G. E. HUÊTINK, MTS BETEli ongezien voorbijgaanmaar... wacht even, gij moetom daar binnen te komeneen kwartje off-ren. Waar die kwartjes blijven, vertelt men u niei Dat de Prins van Wales er zijn deel van krijgtis niet denkbaarofschoon hijevenals too magtig veel andere menschenkioderen ook wel eens «kassrhraal" zal zijn. Nog is men de irolsche bogen niet teneinde of men wordt op strooibiljetten getracleerd. Een daaronder noodigi uil tol een bezoek aan 't «concert des ambassadeurs" dal eiken middag van 3 lot <4 uren eene voorstelling geeft en er eiken avond van 8 tot 11 nog een geven zalzoodra de tijd zai aanbrekenwaarop het terrein ook d»-s avonds voor 'l publiek zal toe gankelijk zijn Zou dat zoo'n charmant concert zijn als dat'twelk in Parijs dien naam draagt f In 't Tentoonstellingspark is ook een zeer klein gebouwtje te zien. Wat is dat voor een- loonigezagende muziekdie daaruit in de ■ooren klinkt 1 'l Is een «concert Tunisien •waar gijals gij er een kwartje voor over hebt, eene onmogelijke turksche muziek kunt hooren. Gij moogl bij het verlaten van dit miniatuur- établissement 'twelk niet meer dan een tiental personen Iegelijk kan bevatten het concert zoo vervelend vinden als ge wiltgij zijl er toch uw kwartje bij kwijt en hel spijt u dat gij dit déarvoor hebt uitgegeven. Maar er is juist concert in 'l Paleis voor Volksvlijtlaat ons dat even gaan hooren niet d&ér. maar in een blaauw geschilderd huisje voor ons met de aanwijzing Bell Telephoon- roaai schappij. Echtergeef maar weder een kwartje en Binnentredende vindt gij den Telephoon zeer interessant en het hooren van een concert télé- ph.miquedal een halluur ver gegeven wordt is wel ruim een kwartje waard. De tonen der muzi'k mogen wel i-ts zachter wezen dan als men zich nabij de muziek bevindtmaar zij zijn toch duidelijk op(ev8ngen en 't bevalt u. Nu naar 't Ambassadeursconcerl waar men voor twee kwartjes op den tweeden rang en voor vier kwartjes op den eersten rang plaats kan nemen in de ruime halleaan w«-lks einde np een eenvoudig doch ruim en zeer smaakvol ingeiigt tooneel eene lieftallige Engelsehe koord danseres zeer verdienstelijke loeren doet Al de overige leden van dit uitmuntend ge zelschap zijn echte fran^aises en franschen die met hun wereldberoemd «entrain endiablé" lal van geestige cliansonnellcs enz. voordragen, zonds dit alleen «franschen" kunnen doen. Men ainuvert zich aldaar perfect en I eloofl zichzelf st'-llig hier meermalen kwartjes te komen ve»snoepen. liet zijn naiutuiiik geen Patli's, geen Faure's, tnaai die zoeki men er ook niet. Men komt er om te Ugrhen iets moois te zien en amuseert zich daar van begin tol einde. Vive la France Men heeft aan de Tentoonstelling le colt gai toegevoegd door de organisatie van dit attrac tief amusement. POLITIE. Gedurende de maanden Maart, April en Mei zijn aan hf-l Bureau van Politie alhier als ge vonden gedeponeerdEen stalen knipje. Een st*l embia«—?s Een Engelsth horloge. Twee knotten blaauwe sajet. Een étui met spiegel, kam enz. Een gouden oorbel. Een lapje geel katoen r. el twee lappen viiesbont. Eenige tioiternonneais. Een kerkboek. Een duimstok. Ken gedeelte van een gouden oorbeL Een op mijn graf en van uit den hemel zal ik zegenend op umijne plaatsvervangsteren op mijn kind neerzien wiehet mij zwaar Vrfli te verlaten. Zie zij ligt daar zoo kalm zoo zachtm baarwiegje te sluimeren. God geve, mime dochter, dat uw slaap altijd zoo vredig .mag zijn. En, Beatrice, zweert gij(uijdal gij mijne beden vervullen zult Afgemat hield tij op. «Ja dat zweer ik uklonk het plechtig van da lippen der Signota. «Nu, dan leg ik mijn hoofd gerust neder! Heb., dank (jamillo voor uwe goedheid! Hiei boven zal ik voor uw beider geluk bidden. Mijne goede oudersvan wie ik reedsafscheid genomen hebzult gij wel zooveel mogelijk troosten als ik heengegaan hen FoeiBeatricewt en niet rneer 't is wezenlijk zoo verschrikkelijk nietom tv sterven ik