Diugsdag G Junij 1882. m 5061. Uitgever A. H. VAN CLEEFF te Amersfoort Dit blad Tenrhijnt Maandag en Donderdagavond. AbonaemenUpriji par 8 Baaadn f 1Franco par poat /1.15. Prija der Adeerlentiên 16 regelt 80 Cta. elke regel meer 10 Ctalegale, officiate an onteigen. Adr. per regel 16 ete. Retlaaiet per regel 25 eti. Afzonderlijke nummert 10 eta. Bureaa MUURHUIZEN hoek Kortegracht, Wijk B 60. kennisgevingen De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, (ielel op art. 26-4 der gemeentewetgewijzigd bij de wel van 28 Juni 1881 (Staatsblad No. 102), Doen te welen dal bel oorspronkelijk kohier der plaatselijke directe belasting op de Honden over hel dienstjaar 1882, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Utrecht, in afschrift gedurende v ij f maanden op de Secretarie der gemeente voor eenieder ter lezing ligL Aiuersloorl den 2. Juni 1882. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De burgemeester De Secretaris, VaN PERSiJN. W. L SCIIELTUS. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, Gelet op art. 0 der wet van den 2. Juni 1875 (Staatsblad No. 95) Brengen ter kennis van het publiek dat een door WILLEM WORFFKL ingediend verzoek, met bijlagen, om vergunning tol hel oprichten van eene loodgieterijkoper- eu blik- wlagoiij in hel perceel alhier gelegen aan de Krommeslraalwijk F, No. 275, bij het kadas ter hekend onder sectie ENo. 5."J8op de Secretarie der geme nte ter visie ligten dal op Maandagden 19. Juni aanslaande, des voormiddags te elf uregelegenheid ten raad- hui/c wordt gegeven om ten overstaan van hel gemeentebestuur of van een of incer zijner ledenbezwaren tegen hel oprichten van de inrichting intebrengen. Ainerslourlden 5. Juni 1882. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester De Secretaris. VAN PERSIJN. W. L. SCHKLTUS. Folilieke Itevue. Het vertrek van vijf Engelsche oorlogsschepen uit de Suds-baaidie te Alexandrië verwacht werdenbevestigt dal de westersche mogend heden hare vloten aldaar versterken. De Khedive bouwt nog zijne hoop op Engeland en Frank rijk en verwacht hel nakomen van hunne belof ten. Inmiddels neemt dc landverhuizing van de Europeanen toeten gevolge van de vrees dat, bijaldien dc vloten werkelijk door den drang der omstandigheden genoodzaakt mochten zijn Alexandrië te bombardeerendc Europee- sche bevolking van die stad een ijselijk lot te FEUIL LETON. DE BEGEERTE VAN HET HART. 2(i) NOVELLE VAN I1EI1THA VON WOISKY. Robert wankelde. «Kunt gij haar dan niet een weinig lief hebben'" vervolgde Eugenie uiel een lachje oin de lippen. «Ik k.«n niet," riep hij smartelijk uit. «'lis mij onmogelijk I" «Trieda," zeide Eugenie, die aarzelend na derbij trad, «kniel gij ook neder naast mijnen broeder." Trieda voldeed aan haar verlangen. «Reik mij uwe handen!" Beiden gehoorzaamden. Zij legde hunne han den ineen en zeide lol Trieda: «lleh hem lief, eens zal ook hij u beminnen! Zult gij niet, Robert?" zoo wendde zij zich tot dezen. «Eugenie, nooit, ik kan niet; zonder u be staat er geen geluk voor mij zonder u is hel leven mij een last." Trieda verwijderde zich weenende. Eugenie zweeg, hare wangen waren zeer bleek en zij verborg baar hoofd aan de borst harer pleegmoeder. Toen de zon den volgenden morgen lia.r licht wacliien staat. Een muitend leger en een dweep ziek volk is voor vreemdelingen erger toestand denkbaar De Engelsche onderdanen hebben dan ook aan