J. G. DE JAGER BOON'S CACAOPOEDER Eiken-, Populier- Boomen, Hakhout en Takkebosseo, extra Zwaar IIUI-.UB-oM STAMMEN HAKHOUT, berioht de ontvangst van fabrikanten W. J. BOON k CO MP., Wormehveer. Verpakking in bussen van l/a, V* en 'a kilogr. a fl.60, 85 en 45 Cts. KEHSKRANSEN dadelijks verkrijgbaar t\ 80 cents per half kilo. De Notaris Mr. J. M. RICHELLE mjuf te Amersfoort zal op Woensdag den 4 Januari 1882des voor- middags ten 10 uraten huize van den Heer C. SCHIMMELkastelein aan DEN HAM ge meente HOOGLAND, in hel openbaar verkoopen: 91 perceelen EN ANDERE extra zwaar BIRRS-, ELZEN-, ESSCREN ES JSDER op de goederen van de lleeren Baron van TUIJLL VAN SEROOSKERKENL. E. LAGER- WE1JC. Th VAN BEEK en anderen. Breeder bij biljetten. De Notaris Mr. J. M RICHELLE te Amersfoort zal op Dinsdag f den 10 Januari 1882, des voor middags ten 11 ure, bij TEL NIS VAN BUI TENBEEK, kastelein, in de R0S8EIJER te IUmersveld gemeente Leusden in hel openbaar verkoopen: 2» PERCEELEN DROOGE TAKKEBOSSEN en op de goederen van de R. C. Kerk te Hamers- veld, genieentv Leusden, en van GERUIT VAN DEN-4TCNGÉLlandbouwer aldaar. BreMer bij biljetten. Politieke Revue De overeenkomst tusschen de Porte en de bankiers van Galata zoo als zij door den mi nisterraad werd gewijzigdis door den Sultan bekrachtigd en aan de gedelegeerden der fond senhouders medegedeeld. Sommige van de er in gebragte wijzigingen zijn van groot gewigt, en zullen aanleiding geven lol nieuwe onder handelingen tusschen de Porie en de gedele geerdenwelke dientengevolge hun vertrek uit Konstantinopel moeten uitstellen. Het groot aantal wijzigingen en bijvoegingen die de Italiaansche senaat gemaakt heelt in de kies wether vormingkunnen rnaken dal die her vorming nog eens uitgesteld wordt en wel lot April van bel volgende j.iar. Het gewijzigde voorstel is namelijk naar de Kamer gezonden; neemt die het voorstel nu zonder op- of aan merkingen aandan is die quacstie de wereld uil en Italië heeft een nieuwe kieswet. Heeft lij echter aanmerkingendan zal het voorslei lot April of Mei blijven liggenomdat de bc- grooting en de handelsverdragen in hel volgende jaar voor moeten gaan. Het conflict tusschen Oostenrijk en Rumeniö is nog niet lot een oplossing gebragt. De houding van net Rumeensch parlement en bet gemis aan polilieken geest hetwelk de Rumeensche Kamer van afgevaardigden aan den dag legt schijnen de maat te hebben doen overloopen. Een particulier telegram uit Weenen meldt nl. dal de Oostenrijksche regering haar verte genwoordiger aan ïiel hof van koning Karei heelt gelast zijn post te verlaten en nadere in lichtingen te verstrekken over de ware gevoelens van het Kumeensche gouvernement. Op steun bij de mogendheden valt voor Ru- menië weinig te rekenen. Het Russische Kabinet zou zich niet in de zaak kunnen mengen zonder de Slavische bevolking in den Balkan ten zeerste te verbitteren. Ook heelt Italië on danks de gedane belofte van diploiualieken steun bij hel begin der raoeijelijkheid sedert zijn verzoening uiel Oostenrijk zijne hulp ont zegd en dal Engeland en Frankrijk zich in een quaestie waarin zij geen regtstreeks belang hebben, tegenover Oostenrijk ol liever tegen over het Ooslenrijksch Duitsch verbond zouden stellen, is wel niet waarschijnlijk. Allerlei. Terwijl Donderdagochtend eenige gasfitters bezig waren aan de gasleiding in de Kalverstraal te Amsterdam voor hel confectie-magazijn 181 over