m 5038. 1) i 11 s d a g 21 Maart 1882. Uitgever H. VAN CLEE te Amersfoort Dit blad terachijnt Maandag an Donderdagavond. Abonntmeataprlji p«r S mant flFranco par poat ƒ1.15. Priji dar Advartantita I—fl rtgala flO CU. ragel meer 10 Ct»; legale, officieel» aa onteigen. Ad», per regel 18 eta. Reelamea regel 25 cta. Aftonderl\)ke nummers 10 eta. Bnre&a MUU BHOIZEN hoek Kortegraoht, Wijk B 60. Politieke (tevue De depêche der Nieuwe Rotterd. Cl. in haar nummer van Woensdag jl. gepubliceerd «dal door den N.-Amer. Senaat de 10°/o diff. reglen op koffij en theeproducten van Ned. Kolo niën zijn afgeschaft, ingaande 1 Junij e. k. is zachtst uitgedrukt voorbarig of onjuist, blijkens depêche deswegens door de Red. der Amersf. Ct. van daar ontvangen. Ter 2e bl. van dit No. volgt nog iels daarover. De ünancieele commissie van hel Noord-A me- rikaansche congies heelt besloten een gunstig advies uit te brengen over het voorstel tot ver mindering van de binnenlandsche invoerregten op gedistilleerd en tabak met de helft en tol afsohalGng van de belasting op lucilerskas siersbriefjes (bankchèques) cn geneesmiddelen. Door een cn ander zou de schatkist (>0 a 75 millioen dollars missen. Wordt het voorstel weldan zal hel verlcenen van groole subsidiën ten behoeve van scheepsbouw enz. onmogelijk zijn en aan het voornemen eene nieuwe vloot te bouwen vooreerst nog geen uitvoering ge geven kunnen worden. De aanneming is waar schijnlijk want de democratenmeerendeels vrijhandelaarsondersteunen helomdat zij gelooven dat de verlaging van de belasting op gedistilleerd en tabak ook versterking van hunne partij tengevolge zal hebben. De republikeinen zijn net er ook mede eensomdat zij er van verwachten de noodzakelijkheid hel hooge tarief van kracht te laten. In Engeland is het geld van den minister van oorlog op, en heelt dus het gouvernement zich genoodzaakt gezien in het Lagerhuis de behandeling van het budget van oorlog urgent te verklaren en het debat over de herziening van het reglement tot de volgende week uil le stellen. Onjuist was dus de meening van sommige bladendie in dit uitstel een bewijs zagen dal het Kabinet zijn herzieningsplan opgaf. Bij de voortgezette behandeling van het ont werp van wel lot invoering van de school- Pligligheid bij hel lager onderwijs was in den ranschen Senaatart. 4 hel onderwerp tot eene heftige en zeer onstuimige discussie. Chesnelong wenschte de intrekking van dit FEUILLETON.- DE BEGEERTE VAN HET HART. 5) NOVELLE VAN BEKTIIA VON WOISKV. Eugenie antwoordde: «Niets, niets; ik ben misschien bevreesd geworden voor inijne eigen schaduw. Dochwees zoo goeden sluit de luiken." «Ik heb zulks vergeten," zeide het meisje, «omdat niemand hier gewoonlijk slaapt." Zij deed, wal Eugenie haar verzocht had, en deze gevoelde zich, hoewel zij nog steeds beelde een weinig meer gerustgesteld. Zij be gaf zich ter ruste en ontwaakte eerstnog een weinig drooinendetoen zij zich hooide aan spreken door eene vriendelijke stemdie lot haar zcide «Goeden morgenkindlief, de zon slaat reeds hoog aan den hemel." Verwonderd sloeg Eugenie hare oogen op en keek om zich heen. Dacht zij zich wellicht nog in het kamertje bij hare pleegmoeder le be vinden van wie zij zoo ver verwijderd was. In hare herint eringen verdiept, want de oude dame had haar na eenige vriendelijke woorden weder vei laten, zal zij eenige oogenhlikken roerloosdoch vervolgens verzamelde zij hare gedachten en kleedde zich