1 "wollen naaien. Ware ecne preiuie uitgeloofd voor den inzen der, die op de doelt rclL-ndste wijze van zijne plaatsruimte in hel park had gebruik gemaakt dan zou men gerust drze premie mogen toe kennen aan ecne van de veriegenwoordigsleis der Amersfoortsche industrie. De Amersfoortsche Beijerschbierbrouwerij toch heelt in het tentoonstellingspark eenvou dig één flesch geplaatst. Maar geen gewone 1 'l Is een fleschdie vele meters hoog iscor pulent in evenredigheid harer lengteen waarop de dagelijksche term «een huis hoog" wel van toepassing mag zijn. Is de gedachte dezer plaatsing nieuwzij is ook waarlijk uitstekend gevonden. Die een voudige groote flesch immers trekt ieders aandacht. Zooveel bezoekers als er op de Ten toonstelling komenzooveel personenmen kan er zeker van zijn worden herinnerd aan de Ainersf. Beijerschbierbrouwerij en schenken haar eene attentie, die veelal blijvend mag worden geacht, want wie thuis komt, en van de Tentoonstelling vertelt, vergeel zeker niet om le gewagen van deze Goliathllesch. En die èénige monsterflesch bevalt oneindig beter dan de duizenden llesschen en kruiken torenhoog op kunstige wijze opgestapeldzooals meer en ineer van wege brouwerijen en distil leerderijen in Tentoonstellingsgebouwen mode is geworden. Die bier- en dranktorens konden nooit alge meen bevallen en zullen dit nooit kunnen doen. Maar zoo'n «enkele" flesch, prijkende «in de schoone natuur" is eenc merveille van attrac tie onder zooveel atlracliels'twelk de Ten toonstelling oplevert. Gaatna vestigen wij er de attentie op dat hal 'Programma" van de «Internationale Land bouwtentoonstelling," te houden door de Ver- eenigde Nederl. Landbouwinaatschappijen van 38 Julij tol en met 9 Augustus 1884 te Amster dam, thans is verschenen en is dit Programma voor belanghebbenden op Iranio aanvraag kos teloos verkrijgbaar bij den secretaris van het uitvoerend comité den heer P. F. L Waldeck le Loosduinen bij 's Gravenhage. Zoo spoedig mogelijk zal dal Programma in de Fraosche Eogelsche en Duitsche talen verschijnen. De uit lovingen bij het Programma bepaald bedragen voor paarden 137910; voor rundvee f 8-41 Mlvoor wol vee f5530; voor varkens 13000; voor boter en kaas 110050; voor werk tuigen 113090voor landbouwonderwijs f 1000 voor bijen 1510; te zaïnen f94930. AMERSFOORT38 Mei 1883. Omtrent de verkiezing in hel hoofdkiesdis- trict Aiuersloorl van drie leden voor «Ie Prov. Stalen behelst hel Ulrechlsch Dagblad van gis teren, Zondag, eene zeer bevattelijke en gron dige uiteenzetting dezer voor ons kiesdistrict en gewest zoo hoogst gewiglige aangelegenheid. Diingend worden vole kiezers van alle rigiingen vvizochl bedoeld opstel, voor welksgehcele over neming plaats ontbreekt, aandachtig le lezen om, na rijpe overweging van den inhoudzellslan- dig daarover te oordeelen. Men mag dan hopen dat zij genegen zullen zijn als vrije, onbene velde kiezersop morgen Dingsdag 29 Mei «Neen, Cat; illo klonk haar antwoord nauw- lijks hoorbaar. Zij gevoelde wal komen moest en onwillekeurig verborg zij haar hoofd aan zijne borst, terwijl zij smeekte: «Dierbare vi ii-ndomhels mij nog eens." Verwonderd voldeed d'Kpiano aan haar verzoek cn drukte eenige vurige kussen op haar doodsbleek gelaat. «En ook niet, geliefd meisje," zoo ging Camillo voo«i«wanneer gij verneemt, dal ik ii geen schitterend lot kan aanbiedenomdat ik belangrijke geldelijke verliezen Doch waarom u «Ie gehcele waarheid niet medege deeld zoo vi-d hij zich zelf in de rede w« lnuik ben geruïneerd. Mijn rentmeester en mijn n ut wis bij welke personen mijn vermogen berustte in wie ik het grootste vertrouwen stelde hebb ri mij samen schandelijk bedrogen. Zij zijn sedert gisteren voortvluchtig en de politie wanhoopt aan hunne opsporing. Deze slag treft mij diep, dot h meer om uwenl- dan om mijnent wil. ik wil hel u niet verhelen, van mijne zijde wacht u niet dal onbezorgdeweelderige