dttvolgens zijne eigene tnededeelingreeds meer dan 12 jaren opeen kabinet d'aisance onder een brug bij de N.Z. Kolk. Ilij schijnt vroeger een bui gei lijk beslaan gehad te hebben doch op slinksche wijze van alles beroofd te zijn. Hij is niemand lol last en zelfs met geweld kan men hem geene gilt doen aannemen. Een Engelsche heer en mevrouw maakten verl. zomer een roeilogtje op den Nijl. Hun dochter was er ook bij. Plotseling sloeg de boot oin. Graaf Carl Esterhazy uil Presburg kwam er juist roet zijn jacht langs en hun te hulp. Verleden week had te Londen het huwelijk lusschen den graaf en hel Engelsche meisje plaais Eene Belgische jonge dame heeft haargeheele verinogen vermaakt aan 'i Belgische leger. Van de erlenis zijn slechts 10 regimenten uitgesloten. Waaraan deze zich tijdens het leven der eerzame maagd hebben schuldig gemaaktweet tnen niet. De Gemeenteraad van Wcenen heeft een prijs uitgeloofd voor een volksstukdal tot onder werp de belegering dezer stad door de Turken in 1ö83 moet hebben een geheuitenis waaraan de gebakken hoorntjeste Weenen Kipfel ge naamd hun oorsprong danken. De Weeners staken destijds den draak met de halve manen, waarmede de belegeraars hun tenten hadden versierd en zonden ten leeken dal zij nog meel genoeg bezaten eenige wagen vrachten gebakken halve manen naar hun kamp. Een reiziger had lusschen Lothringhausen en Hórde een brandend eindje sigaar in de ruimte, waarin hel raampje van hel poi tier wordt neder- geUlengeworpen. Hel toeval wilde dal hel daar in aanraking kwam mei andere ligt ont- brandbare stollendie eveneens in brand ge raakten en het hout van het portier aantastten. Op hel geroep om hulp der passagiers, snelde het personeel toe en werd de trein tol slaan gebragl, zoodat de brand nog tijdig kon ge- bluschl worden voor er ongelukken te betreu ren waren. De Börsen Zeil. vermeldtdat onlangsna het pleidooi van een advocaatdie ontzettend lang ledeneerdeden president van het geregls- hof het volgende brielje werd gebragl«De be schuldigde verzoekt om den duur var. 'l pleidooi van zijn straftijd alletrekken." In een ijzersmelterij te Newburgh bij Cleve land in Ohiois Maandagmiddag een stoom ketel gesprongentengevolge waarvan 5 per sonen gedood en tl gewond werden, onder welke laatsten eenigen doodelijk. De gebouwen werden totaal vernield. De bekende Edison bevindt zich thans te Londen, Hij wil, ten einde de voortreffelijkheid zijner manier van electrisrhe verlichting te doen uitkomen zijne toestellen aaobrengen in den 'West London Tabernacle. De mayor en de mayoress van Belfast hebben van de siad eene zil vei en wieg cadeau gekregen ingevolge de tradilioneele gewoonte, die dit voorschrijftwanneer hun hel voorregt te beurt valt gedurende het ambtsjaar een zoon te krijgen. Te Brunswijk heeft een man zijn vrouw ver moord en haar daarna een strop oin den hals gebonden en aan «len deurknop opgehangen oin 't den schijn te gevenalsof zij zichzelf het leven had henomen. De justitie kreeg echter de bewijzen van de misdaad in handen en heelt den dader gearresteerd. Te Denekamp (Overijsel) is sinds eenigen tijd een lastige qu.iesiie op onderwijsgebiednl. over het onderwijs in handwerken. Hel gemeen tebestuur was daartoe overeengekomen met G bescheen Zij liet hare kleine handen in haren schoot rusten en hieldals ware zij zeer moede hare oog-n geslotenterwijl nu en dan eene kleine trilling der oogleden beweesdat zij opmerkzaam luisterde Victorniet denkende aan de smartdie haar jeugdig hart nog verscheurdebeschreef roet sterke kleuren het afscheid van /ijnen ster venden neef dat deze van zijne vrouw en kin deren nam. Ange's oogen werden vochtig; zij wist onbemerkt weg ie sluipen, terwijl Puck zijne meesteres zachtkens volgde. Zij sloeg eencn warmen doek om en begaf zich naar den tuin geen acht gevende op d-n scherpen wind. Zij zette zich op eene bank neder en beschouwde, terwijl hoete tranen Lings hare wangen big gelden, den donkerblauw'.) hemel, waaraan ontelbare sterren schitterden. Wordt vervolgd. personendie zich met dat onderwijs zouden belasten voor f25 's jaars. De gedeputeerde staten van Overijsel wilden echter die som op fGO gebracht hebben, hetgeen door het ge meentebestuur van Denekamp geweigerd