dat hij haar zou weten te treffen in hot dier baarste wat zij bezathaar twee kinderen. Werkelijk ging de ellendeling tot uitvoering Tan zijn hoosaardig plan over en school het jongste kind een knaapje van twee jaren een kogel door de kaak en een in de zijde. Weinige uren later bezweek het onschuldige slagtoffer na een vreoselijk lijden. De onmenschehjke moordenaar schoot zich een kogel in oen mond zonder zich echter te doodets. Hij bevindt zich in handen der justitie. Zoo men een berigtgever uit New-York ge- looven tnag, heelt de spoorweg-exploitatie in Mexico met zeer eigenaardige inoeijchjkhcden Ie kampen, wijl alles, wat uiel aard- of nagel vast issteeds is blootgesteld aan het gevaar van gestolen te worden. Op den groolen Mexicuanschcn spoorweg van Vera-Cruz naar de stad .Mexico kan geen voorwerpdat door twee inan weggedragen kau worden, na het invallen der duisternis in de open lucht zonder toezigt blijven liggen. Zelfs de wagenkoppelingen wor den op de stations achter slot getragt. Toen op dien spoorweg eens tuchiremmen ingevoerd werden, stalen de arbeiders de bus-geleidingen van de wagens. Dij den nationalen spoorweg werden de laschbouten gestolenzoodat men genoodzaakt was de lasschen met klinknagels te bevestigen. Een arbeider stal bel zundhoedje van een dynamiclpatroon wal ten gevolge had dal hij, door de ontploffing van de patroon, aanstonds den dood vond en eenige zijner kame raden mede omkwamen. Opmerkelijk is, dat volgens een der voor naamste guneesheeren van krankzinnigen te Philadelphia hel aantal dier ongelukkigen in de laatste weken ontzaglijk is toegenomen zoodal ook in Canada zelfs de gestichten overbevolkt zijn. De aanleiding is in de meeste gevallen de dood van Gai field. Verl. week vervoegde zich een persoon die blijkbaai waanzinnig wasgewapend met een revolver met zeven loopenaan het Wille Huis le Washinton en viueg toegang bij Presi dent Arthur. Hij werd naar een hevige worsteling door drie mannen gearresteerd. De candidaat in de philosophic 0., le Berlijn die reeds als student wegens het stelen van boeken met dc justitie in conllicl gekomen wasis binnen vrij korten tijd zoo achteruit gegaan «lal hij zonder dak rondliep. In het koude weer een veilig dak boven de vrijheid verkiezende meldde hij zich Zalurdagavond bij de politie aan. inei de verklaringdat hij voor eenige maanden bij een landheer in de nabijheid van üranienburgbij wien bij huisonderwijzer der kinderen geweest was, li dozijn zilveren lepels en kledingstukken gestolen had en van de opbrengst lot nu in zijn onderhoud had voorzien. De wensch van 0., om deswege naar de gevangenis te worden gebragl. werd vervuld. Of de zeil beschuldiging gegrond is, zullen wel dra de nasporingen der politie moeten aan 'l licht brengen. Een ontzettend ongeluk is te Schaffen voor gevallen. Een ui' isje ging langs den spoorweg, toen juist een trein aankwam. De moeder, die hel gevaar bemerkte, snelde haar te hulp, doch kwam een oogenblik te laat om haar kind te redden. Op eenige schreden van de baan zag zij hel incisie door den trein verpletterd. De dood was onmiddellijk. gekomen salonroinanccs aantrekkelijk en vleiend zingen dal zij veel beter voldeden uan de oude melodiën uit de «Tooverfluiluit «Pidelio" of «Figaro," die Móllingen gewoonlijk zong. Kortom in alleswat de conversatie kon veraangenamenwas hij zoo volleerd dal hij alle hecren te Kleinau ver achter zich liet, zoodat hij Móllingenofschoon deze veel degelijker talenten dan hij bezat, volkomen in de ichal- ling van allen overvleugelde. Dal zou echter nog voor Móllingen geen groot ongeluk zijn geweestwant hij doorgrondde onder Henri flanconi's schitterend uiterlijk veel ondcgelijksmaai helaas Lina had niet een zoo scherp oog en begrip daaromtrent als hij waarbij nog kwam d.il itanconi telkens de familie Schwarzbach* bezocht en zich dal bezoek volkomen ten nutte wist te maken om Lina's attentie te trekken. Was het nu hij wist dat Lina de erfgename van haren rijken vader zou zijn zijnerzijds berekeningol was het ijdel- heidof bezielde hem werkelijk een dieper gevoel voor hel jonge meisje genoeg, hij huldigde Lina op eene wijze die aan ioderen scherpen opmerker verrieddal deze hulde blijken