sersche familiePascal genaamddie uit acht personen bestond. Uit een later berigt verneemt men nogdat eene geheele familie gered is geworden die op het oogenblik van de aardbeving in een kelder Sïvlugt was waarin zij 36 uren bleef opgesloten. m alle lijken te bergendie men reeds opge graven hadheeft de minister van openbare werken groote kuilen laten gravenwelke met een dubbele laag kalk bedekt worden. Meer dan 10000 soldalen zouden noodig zijn om alle verwoestingen op te ruimen. Vaak is het voorgekomen dat de zonderlingste ambten aan hoven werden in hel leven geroepen. Alexander Ikeizer van Ruslandhield er een «penneversnijder" op na. Zelfs in het veld en op reis werd hij steeds gevolgd door een waar digheidsbeklederdie uitsluitend lot laak had pennen te vermaken. Deze maneen kunstenaar m zijn soortgewapend met een gansch arsenaal van pennemessen en voorzien van een verbazen- den voorraad penneschachlenmoest altijd een honderdtal gesneden pennen gereed hebben ten gebruike van zijn keizerlijken gebiederwant Alexander gebruikte nooit tweemaal dezelfde penal had hij er ook slechts eene enkele hand- teekening mede geschreven. Gedurende den ganschen regeringsduur des keizers bleet deze levende penversnijdingsma- chine in volle werking. Zijne jaarwedde bedroeg acht duizend vijl honderd banken. Op nieuw is in Zeeland, thans nabij Vlis- singen, een luchtballon neergekomen. Ditmaal kwamen de luchtreizigers, twee in getal, van Maldon in hel Engelsche graafschap Essex waar zij waren opgestegen en in den tijd van 6 uren het Kanaal per luchtschip overstaken. De luchtballon is 80 voel hoog en 130 voet in owvang en is «Colonel Brine" genaamd. Dit is de 444e luchtreis van een dezer aëronauten, den heer Simmonsen de tweede over het Kanaal. De vorige maal deed hij den togl van Dover naar Calais. De ballon viel toen in het Kanaalwaarbij sir Claude een been brak. De onverschrokken reiziger waagde thans weder den gevaarlijken togl met gelukkiger afloop. De beide reizigers en de balion keerden per mailboot naar Engeland terug. Omtrent den dood van Cetewayowaarvan men tot nu toe weinig met zekerheid wist, meldt een ooggetuige in de S.andd"d Cetewavo was lol het laats'e oogenblik onkundig van 'l gevaarwaarin h'j en zijn 'eger verkeerden. Hij had ongevee 7000 man bij zich en wachtte te Oeioeudi op de kom?! van eenige bevriende stamhoofden. Hier verrastte hem Zibeboe die slechts over 3000 man bevel voerdemaar ze met kracht aanvuurde tot hei gevecht en per soonlijk de verschillend* afdeelingen bii name opiiep. Hij dreef het leger van Cetewayo op de vlucht. Daboelamanzi de breeder van den koning zal voor zijnp kraal en schoot op de vijanden. Toen hij zagdat het gevecht verloten was beklom hij m*t zijnen zoon een paardmaar daar hij zoo niet snel 'enoeg kon vlugten wierp hij zijn zoon van 'l paard en deze werd gedood. Cetewayo trachtte te vergeefs een paard le bestijgen en vergeefs bleven ook zijne pogin gen om te voet le onlvlugtcnZibeboe's man nen vingen hem en wondden hem tweemaal. Toen de berigigever van den Standard hen voorhield wai zij gedaan haddenschenen zij ontroerd. De berigigever roc'dde het voorgevallene aan Zibe boe die Cetewayo .iel zoeken maar niet vond. De burgemeester van het stadje Vierzon in Frankrijkonderschepte dezer dagen een vurigen minnebrief aan zijne dochter, onderteekend Léon Memo. De ve< toornde vader deed onder zoek naar iemand van dien naam. ilij vernam dal de kruidenier Bornichon een bediende had die Léon beetle