spoedig aan. Hare garderobe was klein en eenvoudigzij haalde eene eenigszins door het wasschen vei kleurde blauwe japon te voorschijnen deed deze aun. Die lichtblauwe kleur was volmaakt in over- artikelen door den heer Buffet werd een amendement voorgesteldlijnregt in strijd met hel beginsel der regeringsvoordragt. De Senaal verwierp dit amendement met 140 legen H3 stemmen en nam art. 4 aan zooals het door de Kamer van Afgevaardigden was goedge keurd. Daarna werd het door den Senaal goedgekeurde wetsontwerp betreffende de leger- adminisiralie aangenomen nadat de regering zich er voor had verklaard. Alle artikelen wer den zonder beraadslaging goedgekeurd. Men meldt dal de Duilsche rijksdag tegen half April zal bijeengeroepen worden dal is dus op hetzelfde tijdstip dal de Pruisische land dag nog zitting heeft. Daar dit berigl uit eene bijna officieele bron komt, logenstraft het meteen alle verschillende berigten die daarover sedert eenige dagen loopen. Die bijeenroeping is zooals men weel het gevolg van het ontwerp van de tabaksmonopolie. Onverdeelde sympathie onder vindt dit onderwerp zeker niet. In verschillende steden van Duitschland hebben weer manilesla- tien plaats gehad tegen dit ontwerp. Naar men te Petersburg verneemtverwacht men daar dat de Russische Keizer bij de viering van zijne troonsbestijging de doodstraf, die kort geleden tegen eenige nihilisten is uitge sproken zal veranderen in eenen levenslangen dwangarbeiddat hij zijne goedkeuring aan de oprigting van credietbanken voor de land bouwers zou hechtenen dat hij eenige druk kende bepalingen, welke sedert de revolutie in Polen beslaan, zou afschaffen of wijzigen. Allerlei. Dertig bekwame jagers hebben in de om streken van Venlo een drijfjagl gehouden op de wilde zwijnen die men in dat deel van Limburg nog al schijnt aantetreffen. Geheel vruchteloos was hun werk nietwant zij velden één das neerWilde zwijnen ontwaarde men nergens. Een der jagers moet daarenboven zijn been nog gebroken hebben. De bewaking van mevrouw Bernays geschiedt voornamelijk omdat de publieke opinie te Ant werpen haar aanwijst als de mailresse van Arroand Peltzer. Een verzwarende omstandigheid eenstemming met hare blankezachte huid. Het kleedje liet haren schoonen vollen hals en hare welgevormde armen blooten viel in langedoorzichtige plooien nederhet kleine voetje dat in een zwart schoentje stak onbe dekt latende. In deze kleeding trad Eugenie de kamer bin nen alwaar hel echtpaar zich bevond. De oude dame wierp bevredigende blikken op haar en was weldra met het jonge meisje in een leven dig gesprek gewikkeld. Doch de overste stoorde weldra hun gekeuvel. Hij zette zijn pijp in eenen hoek der kamer en zeide: «Nu, mijn lief kind, wordt het langzamer hand lijd dal wij ons op weg begeven. Verlies den moed niet," voegde hij daarbij, toen hij bemerkte, hoe alle kleur uit Eugenie's wangen week, «alles zal wel terechtkomen. In elk ge val gij hebt onslot wie gij u altijd wenden kunL Gij weet onze overeenkomst. Een waar vriend laat nooit op zich wachten." Eugenie betrad toen bevend haar kamertje alwaar zij uil eene hoedendoos een eenvoudig wil inet blauwe bloemen versierd hoedje nam dat haar zeer goed stond. Daarop deed zij een zwart manteltje aan hel laatste geschenk barer pleegmoederen begaf zich vervolgensna eenen weemoedigen blik in den spiegel gewor- 1>en te hebben, weder naar hel vertrek, waar iet echtpaar haar wachtte. «O, kindlief, gij