vorm Conor Rnmaansehe Kerk. Middenschip Zijbeuken, Presbyterium zijn volkomen lier kenbaar. In 'i midden tusschcn die hoornen vindt men den grond opgehoogd in den voi^ji ecner langwerpige doodkist. Do randen zijn niet gras afgezet. Vólgens liet nog beslaande volksgeloof zou de 11. Anslridus daar begraven zijn. Een paar schreden verder vindt uien den grond in den vorm van een cirkel opgehoogd. De rand is insgelijks met gras afgezet, liet onderzoek van dien en den volgenden dag kon niet volledig ge schieden. In hel zoogenaamde graf werd een menigte puin, oud ijzer, stukken graniet met kalk,-ook heenderen en te midden daarvan en kele stukken tufsteen aangetroffen. Toen men een diepte van p. in. drie voeten gegraven had werd de natuurlijke, vaste bodera bereikt. Op verschillende plaatsen van den berg werden daarna peilingen gedaan overal stuitte men op puin dat in menigte voorhanden schijnt te zijn. Uit een en andervóóral uit de aanwezigheid van granietbrokken. waaraan de kalk nog gehecht wasin het bijzonder uit de stukken tufsteen is met zekerheid af te leiden dat daar een zeer oud gebouw geslaan heeft, waarvan de overblijfselen over den top van den heuvel verspreid liggen. Een meer grondig en uitgebreid onderzoek zou vermoedelijk meer licht oiutrcnl de plaats waar eenmaal dat gebouw geslaan heeftalsmede om trent de vroegere bestemming "an den Heiligen berg verspreiden. Uit het bovenstaande is gemakkelijk af te leiden dat de Vereeniging met eenige zelfvol doening op de werkzaamheden van hot al'geloo- pen jaar mag terugzien. Amersfoort, Namens het Bestuur, 28 December 1881. De Secretaris. Allerlei. In een der Londensche straten kwam onlangs op een morgen, toen de hoofden der daar wo nende gezinnen allen naar liuft zaken waren een man met een photographeeriocsteldie van huis lot huis ging en alle gezinnen overhaalde, om zich als hel ware aan de deur te laten pholographeeren. Aan alle deurenop de stoepen en voor de vensiers verschenen groepen dameskinderen en kindermeisjes, en de photograaf ging aan hel werk. De pliolographieën slaagden uitmun tend naar hij verzekerdeen de prijsdie bijzonder laag waswerd door allen mei ge noegen betaald. De man schreef de adressen op en zou de pliolographieën binnen eenige dagen bezorgen. Maar hij heelt niets meer van 2ich laten hoorenen het blijktdal hij een slimme gauw dief is geweest die zoo op een gemakkelijke manier geld wilde verdienen. Het Ulr. Dagbl. meldt: Op den 10 Januarij e. k. zullen voor liet geregishof te Amsterdam teregt staan docler G. G. c. s.beschuldigd van gezamenlijk abortus te hebben bevorderd. Vrijdag jl. werden eenige militaire gevange nen van Haarlem per spoor naar Leiden over- gebragtonder geleide van een onderofficier en drie manschappen der infanterie. Bij terug komst verkeerden de geleiders a'len in min of meer heschonken toestandtwee oer manschap pen zoo verregaand zelfs, dat zij mei moeite uit den trein moesten geholpen worden en als lijken in de wachtkamer zijn neergevallen van waar zij later per kar naar de kazerne werden vervoerd. Onlangs heeft de gouverneur van Brabant een bijzonder commissaris naar Neerheylissem moeten zendenom bij de gemeenteraadsver kiezingen liet voorzitterschap ie bekleeden, daar de burgemeester en wethoudersniet konden lezen en schrijven. Eene gebeurtenis van gewigt voor het wereld verkeer is binnen weinige dagen te wachten. Met den aanvang des nieuwen jaars wordt de tunnel van den SU-Golhard-spoorweg in gebruik genomen. Eerst slechts voorloopigin zooverre de lijnen die toegang verleunen aan beide zijden van den tunnel ceist binnen eenige maanden aan het verkeer wonl- n overgegeven. Thans zal de besparing van lijd nog slechts ongeveer 4£ a 5 uren bedragen. Eerst in den volgenden zomerwanneer de diiectc spoorverbinding van Lucern lol Milaan gereed iszal men lot eene hesparing van minstens 20 uren geraken cn de scheidsmuur lusschen Duitscliland Zwit serland en Itaiië voikoinen verdwenen zijn. Toch is het nu reeds van een onberekenbaar voordeel, dal het verkeer met sleden over den Sl.