Dingsdag 13 Februarij 1883. m 3157. Uitgever A. H. VAN CLEEFF te Amersfoort. Dit blad »er*chijnt Maandag en Donderdagetand. Abonnement per I aunden /l.—Prance per port/1.16. Adrertentiên 1--8 regel. «0 CU.elke regel meer 10 Cu. groete lettere sur plaatsruimteroor randen en andere eitra inrigting geachiedt hoogere prijaberekening. Legale officiate en onteigen. Ad*, per regel 15 Cte. Reclame, per regel 26 CU. Af,, nnmmart 10 Cte. Bureau HUURHUIZEN hoek KortegraohtWijk B 00. Politieke Kevue De voorspellingen in Frankrijk omlrent de toekomst van liet wetsontwerp betredende de pretendenten is gebaseerd op den uitslag der benoeming van de commissie van onderzoek door den Senaat. Van de negen commissieleden hebben zich acht tegen en slechts een voor hel voorstel verklaard. Terstond na de benoeming heel'l de commissie zich verecnigd en is de heer Barthélemy Saint llilaire lol president en de beer Dei enger lol secretaris benoemd. Na den heer Allou tot rapporteur gekozen te hebben werd door de commissie de president afgevaardigd om zich met den minister-president Fallieres te verslaan, wanneer hij voor de commissie kon verschijnen. Daar deze door ongesteldheid nog niet in staal is uil te gaanheelt de se naatscommissie de ministers van oorlog en ju stitie gehoordwelke verklaarden hel door den Kamer aangenomen ontwerp in den Senaat te zullen verdedigen. Na het vertrek der ministers heelt de com missie de hooldpunten van haar rapport vast gesteld strekkende oin hel voorstel te ver werpen. De heer Allou zal een ontwerp op stellen, dat vóór de openbare zitting zal voor gelezen worden Het wordt vervolgens bij den Senaat ingediend. Verscheiden senatoren zullen de onmiddellijke discussie vragenmaar waar schijnlijk zou zij uitgesteld worden. De National meent te weten dat wanneer de Senaat hel wetsontwerp Fabre verwerpt, de minister van ooi log, genei aal Thibaudin, aan den president der republiek een decreet ter leekening zal voorleggenwaarbij de prinsen van Orleans, die dienst doen in hel leger, op non-aclivileil worden gesteld. Het voorstel-Fabredat door de regering werd overgenomen is voor den Senaat gebragt. De lieer Allou, die lot rapporteur was be noemd drong er op aanhel wetsvoorstel eenvoudig te verwei pen. Volgens hel oordeel der commissiebestond er voor de Republiek niet de minste redenoin tol dergelijke ge welddadige maatregelen over te gaan. Men komt met deze wel aan te nemen op een ge vaarlijken weg. De Senaat nam de urgentie aan ten opzigte van het voorstel welks behande ling wy hierachter mededeelen. F KI? 1 U.KTOM. FLORENCE EN VIOLETTE IS) SU. of eindelijk een „tehuis" gevonden «En Violette stamelde Florence vreugde dronken. «Och, vergal mijne blijdschap niet, door mijne gedachten te richten op dat ijdele licht zinnige wezen. Neenlaat mij slechts in uwe reine oogen blikken die «Bedaar, Armandbedaar," hernam Flo rence zich uit zijne omarming losmakende «laat ons overleggen, wat ons te doen slaat! Den graaf dien ik onmiddelijk mede te deelen wal er tussi lien u en mij 'voorgevallen isdat ben ik aan mijne en zijne eer verplicht." «Gij hebt even als altijd gelijkmijne ge liefde en hoe zwaar hel mij valtom u te verlatenzoo geloof ik dat ik den ouden heer zelf uw schreven moest gaan ter hand stellen. Ik zoude dan onze zaak met yver kunnen be pleiten, zoodat..." «Ja ja dat is een uitmuntend denkbeeld t" Wjj willen nu