den Heiligenweg, om in genoemd perceel een g/ootere buis aantebrengen ontstond op eenmaal in de kleine ruimte onder hel trottoir eene gas ontploffing, ten gevolge waarvan de dikke asplialt-laag barstte en in elkaar zakte waardoor de persoondie in hel souslerrein van het perceel werkzaam was eene blessure aan den nous bekwam. Twee zijner kameraads en de dienstmaagddie op een ladder bezig was de groole spiegelruit schoon te maken en allen op de trottoir stondenwerden omver geworpen, waardoor allen hevig verschrikten, en de mannen daarenboven door de stukken asphalt nog zoo werden gewond dal hun in 't gasthuis geneeskundige hulp moest worden verleend. Dat de kreet «brand!" in een schouwburg, na de vrecselijke ramp te Weeneneen onbe schrijfelijke paniek te weeg moet brengen kan ieder zich licht voorstellen en toen die kreet dan ook Dingsdagavond in de Vaudevilles te Parijs werd gehoordhaastte ieder zich om een goed heenkomen te zoeken. Tevergeefs trachtten de bedienden de menigte tot kalmte te brengenmaar alles wilde naar builen en eerst toen men den persoondie de paniek veroorzaaktehad gevalkwam men weder lot kalmte. De brandroeper was een negentien jarig jongelingdie eens een grap wilde hebben. Dal hem die grapal zijn er geen onheilen bij voorgevallen duur te slaan zal komen daarop kan dc jongeling gerust rekenen. Woensdagmorgen op klaarlichten dag had in de Dijkslraal te Kralingenbij den heer B. aldaar, een brutale diefstal plaats. Terwijl de jufvrouw afwezig was en haar 4jarig dochtertje alleen in huisheeft een behendige dief de vrijheid genomen zich naar de tweede verdie ping te begeven (de eerste verdieping is onbe woond) en uil de kamer een naaimachine te stelen. De dief zeide lol het kinddat bij de naaimachine maar mede zou nemen. Hij heeft de kist der machine en 'l kind laten slaan. Door een gasontploffing in het Noorderstation te Weenen werden twee beambten gedood en drie personen zwaargewond, terwijl de deuren en vensters van bel gebouw der inkomende regten geheel werden vernield. Een nieuw voorbeeld boe gevaarlijk het is zich door honden te laten likkenis onlangs weder te Berlijn voorgekomen. Daar heofl een jong man die deze gewoonte had een zooge naamde «hondenvorm" in de longen gekregen waardoor hij zwak en ziekelijk werd en zich verschijnselen als van longtering bij hem voor deden. Eerst nadat hij een paar jat en gesukkeld had, werd ontdekt wat hem scheelde. Hij moest twee pijnlijke operation ondergaan en verkeerde geruimen tijd in levensgevaarmaar zal hij eerlang hersteld zijn. Ondanks de beperkende maatregelen die da drankwet aan slijters cn verbruikers van spiri tualiën voorschrijftbad te Gorincbem niet lang geleden een voorval plaatsdat getuigt boe men zelfs dc argusoogen van de handhavers der fiscus weel te verdonkeren. De rijksambte naren aldaar hadden de wetenschap opgedaan dat eene vrouw sterken drjnk verkochtzonder daarvoor gepatenteerd te zijn. Tot hunne over tuiging traden ze de woning der bedoelde vrouw binnen en cischlen.... een borrel. Op de meest beleefde wijze werd aan hun verzoek voldaanen toen ze eindelijk wilden heengaan vroegen ze opgave der kosten van hun gelag. Niets was het antwoord der vrouw zoo laco niek mogelijkik schenk voor een ieder gratis een borreltje, doch voor hel gebruik van eene stoelzijl ge me elk 25 cent versc huldigd. Iluc ongaarne ook moesten de rijksambtenaren be talen maar konden geen