ju >090. Iing-sdag- 12 September 1882. Uitgever VAN CLEEPP te Amersfoort. Bit blad verschijnt Maandag en Donderdagavond. Abonnement per 3 maanden ƒ1.—Franco per port/1.16. Advertentie, l-fl regel. CU.elke regel meer 10 Cla. groote letters naar plaatsruimtevoor randen en andore e.tr» iurigting geschiedt hoogere prijsberekening. Legale ofliciefio en onteigen. Adv per regel 15 CU. Reclames per regel 25 CU. Af*. Hnrnmcr* 10 CU. Bureau MUURHUIZEN hoek KortegrachtWijk B CO. Politieke Revue. In defigyptischcn ministerraad i? besloten de quaee der den inwoners van Alexandria, wegens bij het bombardement geleden ver liezen u te betalen schadevergoedingdoor een inlctilionale commissie te doen oplossen. De comisie door de mogendheden benoemd zou de /ers vaststellenen op hare uitspraak geen hqer beroep zijn toegelaten. Er vioopen eenige dagen eer de Britten aan vo.rukken kunnen denken. Kleine ge- vechlenebben echter telkens plaatsen nog te Kassiin. Arabi's troepen zijn daarbij ge slagen ;lén Engelsch officier werd gewond. Vóór b gevecht hield generaal YVolseley een revue er de troepenzijn eerste sedert de ontschoig te Istnaïlia. Men verwacht een aan val op lïl'O. Aratinoet op den weg van Kantara 3000 man ziengelrokken en YVolseley hel voor- neinenjbbcn hem spoedig aan te vallen. Naar getelepfeerd werdbeslaat Arabi's krijgsmacht te Te-Kebir uil 25000 lot 28000 man. Te Damia heelt hij een zwart regiment en te Cairo )00 man. Ook begint men zich meer en meer ngerust te maken over de hulp die Arabiil Tripoli wacht, vanwaar 300U0 man ir.derod onder het hoofd van den stam der Senoui zouden oprukken. De urken stellen als transactie voordrie der bwisle punten aan de Grieken af te staan op verwaarde dat dezen de twee andere aan Turki laten. De Grieken weigeren hardnekkig, volhalende dat vijf plaatsen alle de hunnne zijn. Is de onderhandelingen schipbreuk lijden en c vijandelijkheden op nieuw beginnen zal c regering liet leger inobiliseerenreeds staar^OOÖ man gereed om de 10000 mandie op c grenzen staante hulp te komen. Ohhoon de Britsche expeditie eerst nog be gint berigtcn verscheiden bladen op nieuw dat de rOgendheden reeds nota's wisselen betref fend een congres om de Egyptische zaken te regein. Hierover kan eerst gesproken worden als militaire operatics geëindigd zijnterwijl van Jen anderen kant dit aan de conferentie inditfi zij rog beslaatmoet worden overgelaten. Em uitvoerig rapport over den toestand van AraJies leger en zijne strategische plannen is door den krijgsgevangene Mahmud Fehmy-pacha FEUILLETON. Een Kasteel aan Zee. Broeder en Zuster. «Pruil nu niet langer, lieve Marion," zeidc een slank jongeling lot eene zeer schoone jonge dame, die, met moeite hare tranen kunnende bedwingen, in eenen lioekder sopha zaL .Pruil nu niet langer en schik u naar de omstandig heden. Ik begrijp mij niet, waarom de keus Jlusschen een klooster of een huwelijk meteen jong, rijk, schoon verliefd man u moeilijk valL" Niettegenstaande al deze goede eigenschap pen wil ik liever stervendan hem tot mijnen echtgenoot nemenantwoordde het meisje heftig. «En, wilt gij het welen, Arthur, ik haat hem." Deze zag haar droevig glimlachend aan. In hare hartstochtelijkheid was zij dubbel schoon hare smart was zoo natuurlijkdal hij onwille- keurig de armen om hare slanke gestalte sloeg. Zijne stem klonk teedertoen hij na eenige oogenblikkcn hernam «Marion, uwe droefheid treft mij diep en ik wil alles doen oin deze