-Golhard met al de hindernissen en gevaren daaraan verbondenvermeden wordt. Verleden week heelt de eerste locomotief op het defini tieve spoor den grooten Sl Guthard-lunnel ge passeerd. De van Goschenen naar Airoio ver trokken trein had voor den doorril 8.*! minuten nooüig. Dezer dagen word hel gerucht verspreid d.i te Kronsladt een lievige brand was uitgebroken, waardoor een vierde godoelu. dezer plaats was in de ascli gelegd. Dil gerucht wordt door geen nadere tijdingen bevestigdzoodat men h— waarschijnlijk met een boiirsuianoeuvre te doen heelt. De oflficieele lijsten der slagioffers van den brand van liet Ringthealer te Weenen, zoo naauwkeurig mo' dijk opgemaaktbevallen thans de namen van -449 personenwelker dood geconstateerd is. Het lot van 12personen, die als vermist zijn opgegevenis nog twijfelachtig, liet aantal gevonden lijken bedraagt niet meer dan 290de overige zijn verbrand. Men ziet dat de vorige opgaven dus overdreven waren. Dal kwam hieruit voort, dal zeer velen in de eerste ontsteltenis als vermist opgegeven werden, die later bleken gered te zijn of elders hun verblijf te hebbenterwijl hunne bloed verwanten te goeder trouw meendendat zij dien avond in hel Theater geweest waren. En kele verkeerden opgaven geschiedden blijkbaar niet te goeder trouw o. a. door oude bekenden der justitiedie er belang bij hadden voor dood door te gaan. In de Metliodistenkapel te Cambornein West Cornwallis, is bij eene gezellige zamen- komst ler viering van het Kerstfeest de vloer van een bovenvertrek plotseling ingezaktwaar door 800 mensclien naar beneden stortten in de mede zeer volle daaronder gelegen zaal. Groot waren de verwarring en ontsteltenisdie nog vermeerderd werden door de duisternis, daar al de lichtentengevolge van het breken der gaspijpen langs den vloer, uitgegaan waren. Men kwam echter spoedig met licht de kennende en gillende slagioffers te hulpen toen bleek dat niemand gedood wasmaar zeer velen ge vaarlijk gewond zijn. AMERSFOORT, 2 Januarij 1882. Z. M. heelt goedgekeurd de benoeming van den heer G. J. baron van Boetzelaerburge meester van Hoogland tol secretaris dier ge meente. De Kiesvereeniging «Amersfoort" vergadert aanst. Woensdagavond 4 Januarij in Amicitia te 8 urenter zake de verkiezing van een lid voor den gemeenteraad. Naar wij vernemen zal de Tooneelvereeni- ging «Oefening baart Kunst," in het laatst dezer maand eene uilvoering geven ten voordcele der Anna Paulowna bewaarschool te Amersfoort en mag men hopen dat de inleekeningslijsl, welke biervoor in d"n loop dezer maand circuleert met een aanzienlijk getal handteekeningen zal worden vereerd. Men schrijlt uit Bhenend.d. 29 Dec. Met groot leedwezen heeft inen hier verno men dat de heer G. J. Roghairlid van de Prov. Staten van Utrecht en burgemeester dezer stad sedert 1871, aan Z. M. den Koning ontslag uit laatstgenoemde betrekking heeft aangevraagd. Te 's Gravenliage is in 88-jarigen ouderdom overleden de gep. luit. generaal jhr. F. V. A. ridder De Slucrsoud-corninandant van hel Ned.-Ind. leger. De Slucrs trad in 1815 in Ned. dienst, werd in 1820 overgeplaatst naarNed.- Indiënam van 18215-1880 deel aan den Java- oorlog, in 1881 aan de operation in België, ook aan de oorlogen op Sumatraenz. Buiten de militaire wereld is de naam van den generaal De Stuers vooral bekend door zijn vastberaden heid en beleid gedurende de schipbreuk van Zr. Ms. stoomschip Willem Iop de Lucipara in Mei 1887 waardoor hij bij een verblijr van 87 dagen op de rotsen aan 140 raenschen hel leven heeft gered. liet aantal Christelijke Jongelingsvereenigingen bedraagt hlijkens hel dezer dagen verschenen jaarboekje 44otezamen ongeveer 9000 leden tellende24 nb-uwe vereenigingen werden in den loop van bel jaar opgerigt7 werden ont bonden. Te Y\ asliington overleed onlangs Maria echt- genoote van Dr. Austin, in den ouderdom van 58 jaar(lie gedurende eene 88jarigc echtver eniging haren man 44 kinderen heelt