Reulertelegram hare lezers in den waan dal de 10 differentieels region dèfiniiiel zijn afge- ichaft Dat ons Zondag ontvangen telegram juist en volkomen waswordl bevestigd door hetgeen de Nederlandsche Staals-Courant van gisteren Woensdagals volgt behelst «Blijkens berigt van den Ned. Minister-Resi dent te Washington, heeft de senaat een voorstel aangenomen tot afschaffing der surlaxe, op goederen afkomstig van landen ten oosten van de Kaap de Goede Hoop, wanneer zij uil havens ten weslen dier Kaap worden aangevoerd. Daar dit voorstel van wijdere strekking is dan dat, hetwelk in hel Huis van Vertegen woordigers was aangenomen ten aanzien der surlaxe op den indirecten aanvoer uit Neder- landsch Indie moet het thans nog ter goed keuring aan laatstgenoemd ligchaam worden aaageboden." Z. M. heeft benoemd tot Ridders in de Orde van den Ned Leeuw Z. M.'s adjud. in buileng. dienstden gen.-majoor E. J. van Belbevel hebber in de 3e mil. aldeeling, den Kolonel •C. G. C. F. IsingKomm. v. h.-ie re», vesting artillerie en den luit-koL A. J. de Kolf, v. h. Ie reg. infanterie; en benoemd bij den plaatsel. staf lol kapiteins, de le luitenants K. li. Bode, pi. adj. te Breda en F. Spronkpl. adjud. te Wierickerschans. Zondag 2:3 April e. k. zal de godsdiensoefening in de Beinonstrantsche kerk te Amersfoort wor den geleid door den Heer J. A. Böhringer, pre dikant te Amsterdam. Te Amersfoort is gisteren. Woensdag, aan besteed het doen van voorzieningen aan- en het rnaken van een rasterwerk bij de militaire stallen te Amersfoort. Raming f4550.—. Daar voor zijn ingekomen 4 inschryvingsbiljelten van de Heeren R. Boks le Amersfoortf4350. W. van de Kooij >4210. G. Prins >4100. J. H. Boks >4040. Heden Donderdag is herbesteed het één jarig onderhoud der kazernegehouwen stallen magazijnen enz. te Amersfoort. Raming f 4050 waarvoor op 23 Maart, bij de aanbesteding, minste inschrijver was de Heer W. van de Kooij alhier, voor f4875.aan wien het werk, onder gewoon voorbehoud werd toegewezen doch hetwelk door den Minister van Oorlog hem niet is gegund. Daarvoor zijn heden ingekomen 3 inschrijvings- biljellen van de Heeren J. H. Boks te Amersfoort f4077. G. Prins >4640. W. van de Kooij >4585. zijnde die werken den minste inschrijvers, onder gewoon voorbehoudgegund. De tooneelislen van het Wallner Theater, door de gansche wereld beroemd in blij- en kluchtspelzullen gedurende de maand Mei blijkens achterst, adv.in Amsterdam voorstel lingen geven, zoodat hel publiek het genot zal hebben »ich geruimen lijd bij deze opvoeringen perfect te amuseeren en daardoor eene ont spanning zal erlangendie ten zeerste dient te worden gewaardeerdwant het genre door voormelde tooneeiisleri geproduceerd wordt door dit gezelschap volmaakt vertolkt. Bij hel rangeeren van den trein te Zwolle had Maandagavond een treurig ongeluk plaats. Drie personenallen broeders, waren bezig koeijen le vervoeren en kwamen bij da goede renloods op de rails lusschen de wagensmet dat gevolg dat een der broersde jeugdige G. v. Dijktusschen twee wagens zoodanig be kneld raakte dat niettegenstaande hem terstond geoeeskundige hulp werd verleendhij aan de gevolgen der kneuzingen eergislerenacht is overleden. Leon Pelzer heeft eindelijk hekend den moord met voorbedachten rade gepleegd te hebben na de misdaad was hij gevlugldóch weder naar Brussel teruggekeerdnadat hij van zijn broeder per telegraaf berigt ontvangen had dat de daad niet ontdekt was. Na zijn terugkeer had hij le Antwerpen in de woning van zijn slagtoffer ingebroken en alles gestolen wal hij aan zaken van waarde vond desgelijks heeft hij het lijk van zijn slagtoffer le Brussel uitge kleed en het andere kleren aangedaan. Daar het lijk verstijfdBernays in den hals was ge- ichoten en met vooruitgestrekte arm.