gevoelmij zoo wel te miede welk een schitterend licht ik hoorzachte loonenik zie en gelen zij verdw ijncn oneen daar zijn zij wier. zij wenken mij ja ik k om Vaariwelmijne ge liefZij slaakte een diepen zuchtnog een oogenblik bewogen zich hare lippendaarop lag zij roerloosinel een kahuen glimlach op gouden vingerring met steentje en een paraplui. Uie daarop recht hebben kunnen deze vooij- werpen terug bekomen alle werkdagen van 12 lot 2 uur. De Commissaris van Politie Cu. F. BECK. Allerlei. Zondagavond circa 11 uren is te Haarlem een natuurverschijnsel waargenomen bestaande in een paar vuurbollen die zich in horizontale rigting van het Zuidoosten naar hel Noord westen bewogen. Zij lieten een breeden vuur straal na die nog een paar minuien zigtbaar bleelde straal was eerst regtmaar nain vervolgens eenen toen allengs racer gebogen lijnen aan, waarna hij langzamerhand verdween. De vuurbollen verspreidden een zeer sterk licht. Uok in andere plaatsen, waaronder Amers foort, is dit verschijnsel waargenomen. Te llpendam zijn vader en zoon met elkaar in herstemming gekomen voor lid van den ge meenteraad. De vader won hel pleit. Te Brussel is in een magazijn van schei kundige producten brand uitgebroken. Er heb ben herhaaldelijk ontploffingen plaats gehad. Een brandspuitgast is gedood en tien zijn zwaar gekwetst. De schade is aanzienlijk. De brand is gebiuscht. Een groot deel der Parijsche bevolking was Zondag op de velden van Longchampalwaar voor de twintigste maal om den Grand prix de Paris, ter waarde van 100,000 fr. zou gereden worden. Hel was een zoinersche dag zoo fraai als hij maar zijn kan cn van alle kanten waren equipages, dikwijls zoo zonderling mogelijk, aan gekomen. Even grillig was de kleeding waar mede zich de Francises looiden. Eiken anderen dag zou een dame aarzelen een hoed op le zettenwaarop zes of acht groute abrikozen tronenof een witte parasol te dragen, op welks punt een groote ruiker van klaprozen beves tigd isop dien dag de Grand Prixheeft elk zijn toilette de Lonchamp en de modislen laten dagen te voren aan haar verbeeldingskracht den vrijen teugelom de meest uilheemsrhe toiletten le verzinnen die zijvoor iedere zotheid meer, 50U francs duurder verkoopen. Hoe echter alle dames aan 't geld komen voor zulke dure zotheden is omtrent een aan tal harer gansch niet raadselachtig. Het volksfeest te Moskou werd op een uit gestrekt veld gehoudenwaar verscheidene schouwburgen, een circus en tenten waren op geslagen. Een witte van goud en rood flu weel voorzienetent was voor den keizer en de vorstelijke personen' bestemd. Het volk om ringde 140 waggons, die mei bier gevuld en elk van acht kranen voorzien waren. Bij het binnentreden van het feestterrein ontving elk een beker, een koek, een pastei en een zakje bonbons. Tegen den raiddag was de geheele voorraad uitgedeelddaar ruim een millioen personen opgekomen waren. Te half drie kwa men de keizerde keizerinde keizerlijke fa milie en de vreemde vorstelijke personen op hel feestterrein en werden door de bevolking met de meeste geestdrift begroet. Den vorigen dag waren in het tentoonslel- iingspaleis 800 bakkers bezig geweest oin een 't gelaat. Zij vermeerderde hierboven voorzeker der engelen schaar, die Gods troon omringen. Ontroerd blikten Beatrice en Camilllo op de doode. Hunne oogen ontmoetten eikander zonder één woord te spreken breidde d'Eprano zijne armen uit en drukte Beatrice aan zijn hart. Zij hadden elkaar begrepenvergeven en gevonden. Eenige lijd later knielden beide roenschen aan hel doodsbed neder en baden voor de rust der vroeggeslorven edele vrouw. Een iaar later werd het huwelijk tusschen graaf d Eprano en Signora Blangi voltrokken. Zij vestigden zich op een hunner landgoederen en wijdden zich geheel aan de opvoeding hunner kinderenwant de kleine Julieila bleef niet lang alleen hel kasteel vcrvroolijken door hare blijmoedigheid Menigmaal dacht hei jonge echtpaar