te verlichten. Ik heb u innig lief; sedert uwe prilste jeugd heb ik u verzorgdgeleid en beschermd en voor u gebeden, als ik in den vreemde rondzwierf. bij den Khedive ingedienden deze laat hel voor sir Garnet Wolseley in het Engelsch ver talen. De Engelschen meenen reden te hebben te gelooven dal de bijzonderhedenin dit rap port vermeldjuist zijn. Arabi wordt, blijkbaar ongeduldig, nu de Engelschen zoo lang wachten met hunnen aanval. Door zijne troepen werd een aanvallende be- weging gemaakt, die echter weinig te beduiden had en door de Engelschen werd algeslagen. Hij krijgt voortdurend versterkingen en heeft nog steeds als raadgever aan zijne zijde Tulba-pacha den bekwamen militairdien de dagblad-corres pondenten reeds driemaal hebben doen sterven eens aan de koortseens op het slagvelden eens bij een persoonlijken twistmaar die hel commando voert over hel in Kafr-el-Dowar ver schanste leger. m POLITIE. Aan het bureau van Politie te Amersfoort zijn gedurende de maanden juniJuli en Augustus II. als gevonden gedeponeerd 1 paar witte kinderkouseni breimandje 1 bonte kinderboezelaar; 1 borlogeglas met zilveren randje; i sigarenkoker; 1 Berlijnsch- zilveren tabaksdoos; 1 zilveren vingerhoed; 1 Engelsch zilveren horloge met stalen ketting 1 sleutelring met sleutels en 1 portemonnaie met eenig geld. Daarop rechthebbenden kunnen deze voor werpen aan voormeld bureau terugbekomen alle werkdagen des namiddags van 122 uur. De Commissaris van Politie, Ch. F. BECK. Allerlei. De «Risikopf bij Elm dreigt met een nieuwe bergslorlinger is weder eene spleet ontstaan die ernstig daarvoor vreezen doet. De school is gesloten en de bewoners verkeeren in ge stadige ongerustheid. Een jongeling te Bordeaux heeft zich door zijn meisje den wijsvinger van de regterhand laten afkappenom op deze wijze vrij van dienst te zijn. De Reglbank veroordeelde hem echter lot vier maanden gevangenisstraf en het meisje als medepliglige tot eene boete van 100 fr. Na volbragten straftijd zal de verminkte naar Ik zocht u door mijne liefde zooveel mogelijk het gemis van onze ouders te vergoeden. De wereld noemt mij gevoelloosmisschien ben ik zulks ook in eenige opzichten doch voor u klopt mijn hart warm. Voor niemand zelfs niet voor mijne bruidgevoel ik slechts een gedeelte van die innige liefdewelke ik u toedraagmijn schoon zusje. Wees daarom bedaard en luister oplettend naar hetgeen ik u te zeggen heb. Wij zijnzooals gij weetarmdaar onze ouders ons niets dan onzen oudadellijken naam en ons aartsvaderlijk kasteel in Vendée nalieten. In onze verlatenheid erbarmde de koning zich mijner en eene oude tante belastte zich met uwe op voeding. Ik heb mijne plaats in de wereld reeds ingenomenomdat ik mij in het leger door eenige wapenfeiten onderscheiden heb, endoor mijn huwelijk met eene rijke erfgename zal ik den glans van onzen naam zooveel mogelijk trachten le herstellen. Uwe toekomst is echter nog onzeker. Tante heelt u de keus tusschen het klooster en een huwelijk gelaten. Waarom aarzelt gij nog Gij zoudl dus uwe jeugduwe schoonheid in het klooster willen begraven alvorens iets van het leven genoten te hebben dat u aan de zijde van een ryk, schoon echt genoot tegenlacht. Uw weifelen bedroeft mij, Marion, want geloof mij, zonder u schijnt mij het leven vreugdeloos toe, als gij mij niet ter zijde staat, dan wordt het nacht om my heen. Lach nietzusjeom mijne woordendie sléchts ten deel# mijne liefde voor u weergeven. Zeg