-n inéén gezonken was. had hij, om de verwisseling van kleeding te bewerkstelligende armen van het lijk gebroken. De Cincinnti Gszette beval hel volgende ar tikeltllet is lusschen Patti en signor Nicolini lot heilige scènes gekomendie van dien aard waren dal de eigenaar van liet hótelwaarin hel kunstenaars-paar zijn intrek had genomen zich genoopt zag om hen Ie vermanen zich in zijn huis wal kaliner te gedragen daar hij hen anders verzoeken moest zijn hötel te verlaten. De arme Patti moet, sedert zij niet meer als de geliefde en bewonderde Marquise de Caux de salons in aristocratische faubourgs en te Com- piégne bezoektwel slechte manieren hebben geleerd. Wij vreezen dal de arme Marquise nog droeviger ervaringen te wachten slaan." De edele beroemde baron von Munchausen herleeft in 'l volgende verhaal en heeft zijn meester gevonden. Een schuttervan wiens bekwaamheid men wonderen weet te verhalen, wordt met de le Berlijn te houden Sporlten- toonstelling aldaar verwacht Hij is een speci aliteit in hel schieten op vliegen en door zijn met mosterdzaadjes geladen pistool, weet hij die diertjes zoowel in de vlugt als stilzittend met groote juistheid te treffen. Te Cincinnati school Robinson, zoo heet de vliegenjagereen ouden heerdie een dutje deed, op 13 passen afstand 27 vliegen van den neusdie zich daar achter elkander kwamen nederzettenen het schot was bij allen midden door den kop gegaanverhalen Ainerikaansche bladen. Veel deelneming ondervindt het overlijden van de 26jarige Emilie Loisseltengevolge van een val van haar paard in het circus Francais te Parijs. Haar eigenlijke naam van vaderszijde was Roux. Zij behoorde lol de uilslekendsle si hoolrijderessen van dezen lijd. Hare zuster Clolilde, prinses van Reus, Barones van Reichen- feldwasevenals zijvroeger een der meest- gevierde circus-kunstenaressen. Met hoog gespannen verwachting ziet men te Parijs den uitslag tegemoet van hel onder zoek naar den belangrijken diefstal in 'l post kantoor van 189 brieven met aangegeven gelds waarde gezamenlijk ten bedrage van ruitn 1 millioen francs. Het gebouw is omringd door een hooge schutting en wordl van alle kanlcn door schildwachten bewaakt. Alle nachten wor den er vier rondes gedaan en de brieven weren gesloten in eene zware eikenhouten kast met ijzeren beslag. Niettemin was de kast 's mor gens om 4 uur opengebrokende dieven moeten met de localileit uitnemend bekend zijn geweest: zij hebben een ruit stuk gebroken en nog wel aan den kant waar een schildwacht stond maar deze heeft niets gehoord. 't Is ontwijfelbaar dat de dieven die ruit braken om de verdenking af te leidenzij moeien zich 's avonds in hel gebouw hebben doen insluiten en hoogstwaarschijnlijk zijn hel twee of uieer ambtenaren der posterijen geweest. Uit alles toch blijktzelfs uil hel tijdstip waarop de diefstal gepleegd isdat de dieven met de geheele dienst bekend zijn. Toch is er onder de beambten niemand dien men zou kunnen ver denken; allen zijn vertrouwd en jaren lang in dienst. Met ijver wordt het onderzoek voort gezet maar men heeft nog geen enkel spoor ontdekt. Bij een militaire manoeuvrete Parijs gehou den zijn met goed sucoés proeven genomen inet den lelephon. De kolonel aan het hoofd van hel bataillon was door den draad in ge meenschap gesteld met den kapitein die de achterhoede commandeerde. De orders en de antwoorden werden zonder eenigc moeijelijk- heid en met groote juistheid overgebragL De moordenaar van het nabij Bochum in een boschje gevonden 16-jarig meisje, Friederike Oslenuann genaamd is nog niet ontdekt. Et- is een premie van 500 mark uitgeloofd voor deogenedie ham uBwjjsl, By het lijk van hel meisje werd een stuk papier gevonden met de aankondiging dal nog tien dergelijke moor den uil wellust zouden volgen. Onder de opbrengsten van Frankrijkdie ieder jaar stijgen behoort in de eerste plaats genoemd te worden die van den verkoop van li bakla régie des t abacs. In 1881 heeft die verkoop niet minder dan 353,508,000 fr. aan de schatkist opgeleverdof elf millioen uieer dan hel vorige jaar. Een der grootste schouwburgen van Engeland le Bolton is geheel door brand vernield. De voorstelling was te 10 ureu geëindigd en een uur later hadden alle acteurs en hel geheele personeel den schouwburg verlaten. Weinige oogcublikken daarna