helft van het racnschdora in deze te represen teerenimmers dan zouden zij zich niet veelal zoo honl en kleurrijk opiooijenzij schikken zich toch alleen opniet voor eigen pleizier maar enkel om hel aeslhetisch mannelijk oog met genoegen aan te trekken zooals hel aloude straatliedje reeds zegt «Meissies drage jakke met krage, Oiu de jonkmans ie beha ge." Allerlei. De heer Emile Thomas, onlangs te Parijs overledenheeft een fonds nagelatenbesterad om jaarlijks drie prijzen, van vijf-, vier- en drieduizend fres. uit te keeren aan de drie huismoeders in Frankrijk, die de meeste kin deren hebben. De jongste en armste heeft altijd de voorkeur. Wie eenmaal een prijs ontvangen beeftwordt niet weder bekroondvoordat haar getal kinderen verdubbeld zij. Boerinnetjes zijn gesteld op kermis houden. Dat zij daar ook voor durven uitkomen toonen althans de landelijke sehoonen te Varsseveld die het plan hebben opgevat een adres van dankbetuiging te rigten aan den Raad harer gemeente, omdat deze besloten heeft de kennis niet af le schall'en. De Rijn en IJsselbode behelst het volgende Wombwell's dierenspel arriveerde den 20. Maart ie Arnhem. Om acht uur des morgens werd het Velperplein door elf wagens bezetvoor een oogenblik werd de weg belemmerd. Later arriveerde de twaalfde. De wagens werden naast Musis Sacrum in hel park, in orde geschaard: zóó, dat ze Maandag tol een tent konden dienen. De paarden hadden veel moeite om de wagens ter plaats le brengen, de bodem was zacht, de aarde door den regen doorweektde vracht boven de kracht der paarden, de arme dieren werden met ruwe zweepslagen opgeschrikt. Onder een oorverdoovend hihihihel ge schreeuw der straatjongenssoms onderbroken door het gehuil der dieren, werden de wagens voortgesleept. Het was akelig om le zienakeliger om te hooren. De kalmte op het Velperplein was ge broken het gaf eene groole sloornis in de zondagsrust en zondagsviering. De politie had eene zeer moeijelijke taak, toch moesten zij hel aanzien dat de begeleiders der wagens de straatjongens muilperen toe dienden en regters speelden in propia causa. Later verscheen de commissaris met de noo- dige agenten en hoofdagentenen stelde wat orde op de zaken. De heer van der Heijdendirecteur traraweg- maatsch. had zorg te dragen voor de dienst regeling. De woorden des ministers van Justitie L'élat n'est pas alhée inais laique', werden Zondag reiken!" liep hij op bitteren toon uil, «en ik zou mijn geheel geluk voor u kunnen opofferen Gij weet nietbekoorlijk kind hoezeer ik u bemin In uw schoone oogen te mogen blikken is mij alles waard." «Zwijg, in Gods naam, baron, zwijg! Ik mag, ik kan u niet langeraanhcoren «Gij moogt niet? Waarom niet? of wilt gij nietmijne geliefde «Och wat zou uwe moeder zeggen indien «Mijne moeder zeide de baron smartelijk «vraag de rots om antwoord en 'tzal vriende lijker luidendan dat mijner moeder." Hij drukte hare hand aan zijn hart. Daarop sloeg hij zijnen arrn om hare bevende gestalte en drukte haar met innigheid aan zijne borst. «Waarom beeft gij, mijne innig geliefde?" vroeg hij baar teeder. «Laat dien avond, toen ik u door mijn gedrag beicedigdeverge ten zijn. Ik kende u toen nietik wist niet wie gij waartmijn engel. De vrouwen hebben mij driest gemaakt doch gij gij zijt mijne kuischereine roosdie ik slechts kussen en koesteren wildoch voor elke onreine aan raking bewaren zal." Hoe innig gelukkig rustle Eugenie aan zijn harthij kuste zoo vurig en zoo zacht haar voorhoofd en hare wangen. Welke zalige oogen- blikken Eens moesten deze eindigen en smar telijk doch teeder klonk zijne stern toen hij haar in de schoone oogen blikkende, lol haar zeide «Leef gelukkig mijne schoone roos! Ik durf niet langer hier blijven men zou ons kunnen beluisteren, en vooralsnog moet onze liefde alleen ons zoet geheim blijven. Ik zal u schrijven, leef gelukkig en... denk dikwijb aan mij Hij drukte haar nogmaals aan zijn luid klop pend hart, nog ééne kus... en toen verliet hij de kamer. Wordl vrrvolyd. geloochend. Vraag Konde de komst van Wombwell's Menagerie niet worden uitgesteld lol Maandagof nog beter tot de Paaschkermis. Konde die stuitende behandeling der