werd. Gedeputeerde staten handelden nu zeilbraglen de jaarwedden der onderwijzeressen in de nuttige handwerken van f 25 op I GO en de commissaris des konings benoemde die zes onderwijzeressen. Doch nu weigeren de wethouders op hunne beurt de bevelschriften tot betaling aan die on derwijzeressen te teekenen. Zij hebben eenige maanden geleden een adres aan den minister van binnenl. zaken gezondendie nu geantwoord heeft Dal de regering in dit geval niet tus- schenbeide kan treden." Dit heelt tengevolge dat de wethouders van Denekamp in hunne weigering volhardenwijl ze meenen indirect gelijk gekregen le hebben. Eenigen lijd geleden werd eensklaps te Nieuw- York een maatschappij opgerigt tot hel drijven van handel in het een ol anderterwijl men levens hel bedrijf zou uitoefenen van valsche- inunlerij. Voorloopig stelde men zich voor 25 millioen frs. in Fransche banknoten te «reali- seeren." Op den faubourg Brooklyn had men een prachtig huis gekochtalles werd van builen keurig van binnen zeer comfortable ingerigl dat op hel eerste sein van een wachterdie boven op hel dak den omtrek begluurdedp geheele werkplaats, als was hel op het tooneel, in den grond kon zakken en plaats maken voor een bureau of pakhuis. Ook had men uitstekende werklieden en werktuigen waarmede men zeld zaam bedriegehjke bankbiljet jes zou kunnen ma ken zooveel men wilde. Daar komt eene vrouw alle plannen in duigen en de heeren in de ge vangenis werpen. Een der mindere werklieden had namelijk een allerliefste vrouw maar die hem wal al le lief was jegens een der chels van de onderneming, en toen hij bemeiktedat zij hem bepaald bedroog verklikte hij uit wraak alles aan de poliiie. In het zuidenzoo wordt uit Marseille aan de Frankf. Ztg. gemeld is een hongersnood uit gebroken. Te Xeres werden de bakkerswinkels geplunderd. De hongerige menigte rukte den bakkersjongens op straat de manden met brood uil de handen. Te Hizarsona werden de meeldepóls geplunderd en de eetwaren op de markt weggenomen. De politie inoesl lusschen- beide komen. Tengevolge van deze omstandig heden heelt er grooten uitvoer van meel uil Marseille naar hel zuiden van Spanje piaals. De Middelburgsche politie treedt in de laatsten tijd krachtig op tegen de houdsters van clandes tine huizen van ontucht en heeft reeds legen onderscheiden barer eene vervolging ingesteld. Verleden week is de politie weder een verdacht huis binnengedrongen en heelt tegen de houdster wegens bovengemeld leit proces-verbaal opge maakt; bovendien zal de vrouw vervolgd worden wegens het bevorderen van onzedelijkheid van minderjarigen en wel ten opzigle harer eigen dochter. Te Dieren kwam de veldwachter Hindriks te Soerenbij hel doen zijner ronde aan de her berg van liunders voor de deur, waarvoor Rei- nier van den Brink arbeideroud 24 jaren wonende te Dieren in eenigs/.ins beschonken toestand nog al rumoer maakte. Op de ver maning van Hindriks dat hij zich bedaard moest houder.gaf hij weinig antwoord en trad de herberg binnen. Hindriks spoedig vernemende, dal het rumoer binnen werd voortgezetwilde eveneens de gelagkamer intredendoch naau- welijks had hij de deur geopend of van den Brink liep op hem toe en schoot hem met een pistool in de borst. Hindriks viel terstond op den grond en van den Brink koos het hazenpad. Naar wij vernemen is de toestand van den lijder hopeloos. De moordenaar slaat bekend als eer. berucht strooper, herhaaldelijk is door Hindriks proces verbaal wegens jagtovertredingen tegen hem op gemaakt, en het is zeker dat alleen wraak oor zaak dezer laaghartige aanranding is. In den loop van denzcllden dag heeft hij logen ver schillende personen gezegd: «als ik Hindriks van daag ontmoetdan zal het niet goed met hern afloopen" of iets dergelijks. Hindriks is een degelijke, nette veldwachter, die zich niet inlaat met nietige zaken, waardoor hel publiek noodeloos gekweld wordt. De moordenaar is in hechtenis genomen. Omtrent de arrestatie van den moordenaar v. d. H, wordt hel volgende gemeld De ijverige gemeenteveldwachter van Rheden M.heeft den dader aldaar met behulp van een particulier opgespoord hij was verborgen onder een slaapstede, m eene woning waar hij des avonds le voren nachtverblijf gevonden had. De arrestatie