den consul van hun land dringend verzocht om bescherrnings-maatregelen. Het aantal Kranschen in Egypte wordt op 16,000 geschat. Ook zij rekenen op den bijstand van hunne Regering. Deze heeft aan de mogendheden eene nota gezonden waarin zij de redenen der interventie uiteenzet en verontschuldiging aan biedt voor het uitzenden van de vloot, zonder dal vooraf de andere mogendheden er over ge raadpleegd waren. In hel laatste rapport van den opperbevel hebber der Ooslenrijksche troepen in Bosnië wordt gezegd, dat een deel der van 18 lol 25 Mei doorkruiste streken door de opstandelingen volkomen ontruimd wasslechts op enkele plaatsen zag men kleine benden, die, zoodra ze onraad roken't hazenpad kozen. De Fransche kamer van afgevaardigden be handelt thans het ontwerp van wet tot reor ganisatie van de regterlijke macht. Tusschen de regering en de commissie van onderzoek bestaal een ingrijpend verschil van meening over twee hoofdpunten. De commissie wil de onafzetbaar heid der regters afschaffen en deze ambtenaren door kiezers doen benoemen de regering daar entegen verlangt handhaving van de onafzetbaar heid De commissie eischl de instelling van hoven van assises voor correctionneele zaken doch de regering hecht aan het behoud der correction neele regtbanken. De heer Graux pleitte voor hel kiezen van de regters. De heer Rivière deed hem opmerken dat niet alles te gelijk kan gedaan wordenen dat de commissie voorloopig het afschatfen van de onafzetbaarheid voorstelt en de verkiczings-quaestie tot later voorbehoudt. Hel schorsenniet het afschaffenvan de on afzetbaarheid werd aanbevolen door den heer Martin Feuillée. Hij verklaarde zich tegen het kiezen van de regtersen wel omdat de grond wet aan den president der Republiek de bevoegd heid geeft lol hel benoemt-n van de regters. Allerlei. Rekend is het Bijbelverhaal volgens welk aan Mozes de engel des Heeren verscheen in een brandend bosch dal nooit verteerde. De plant die dit natuurverschijnsel kan hebben teweeg gebracht is later door de dochter van den be roemden plantenkenner Linnaeus teruggevonden. Ze voert den botanischen naam «Diclamnus" en komt in twee variëteiten voor: «Diclamnus over de bergen verspreiddeverlielen onze rei zigers het dorpje. Wij willen hunne gelukkig volbrachte reis niet beschrijven en zullen slechts volstaan mei medeledeelendat Johannes met zijne vrouw zich te Koningsbergen vestigde terwijl Eugenie en haar vader eerst eenige weken bij den overste en zijne vrouw vertoefden en vervolgens eene reis naar het zuiden onder nemen zouden tol herstel van Eugenie's ge schokte gezondheid. Op zekeren dag trad Robert buitengewoon opgewonden in de kamerwaar Eugenie en de vriendelijke oude dame waren gezeten. «Eugenie,'' liep hij heftig uil, «slechts dc dood kan mij redden van een leven vol verdriet en smart Yerbleekcnd vestigde Eugenie hare oogen op hein. «Eugenie," vervolgde hij, zich in een stoel werpende, «de vloek mijner moeder treft mij als ik hel meisje niet huw dat voor de wereld mijne bruid is Eugenie beefdedoch vast klonk hare slem toen zij tot den opgewonden jongen man zeide, terwijl een traan aan hare wimpers blonk «Mijn broeder, gy weel, des vaders zegen bouwt de huizen der kinderen opdoch de vloek der moeder doet ze ineenstorten. Volg de wenschen op van haardie uwe moeder frsxinella die rood is gekleurden «Diclamnus fraxinella albusdie witte bloemen