meer moesten zijn dan de uitdrukking van gewone galanterie omtrent darnes. Wordl vervolgd. Te Palermo werd onder alle klassen der bevolking in het laatst van Octobereon groot opzien gebaard door een regtsgeding, in zake een misdadig complotwaarin een aantal stu denten de schuldigen zijn. Zooals uil «Ie acte van beschuldiging blijktis het eene nog intijds ontdekte zamenzwering. In Maart 18JS1 werd door eenige lol dc fatsoenlijke standen behoo- rendemaar geldlooze studenten in de genees kunde daaronder Zerinidie later de ver klikker werd het schrikkelijk voornemen opgevalnaar de manier der rooverbenden in de buurt, den zoon van een rijken grondeigenaar, en daarbij wal hel schandaal ten top drijlt hun eigen studiemakker te sequcstrecrend. i. op losgeld te stellenen dus in geheime ver zekerde bewaring le houden. Het bedoelde slagtoffer had le Palermo zijn studietijd in dc medicijnen volbragt en was nu met een collega met name Mercadantete werk gesteld in de gasthuizen. De studenten beoogden alzoo dezen hun eigen makker en vriend le sequeslrecren van den vader 125,ODD lire af le persen en danlegen alle bandietengebruik den jongen man niet vrij te latenmaar te verworgen hel lijk in stukken le snijden en uil den weg le runnen, immersondanks alle eedendie hun slagtoffer zou moeten zwerenvreesden zij dat hij toch niet zou zwijgen en de misdaad dus uan het licht komen; daar ook de geheele geschiedenis te Palermo moest gebeurenwaar geene holen en bergspelonken lot verberging zijn te vinden in hel midden des lands. Merca dante de naaste makker en vriendnam op zichhet offeronder voorwendsel van eene groote chirurgische operatie inhei opzettelijk lot het doel gehuurde huis le lokken. Pizzo zoo heet die jongeling, kreeg van zijn vader, die kennis had gekregen van den verraderlijken aanslag, hel omstandig berigt deswege, en deelde het der politie mededie energiek en beleidvol te werk ging. Hel was zaak de mis dadigers in flagrante te betrappen. Op den be stemden dag had Pizzo steunende op de politie en de activiteit der karabiniers, den moed om aan Mecadantcs arm hel moordhol le betreden waar de moordwerktuigen reeds gereed lagen om hem uit den weg le ruimenzoodra hij den brief aan zijn vader zou geschreven hebben. De geheele bende werd ingerukten zal nu wel haar verdiende loon ontvangen. Er is een student onderMartina die vermogend is en anders een ordelijken levenswandel leidde wat dezen bewogen mag hebben oin aan het complot deel le nemen V Men denkt aan persoonlijke wiaak- oeleningde reglshandeling zal dit moeten op helderen. Zes haringschuiten, die Bologne-sur-Mer voor zes weken verlaten hadden, om op de Engelsche kust te visschenzijn nog niet teruggekeerd en men vermoedt, dat zij in den orkaan van 14 October omgekomen zijn. Indien dit bevestigd wordt, zal dit ongehoord ongeluk, op de honderd veertien mannendie vergaan zijn zes-en-negcnlig weduwen en tweehonderd tachtig weezen maken. Van Ad. Palti wordt verleiddat zij «oor haar vertrek naar Amerika haar testament ge maakt heeft. Haar moet eens voorspeld zijn, dal de zee haar ongeluk zou worden. Zelfs moet ze daarom zoozeer tegen de reis hebben opgeziendat zij met eenigen tegenzin het contract heelt onderteekend. Daar e'Tier bij de voorspelling tevens gevoegd wasdal ze dan reeds voor de derde maal gehuwd zou zijn en zelfs de markies de Caux nog leeftis zij toch maar beslotende reis le aanvaardenin het vertrouwendal deze zeereis wei haar dood niet zijn zou. In Sauvelerre-de-Fuinel heeft een ernstig on heil plaats gehad. Drie werklieden die bezig waren in een schuurzouden zich juist naar huis hegeventoen zich een vreeselijk gekraak deed hoeren en voor zij vlugien konden viel het dak in. Dadelijk werden alle pogingen in hel werk gesteld om de ongelukkigen uil hun benarden toestand te redden maar toen al hut puin was weggenomenvond men slechts drie zwaar verminkte lijken terug. WAARSCHUWINGWAABSCHIVVINGT* Zekeie Apothekers in de Nederlanden bedriegen het Publiek grof, door verkoop van zoogenoemde «HOLLOWAY'S ZALF EN PILLEN welke zij zeiven fabriceerenen welke niet alleen van onwaarde zijnmaar ook schadelijk voor de gezondheid. leder Pot of Doosje hel echte Medicijn heeft