D ROOMBOTER!!! TE ARNHEM. RECAPITULATIE, hun leven van stindvastigen arbeid beginnen zonder ophouden zullen ze moeten werken lot om 7 of 8 uur hel rustuur slaat, liet zal op geen zacht veeren bed zijndat zij zich zullen neêi leggen maar op een harde matras die men op den grond legt. Dat isin het kort hel levendat de gebroeders Peltzer te Leuven wacht." Te rekenen van 1 April e.k. zullen alle plaatsen in Nederland, welke lot dusver nog niet in den dienst der pakketposl waren opgenomenvoor dien dienst worden opengesteldzoodal dienten gevolge hel port der gelrankeerde brievenmet gemeld tijdstipvoor het geheele ryk is al» volgt: Voor een briel tol 15 gr. 5 cent, boven 15 tot 100 gr. 10 cent, boven 100 tot250gr. 15 cent, boven 250 tot 500 gr. 20 cent en boven 500 lot 1000 gr. 25 cent Een nieuwe circusbrand heeft onlangs te New-Orleans plaats gehad. Door een rondrei zende kermistroepdie zijne tentuit eenvou dig zeildoek beslaande aldaar had opgeslagen werd Zondags eene buitengewone voorstelling gegevenwaaraan mannenvrouwen en kinde ren deelnamen. Een leeuwentemmer liet de wilde dieren in een groot hok doorbrandende hoepels springen en bij het terug trekken van een dezer hoepels geraakte een gordijn in brand. Daardoor ontstond eon ware paniek onder de toeschouwersdie onder het uiten van angst kreten naar de deuren snelden. De brand was spoedig g-.bluscht en niettegenstaande een clown spoedig op de schouders van zijne makkers sproog en aan hel publiek hel hall verkoolde gordijn loonde om te bewijzendal hel ge vaar geheel geweken was, was het niet meer mogelijk de orde te herstellen. Hel gedrang was onbeschrylelijk en aan de uilgangen vorm den zich eene barrière van personen die in «nmagt gevallen waren. Hiermede was hel on geluk nog niet ten einde. Velen, die de uitgangen niet bereiken konden, sneden groole galen in hel zeildoek en wierpen vrouwen en kinderen op straat. Aan eene zijde braken eenige mannen in hunne verlwijlelingde palen, waarop het doek rustte, zoodal de tent daar instortte en ongeveer 60 personen meest vrouwen en kin deren onder den zwaren last begraven werden. Door de pogingendie de ongelukkigen aan wendden om weder in 't vrije te komenge raakten zij nog meer in het zeildoek verward, zoodat velen stikten. Het aantal dooden is nog niet geconstateerd meer dan honderd personen werden zwaar gewond. Aardbeving in Holland. 1580, den 6 April, tegen den avond, heeft men in geheel Noord-Hollandals ook op de Noordzee een aardbeving gevoeld. 1755, den 1 November, is de vemaarde stad Lissabon en St. Hubertdoor een verschrikke lijke aardheving ten eenemale verwoest. Op dien dag heelt men in gansch Holland als ook in andere provinciën een waterberoering gehad. 1756, den 48 Februarijhad men door gansch Holland als ook in meer andere provin ciën een lichte aardbeving. Een voorlooper van dr. Tanner. 1678, den 15 April, is Dirk Reijersz. lot Colhorn gestorvendie met een boos opzet exiei wilde eeten en heeft alzoo 66 dagen ge leefd, eer bij de geest gaL De weduwe Clementoud 55 jaar, ging over den spoorweg lusschen de stations van Hen- nuyêres en Turbize. De vrouw droeg haar klein dochtertje op den arm en had een doek om het hooid gewonden. De hevige wind belette haar een trein, die in aantogl was, te zien of te hooreninet het gevolg dal zij door de locomo tief gegrepen werd en met het kind noodlottig omkwam. Eene zangeres <dugaion) van den Franschen schouwburg te Antwerpen oud 22 jaar ge naamd Blanche Verdiniwerd verdacht zich schuldig gemaakt te hebben aan diefstal van juweelen in de loge derartisten. Zij had reeds voor die zaak een verhoor ondergaan voor den regter van instructie. Naar haar beweren was zij onschuldig en kon zij die schande niet langer verdragenweshalve zij zich van kant heeft gemaakt De moordenaar van den brievenbesteller CossalhSob he heeft in zijn tweede verhoor bekenddat hijna eene kleine erfenis lp hebben doorgehraglaan middelen gedacht had oin een zelfstandig beslaan te verkrijgen. Hij had gelezen van den moord te Weenen door zckeivn Francesconi op eenen briefdrager begaan en zich verzoend met de gedachte om op gelijke wijze aan geld te komen. Tot dat doel had hij postwissels tot kleine bedragen uil Potsdam aan zijn eigen adres teberiyn afpszonden en toen de besteller hem