eene slrafdivisie gezonden wordendie de «sectie der verminkten" heeiom zijn vijl jaren uii- ledienen. De directeur der technische academie ie Weenen bemerkteaan dc Bank gekomen dat hij een som van f21,500 niet bij zich had die hij wist bij zich gestoken te hebbenen wel in papier. Dit was gesloten in een couvert waarop vermeld stond. «Hur.en-adirinislraiie van de technische hoogeschool te Weenen." Hij spoedde zich naar het gebouw der academie terug. Toen hij daar kwamwas Karl Bauer een volontair in de machinefabriek der K. K. Staats-spoorwegmaalschappijjuist bezig het door hein op straat gevonden pakket aan den portier terugtegeven. Hij was onbekend met den inhoud. Toen nu de Directeur hem dadelijk het wettelijke vindloond. is f2150, toe leid e werd Bauer door dat vele geld zoo builen zich zelf van vreugdedat uijdoor een beroerte getroffen, oogenblikkelijk dood ter aarde viel! Muziek en kookkunst met elkander in verbin ding gebragtkan men in een adv. in de Grau- denzer Geselligen vinden. Een muziekhandelaar biedt daar namelijk aan een «Eijerpolka" met de volgende gebruiksaanwijzing. Men plaatst de polka op de pianolegt dan de eijeren in kokend water en speelt de polka in een gematigd tempo. Is de polka uit, dan zijn juist de vier minuten voorbij en de eijeren zijn uitstekend gekookt. Dat is wel de nieuwste manier om het schoone met hel nuttige te vereenigen. Het dwaze tweegevecht om staalkundige ge voelens en daaruit ontstaan twistgeschrijf beeft te Parijs weder een slagtoffer gemaakt Twee Bonaparlistische hoofdredacteursde een van le Combat en de andere van le Petit Caporal hadden het kwaad gekregen over de vraagwie te eeniger tijd beter keizer van Frankrijk zou zijn: Prins Jeióme of zijn zoon Prins Victor. Nu zou men zeggen, dat zulk een vraag beter te pas zou komenals het zoo ver wasdat er een keizer moest gekozen worden maar de heeren hebben zich bij voorbaat reeds zoo warm gemaakt, dat zij, ofschoon beiden zeer zwak op de puntbesloten hadden door de wapens te doen uitmakenwie beter keizer zou zijn. En de Viclorisl heeft, na zelf drie wonden te mij nu eens naar waarheidwelke reden hebt gij om mijnen vriend Graaf Henri Laroche te haten Hij tochbewijst u alle mogelijke be leefdheden en heeft u zijne hand en zijn hart aangeboden Onder deze lange toespraak van haren broe der had Marion zich eenigszins van hare ont roering hersteld. Zij had nooit gedacht dat Arthur haar zoo innig liefhad. Diep troffen haar zijne woorden en met een gedwongen lachje antwoordde zij «Als uw vriend, acht ik Henri zeer hoog, doch als echtgenoot zou ik hem kunnen halen. Ik wil geen huwelijk uit berekening sluiten. Arthur, ik ben eenvoudig opgevoed, ik stel geene overd.even eischcndoch ik vvensch te trou wen uit liefde. Ik verlang geen leven vol ge noegens zonder liefde. Het moge nog zoo benijdenswaardig schijnenwat beduidt al die pracht en weeldewanneer men zich on gelukkig gevoelt. Gij glimlacht, Arthur en noeiut mij voorzeker eene dweepster." Arthur was ernstig bij hare woorden ge wor den. Eene gedachte scheen bij hem op te rij zen doch hij schudde het hoofdals ware zulks eene onmogelijkheid. «Hoor eens. Marion, gij, een meisje, ge sproten uil een adellijk geslachtmag zulke denk beelden niet koesteren. Een adellijken naam moet men waardiglijk weten op te houdenof de wereld verlatenen vooral eene dochter van den ouden Markies von Bonchamp moet nooit

Amersfoortsche Courant | 1882 | | pagina 1