuisstraf. Kittelsteenenpeper en grauwerwlen vormden het «strooigoed" waarmede een vrouw eergis- termorgen in de Damstraat le Amsterdam den van haar gescheiden echtgenoot met zijn bruid opwachtte op hun doortogt naar hel raadhuis. Deze hartelyke ontvangst werd zoo ver gedre ven dat de politie tusschen beiden moest komen om het bruidspaar te beschermen en het onge- noode bruidsmeisje tijdelijk in bewaring te nemen. Te Weenen is overledenbijna geheel ver geten een mande luitenant-veldinaarschaik Philipp von Wetzlar, die in de geschiedenis der 19e eeuw een der eerste rollen, zoo niet de eerste had kunnen spelen. Hel had slechts een haar gescheeld of hij had den toestand van hel hedendaagsch Europa radicaal veranderd. In den slag van Magenta namelijk, waar hij zich bij zonder onderscheiddeslaagde generaal v. Wetz- lar er inom in een oogenblik van wanorde Napoleon te omsingelen. Dat hij Napoleon niet gevangen nam daarvan was alleen oorzaak dat hij de gevraagde versterking niet ontving. StandplaatsGroenmarkt. IN DE GRUOTE SCHOUWBURGLOGE. Itederlanr/ach Volka-ThèAlher LEONVEITH, KONINKLIJK SAKSISCHE HOF-GYKNASTIKER. Onder het personeel bevindt zich Miss JENNY PEDRO van de Artistique Zaal Conservatorium te Dresden eenig in haar vak zonder concur rentie welke verleden jaar te 's Gravenhage in net gebouw van Kunsten en Wetenschap is opgetreden en ract het grootste succes be kroond werd. De beroemde Spanjool Signor GARINOde onovertroffen telegraafdraad-danser, uit den Koninklijken Circus van llare Majesteit Isabella Koningin van Spanjete Madridhet eenige werkelijke SLANGENMENSCii uit den Circus République Francais te Parijs, nooit alhier werkzaam geweest. De zes Gymnasten Familie VEITH. Dc Athleet Mr. BONNOT. Optreden van den Japanneezer Jongleur ARI1E en de ge broeders B0RN1N0, genaamd de drie Lucht- Spanjools. Ook hel dansersgezelschap der fa milie STAPFORTS en de Pantomime dirigeur Signor AL1NI. Eerste Voorstelling: D1NGSDAG 25 OCTOBER, 'S AVONDS 8 UUR. Uitvoerige programma's worden later bekend gemaakt. O. PINTER, Administrateur Tot 30 October a. s. nemen wi j bestellingen aan voor de 1ste Klasse der [latuburgc-r geldloterij, die, zooals bekend, van de regeering uitgaaten door deze is ge waarborgd. De loterij bevat ditmaal 100,DUO loten en 50,800 prijzen; zij is dus weer gioo- ter geworden. Er isgeene loterij, welke zulke voordeelige kanzen biedt. Alle prijzen worden even als in dc Nederlandsche staatsloterij in 7 snel achtereenvolgende trekkingen uitgeloot; de hoofdprijzen die in 'l gelukkigste geval gewonnen kunnen wordenzijn 4 0 0,000 Mark 250,000 Mark 1 50,000 Mark 100,000 Mark 60,000 Mark 50,000 Mark en vele van 40,000 80.000, 25,000, 20,000, 15.000, 12.000, 10.000, 8000, «KW. 5000, 4000, 3000, 2000 Mark enz. enz. De kleinste Erijs bedraagt meer dan de koopprijs van een >L Even als vroeger is de prijs der loten ambtelijk vastgesteld en bedraagt voor heele originaleloten f3.60 Ned. Cour. halve originate loten f1.80 vierdeoriginaleloten 10.90 Tegen ontvangst van het bedrag in raunt- billeltennederl. postzegelsof per post wissel uiterlijk tol SO. October a. 8. verzenden wij deze originale loten met het staatswapen voorzien in tijds voor de trek king der eerste klasse. Uitvoerige trekkings- programraas voeden wij bij iedere bestelling. Ambtelijke trekkingslijslen en de gewonnene sommen