niet haarfijn mede deelen hoe hef Florence door haren brief en Armand door zijne woorden gelukte oin graaf de Merécourl alles in een goed daglicht te stellendaar de lezer zulks met een weinig verbeeldingskracht zeer goed kan begrepen. Genoeg z\j het te ver- nelden dat de graaf zelf Florence in Armands Toen de lieer van Giers van zijn uilslapje naar BerlijnRome en Weenen in Rusland terugkwam verspreidde zich het berigldal hij bij 'l hervatten zijner functiën als minister van buitenlandsche zakeneene vredelievende vei klaring gezonden had aan de groole mogend heden. Thans wordt dit berigt officieel legen- gesproken. De Minister van binnenL zaken in Rusland heeft de tweede waarschuwing gestuurd aan eene courantdie lot titel voertVaderlands lievende beriglen. Talrijke vergaderingen worden tegenwoordig door verschillende verenigingen in Duitschland gehoudenom de landbouw- en handelsvragen de belastingen en dergelijke onderwerpen te bespreken. De financieele toestand van hel roee- rendeel der plattelandsbevolking is evenals in Engeland niet gunstig de fabrieken klagen ook hier en daar geducht. Op hel stuk van staat huishoudkunde zijn de meeningen zeer verdeeld. Als Bismarck met zijn groote hervormings plannen op dal gebied voor den dag komt 7al er heel wat te doen zijn. In Cairo en Alexandrië heerschl nog een on rustige stemming. Allerlei geruchten worden ver.-preid over oorlogen lusschen Engeland en Frankrijk over de terugkomst van Arabi-pacha en meer van dien aard. De bevolking is zeer vijandig gezind tegen de Engelschen. Herhaaldelijk worden soldaten die zich verwijderen van de grootere plaatsen ol de legerkampen bedreigd door de inboor lingen ofschoon er dezer dagen pas eenige tereglstellingen van inlanders plaats hadden. Allerlei Te Amsterdam is een toestel in den handel gebragtwaarmede rnen door middel van lucht druk de straatdeur zijner woning openen kan. indien hel middel voldoet zullen de veelal las tige louwen der bovenhuizen spoedig verdwijnen. Te Winchester heelt verleden week eene schaakpartij plaats gehad met levende figuren. De koningen koninginnen bisschoppen rid ders en raadsheeren waren allen in costumen uit den lijd van koningin Elisabeth gekleed en gehoorzaamden op de wenken der eigen- armen voerde en met diep ontroerde slem lot hen zeide «Dal God uwe verbintenis evenzoo moge ze genen als ik hel nu doe en dal gij recht ge lukkig moge wordenmijne lieve kinderen I Daarvan getuige te zijn zal mij steeds verheugen!" En met vaderlijke liefde beschouwde hij de jon gelieden die voor hein geknield lagen. Acht weken later was het huwelijk tusschen Armand en Florence voltrokken. Toen de jonge man zich voor het eerst alleen met zijne vrouw bevond legde hij haar hoofdje aan zijne borst en liefdevol klonk de loonwaarop hij haar toefluisterde «Mijne lievelieve vrouweindelijk hebt gij dan locheen «tehuis" gevonden God geve dal gij u daarin ontelbare jaren gelukkig moge gevoelen." Florence antwoordde niet. doch in hare oogen lag zulk een gelukkige uitdrukkingdal hij haar onwillekeurig nog vaster aan zijn hart drukte. «Gij weel zeker, liefste, dat Violette en hare moeder morgen naar het Zuiden van Italië ver trekken vervolgde hy«en daardoor ben ik bevrijd van de li genwoordigbeid uwer nicht die. mij dikwijls onverdiMgeluk isdaar Doch, weg met die gedachten! Ik ben gelukkig en verlang niets meer hier op aarde en