en girig op deze onbestemde aanduiding dezen jonkman opzoeken. Na eenige woorden nam de buigemeesler zijn wandelslok en ranselde er den bediende uiede af. Deze is vrij gekwetst en gekneusd en het ergste is dat het blijktdat een andere Léon de schrijver van den brief is. Ook in Frankrijk heeft kapitein Webb een navolger gevonden. Een jongmenschdat een weddenschap had aangegaan de Seine over te zwemmenverloor onderweg zijne krachten en zou gezonken zijn, zoo men niet tijdig te hulp was gekomen. Ongeveer twee jaren geleden slikte te Curasao een iSjarige knaapdie een goochelaar wilde nadoeneen geopend pennernes indat niet meer uit zijn keel te krijgen was, maar in 2ijne maag verdween. Alle mogelijke pogingen werden aangewendom dien jongen van dat onverteerbaar voorwerp le bevrijden, doch maanden lang te vergeefs. Eindelijk is dezer dagen de knaap hel langs natuurlijken weg kwijl geraakt. Daar liet penneraes te lang was, om door de kronkelingen van alle ingewanden heen te glijdenwordt vermoed dat er een paar in gewanden zijn doorgesneden waardoor het naar beneden is gezakt De innerlijke verwondingen zijn vanzelf genezen en hel jongmensch is vol komen gezond. Terry die een weddenschap heeft aangegaan het Kanaal op een vélocipéde op drie wielen en van riemen voorzien over te stekenheelt zijn weddenschap gewonnen. Zondagmorgen 9 uren van Dover vertrokken kwam hij 's avonds 9 uren le Calais aanen den volgenden dag heeft hij met zijn voertuig de reis naar Parijs ondernomen. Een belangrijke diefstal is eergister aan het Fransche Ministerie van Financiën gepleegd. Een heerdie 48,000 fr. in bankbiljetten ont vangen had, legde de daarmede gevulde por tefeuille op de bank van zijn rijtuig, terwijl hij zich even omwendde om nog eenige orders te geven. Deze weinige minuten waren voldoende om den dief, die nog looptgelegenheid le ge ven de portefeuille weg le kapen. Eenige mijnwerkers te Neukirchen wilden hunnen vrouwen de inrigting der mijnen laten zien en zij daalden in een groeve al'. Juist toen zij beneden waren, had een ontploffing van mijngas plaats, waarhij van de 24 personen waaruit hel gezelschap bestond. 18 getroffen werden. Eenige bleven onmiddellijk doodter wijl de overigen zwaar gewond weder naar boven gebragl werden. Een nieuwe manier van stemmen in volks vergaderingen is door een Beijerschen afgevaar digde dr. Fabler uitgevonden. Bij een onlangs in Zuid-Beijeren plaats gehad hebbende vrrgad ring zeide de afgevaardigde «Deheeren, welke voor het voorstel zijn moeten blijven slaan de ande ren die er tegen zijn moeten op den buik gaan liggen." Natuurlijk ging niemand op zijn buik liggen en zoo kreeg de algevaardigden zijn zin. In zekere stad werd in het theateromdat mei hel beginnen lang werd gelalrndin den engelenbak een groot geweld gemaakt. Hier over vertoornd riep men van beneden woedend «Wees bedaard, ossen l" Eene stem van boven antwoordde hierop «Verscliooning hierboven is de engelenbakde stallen zijn beneden." Uit Samarang wordt aan de Soer. Ct. geschre ven Van den beruchten dielstal in het weeshuis, waarbij een erfenis van f17,000 zou verduisterd zijn is nog niets teregt. De slimme echtgenoot van het meisjewie die som toekwam, wist, daar hij klerk bij dc weeskamer was geweest van die erfenis af. Hij poogde de genegenheid van de miskende erfgename le verwerven trouwde haar en kwam toen met zijne welen- schap voor den dag. Ik leed zwaar aan graveel en aandoeningen der Nieren en kon geen enkel geneesmiddel noch dokter