dieren en die stoornis op den stillen rustdag niet worden vermeden. Op het Velperplein was het co gcheele week roerigen gelijk vooral des avonds op de kermisdagen. Toch gaf' hel niet het genot van de kermis dagen de prijzen waren tamelijk hoog. De jongedochter14i jaar oud, die heime lijk de ouderlijke woning op de Blo-migracht le Amsterdam had verlaten en een brief had achtergelaten, waarin zij le kennen gaf reeds verre verwijderd te zijn is door de politie op gespoord. De politie was tol de wetenschap ge komen dal zij zich in gezelschap bevond van een heer, die zich voor haar vader uitgaf en met haar in onderscheidene logementen had ge logeerd. De ontvoerder bevindt zich in hechtenis. Zij hebben eene week ramen gereisd. Het proces tegen de moordenaars van gene raal Strelnikoff, die Kossogorlsky en Stepanoff heetten werd op 1 dezer met gesloten deuren gehouden. Den 2den bekrachtigde de Gouv.- generaal het over hen gevelde doodvonnis en den 3den's ochtends ten 5 urp werd dit op de plaats der gevangenis door ophanging aan hen voltrokken in tegenwoordigheid van eenige beambten en een tiental burgers. De lijken werden naar het quarantaine-kerkhof gebragl. Het beulswerk werd verrigt door een wegens moord veroordeelden dwangarbeider. Donderdagavond omstreeks 7 uren is in het Café Vondel in de Vondelslraat te Amsterdam een gasontploffing ontstaan die vreeselijk in de losbarsting moet geweest zijn, en vooreen paar bezoekers noodlottige gevolgen kan hebben. Een lek moet ontslaan zijn in een gasleiding lusschen het plafond in de groote zaal en de ontploffing heeft een ware verwoesting aange- rigt. Het geheele buffel, biljart, alle ruilen en onderscheidene stoelen en tafels werden vernield. De directeur van de nieuwe manége die juist met een vriend een glas bier zal te drinken, werd als 't ware opgenomen en door de zaal geslingerdzoodat van eerstgenoemde beide beenen werden verbrijzeld en de andere heer belangrijke wonden bekwam, wat eveneens het geval mei een kelner moet geweest zijndie allen naar 't Gasthuis werden vervoerd terwijl de zuster van de vrouw des heeren Hiebner, de eigenaar van hel café mede kwetsuren bekwam. Sarah Bernhardt is geheel de vrouw van het oogenblik. Een week geleden wist zij nog niet, dal zij zou gaan trouwen en Dingsdagmorgen is dit geschied le Londen terwijl haar huwelijks- reisje denzelfden dag is begonnen als kunsireis. Zij heeltten gevolge van aangegane verbinte nissen den lijd niel om veel aan haar man le denken, 't Is een jonge Griek van 25 jaar. Sarah is haar zeven-en-derligste jaar ingegaan en heeft een zoon van ongeveer vijftien. Of de vader van vijl'-en twintig dien erkend heeft, wordl niet berigt. Waarom nu Sarah niet te Parijs getrouwd is Een huwelijk in Frankrijk kan niet ontbonden worden. Ieder weet dal de looneelspeelsler grillig is en kuren heeft. Wien zij heden lief heeftkan zij morgen niet meer uitstaan en ofschoon 't nu mogelijk isdat de Griek eene duurzame liefde hij haar heeft opgewekteven waarschijnlijk is 't, dal hij weldra het lot van zoo velen zal deelendie wel is waar geen echigenoolen waren, maar niettemin reden meen den te hebbenom meer door haar gewaar deerd te worden dan la'er bleek het geval te zijn. Haar huwelijk is in Frankrijk niet wettig. De af kondigingen zonder formaliteiten zijn niet gedaan en tenzij zij nogmaals trouwe is haar echt voor de Fransche wel nietig. Zij zal dus eerst eens willen zienhoe de Griek zich houdt en hoe zij hein gezind blijft. Gaat alles goeddan zal vermoedelijk een Fransch huwelijk op het Engelsche volgen: zoo niet, dan is er niets gebeurd, en zal «L'époux de Sarah" weldra weder naar hel land der Bluauwe en andere Grieken kunnen terugkccren. Over hel portret van Sarah Bernhardt, door Hans Makart geschilderd schrijll het N. W. TagebL het volgende: «In dil portret is geen spoor van individualiseering; geen schaduw van eenigerloi opvatting van het veel zeggende ge- laal der tragédienne; het geheel zoowel als de détails zijn nietig en hol en de wijze van schil deren is onverantwoordelijk liglzinnig." De referent van het Weener blad oordeelt hard doch waarschijnlijk juist. Makart is de