JVè 3055. 1) i 11 gsdag 16 Mei 1882. Uitgever A. H. VAN CLEEFF te Amersfoort Dit blad venehfjnt Maandag eo Donderdagavond. Abonnementaprij» per S maande» 11—Franco per pont f 1.16. Prija der Adrertentién 1—8 regel» 60 Cta. elke regel meer 10 Ct»legale, offleieftle en onteigen. Adv. per regel 16 eti. Reclame» per regel 26 ct». Aftondtrlijke nummert 10 et». Buroaa MUURHUIZlfrf hoek KortegrachtWijk B 60. B E It I G T. Wegens den lleinelvaarlsdag wordt 't volgend nummer in plaats Donderdagavondgedrukt Woensdagavond en Donderdagmorgen uilgege- ven. Inzendingen adverlenliën enz worden t ij dig mogelijk verzochtuiterlijk lol Woensdagmiddag 5 uren. Politieke Heme F.gypie verkeert in een toestand van omwen teling. liet ministerie heeiiinel schennis van de organieke wellende kamer van notabelen bijeengeroepen boven het hoofd van den khedive heen. De afzetting van den khedive ten voor- deele van een bewind onder Arabi-bey is fei telijk tot stand gekomen. De consuls van Duilsch- land Oostenrijk en Italië hebben stellige inslruc- liën ontvangen om zich van alle inmenging te onthouden. De ministers hebben aan de consuls de vormelijke verzekering gegeven dat het leven en de eigendommen der Europeanen volstrekt geen gevaar loopen maar datin geval van iusschenkomst van Turkije, zij besloten hebben het land te verdedigen. Eenige consuls-generaal hebben aan hunne regeringen per lelegraal verzocht panlsersche- pen te zenden. De ministers hebben aan de consuls de ver zekering gegeven dat de persoon van den Khedive geëerbiedigd zal worden. De Khedive verklaarde dal hij besloten heeft lol eiken prijs zich legen de cisrhen der ministers te verzetten en op den sloffelijkcn bijstand van Frankrijk en Engeland rekentomdat hij het decreet onderteekend heeft overeenkomstig den raad hein door hunne vertegenwooidigers gegeven. Te Cairo is eene bijeenkomst van de consuls der groole mogendheden gehoudenna wier alloop de Khedive reglslreeks beraadslaagde met de consuls van Engeland en Frankrijkdie krachtig bij hem aandrongen hel antwoord der Porie tol hel verlcenen van verschillende ver zachtingen van straffen niet af te wachten. De Khedive besloot in dien zin en dit besluit heeft op de inlandsche bevolking en bij de te Cairo vertoevende vreemdelingen een zeer goe den indruk gemaakt. Men vreesde voor wanor delijkheden ingeval het regt der Porie om in deze zaak lusschenbeide te komen bevestigd ware geworden. De volkomen overeenstemming der consuls van Engeland en Frankrijk werd ""feuilleton. DE BEGEERTE VAN HET HART. 20) NOVELLE VAN BERTHA VON WOISKY. «liet zal nu ongeveer drie jaren geleden zijn dat ik na T tweede uur des nachts verkondigd te hebben, langzaam de straat op en neder ging. Toen ik het posthuis voorbijging, hield eene dicht gesluierde dame mij slaande terwijl zij mij toefluisterde Nachtwachtwilt gij eenig geld verdienen T' «Waarom niet," antwoordde ik«wanneer dit op eerlijke wijze geschieden kan." «Welaan dan. neeiu dat pak daarin bevindt zich een kind." «Een kind zeide ik op verschrikten toon. «Jaeen kind. In hel pakje zijn eenige dia manten sieraden gevoegd, die bestemd zijn voor hen die hel kind willen opvoeden. Bezorg alles goed hier hehl gij eene banknoot van duizend thalors voor uwe moeite." Zij drukte mijdit zeggendezulk een pa piertje in de hand ik hield hel wezenloos vast. «Maar ik weel hel kind hij niemand te brengen, men zal nnj vragen