geschon ken. Zij haarde 18 maal tweelingen en zes maal drielingen. Van al deze kinderen zijn er nog slechts 11 in leven. Eene jongere 48jarigc zus- ter, de viouw van L. Kcnnic, ha<J 20, en eene zuster van haren man Jane Wise 41 kinderen. Deze drie vrouwen lo zamen hadden dus 111 kinderen gehad. Bij zijne binnenkomst in de rcgtszaal op 29 Dcc. beklaagde Guileau zich dal liet speciaal bewa kend geleide van den gevangenwagcii was weg genomen zoodal bij ui gevaar wu* van dood geschoten te worden; luj riep dus de bescher ming in van liet bol. Hegier Cox antwoordde, dal bij onder bewaking was van den Marshal en niet van hel lioli llij werd weder in do bank der beschuldigden geplaatst. Zijn gedraging was in niets verbeterd. Tegen zijn broedei en zijn advocaat iscoville braakte luj gemeene sclield- wourJen uil. Ook viel luj herii.ialdelijk de ge tuigen in de redezoodal Coi klull verklaarde dalindien beschuldigde zoo voortgingluj zou eischen de bank in den vorsten hoek der zaal te doen plaatsen; waarhij Scoville op merkte, dal hij voor zieh hein wel in den «kelder" zou willen sloppen. Dr. Keinpsler een expert, getuigde, dal, naar zijne luetning, Guileau volkomen gezond van geest was. Uit Brooklynwaar Patli tegenwoordig zingt wordt een zeldzame ovatie aan de kunstenares gemeld. Dank de middelen van den impressaiio was de schouwburg den eersten avond van het optreden der diva goed bezocht. Er werd ge klapt geschreeuwdkortom alles liep goed van stapel tol hel naar huis rijden van Patli. Voor den schouwburg wachtte namelijk haar rijtuigmaar zone er paarden. Een clubje had zichtoen Patli en Nicolini in hel rijtuig slap ten, gereed gemaakt oin den wagen weg te trekkenmaar wacht nog evendaar trad er een naar voren en sprak: Wij hebben den im- pressario beloold Patli voor 50 cents de per soon naar huis te trekken, nu zit Nicolini ook in hel rijtuig dat is legen de overeenkomst en wij verlangen dus een dollar per man. De voor slag werd natuurlijk niet algewezennaar de impressaiio knibbelde nog wal en tenslotte werd men hel eens. leder man zou 75 cents krijgen. Vol geestdrift stormden nu de betaalde enthou siasten mol hun last naar liet hotel. Sedcrl eenige dagen woedt er te Bordeaux een hevige stormwaardoor geen enkel schip kan binnenkomen. Men vreest ernstig voor zee rampen. Wederom is het zoo goring aantal goregtigden tot het dragen van het zilveren cn metalen kruis met één verminderd. M. J. WPonk is Zaterdagochtend in den ouder dom van bijna achtentachtig jaren overleden. Met het groote leger naar Rusland getrokken nam hij later als vrijwilliger deel aan den veld slag van Quatre-Bras en Walerloo werd zwaar gewondvervolgens naar Parijs vervoerd cn nam in 1880 weder deel aan den vcldtogl tegen België. De verborgen wonderen der aarde zijn, on danks Verne's phanlasie, nog niet uitgeput drie vierde mijl van de oostkust van Florida 4 mijlen ten zuiden van Sl. Auguslina ver heft zich midden in de zilte golven van den Allantischen Oceaan ecutvigdoor een kolom zoetwater een middellijn hebbende van circa 50 M. Het is oen zoel waterbron, die zich daar te midden van den Oceaan verheft en haar water door de krachtwaarmede het opgestuwd wordt, onvermengd met zouldeelcn naar de oppervlakte drijft, waar het als heerlijk drink water kon worden opgeschept. Om de bron is de Oceaan 0 vaain diep(lc bron zelve was niet lc peilen. Te Antwerpen is een dionkaard gestorven aan de gevolgen van hel afteggen van getuigenis in eene correclioneele zaak. Ile.l gcluigcngeld dal hij ontving, gal hem den genadeslag; in de buitengewone quanlileit drank, welke hij zich daarvoor kon aanschaftenis hij geslikt. Vervolg Feuilleton wordt wegens nlaalsge- brek tol het volgend nummer verschoven-. ADVEKTENT I E IH. Voor de vele bewijzen van deelneming ontvangen hij hel overlijden van ons geliefd kind CHRISTINA CORNELIA, betuigen wij onzen hartelijke» dank. Amersfoort c- KAMSKUar, W toïïrVwt. ü- «AHSÖ.AAK- VAN DEN UITHOORN.

Amersfoortsche Courant | 1882 | | pagina 2