vertoont. Dictamn.is wordl ook in vele streken van Midden- Duitschland gevondeno. a. in Thüringen in wilden slaaten wordt in sommige tuinen om de fraaije bioeiwijze en den heerlijken reuk aangekweekt. Op de merkwaardige eigenschap, waarop de H. b. doeltwerd eerst weder in den laaisten tijd de aandacht gevestigd en wel door de Neue Züi ither Ztg. Niet alleen kan men de plant van enderen door een brandenden zwa velstok ontsteken, maar zelfs kan na twee warme, drooge dagen de wonderlijke proef herhaald wordendie overigens verklaarbaar isdoor afscheiding van aeiherische oliën of hars. Door den Kantonregier te Zaandam is een vonnis gewezen, waarbij een overtreder van artikel ld alinea 1 der wel lol regeling van den kleinhandel in sterken drank enz is veroordeeld tot 2 geldboeten, omdat hij noch in zijn winkel noch in zigne daaraan grenzende tapperij in hetzelfde huiseen gedrukt exemplaar der ge noemde wet duidelijk leesbaar had opgehangen. De kantonregier heelt daarmede uitgemaakt, dal naar zijn gevoelen in elke localiteil ook al zijn er meer dan een in hetzelfde huiswaar krachlens vergunning sterke drank in hel klein wordl verkochteen exemplaar der wet moet zijn opgehangenen zulks in strijd met het gevoelen van den Minister van Justitie mede gedeeld in de Gemeentestem van 22 Mei 1882. Rachel was l i jaren oud en speelde reeds de tragische koninginnenrollen in het Theatre- Bourgeois der Rue Saint-Martin. Zij had reeds groot succes in dat kleine theater behaald. De ouders van Rachel besloten haar naar Samson te brengen. De groole tragédienne was brood-mager en had heel weinig voorkomen. Men kocht haar in den Temple een geheel toilet voor die gelegen heid en koos met opzei, een kleed dat te ruim zelfs veel te ruim was. Hel gold namelijk aan Rachel eenige gevuld heid en aantrekkelijkheid te gevendie zij mistte om de tragische vorstinnen voor te stellen. Toen haar tenger en slank ligchaampje in deze wijde plunje gesloken wasbegon Mme Félix de ruimte op te vullenzoo dat zich weldra boezem schoudersheupen kortom alles wat haar ontbrakvertoonden. Zoo van top tol teen opgestopt kwam Rachel bij bamson. Hij zag haar oplettend aan. Wal beteekent dat? zeide hij, het kind is te is en die ook de inijne zijn." Zwijgend verliet Robert haar en dal Eugenie's woorden tot hem niet zonder uitwerking waren geblevenwerd daardoor bewezendat den volgenden dag de vaststelling van hel huwelijk van Robert en Trieda geschiedde als over drie weken te zullen plaats vinden. Deze dag brak aan. Voor de eerste maal na zijn besluit kwam Robert bij Eugeniemei doodsbleek gelaat en doffe oogen. Het meisje zal alleen aan het venster, eene witte roos in de hand houdende. Zij schrikte bij zijn bin nentreden. «Goeden morgenmijn broederzeide zij op zachlen rustigen toon die geheel in legen- spraak scheen inei hare bleeke gelaatstrekken. «Eugenieik kom 0111 afscheid van u te nemen I" zeide hij somber. «Afscheid fluisterde het meisje «wij moeten dus scheiden «Ja ja vervolgde hij gejaagd «doch mijn liefstegeet mij een aandenken van a op mijnen verderen levenswegopdat zulks lege- lijkerlijd met de herinnering aan u mijn talisman voor mijne loekomsl zal zijn. Zeg wilt gij en hij zag haar smeckend aan. Zij reikte hem de witte roos, hem liefde vol aanblikkendehij drukte de teedere bloem aan zijn lippen.daarop zag hij lot het meisje

Amersfoortsche Courant | 1882 | | pagina 1