doenwat moet ik ant woorden T' «Zeg de waarheid of neenlaat het wichtje voor T kind van een uwer bloedverwanten door gaan. Man, maak mij niet ongelukkig of," zeer gewaardeerd en hunne vastberaden houding algemeen geprezen. De rijksdag heeft de behandeling begonnen van 't labaksmonopolie-onlwerp. Geene enkele zaak misschien geelt een zoo duidelijk bewijs van Bismarcks grooten invloedgeene toont zoo duidelijk hoe in Duilschland meer en meer eene regering van 't persoonlijk gezag wordt gevestigdwaarin alles van eenen man afhangt als de geschiedenis van 'l monopolie-ontwerp. De rijksdag heeft het plan vroeger verwor pen Bismarck bekommert er zich volstrekt niet omde door hem ingestelde volkshuis houdkundige raad verwerpt tol aller verbazing 't nieuwe ontwerp Bismarck laat den raad praten en gaal naar den bondsraad. De bondsraad is zoo vriendelijk het ontwerp met eene kunstmatige meerderheid van kleine stalen aan te nemen maar de partijen in den rijksdag doen duidelijk blijkendal zij er niets van willen welen. Ook goed zegt von Bismarck. maar gij zult u in ieder geval met de zaak bezig houden en die zaak zal niet uil zijn met de verwerping van dit plan. De discussie werd geopend door den staats secretaris Scholz die gelukkig eene zakelijke rede hield. Tol zijn leedwezen had de rijks kanselier door eene nieuwe ongesteldheid ver hinderd deze zitting niet kunen bijwonen. De leden moeten zich dus maar met hem tevreden stellen. Wal dit ontwerp betrof, hel was niet zoo erg als het scheenhoewel het ook niet gelijk sommige ijverige voorstanders hel deden voorkomen, het middel aan de hand gaf voor alle mogelijke economische kwalen. Allerlei. Voor de aanstaande feestelijke opening van de St. Gotlhard-tunnel worden groole toebe reidselen gemaakt. Maar de Zwitsersche Bonds raad verkeert, naar men berigt, in groole ver legenheid wegens hel aanzienlijk getal perso nen die regt hebben op een uitnoodiging lot bijwoning er van. Daar zijn er ruim 000. Twee treinen zouden noodig zijn om hen te vervoeren en men zou hen drie dagen moeten voeden en huisvesten. Om nu het aantal gasten te verminderen biedt de raad in plaats van ui'.noodigmgen vrijkaarten voor den doorlogl aandie later gebruikt kunnen worden, en hebben zij be- zij naderde mijterwijl hare oogen door den sluier fonkelden, «wilt gij mij tol hel uiterste drijven 1" De wanhoop kan iemand tot alles brengen. De postillon blies op zijn horen. «Neem," zeide zij op bevenden loonterwijl zij mij 't pakje voorhield ik aarzelde de postillon blies nog eens. «Neem het loch," en hare stem klonk kil en vastberaden. Ik draalde ijlings legde zij het bundeltje voor mijne voelen en snelde haastig weg. Voordat ik tol bezinning kwam, hoorde ik het verwijderd rollen van den postwagen. Mij bleef dus slechts overig om hel kind naar mijne vrouw te brengen. Deze verzorgde het teeder. Yoorloopig bleef de kleine bij onsen ging door voor oen kind van eenen overleden bloedverwant. Wij kochten voor 't geld der dame een huisje. Doch de diamanten bleven onaangeroerd liggenwij dachten dat wij het kind later die sieraden moesten ineégevenals wij rechtschapen menschen hadden gevonden die het wilden opnemen. «En gij. Mijnheer en Mevrouw," voegde Stephan bij zijn verbaal, «gij zijl de rechte personen daarvoor. Gij zult u hel lol van 't arme meisje wel aantrekken I" «Wat denkt gij daarvan, vrouw," vraagde mijn echtgenoot aan