door den veldwachter was niet zonder gevaar, daar het gerucht liep, dat de dader gezegd zou hebben «na H. nog twee veld wachters te moeten hebben en dan zich zeil voor den kop te zullen schieten." Het vermoeden, dat vijf Scheveningsche bom schuiten in den October-slorm zijn vergaan, is nu geen enkele geruststellende tijding uit den vreemde mogt ontvangen worden een treurige zekerheid geworden. Vijl en veertig personen, voor het meerendeel gehuwd hebben alzco het leven verloren. Hel getal der verongelukten in October en November van dit jaar is reeds ge klommen tot drie en vijftig Een inwoner van Gorkum, zekere O., wan delde naar het kerkhof aldaar en wees den doodgraver aan waar hij zijn graf w ilde hebben. De aangesprokene dacht aan een grap en haalde op verzoek van den heer 0. een glas water. Teruggekomenvond hij hem stervende. Hij had uit een lleschje vergift ingenomen. Na bijna den gchcelen dag huiszoeking ge daan te hebben bij G. Stiuik te Apeldoorn, bioeder van de millioen* n-juffrouwaldaar met vrouw en kinderen woonachtig werden eenige voorwerpen in beslag genomen door den regier- commissarisden oflicier van justitie en den griffier der reglbank te Zuiplcnen is ge noemde G, S. door twee Rotterdainsclie recher cheurs gevankelijk medegenomen. Behalve G. Struik is tevens aangehouden en in arrest gebragt lloelink gewezen horloge maker te Gorinchemdie verleden jaar met Jannetje Struik in ondertrouw werd opgenomen. Die beslagen tongdie slechte smaak in den mond en dal gevoel van ongesteldheid zegt U dat gij llop-üiller gebruiken moet. 0 hoe kunt gij uw zieken vriend laten lijden terwijl Hop Bitter hem zoo zeker genezen kan. Gebruik Hop-Bitter tegen duizeligheid, hartkloppingen, toevallen en melancholie. Ingeaonden. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) REGISTRATIE WET Hel is ontegenzeggelijk dal de wettelijke voor schriften met betrekking lol dezen tak van ad ministratie bij hel publiek nagenoeg geen belang wekken, en daardoor bij het giooisle gedeelte er van geheel onb* kond zijnzulks niettegen staande men bij alle burgerlijke handelingen als koop en verkoopruiling scheidingon derzetting en in het algemeen bij het treffen van iedere overeenkomstmet bare fiscale bepalin"'") in contact komt. Rij wet van 11 Juli 1882 (Staatblad n°. 92) zijn onderscheidene bepalingen le dier zake ver vallen en gewijzigden de voornaamste dier wijzigingen waarvan bet publiek meer speciaal dient kennis le dragen zijn de volgende 1. de afschaffing van het recht van obligatie, thans nog geheven wordende op alle acten, houdende erkenning van schuld (obligations de sommes) hetwelk 1 bedraagttengevolge waarvan degeen die gelden terleen ontvangt onder Hypothecair verband van vast goed, na 1 Januari 1883, alléén aan registratierecht voor elke f 10UU de som van f 1.I.8Ü minder aan belasting zal hebben te betalen. Hij die dus voornemens mocht zijn gelden terleen le nemen en daarvoor vastgoed te ver bindenzal wél doen daarmede, zoomogelijk, lol 1 Januari 188;J te wachten, daar hij dan op elke 1000 die hij opneemt zich f 18.80 belasting bespaart, dus nagenoeg 1ic/0 rente. 2. de bepaling dat op acten van verdeeling van zaken gemeen krachtens maat- of vennoot schap over de waarde op bet tijdstip der scheiding van de ingebrachte doch aan anderen dan den inbrenger o( diens erfgenamen of recht verkrijgenden toegedeelde onroerende zaken of aandoelen in zoodanige zaken het recht van verkoop (bedragende 4°/0) is verschuldigd. Zij die dus eene lusschen hen bestaande vennoot- of maatschap willen ontbinden, daarbij aan een of meerder vennoolen vaste goederen welke door anderen zijn ingebrachthebben loetedoelen en niet zoo zwaar door den fiscus worden getroffen zullen in hun belang han delen de acte van ontbinding vóór 1. Januari a. s. optcraaken en ter registratie anntehieden. en .'I. de bepaling dat op acten van over dracht van onroerende zakenwelke volgens de beslaande wetten aan liet recht van 4°/0 van elke f 100 onderworpen zijn bijaldien dit recht binnen bel jaar, voorafgegaan aan de registratie dier actenwegens «Je overdracht dicrzellde zaken op eene geregistreerde acte is geheven of verschuldigd gewordenslechts

Amersfoortsche Courant | 1882 | | pagina 2