gij mijne Florence «Hoe kunt gij zulks nog vragen Uwe liefde doel mij alles velgelen, behalve om dagelijks God te danken, die alles ten beste geschikt heelt" S. lijke spelers, die aan een klein tafeltje opetB verhevenheid zaten. Hel schaakbord was 25 voet lang en evenzoo breed. Voor de toeschou wers waren op de galerijen plaatsen ingeruimd. Drie pai tijen werden gespeeld en de opbrengst was voor een weldadigheidsinrigting te Win chester bestemd. J. G. S., die op 5 Mei 1869 te Rotterdam gehuwd was met G. M. V., welke hem in 1870 echter weder kwaadwillig verliettrad in OcL 1882, zonder van de vrouw die gedurende 12 jaar niet meer naar hem omkeek, gescheiden te zijnop nieuw in 't huwelijk met C. H. De man verklaarde niet geweien te hebben dat hij zich aan een ongeoorloofde daad had schuldig ge maakt. Hel 0. M. bij 't Hol te 'a Gravenhage requireerde 6 maanden celstraf Het 0. M. bij het Hof te 's Gravenhage, heeft legen den vroegeren boekhouder J. derGorin- chemsche bank te Gorinchera vijf jaren gevan genisstraf geëischt wegens verduistering van gelden. Jan Schutten, grondwerker, is door het Hof te Amsterdam schuldig verklaard aanmoedwil- ligen doodslagonlangs in een gang nabij de VVillemslraai aldaar gepleegd op Jan Kloppen burg. Hel hof heeltèn in het vroeger onbe sproken gedrag èn in zijne vrees voor herhaling van een vroeger door den vérslagene op hem gedanen aanvalaanleiding gevonden lot toe passing van verzachtende omstandigheden en hein veroordeeld lot eene celstraf van twee jaren. De dochter van een stoffenverver te Moskou werd dezer dagen lastig gevallen door een officier, van wien ze niets wilde welen. Toen ze op ze keren dag weer een leeder briefje kreegtoonde ze dit aan haar vader. De verliefde luitenant kwam en werd verrast door den eerzamen ver ver die hent aanpakte en onderdompelde in een kuip inet blaauwe verf. De officier was woedend doch wist niet beter te doen dan naar huis loopen en zich te wasschen. Dit ging zoo gemakkelijk niet. De veil liet niet los. Hij be klaagde zich bij den gouverneurdie den verver by zich liet roepen en hem berispte over de reglspleging op eigen gezag. Evenwel wilde hij i) NUMMER ZEVEN. Met eene beleefde buiging trad de eerste be diende van een hotel van den tweeden rang op den zoo pas in de hoofdstad aangekomen cn in hel hotel intrek genomen hebbende vreemdeling toe, terwijl hij fluisterde: «u neemt het my niet kwalijkals ik u heden reeds met het vreemdelingenboek lastig val «Kom hier, geef 'traij. Ik ken immers de nieuwe verordeningen en weet wat een goed staatsburger aan de regeering verschuldigd is was 't antwoord. «Er zijn vijf rubrieken in te vullen ik verzoek u daarop te willen lellen." «Heb maar geen zorg 1 Ik ben geen mandie wat in 't schild voert." «En dan uw pas, mijnheer! Ik verzoek u «Daar hebt gy hem. Reik mij het vreemde lingenboek over. Welk nummer heelt de kamer ook weer 1. «Nummer zeven. De laatste nog niet besproken kamer in het hotel." «Nummer zeven Hm hm Heeft er mis schien al een naar my gevraagd V' De bediende wierp snel een blik in hel nog open vreemdelingenboek en antwoordde daarop met een onderdiukten lach, welke steeda zyn baardelooze bovenlip omspeelde «De heer pro cureur Niedcislettner heelt reeds tweemaal naar den heer Krautschneider uit Kvritx gevraagd en verzoekt om een bezoek. Zal ik hem laten

Amersfoortsche Courant | 1883 | | pagina 1