worden na de trekking prompt door ons toegezonden. De uitbetaling der gewon nene prijzen geschiedt onder toezigt der re geering. Bij de laatste trekkingen zijn zooals bekend !!3 groote Prijzen!! in Nederland op Nr. 6100083400 08907 gevallen. Wij hopen ook deze keer onze be gunstigers in Nederland met groote prijzen te kunnen verrassen. Ten einde met gewone stiptheid alle bestellingen te kunnen uitvoe ren verzoeken wij ons zulke ten spoedigste en direct te zenden. ISENTIIAL O., Hoofdloterij -Kantoor. HAMBURG. Steia»r. Te Groningen is een doorgangshuis opgerigt voor gevallen meisjes. Aan hel hoofd van het bestuur staat hoogleeraar Valeton. De instelling is gevestigd in het huis van wijlen den heer van Herwerden. Bij de arresten, gisteren door den Hoogen Raad uitgesproken zijn verworpen de voorzieningen in cassatie ingesteld door: 1. L. W. IL, directeur eener begrafenisvereeniging te 's Gravenhage tegen een vonnis der regtbank aldaarwaarbij hij is veroordeeld lot f 10 boete, wegens het te laat begraven van het lijk van den luiL-gene- raal 3.; en 2. jhr. W. van L, tegen een arrest van het geregtshof te Arnhemwaarbij hij is veroordeeld tot vier maanden eenzame opsluiting en f 100 boete ter zake van hel onwillig ver oorzaken van manslag. Bij het eerstbedoelde arrest oordeelde de llooge Raaddat volgens het spraakgebruik onder hel woord «begraven'' ook hel vervoeren van een lijk naar de begraaf plaats moet worden verstaan. Naar men uit Philadelphia meldtheeft daar in eene stoomspinnerij een hevige brand gewoed waarbij verscheidene menschenlevens le be treuren zijn. De werkliedendie hel gevaar te laat bemerktenmoesten zich redden door uil de vensters springenmaar menigeen verloor daarbij het levenof brak hel een of ander lichaamsdeel. Een twintigtaldie zelfs dien uitweg niet meer konden bereiken, kwamen in de vlammen om. Te Villcrs-le-Rond is op 94-jarigen leeftijd overleden de heer Humbert Deze veteraan maakte bij Waterloo deel uit van de garde onder Cambronne. Men verzekert, zegt de Luiksche Meusedat raen Maandagnachtten 2 ure 40. tn. in onzen streek een aardbevingschok heeft waargenomen. De schok ging van hel oosten naar hel westen. De aardbeving heeft een tiental seconden geduurd eu was nog al hevig. Verscheiden voorwerpen werden door den schok omgeworpen. ADVERTENTIE N. De tweede Verificatie-vergadering in het faillissement van A. EL DE KREEK Winkelier, te Amersfoort, zal worden ge houden op Woensdag 3 November 1881, des voorraiddags ten 98/* uurin een der Localen van het Gebouw der Arrondissements- Rechlbank te Utrecht. De Curator in genoemd faillissement C E L O 8 S E, Procureur te Amersfoort. oudste Wafelbakker te Amersfoort bericht bij dezen aan zijn geachte begunstigers dat hijeven als vorige jaren met zijn net ingerichte Wafelkraam is geplaatst op den Hof, over het Korensteegje. De gunst en het vertrouwen dat hij vorige jaren zoo ruimschoots van zijne geëerde begunstigers heeft mogen ge nieten hoopt hij wederom waardig te mogen blijvendaar zijn kraam thans zoodanig is ingericht dat hij de fatsoenlijkste gezelschappen kan opwachten, belovende een alleszins prompte bediening. Gelieve op te Ietten dat de letters P. B. op de Wafelen zijn gebakken. Gedrukt ter Boek-, Kantoor- en Courantdrukkerij van A. H. VAN CLEEFF te Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1881 | | pagina 2