ziet er uit om te stelen! Ja ja eenvoudigheid blijft altijd hel mooiste zeide de vriendelijke dame. die legen dezen laatste pleit is, dat hij voor twee jaren te Antwerpen een voordragl ge houden heeftwaarin hij een dergelijk plan voor een stoomvaartdienst lusschen Antwerpen en Australië uiteenzette, als waarvan Vaughan in zijn brieven inet den advocaat Bernays sprak. Wal de heer Bernays aangaatmoet hij verre van gezien zijn geweest en weinig vrienden hebben gehad. Te Hamburg heeft men getracht de godin der liefde te laten smokkelen. Er werd nl. een Venusbeeid waarvan een voel gebroken was «ter reparatie" aan iemand daar ter slede gezon den. Toen zijhersteld de terugreis aanvaard de trok vrouw Venus de aandacht door haar buitengewone zwaarte; men onderzocht ^iar en zij bleek... 1200 sigaren te bevallen. Aan de Engelsche luchtreizigers Simons en kol. Brine die onlangs beproefden in een lucht ballon een logt over het Kanaal le doenmaar die in zee leregt kwamen zijn ter belooning voor hun mislukte poging een medaille geschon ken door de Londen-che luchtreizigersvereeni- ging. In October zullen zij de reis nogmaals beproeven. Verleden week had president Grevy bijna zijn schoonzoon verloren. lederen Zondag morgen toch wordt op 'l Elysée een schermwedstrijd gehouden en daarbij is de heer Wilson altijd een der matadors. Toen nu trok hij met den journalist Aurélien Scholl, van wiens degen echter de knop afbrak met het gevolgdat hel staal in de dij van den heer Wilson drong wel niet diepmaar niettemin een wonde ma kende. Ware de buik getroffende stool had ernstig, doodelijk zelfs, kunnen zijn. Een droevige zaak heeft het crimineele ge- regtshof te Londen eenige dagen bezig gehouden. George Henry Lamson een geneesheerwas beschuldigd zijn schoonbroedereen knaap een lijdend voorwerp, door middel van aooniline uil den weg te hebben geruimd, met doel om 1500 pd. st levensverzekering op dien knaap, in handen le krijgen. De verdediger, Montagu Williamshield eene pleitrede ecnerzijds aan- De bewondering der lieve oude vrouw deed Eugenie goed. Zij drukte mei hare Irissthe lippen eenen liartelijken kus op de eenigszins gerimpeldedoch nog altijd schoone hand der vrouw. Deze echter sloot het lieve incisie in hare armenen haar vervolgens naar haren echtgenoot brengendezeide zij op ontroerden loon «Ga numijn lief kind. Dat God uwe intrede in de wereld zegene." De overste presenteerde Eugenie zijnen arm. Zij wierp nog eenen blik op het huiswaar zij eenige gelukkige uren had doorgebracht en tranen verduisterden hare schoone oogen. Zij had zich nog niet geheel van hare ontroering hersteldtoen de overste voor een groot prachtig huis stil hielden tot haar zeide «Uier woont de barones, lief meisje." Vervolgens schelde hij de deur werd spoedig door eenen bediende geopend. Eugenie's hart klopte geweldig. Zij volgde haren begeleider met wankelende schreden. «Val inoedmijn kind I" fluisterde de graaf haar toedie Eugenie's gevoel begreep. «Uwe toekomst scltynl u nu wel is waar donker toe wie weel, hoe schoon zy zal zijn." Met deze woorden besteeg hij eene trapdie naar de eerste verdieping voerde. Hier wierp de zon hare stralen door een breed venster. Alles getuigde van de grootste weeldezooals men die alleen in de huizen der adeluke personen kan verwachten. De overste klopte aan eene der vele deuren. Eene scherpe, onaangename slem riep «binnen I" en

Amersfoortsche Courant | 1882 | | pagina 1