op de Etiquette het opschrift533, Oxford Street. London en draagt de stempel der itegering van Groot Bi'iltanjc, met de daarin gegraveerde woorden: Uolloway's Pills and Ointment. AMERSFOORT, 3 November 1881. Z. M. heeft benoemd lot burgemeester der gemeente Hoogland den fleer G. J. Baron van Doelzulaer. Zooals wij hebben gemeld heeft de laatste wedloop die Dibbels zou houden te Amsterdam Zondagnamiddagonder dun toevloed van een groot aantal belangstellendenaan het Tolhuis plaats gehad. Hij zegepraalde daarbij op zijn mededinger Voith. Binnen 1 uur 20 min. moes ten de kampioenen een trajectin hel geheel op 4 uren gaans berekend, dooi loopen. Aan den winner zou de prijs van f200 worden toe gekend. Dibbels doorliep de aangegeven ruimte 80 malen in 47 inin. en won dus dien prijs Veitli deed dit slechts 80 malen in 53 minuten. Geurt Gaasheek, een oude boer le Veenendaal, mistte op zijne terugreis van Utrecht een bedrag' van f2090. Dal bedrag is hem bij het instappen in den trein, die ten 12.30 namiddags van Utrecht naar Arnhem vertrekt, aan het station le Utrecht door een zakkenroller ontfutseld. Even te voren had hij de portefeuillewaarin die gelden zich bevonden, nog in zijn bezit. Toen hij de wacht kamer uitging, wierp in het gedrang een als heer gekleed persoon hem een gedeelte zijner over den arm gedragen overjas over den schou der; en spoedig toen de trein in gang was, bemerkte hij dat zijne portefeuille uil den bin nenzak zijner jas verdwenen was. Nadat de politie te Utrecht met het gebeurde in kennis was gesteldis direct een onderzoek ingesteld. liet Algemeen Handelsblad van 1 Nov. ver scheen in feestgewaad. Ilel herdenkt namelijk op dien dag zijn 50jarig beslaan als dagblad. In een hoofdartikel wordt een overzigl gegeven van de geschiedenis van het blad. Een middel legen kiespijnMen schilt den bast van eenjarige loten van notenboomen af en legt die een kwartier uurs in azijndoel ze vervolgens in een neleldoekschen lap en legt dien op de pijnlijke plaatshet gevolg daarvan zal zijn dal na verloop van hoogstens een half uur de kiespijn is geweken. Een gedeelte der kleine schipperij is thans druk bezig met hel aardappel-vervoor. Er is vraag voor Limburg en België en ook uit het Noorden worden derwaarts aardappelen verzonden. Na het verschijnen van de aardappelziekte heeft men hier geen opbrengst van die vrucht gehad zoo groot als dit jaar. De prijs is dan ook hoogst matig en men be gint zich te herinnerendal eens aardappels werden verkocht voor 40 centen het mud. Op een der marktdagen kwam toen een boer weer met zijne 0 mud niet te verkoopen aardap pelen tehuismaar had hij T afdragen9 mud. Die naast hem ter markt stond, had heime lijk 3 rnud op zijn wagen gelegd. Hij hegeerde ze niet weer inee te nemen. De paarden er waren nog geen dorps straatwegen hadden er niets tegen. Te Tilburg is de leerling-machinist Bouwman in een der machinekuilen aan het station van hel Staatsspoor gevallenmet hot treurig ge volg dat hij aan een hersenschudding is over leden. Reeds nu kan men te llerlogcnbosch gunstige gevolgen bespeuren van de streng toegepaste onlangs ingevoerde bepalingen ten aanzien van het dragen van wapenen door mindere militairen. De vechtpartijen vroeger aan de orde van den dag, worden reeds minder, nu dc behainels ontwapend en achter slot gebragl worden. Beter ten halve gekeerd dan geheel gedwaald. Een 75jarige man le Guldersch Vecnendaal zekere J. S. zou zich met eene weduwe v. VV. van ongeveer 05 jaar in dun eclit voreenigen en Vrijdag II. zouden zij zich daartoe dan ook naar Ede begeven Op v/eg daarheen overwogen de aanstaande echlgenootcn nogmaals op bij- belsche en wercldsche gronden hel voor en legen van hel huwelijk en kwamen na breed voerige discussiën ten slotte lol het resultaat, dat hel maar heler was ongehuwd te blyven, en zoo gingen zij dan ook weer huiswaarts. Tc Arzin in Frankrijk viel dezer dagen een zestienjarig meisje dal in een suikerfabriek werk zaam was in een val met kokende stroop. Hoewel op haar angslgcschrei dadelijk hulp kwam toe schieten had zij toch zulke ernstige brandwon den hekomendal zij na eenige uren onder hevig lijden bezweek.

Amersfoortsche Courant | 1881 | | pagina 2