die aen 12den kwam brengen, had hij den man een glas bier aangeboden en terwijl deze het uit dronk hem met hamerslagen gedood. Hy had hem beroofd en was met den trein vertrokken naar Maagdeburg. Ongelukkig voor hem had 'hij in een koffiehuis zich bij een gesprek over militaire rijkunst laten verleiden om zijn ver lofpas te toonen. Eene vrouwelijke bediende had daarin zijn naam gelezen en toen zij van den moord vernamde politie op 'l spoor van den dader gebragl. Naar aanleiding van een berigt in de Raagsche bladen, waarbij de hoofdcommissaris van politie te 's llage hel publiek waarschuwt op zijne hoede te zijn bij hel aanknoopen van handelsrelatiën met Franciacus Sieraons en Theodorus Prosperus van Damhandelende onder de firma van Dam en Co., (kantoor Trompsiaat 5 's Hage hebben beide vennooten publiek bekend gemaakt, dat zij een geregtelijKe vervolging wegens laster zullen instellen tegen genoemden hoofdcommis saris van politie. De uitbarstingen van de Etna houden aan. Een duizend meter breede lavastroom dringt verder door ^anta Lucia en bedreigt andere plaatsen. Ten gevolge van de aanhoudende aard bevingen zijn verscheidene kerkgebouwen inge stort. In het geheel zijn negen nieuwe kraters ontslaan, waaronder vier vuurspuwende. Te Catania maakt de bevolking zich lol de vlugl gereed. Eergisternacht werd te Buda-Pest graaf Maj- lathde hoogste regter van Hongarije in zijn paleis vermoord. Te middernacht waren roovers in zijn slaapkamer binnengedrongen. Zij worg den hem na korten tegenstand. Zij stalen eenige duizenden gulden, eenige juweelen en kleeding- stukken. De ijzeren geldkist bood wederstand aan hunne pogingen om die te openen. De be dienden, die op de bovenverdieping sliepen hebben niets gehoord van de worsteling. Ook de politie heeft niets gezien. Daar Majlatheen hoogst gezienepolitieke persoon was en bo vendien de vertrouwde van den Keizerverwekt deze moord groote sensatie. De Budapester bladen verhalen de volgende gebeurtenis. Honderden menschen bewonderden onlangs voor een huis van drie verdiepingen te Budapest de gevaarlijke toerendie een dienstmeisje in een vensterbank van de derde verdieping bij het glazen wasschen ten beste gaf. Toen zij de bijvalsbetuigingen van het publiek bemerkte, keerde zij zich gracieus tol het publiek en zette hare toeren met verdubbel den ijver voort Een heer ging hel huis bin nen en maakte den huisheer op het gevaarlijke spel opmerkzaam. Toen het dienstmeisje dit be merkte sprong zij van de vensterbanken nam uit den zak een rosekleurig visitekaartje met hel opschrift Katicza Bodroskoorddanseres. Kalicza was namelijk in het circus Kremser vóór eenige jaren koorddanseres geweestdoor schulden in onaangename omstandigheden ge komen, was zij besloten, dienstmeid te worden. De liefde voor de kunst ontwaakte in haar som tijds waarvan de equilibrislische toeren in de vensterbank het gevolg waren. De eigenaar van het huis verbood om zijn ramen tol schouw plaats van die oefeningen te kiezen die de op merkzaamheid der voorbijgangers trokken en een volksoploop veroorzaakten. Een Amerikaan heeft eene stooro-velocipède uilgevonden. De velocipède bevat drie wielen en de kleine stoommachine is aangebragt be neden de zitplaats. Om het rijwiel niet te over laden met gewigl, laat de uilvinder den stoom maken van petroleum, die zeer ligt is. Boven dien ia er dat voordeel aan verbonden, dat de wielrijder door middel van eene kraanwaar uit hij de petroleum laat vloeijengemakkelijk meester wordt van de hoeveelheid sloom. Een rijwiel van deze vinding voorzien van de noo- dige hoeveelheid water en petroleum voor vier uren, legt 18 kilometer in hel uur af. Menschen, die zich gaarne bezorgd maken over mogelijke gebeurlijkheden in de toekomst zullen welligl eenigen troost vinden in de her innering, dat in 1865 de Maarl-maand al even ijzig onaangenaam was als de tegenwoordige en noglans van 1 April af een heerlijk vooijaar te genieten vieldal door een prachtigen zomer werd gevolgd. WtMrtui <Ur rivisr de Eem aan de Seholbulknlil. boiUa da Kleine Koppel te Amersfoort SO Murt JoJ M Qnder A j 5» o.io S30.8» O. 0,16 boei» iso.eo SS0.60 - - Wster.tand ia de Luntereche beek te Woudenberg: u, de Pothbrngbet Geere.lein.che Mb«t: 18 Maart 6.67 boren A. P. 1,M boreo A. P. 19 3.05 «.O» SO 3,00 81 8 04 1,88 SS 8.85 - l.