procesverbaal opma ken terwijl zij bovendien door de vrouwdie er zeer lekker uitzag, werden uitgesliept! Eene jeugdige vrouw had op den spoorweg van Carnavon naar Soulhport bij bel nemen van haar spoorkaartje eene vijlnondsnool gewisseld en hel teruggekregen geld met hel kaartje in hare beurs geborgen. Toen de conlroleerende conducteur kwam moest zij dit uilhalen en zoo werd haar schal voor hare medereizigsier in hetzelfde compartiment zichlbaai. Die reisgenoot, eene vrouw van meer jarenhad zoodra de conducteur zijn rug had gekeerdde lieve attentie op te inerkcndal hel meisje een vuile zwarte vlek op den neus had en bood aandat wie zijn neus schendt zijn aan gezicht schendtdie vuile plek weg te wisschen ja was zoo vriendelijk zelfs om hel antwoord niet af te wachtenmaar liet woord hij de daad te voegen. De zakdoek deed zijne werking de vuile vlek was wegwant zij was er in 'l geheel niet geweest. Kort daarop werd het meisje ietwat duizelig, en de vrouw liet haar toen nog eens ruiken. Hel meisje viel in slaapvcrsljcp zclls het slation daar zij moest uilstappen, en had dus het einddoel gemist, maar ook de vrouw was wegcn de beurs was weg, en die waren er wél geweest. Alleen reizende meisjes of vrouwen, zelfs in een dames coupé vooral bij avond mogen zich gewaar schuwd houden overgedienstigheid van eene medepassagier dan liever afwijzen en liefst hel spoorwegkaartje afzonderlijk bewaren. Twee mannen kwamen eenige dagen geleden in eene herberg te Batznach in Baslogne. Zij droegen eene groole mand en vroegen deze in de herberg te mogen laten slaan. Men stemde dit toe en zij vertrokken, 's Avonds kwam een vleeschhouwer met zijn hond in de herberg. De liond snuftclde steeds rond de mand en blalle voortdurend. Men kreeg vermoeden en licit dc gendarmerie; halen. Een hunner stak /i|n sabel door dc mand. Een kreet weerklonk en de mand sprong open. Er zal een man in met e n revolver gewapend. Die man werd toen gegrepen en naar de gevangenis gebragtdoch zijne me- depligtigen zijn tot dusver nog niet ontdekt. Een blad te Petersburg behelst een schoon bewijs van militaire galanterie door de volgende advertentie «Aan de beide dames die gisteren door de bewegingen van liet bataillon tweemaal verpligt waren door een modderplas te loopen wordt hiermede door den commandant der troep nederig om verschooning gevraagd." In een zeer belangwekkend beloog zet de heer Van Musschenbroekoud-scheepsgezag- voerder uiteen welke gronden hij heelt om te vermoedendal de drie nog vermiste booten van de «Koning der Nederlanden" niet veron gelukt zullen zijn, maar op minder bezochte eilanden aankwamen. Alle omstandigheden, win den stroomen lijdenin aanmerking genomen, komt de schrijver tot de slotsom, dal de ver miste sloepen op een der zuidelijke Atoll's eilandengroepen van koraalvorming van de Malediven aangeland zijn. De opvarenden vinden daar wat tot onder houd van het leven noodig iszonder meer zij hebben kans nog geruimen tijdstel tot hel einde van Fcbruaiijdaar te blijvenin dien zij niet gezocht en aigchanld worden. JlAllHITJUJZhiVrK AOKKnFOOKI AMERSFOORT Vrijdag 2S Dec. 1881. Tarwe f 10,50 d f 11,75. Roue 18,— d f8,80. Boekweit 17,-- d 17.90. Bol.r f 1,80 d f 1,50 per kilo. Kijcren f6.A f7.por lOOstuks. Kaas f a f Aardappelen f2.40 d 12.90. Appelen f4.— d f5 50. Gedrukt bij A. li. VAN CLEEFF t« Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1881 | | pagina 4