aan Ju lieila en Beatrice vervulde getrouw de beloften, die zij hare stervende vriendin gaf. En toen de kinderen volwassen warenwas het Camillo's grootste genoegen om henonder meer voor vallen zijner jeugdde geschiedenis mede te deelen waarvan hunne moederzonder dat zij zulks ooit vernamende heldin geweest was en deze geschiedenis noemde hij De opoifonag eenor Tooneelspeelster. millioen brooden voor bet feest te bakken. Hiervoor waren een tiütal ovens in hel gebouw ingerigl. ADVERTENTIE N. HOOFDDÉPóT van de ECHTE SiCsJÏL IIAAHLEMMEHOLIE 20 Cents 'l fleschje (wederverkoopers genieten flink rabat.) Echte ineiaal POETSPOMADE i 10 Cents 't doosjevloeibaar wrijlmiddelmeubelpoli- tour. verfstoffen om goederen le verven, waschkristalpoetspoeder om zilver de heerlijk nieuwe glans te verschaffen inuizenvergill en middel om vlooijen te verdrijven. Verder is mijn Magazijn ruim voorzien van post-, schrijf-, teeken-, pak- en kastpapieren, enveloppes lak ouwels stalen pennen inkt uit de beste labriekenvloeibare lijmAra bische gom oin optelossen penhouders en pot- looden goin-elasliek leekendoosjesnotitie boekjes in meer dan 40 soorten, zakporlefeuilles laktasschen portemonnaieszeepeau de cologne, odeur, haar-, tand-en nagelschuijers li iseei kammen, figuurzaagbenoodigdheden, inkt koker», naai-, werk-, lepel-, toilet- en oiubre- doozenporlretlijsljes. Lijsten om platen en Oleographiën worden naar oplegeven malen volgens voorhanden sorleering staaflijsten, ver vaardigd tot de minst mogelijke prijzen. BOEKBINDERIJ, geheel ingericht naar de eischen des tijds, waarbij de nieuwst uitge vonden machines gebruikt worden. ADVERTENTIEBUREAU H0LLANDSCIIE LEESBIBLIOTHEEK var 'Jlrechtschestrftat /j' 23. voor het onderhoud van den MOND en de TANDEN vin den mensch van zoo groot belangdan de GEZONDHEIDS-TANDMIDDELEN van Dr. J. G. POPP, K. K. Hof-Tandarts le Weenen welke reeds door geheel Nederland bekend zijn als de beste Mondmiddelen. der beroemdste geneesheeren van Europa schrijven voor en hechten hunne goedkeuring aan de Tandmiddelen van Dr. POPP, alt de bette die betlaan voor mond en tanden. K.K. HOFTAMIARTS DR. POI'PS SOjarisr h« proevlnc «3- ANATIERIN-IONDWATER van dr. J. G. POPP, K. K. hol-landaris le Weenen g' neest tandpijn ziekelijk tandvleesch onderhoudt en reinigt de tandenvoorkomt den onajngenamen reuk bevordert het tandenkrijgen bij kleine kinderen dient als voorbehoedmiddel tegen diplitherilis (keel ziekte) en is onontbeerlijk bij hel gebruik van mine rale wateren. In flesschen van 1.75, ƒ1.20 en ƒ0.60. Plantaardig Tandpoeder maakt de tanden schitterend wit, zonder ze aan te lastn, in doozen van ƒ0.80. Anathorin Tandpasta in glazen doozen 4 ƒ1.20 erkend middel tot reiniging der tanden. Aromath. Tandpasta, het voortreffelijkste middel voor de verzorging en het behoud der mond holten en landen per stuk ƒ0.40. Tand-Plombeerselpractisch en meest zeker middel tol het zelf plombeeren van holle landen. Prijs ƒ2.60. POPP'S medio. Kruidenzeep het voortreffelijkste toiletmiddel tegen vlekken uitslag levervlekken en zomersproetenlot bevordering en behoud van een zoivere en blanke huid tegen mede eters buidworm onreine huid en pukkels 4 ƒ0.34. Hel geéeide publiek wordt verzocht uitdrukkelijk K. K. Hoflandmeester POPP'S Geneesmiddel te ver langen en slechts die aan te nemen welke van zjjn Fabrieksmerk zijn voorzien. Depots van alleen echte Anatberin-Preparaten be vinden zich in de volgende plaatsen te Amert/onrt bij H. J. BONNIER Verkoophuisop den Hof le Haam E. VAN DAPPEREN; te IJitehtein l. J. GROENHOF. te Zeitl L SCIIüTZte Utrecht P. H. N. VAN SPANJE en LOBRY PORTON te Almelo Hm. SMALE; te Kampen HEN'GEVELD (firma DE RUIJTER)te Zwolle G. ELEVELI) ZOONte Harderwyk S SIMONSBazar; le Hilvertum ANDR. DE WIT; te Amtltrdam VERKOOPHUIS. Gedrukt ter Bock-, Kantoor en Courantdrukkerij van A. 11. VAN CLEEFF le Amersfoort. t

Amersfoortsche Courant | 1883 | | pagina 3