Ding-sdag- 14 SDIBÉE MUSIC ALE m 5036. Maart 1882. Uitgever A. H. V AN CLEEFF te Amersfoort Dit blad Tenchijnt Maandag en Donderdagavond. AbonnemenUpryt per S meedei f 1Franco per poet ƒ1.15. Priji der Adrertentiên 1—8 regale 80 Cta. elke regel meer 10 Cta; legale, olllcieéle en onteigen. Adr. per regel 15 e*e. Keelaaat per regel 35 eti. Afeonderlijke nummert 10 cte. Bureau HUURHUIZEN hook KortegrachtWijk B 60. K e ii u i sg e v i u De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT. Gezien de eersle zinsnede van art. 127 de- militicwet en art. 71 van hel Koninklijk besluit d.d. 8 Mei 1802 (Staatsblad No. 40); Gelet op de aanschrijving van den heer Com missaris des Konings in de provincie Utrecht van den 8. December 1862, No. 1, N. M. en S. (Provinciaalblad No. 157); Herinneren den geestelijken en bedienaren van den godsdienst bij de erkende kerkgenoot schappen en den studenten in de godgeleerd heid hunne verplichting omvoorzooveel zij als dienstplichtig zijn aangewezen en tengevolge van het gelrokken nummer hij de militie in gelijfd moeten wordenof daarbij reeds inge- lijld zijn de aanvraag om ontheffing van den werkelijken dienst tusschen den 20. Maart en den 1. April aanstaande inledienen bij den Burgemeester der gemeente binnen welke zij voor de militie zijn ingeschrevenonder over legging van hel dcsbetrekkelijk bewijsstuk Amersfoort, den 11. Maart 1882. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, De Secretaris, VAN PERSIJN. W. L SCHELTUS. ïr, H. J. MENALD1 VAN SCmUJWMItG, Direoteur der Hoogere Burgerschool te Amersfoort Vrijdagochtend jL overleed in het schoolge bouw plotseling in 42jarigen leeftijd de Heer Dr. II. J. Menalda van Schouwenburg ge durende 10i jaren, van af haar bestaan, Di recteur tevens leeraar in de scheikundeder Hoogere Burgerschool en Burgeravondschool alhiervroeger leeraar aan de Hoogere Bur gerschool te Dordrecht. Met groot leedwezen is het overlijden ver nomen van den braven en geachlen stadgenoot die met liefde en toewijding zijne taak als hoofd en leeraar van deze uitmuntende en nuttige inrigtingen van onderwijs vervulde, bovendien tijd en moeitein den ruimsten zinveil had mede voor zaken van algemeen nut op soort gelijk en ander gebied en voor zaken van inlel- leclueelen en practischen vooruitgang in Amers foort, terwijl hij meermalen niet schroomde zijn gevoelen omtrent diverse openbare aange legenheden ook op het veld der journalistieke publiciteit kenbaar te maken. Hij was een opregt menschbij velen hoog in genegenheid en in achting aangeschreven. Hij was voorzitter van het Departement Amersfoort der Maatsch. «Tot Nut van 't Al gemeen" en lid van velschillende besturen van nuttige en andere vereenigingenook van de onlangs opgerigle lluisvlijtschoolaan welker oprigting en organisatie hij belangstellend heeft medegcarbeid. Zijn hart klopte warm voor alles wal goed nuttig en edel was en bleken zijne krachten wegens ongesteldheid, in de laatste jaren niet altijd goevenredigd aan hetgeen hij ter. algc- meeiftn nutte beoogde te verrigten zijn streven daartoe werd er des te loffelijker door. Vooral in den bloei der schoone Onderwijs instellingaan wier hoofd hij stond, en tot welks bevordering bij zijne beste pogingen met ruim succës heelt aangewendvond hij zijn' edeisien levenlusL Hij had veel zielenadel Moge zijn opvolger trachten hem in zijne deugden te evenaren I A. H. v. C. AMERSFOORT, 13 Maart 1882. Z. M. heeft benoemd tot burgemeester van Achtlienhoven en Westbroek den Heer W. J. Lagerweijsecretaris dier gemeente. De teraardebestelling van hel stoffelijk over schot van den Heer Dr. H. J. Menalda van Schouwenburg zal morgen Dingsdag 14 Maart des middags te 1 uur op de algeraeene be graafplaats alhier geschieden. De uitvoering der gymnastiek- en scherm- vereeniging cAjax," die op Zaturdagavond jl. was bepaald is Vrijdag jl. tot nader uitgesteld wegens het overlijden van den Directeur der II. Burgerschool. Overmorgen, Woensdagavond 15 Maart, wordt in Amicitia te Amersfoort door met roem be kende solisten van Arasterdamin nevensstaande advertentie vermeld een concert gegevenin zoo uitnemenden aard als sedert jaren niet alhier kon worden georganiseerd en 'twelk rijk in strumentaal kunstgenot zal opleveren. Het pro gramma daarvan behelst eene reeks met