schilder van het vleesch en daarvan is bij Sara Bern hardt niet veel te maken, wil men «enigszins zich aan de natuur houden. POLITIE. Aan het bureau van politie te Amersfoortzijn gedurende de maandenJanuariFebruari en Maart II. als gevonden gedeponeerd 1 wille boezelaar 1 halsdoek 1 zilveren dop vermoedelijk van een zweep; 1 dameshoed; 1 duimstokeenige postzegels1 portefeuille en 1 porlemonnaie waarin eenig geld. Tevens is al daar terug te bekomen een schilderij met vergul den lijsttijdens den jl. brand geborgen. Daarop rechthebbenden kunnen deze voorwer pen aan voormeld bureau terugbekomenalle werkdagen des namiddags van 122 uur. De Commissaris van Politie Cu. F. BECK. AMERSFOORT8 April 1881 Begon het in aanleg zijnde Park te Amers foort, zooals hel in ons Extra-Nummer van 22 Maart jl. werd vermeld en beknopt omschreven er toen reeds fraai en lief' uillezien sedert dien hebben de ontwerpers uilvoerders, enz. voort durend met hunne krachten gaven en talenten aldaar gewoekerd en is helnaar omstandig heden uitstekend gevorderdterwijl de koes terende lentezon hier en daar eene inaglige bondgenoote bleek te zijn. Eene vrij breede brug, echt landelijk van constructie, leidt van hel Park naar hel plant soen op naauwelijks eene halve minuut afstand van den voornaamsten toegang naar de stad. Van deze brug geniet men een ruim aspect op den hoogenzoo merkwaardigen, antieken en goed gereslaureerden Lievevrouwetoren. Hel Park zal, naar wij vernemen, heelcn «het Chrisliaanspark" als hulde aan den lieer Chi is- tiaan Oostendorp le Amsterdamdie, als hoofd- participanl der eigenaarstritsden aanzienlijken aankoop mogelijk maakte van dil allergunstigst gelegen uitgestrekt terrein, 'twelk eon sieraad en lustoord belooft te worden van Amersfoort zoo heerlijk in 'l centrum des lands gelegen en reeds eeuwen geleden door beroemde nationale dichters als den lusthof van Nederland bezongen. Moge hel kloeke drietalde Hoeren C. Oos tendorp te Amsterdam, II. II. Voorneveld le Amersfoort en J. G. Thonus te Amsterdam, die deze loffelijke onderneming hebben aange grepen veel zegen en winst van hun werk genieten 1 'l Is een werk'twelk practise!) van groot nut, voordeel en genoegen voor Amers foort en ingezetenen zal blijken te zijn. Lof tevens den Heer Jac. Galeslool te Am sterdam den genialen ontwerper van het Park. Vooral lof den lieer Voorneveld die dage lijks onvermoeidmet élan en énergie de veelomvattende werkzaamheden dirigeert. Z. M. heeft herbenoemd in het bestuur van den polder Arkemheen prov. Gelderland tot dijkgraaf, den Heer F. J. VV. Baron vanAylva vanPallandt; tot heemraden de lleeren B. Staal en C. van 't Klapheken tot plaalsverv. heem raad den lieer J. Schuurman. Voorliet Heemraadschap de Rivier de Eem, Beken en aankleve van dien hebben de ver kiezingen ter vervulling der vacaturen ont slaan door periodieke aftreding van hoofdinge landen plaats gehad Op h April te Baarn, en werd met alge- meene stemmen, 199, herkozen de Heer VV. van de Kuinder, te Eemnesbuilendijks 0i> 8 April te Hoogland en werden herkozen de lleeren II. Tolboommet alg. stemmen 210 en H. M. Baron van Tuijl van Serooskerken van Coelhorst met 208 stemmeu. Zooals in adv. in vorige nummers is om schreven, zal met 15 April een tweede melk wagen der Amcrsfoortschc Melkinrigting in wer king treden en zullen, teneinde men verzekerd zij van zuivere melk de vaten van sloten zijn voorzien door welken maatregel de directie hoopt klimmend het vertrouwen der Ingezetenen te erlangen. Het 0. M. bij de regtbank te 's-llagc heeft de veroordeeling tot eene geldboete van 18 gevraagd tegen een heer, die een schildwacht van het garnizoenonlangs op post in de Koningspoort achter het palcishet woord «kwajongen" toevoegde, omdat de soldaat zich eene aanmerking veroorloofde over een feit door den beklaagde in <leze voor het publiek toegankelijke plaats gepleegd en hetgeenhut ten de urinoirsverboden is. Dit ter waarschu wing van hen die in den waan mogten vcr- kceren dat een militair, in de taal der strafwet «dienaar van de gewapende macht," naar har telust mag worden gescholden of beleedigd.

Amersfoortsche Courant | 1882 | | pagina 2