mij. «Laten wij het lol ons nemen," riep ik uil. paald, dat cilinderhoeden en zwarte rokken een strikt vereischle zijn. Van die kleeding hebben de vrije Zwitsers zulk een afschuw dal zeer velen liever zullen wegblijven dan aldus uitge dost verschijnen. Maandag den Hen Mei keurde de Fransrhe Kamer van Afgevaardigden het voorstel Naguel coed orn de echtscheiding weder in te voeren. Juist op den dag af was het Maandag zes-en- zestig jaren geledendal de echtscheiding in Frankrijk werd afgeschaft. Te Grinsbv in Engeland werden de burge meesters vroeger op koddige wijze gekozen. De gegadigden werden naar de «gemeen'eweide" geleid en geblinddoektwaarna ieder een bos hooi in de band moest houden. Eindelijk weid een kalf bij hen gebragt, waarna de loes< hou wers geduldig wachten op den uilslag. Wanneer hel kalf begon te eten van het hooidal een der heeren in de hand hadwerd deze plegtig uilgeroepen lol nieuw hoofd der gemeente. Het reizen gaal vlug tegenwoordigen men ziel er niet ineer legen op. Onlangs kwam het hoofd van een aanzienlijk handelshuis te New- York even naar Hamburg over, om zijn corres pondent aldaar te spreken over eene zaak waaromtrent zij door brieven en telegrammen maar niet lot klaarheid konden komen. Hij verzocht een paar weken van te voren zijn handelsvriend te 2 uren in zijn hólef bij hem ie komen. De zamenkoinsl had plaatsbeide par tijen werden het, onder een collation spoedig eens en te *3 uren vertrok de Amerikaan weder per stoomboot naar New-Yorkna een verblijf van ongeveer twee uren te Hamburgwaarvoor hij een reis van 20 dagen heen en teiug had ondernomen. Eene extra dikke dame jong en maagdelijk genaamd miss Cora reist thans in de Noorde lijke provinciën en is aldaar in eene tent te zien. De man en de vrouwdie haar voor het publiek schilderden, deden dal raut onmisken baar talent. «Menschen zei de man en nam zijn pijp uil den mond treedt binnen Daar zult gij zien miss Corain Engeland geboren en in Duilschland dik geworden, maar schoon geble ven. Op haar lüde jaar was hel een wanvet meisjezooals zij hierboven naar de natuur is gg—m «Wij zullen trachten haar eene goede opvoeding te geven de diamanten zullen wij echter voor haar bewaren als eene gedachtenis van hare moeder." En zoo geschiedde het ook. Wij vertelden de kleine Eugeniedien naam gaven wij haar toen zij ouder geworden wasdal hare ouders gestorven waren. Wij vernamen niets van hare familietotdat Stephan bij ons kwamnadat Eugenie naar hare betrekking vertrokken was. Hij zeide ons, dal hij van de dame een brief had ontvangendien hij slechts in !t dringendste geval vertoonen mocht. «Hel is de hand van mijne zuster zoo besloot Mevrouw Slreil haar verhaal, «gij zijt derhalve de dochter van den Heer Alfred von Hallen en van Elise." «Dus mijne moeder heeft mij verstooten fluisterde Eugenie weenend. «Gij echteren zij wendde zich tol hare pleegmoeder«gij hebt mij de teederste liefde beloond. Weel zij die vrouwmijne moederwat er van mij is geworden «Neen. Voorzeker wenscht zij u niet te ont moeten echter had zij weletns onderzoek naar u kunnen laten doen. Zij heelt u in de wereld gezonden inel eenige diamanten sieradendie u de liefde en de teedere zorgen van eene moeder vergoeden moesten." Eugenie sliep dien nacht zeer weinig, want wilde fantasiën woelden door haren verwarden geest. Met den aanbrekenden dag verdwenen

Amersfoortsche Courant | 1882 | | pagina 1