zorg en tact gekozen boeijende concertstukkente Amsterdam en elders door voormelde solisten geproduceerd, aan welker eminente uitvoering allerwege hoogen lof ten deel viel Uit 's Gravenhage wordt gemeld De Tweede Kamer werkt zachtjes aanomdat er geen werk genoeg gereed ligt, om het tot April te brengen. Waarschijnlijk zal dan ook de Maarlzilling niet veel langer dan 18 dezer duren en groolendeels aan sectie-arbeid gewijd zijn. De heeren willen niet alleswat nog rijp is voor behandelingafdoenomdat er anders gevaar beslaat dat de Mei- of kermiszitting in het water valt en dit zou met de tradiliën der vergadering in strijd zijn. Dit is nog bewezen door de weigering aan den heer Clercx om een paar nieuwe artikelen aan hel registratie-on.- werp toetevoegen vermits de regering de daarbij gewijzigde bepalingen niet aan herzie ning had onderworpen. Ik zou nu ik over het nieuwe lid den heer Clercx spreek, gevoegelijk een portret kunnen leekenen van hem en het nieuwe lid uit Zeelandden heer Thooftdie ook op minder gelukkige wijze, met een redactie wijziging, welke verdrongen werd, debuteerde. Doch in deze dagen, nu de in den handel gebragte conterleitsels der hoogmogenden voor schier alle boekwinkelvenslers liggen en scherpe criliek uitlokkenwaag ik mij daaraan liever niet. Ik heb vroeger reeds gezegd dat de jeug dige schilder Holswilder als de teckenaar van de «gezigten van het Binnenhof' wordt ge- doodverwdmaar is mij uit zeer vertrouwbare bron verzekerddat deze artist de schetsen alleen wal heeft geretoucheerd en «bijgehaald doch dal ze oorspronkelijk afkomstig zijn van een hooggeplaatst ambtenaar, dilettant-kunste naar wiens voornaam meer dan zijn arbeid een Victorie is. Een gewezen opzigter der houthaven te Am sterdam, een man van goed gedrag, heeft getracht door ongelukkigezeer misplaatste en onge gronde jaloezie gedreven zijne vrouw terwijl zij met een der kinderen op den schoot zat den hals af te snijden. Gelukkig scholen de buren ijlings toe en voorkwamen verdere onge lukken. De politie was mede vlug bij de hand zoomede geneeskundige hulp. Er bestaal eenige hoop op behoud van het leven der zwangere vrouw. Het sedert geruimen lijd kweekeu der ongegronde jaloersche gedachten heeft den man half krankzinnig gemaaktwaardoor hij eindelijk tol deze daad is gekomen. De vrouw moet tol bewustzijn gekomennog gestameld en ge wezen hebben dat de inan niet goed bij het hoofd was. Verkooping van Vaste Goederen. Zalurdag 11 Maart 1882 in «de Arend" te Amersfoort. Notarisde Heer C. VAN WIEKINGEN te Woudenberg. 1. Eene huizinge met pakhuis stalling en plaatsbuiten de Slijkpoorl te Amersfoort opgehouden. 2. Grond waarop de koorninolen «de Koning" slaat (met oprid) 3 aren, 58 centiaren ƒ1040. 3. Idem, 3 a.en, 32 centiaren 800. 4. Idem ,4 790. 5. De koornmolen «de Koning" lot Afbraak790. 6. Het Molenwerk daarvan, met roedenstaart c. a. opgehouden. Totaal 3420.—. Kennisgeving* De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, Gezien art. 8 der wet van den 2. Juni 1875 (Staatsblad n°. 95) Brengen ter kennis van het publiekdat door hen aan WILLEM JACOB KOLKERT en zijne rechtverkrijgenden vergunning is verleend om een Stoomwerktuig te plaatsen op hel aan de groote Nachtegaalsleeg alhier gelegen terrein, bestemd voor den bouw van eene kazernebij het kadaster bekend onder sectie Bn°. 34 1207 en 1268. Amersfoort, den 13. Maart 1882. Burgemeester^ en Wethouders voornoemd, De Burgemeester De SecretarisVAN PERSIJN. W. L SCHELTUS. Feuilleton 2e bladz.Postlijst en vervolg der berigten 4e bladz. ADVERTENTIE N. Heden overleed mijn hartelijk geliefde Echtgenoot N. HERREW1JN, inden ouderdom van ruim 28 jaren. 9 Maart 1882. WED. N. HERREW1JN, geb. TH1EN. Heden overleed in den ouderdom van ruim 89 jaren, onze geliefde Moeder, Behuwd- moeder en Grootmoeder M. PETWed. G. HONDIUS Gz. Amersfoort, Uit aller naam, 10 Maart 1882. M. HONDIUS. op Woensdag 15 Maart 1882, 's avonds te 8 uren, te geven door de Heeren JAC. DE JONG, solo-iluitist van Z. M. den Koningmol me dewerking van de Heeren N. WEDEMEIJER solo-violoncellist11. HOFMEESTERsolo violist, S. PRAEGERaccompagnatcuren P. KRUIJSW1JK solo-hoboïstvan Amsterdam. Entrée: bij inletkening 1.25. Kaarten aan hel lokaal verkrijgbaar. W. BOTHOF.

Amersfoortsche Courant | 1882 | | pagina 1