levendal gij tot heden toe geleid hebt. In plaats van een hótel te bewonenzult gij u in de eerste jaren voorzeker moeten tevreden sb llen met eenc bescheiden burgerwoning. Doch, ik zweer ii B- abij mijne eer als edelman mijne iieliJe zal u zooveel mogelijk het gemis van rijkdom vergoeden. Geloof mij'i valt mij h od it dat alles te moeten bekennenechter e«-ne troost nsl mij, namelijk, dat alles mij kan ontnomen worden, behalve hel kostbaarste go. d. uwe lielde namelijk, nietwaar, mijn Ilea?" en hij trachtte haai hoofd op le richten. Wi/rdl vervolgd. hunne stemmen tc vereenigen op de aftredende Statenleden Mis. J. DE LOUTERJ. COCK BLOMIIOFF en F. 11. VAN PKBSIJN wier her kiezing voor de belangen van de provincie Utrecht hoogst noodig is, want zooals o. a. hel opstel behelst «zij vertegenwoordigen thans het stelseldat de prov. Utrecht welvarend en gelukkig heelt doen worden. Daarom mogen de kiezers, die hel wel meenen met ons gewest, niet ontrouw worden aan de drie aftredende ledendie beproefd zijn en eene eervolle loop baan als vertegenwoordigers achter zich hebben. «Wij vertrouwen, dat alle welgezinde, ge matigde en bezadigde kiezers dit zullen be grijpen en daarominet terzijde stelling van persoonlijke grieven, die zij legen een of meer der altredende leden soms mochten hebben nochtans ter wille van het waarachtig algemeen belaag ouzer provincie Dings dag ter stembus zullen opkomen en des noods met zelfverloochening hunne stemmen eenparig op de drie altredende leden zullen uitbrengen." Vrijdagnamiddag ontstond brand in de luci fersfabriek te Amersfoortdie echter door de vrijwillige brandweer, spoedig met hare spuit aangeruktook geholpen door vrijwilligers van het garnizoenweldra werd gebluschu Uit 's Gravenhage wordt gemeld Dos zomers zijn ons bosch en Scheveningen de zeker niet geringe aantrekkelijkheden van de residentie. En wal er nu ook met ons bad huis is gebeuid, hoe verkeerd men daarmede ook moge hebben gescharreld de aantrekke lijkheid van Scheveningen zal er, zelfs mei den kurtaxvoor zeer velen niet minder op wordt n al laten zich de meeste Hagenaars lot nu niet als kurgjslen inschrijven Zoodra de concerten en bals gecostumeerde danspartijen in de open lucht en wat dies meer zijFransche en Hol- landsche looneel-voorslellingen enz. in de Kur- zaal beginnenzullen de liefhebbers zeker wel opdagen. Ik verneem dal de heer Voilus van Uamuie o. a. roei hel gezelschap van het Odéon te Parijs en met. het Nederlandsch looneel over een reeks van voorstellingen te Scheveningen onderhandelt. Aan hem zal hel zeker niet liggen als de exploitatie van hel badhuis mislukt Maar ook niet aan de oorspronkelijke oncessionna- rissen de heeren Reiss en Coblijn want deze zijn er af. Zij en hun mede-ondernemers hebben de concessie overgedragen aan eene naam- looze vennootschap, waarin zij zelf slechts voor een zeer klein aandeel betrokken blijven. Men zegt dat ieder der concessionnarissen met een winstje van 15 mille uil de onderneming is getreden. Op den 31sten dezer zal de overdragl definitief plaats hebben en hel contract der vennootschap inet de gemeente geleekend wor den. Er is sprake van dal het badhuis-terras en de kurzaal eleclrisch zullen worden verlicht De zaak van de «millioenenjuflrouwzal 11 Junij behandeld worden voor de regtbank le Rotterdam. Uil de acte van beschuldiging blijkt, dat Jaanlje 34 jaar oud is en dat mei haar op de bank der beschuldigden zullen zilten haar broeder Getril Struik te Apeldoorn A. Iloeiink te Amsterdam, J. ii. vanZutphen, Jools Jacob Jools (79 jaar)Th. N. v. d. Ileerate Rot terdam en E. D. Consenheiin le Amsterdam. G. Struik en A. Hoelink worden beschuldigd van medewerking tol het algeven van gelden en het bergen daarvan. Van Zutphen. Jools, Van der Heem en Consenheiin wegens berging van voorwerpen welende dal deze door diefstal verkregen waren. Du» alle zes inedcpligligen wegens