« - - S3 8.61 84 9,63 1.68 M4RKTPRIJZKN TB AMERSFOORT. AMERSFOORT Vrijdag 30 Maart 1883. Tarwe 18,25 4 MO.—Rogge 16,40 4 f7,20. Boekweit f6,80.4 17.60. Boter f 1,20 4 M.35 per kilo. Eijercn 3( 4 4 cent per stuk. Aardappelen f3.40 4 1 3.86. A PVERTEMTIBW PUIKE KWALITEIT in vaatjes p. m. 10 en 20 Kilo, wordt a f 1.25 pet Kilo, franco elk Slation onder rembours geleverd door A. BRUNSTING Rzn., Boterhandolaar (Beilen) Drenthe. e alom bekende C. BECKER'i BALANSEN EN BASCULES worden alleen vervaardigd en zijn te bekomen hij de Fabrikanten BECKER BUDDING opgemaakt door l)r. JULIUS JANKLLpraktiserend Geneesheer enz. U Weenen over Dr. J G. POPP'S A NAT It E It IN MONDWATER en deszelfs werkzaamheid in bijzondere gevallen. Het gebruik daarvan heeft plaat, bij alle tand- en mondgebreken die er ioo vele tijn dut ik rr hier.lecht. eenige ter openlijke bekendma king door eigen ondervinding geitaaid aanvoeren wil. 1. Bedwingt let en doet de tandpijn door holle kieren veroonaakt verdwijnen verhindert de verspreiding van beenvreting van reed. aan gestoken en branderige tanden en behoedt teven, de daar naait .taande iandtn. Wordt eene branderige tand aan rich self overgelaten dnn brengt hij nadeel aan andera tanden en de kwaal verergert daardoor. 3. Teven, kan men er met it-kerheid op rekenen als een vertrouwd pijnstillend middel bij rhunatuche-jichtige en tenuw-tandpijnen. S. Eveneen. i> het aan te raden bij ligt bloeden van tandvleetck waarvan de oorzaak slechte in de zwakte en slapheid van het gebit ligt' Wordt L)r POPP'S Anatherin Mondwater gebruikt dan geeft het in weinig tijds den gebitten door zijn eigenaardige en ver eter kende kracht, hunne natuarlnke en noodige veerkracht zoodal zij va.-t gaan zitten en teven, de sappen die tot voe ling der tanden en van het tandvleesch noodzakelijk zijn bewaren, en daardoor de verderf aanbrengende gevol gen tegengaat 4 Bij dikwijl, «oei afwisselend gebruik van warme en konde spijzen of dranken zooals dat dikwijls in warme jaargetijden plaats vindten in t geheel niet in 't voordeel des monds en der tanden plaat, heeft die daardoor bijzonder bij reeds aanwezige prikkelbaarheid niet zelden in ziekelijken toestand geraken, die in den regel eerst bij het aanbreken van koeler weer in zijnen geheelen omvang invalt 5. Vooral hoog te achten tot verkrijgen van een goed riektnden adem toowel alt tot opheffing en volkomen verwijdering eener t leekt rtekenden adem is het Anatherin Mondwater bij dagelijksche mond-spoelingen vol doende. 6. In die gevallen waar de wijnsteen begint af te schilveran 7- Door dezelfde ootaken als bij ligt bloedend tandvleeeek behoedt Dr. POPP'S Anatherin Mondwater ook tegen btaauweehuit aan het tandvleesch. 8 Tot beveetiging van lottiilende tanden (een kwaal waaraan zooveel ScropkuUuten plegen te lijden) zoowel als in koogen onderdo* sis eene inkrimping van het tandvleesch plaats heeft. 9 Zeer u at aanbrengend bij hot tckoonkouden van knnettanden. 10. Deelt het aan den mond eene aangename f rieekkeid en koelte mede en tevens een zuiveren smaak daar het de tandslijm oplostwelke daardoor ligter wordt verwijderdterwijl de smaak verbeterd wordt en verkwikkender ia 1 1. Tegen puisten en zwam in den mond. 13. Het geeft de tanden hunne eekoone natuurlijke kleur terugter wijl het ieder vreemdsoortige aanslag chemisch verandert en afspoelt en helglatuur in zijn natuurlijke klear herstelt. 18. Tegen Jphten in de mondholte die dikw-jle teer pijnlek op de epraakorganen werken. 14. Dient het algemeen tal rein houden en onderhouden pan getonde tanden. 15. Tot genezing van nhronieeh onütoken tanivleeeeh zoo ook 18 Tegen portuiwaartoe het bijzonder zeevarenden ie aan te bevelen. Depots tan alleen echte Anatherin-Preparaten be vinden zich in de volgende plaatsen te Amersfoort bij H. J. BONNIER, Verkoophuis, op den Hof; te Baam E. VAN DAPPERENte IJsselstein J. J. GROENHOF te Zeist t.. L SCIIfiTZ te Utrecht P. H. N. VAN SPANJE en LOBRY <St PORTON te Atmelr Hm. SMALE; te Kampen HENGEVELÜ (firma DE RUIJTER); te Zwolle G. ELEVELD A ZOON; te Uarderwjjk S. SIMONSBazar; te Hilversum ANDR. DE WIT; te Amsterdam VERKOOPHUIS. Gedrukt ter Boek-, Kantoor en Courantdrukkerij van A. 11. VAN CLEKFF la Amersfoort.

Amersfoortsche Courant | 1883 | | pagina 2