werd een der administra teurs verwittigddat het geheele gebouw in lichterlaaije stond en het vuur breidde zich zoo snel uit, dal te een uur .eeds het geheele ge bouw in elkander stortte. Niels is gered gewor den. De oorzaak van 't onheil is onbekend men vermoedt echter dal het le wijten is aan den een of andere toeschouwerdie een lucifer heeft weggeworpen. Twee Amerikanen bevinden zich thans te Berlijnom le onderhandelen over den aankoop van een octrooi, dat naar men zegt, bestemd isoio een geheele omkeer te bewerkstelligen in de labricatie van regenschermen. Een ver nuftig Berlijner moet namelijk eene parapluie gemaakt hebbendie men niet in de hand be hoeft te dragen doch als een soort mantel of kap aan de schouders bevestigd wordt. Men spreekt van 5U.000 mark die de Amerikanen hen reeds voor een octrooi in de vereenigde staten hebben geboden. De volgende interessante huwelijks-aankon diging kwam de vorige week in de Frankf. Nachrichten voor «Gehuwd WallerOtto dr. tned. van Limburg (koninkrijk baksen) prac- tiseerend geneesheer, met Adams Hope, Brid get van Londendr. med. en pracliscerende doctores. Voor eenigen tijd ontsnaptenhij een brand in een klein liongaarsch plaatsje twee hyena's uil een rondreizende menagerie Alle pogingen van den eigenaar en de overheid om ze weder tnaglig te worden bleven vruchteloos, de dieren waren verdwenen. Thans wordt uit Stanislausin Galliciëbe rigt, dat de beide wilde dieren in die streek gezien zijn. De bewoners van een dorp in den omtrek dier stad bemerkten onlangs dat ver scheidene graven op hel kerkhol opengewoeld waren en afgeknaagde beenderen over den grond verspreid lagen. Het verschijnsel herhaalde zich een paar nachten achtereentol ontzetting van bijgeloovige dorpelingen, die er allerlei hoven- natuurlijke verklaringen aan gaven, maar hel niet durfden onderzoeken. Eindelijk besloten ccnige mannen in de kapel op het kerkhof le overnachten, en zij zagen om streeks 11 uien de hyena's het kerkhol binnen sluipen. Ongelukkig joeg een te vroeg gelost schot de dieren op de vlugt. Door de geheele provincie tracht nu de gendarmerie de rooldieren op te sporen. Te Gent heeft een moord plaats gehad. Een 20tal jongelingen waren aan het vechten en een hunner, 19 jaar oud, Désiré Begyn genaamd kwam tusschenbeide oin ze tot bedaren te brengen. Allen vielen op hem aan en een hun ner zekere Van de Voordebragt hem een messteek in het hart toe, waaraan de jonge ling bezweek. Eergislerenmorgon heeft in de z g. Black- House-mijncn in Durham een geweldige gasont ploffing plaats gehad waardoor ongeveer dertig man opgesloten zijn. 'l Is onmogelijk bij de ongelukkigen te koinen en men vreest dal vóór het puin is weggeruimd allen omgekomen zullen zijn. Bij duizenden stroomen belangstellenden en nieuwsgierigen naar de plaats des onheils. Verkooping van Vaste Goederen. Woensdagmiddag 19 April 1882 in het Rechthuis te Woudenberg. Notarisde Hr. Mr. J. DE LOUTER te Amersfoort. 1. Een ruim Burgerwoonhuis met Schuw en Tuin a/d Voorstraat te Woudenberg, f2550. 2. Een perceel best Bouwlandgelegen bij het dorp Woudenberg >1830. 3. Een perceel best Weiland in de voor malige Woudenbergschc Meent 910. f52 Burgerlijke Stand van Amersfoort. GEBOREN: 11 April, Simon Petrus Latn- bertusz. van Jansje Knicpslra. 13 April, Cornelisz. van Cornclis Schouten en Trijntje Fitskie. 15 April, Johanna Anlonia, d. van Stephanus Rosier en Berendina Pelers. Ja- coba Anlonclta, d. van Jacobus Franciscus Sleu- rink en llcndrika Tommei. 16 April Adriana, d. van Johannes Snijders en Maria van der Schaft. Hendrikus z. van Hendrik van Keken en Maria van Goor. Conielis Ludovicus Johannesz. van Fredcrik Jolderik van den Hoek en Johanna Maria (-bassen. 17 April, Gcrritz. van Wandcrl Jaglenberg en Maria Steenheek. Geertrtiidad. van Joseph Vial en llcndrika Kraaikamp. 18 April, Calrina A'ijda, d. van Maltheus van den Berg en Johanna Ariar. 19 April. Marcus Leenderl Ottoz. van Leen den Olto Verkerk en Cornelia Smit 20 April

Amersfoortsche Courant | 1882 | | pagina 2