heling. Het voornaamste der ten laste gelegde leiten is een bedriegelijke opligting voor de som van 345,009 gulden waarbij Jaantjes broeder Gerrit, ook als hoofddader is betrokken. Die gelden hebben zij hoofdzakelijk zien bijeen te krijgen onder het bedriegelijk voorgeven dat Jaantje de erfgenaam was van Jan van Veggelen, in 0. Indie overleden; dal die erlenisovermil- lioenen liep en dal zij voor de invordering aan zienlijke sommen noodig hadden. De f245,000 waren haar door M. L. Woudhuijzenf21000 door Quiruins van Vliet en I 33000 door S. L. de Smith daarvoor geleend. In de tweede plaats komt ten haren laste een diefstal van edelgesteenten ten bedrage van f115,000 ten nadeele van den juwelier Bosch te Amsterdam. De regtbank te 's Gravenhage heeft den zaak waarnemer Roest schuldig verklaard aan ho nende, smadelijke en lasterlijke uitdrukkingen jegens den persoon des Konings enin aan merking zijner vroegere veroordeeling tot langer cclstral dan t> maandenhem thans eenc celstraf van een jaar opgelegd. Evenals in de gemeente Wcslerbork heeft in do gemeente Eindhoven een vermogend linnen- labrikanl in drie jaren geen grondlasten be taald om de eenvoudige reden dat hij.... ver geten was. In een der plantsoenen te Arnhem is een jonge vos gevangendoor iemanddie den- zellden naam droeg ais zijn vangst. De regtbank te Dordrecht heeft N. De Koning uit Gorinchein verwezen naar den proc.-gen. bij liet hol te 's-Hage Ier zake van diefstal en moord op mej. Monshouwer te Gorinchera. Op den boulevard de Belleville te Parijs liet een man zich door een vrouw in een kroeg lokken. Toen hij daar binnengetreden was, werd hij door vijf individuen overvallendie hein van zijn geld en goed beroofden en voor dood lieten liggen. Te Bellem in België werd veil, week een kind geboren met twee hooiden vier armen en vier beenen, allen goed ontwikkeld. Hel is kort na de geboorte overleden. Te Moskou is gisteren Zondagde Kronings- plcgligheid van den Keizer van Rusland vol trokken. Te Herny is een sergeant op het veldwaar de manoeuvres plaats hadden, door den bliksem getroffen. Hij was onmiddellijk een lijk. Een duiker was in eene kolenmijn nabij Char leroi 20 meters onder water gegaan om een pomp le herstellentoen eensklaps een der caoulthoukbuizen openbarstte. De ongelukkige had verzuimd zich van hel veiligheidskoord U voorzien en kwam bijgevolg om hel leven. Een tweejarig dochtertje van den arbeider B le Appelscha, dat volgens 'loordeel van bijgeloovigen «bctooverd" was en daarom medi cijnen had gebruikt van den beruchlen wonder dokter tc Knijpe, is na veel pijn bezweken. De uilgever van de Oswego Sun zegt: «Mijne «moeder raakte door hel llop-Biller bevrijd van «hare verlammingen aangezichtspijn." Wanneer men zich dol' en loom gevoeltzijn dal de vuorloopers van ziekten welke slechts door het Hop-Bitler zullen verdreven worden. ADVERTENTIE N. Den 2° Juni hopen onze «jjj! geliefde Ouders C[| CORNELIS JAN LASEUR JOHANNA ADRIANA VAN RIJN hunne VEERTIGJARIGE ECHT- VEREENIG1NG te vieren. Hunne dankbare Kinderen i Behuwd- en Kleinkinderen. Den Haag, 1883. 4 p !l> *ej Bevallen van een DOCHTER, G. WEBER—Poort. Amsterdam, 27 Mei 1883. Bevallen van een ZOON, die kort na du geboorte overleed MARIE ANNEGARN geb. Veruaaren. Amersfoort, 28 Mei 1883. Ons innig geliefd Zoontje GERRIT JAN, dat ons 12 Mei 1879 geboren werd, is ons heden 27 Mei door den dood ontnomen. Amsterdam, G. J. SIDDRÉ. 27 Mei 1883. R. J. A. SIDDRÉ-Klijn. Eenige kennisgeving aan familie en bekenden. Van af heden verkrijgbaar bij den Heer A. F. JANSEN, Varkensmarkt te Amersfoort Vino Vermouth douz I extra Vermouth amer et sec.» V16ux' van liel huis G. k L. ï'RATELLI CORA te Turyn. Generaal-agent voor Nederland en Coloniën HENRIDAMEN, Leiden. Fatsoenlijke MEISJES, bekwaam in hat WOLLEN NAAIEN, kunnen geplaatst worden. Adres Bureau AmersL Courant

Amersfoortsche Courant | 1883 | | pagina 2