vinden om mij le genezen totdat ik Hop- Bitter gebruikte die mij in eenen zeer korten tijd genazen. Een beroemde Advokaal van Wayne County (Staat Nieuw-York.) DAGELIJKSCHE WATERSTANDEN van de Lunter8che beek en de rivier de Eem. Datum Roouej boven HAAH bened. Over een. Lam- bal- oen. Pom- brug. Geere Gast huis- Een. 1883 29 Juli 30 31 1 Aug- 2 3 4 M. 4,88 4.87 4.88 4.89 4.98 4,93 4.99 M. 4,78 4.78 4.79 4.80 4,8(1 4.89 4.90 M. 5,07 5,05 5,14 5,19 5,24 5,17 5,19 M. 3,18 3,15 8,17 3,22 3,40 3,33 3,81 m. 2,69 2,65 2,85 2,71 2,88 2,85 2,76 M. 1,6* 1,50 1.60 1.61 1,70 1,89 1,65 M. 0,03 0,58 0,00 0,64 0,65 0,67 0,64 M. 0,50 0,40 0,35 0,20 0,30 0,40 0,40 POLITIE. Aan hel bureau van politie te Amersfoort zijn gedurende de maanden MeiJuni en Juli als gevonden gedéponeerd 1 gouden oorbel1 gouden kruisje1 onder gedeelte van een gouden oorbel1 gouden damesring; 1 zilveren horlogckast1 parapluie 1 zwarte boezelaar1 bloedkoralen armbandje met gouden sluiting1 witte rok1 lap wit katoen2 duimstokken1 passerdoos en 1 poriemonnaie waarin eenig geld. Daarop rechthebbenden kunnen deze voor werpen aan voormeld bureau terugbekomen alle werkdagendes namiddags van 4—6 uur. De Commissaris van Politie, Ch. F. BECK. AMERSFOORT, 6 Augustus 1883. De lieer Jhr. Mr. T. A. J. van Aech van Wijck, heeft Zalurdag jl. in handen van Z.Exc. den Commissaris des Konings in de prov. Utrecht de gevorderde eeden als Burgemeester der gemeente Amersfoort afgelegd. Aanst. Donderdag, nam. halltwee, wordt eene gemeenteraadsvergadering gehouden, waarin de installatie van den nieuwen Burgemeester plaats heelt. De Heer Mr. F. II. van Persijnpresident en lid van .het Collegie van Curatoren van het Gymnasium te Amersfoortheeft als zoodanig zijn ontslag ingezonden. De lieer M. W. Scheltema Ezn. heelt zijn ontslag ingezonden als secretaris cn lid der commissie van toezigt op hel lager onderwijs te Amersfoort. De Gymnastiek- en Schcrmverecniging Ajax" te Amersfoort neemt deel aan het internationaal Gymnastiekfeest'tweik thans in Amsterdam wordt gehouden. Tengevolge van het bedanken van den Heer F. W. J. baron van Aylva van Pallandt zullen de Stalen der prov. Utrecht Dingsdag 14 Augus tus e. k. bijeenkomen in eene buitengewone zittingIer verkiezing van een lid voor de Eerste Kamer der Slalen-GeneraaL De voormalige ontvanger der Geldersche ge meente Putten, D. C. Horseling, zal Woensdag 15 Augustus e. k. voor hei geregtshof le Arnhem teregtstaan. Hij werd in 1872 gemeente-ontvan ger van Putten en verkeerde toen reeds in be narde flnanlieële omstandigheden welke steeds verergerden. Ilij had eene bezoldiging eerst van f3ÜU.en daarna van f325.'sjaars, doch hield zijne eigene finantiën niet algescheiden van die der gemeente en het was le Putten algemeen bekend dal hij nooit geld in kas had en dit leendewanneer de kas moest worden opgenomen waarvan hij steeds te voren kennis droegdoordien hij ook klerk ter gemeente secretarie was. Hel raadslidde notaris Plieslor bragt dit in Januarij jl ter kennis van Gedep. Staten van Gelderland en Horseling, die ook hiervan kenuis had bekomenmaakte zich uit de voeten naar Amerikavan waar hij gevan kelijk naar Nederland is overgebragt. Het te kort in zijne gemeentekas bedraagt ruim f 7000 waarvan echter f5000 door don borg zijn ge restitueerd. Horseling is derhalve beschuldigd van het misdrijf, omschreven in art. 169 van hel Wet boek van Stral'regtluidende: Allo ontvangersof met eenigen ontvang belaste personen alle openbare bewaarhoudersof die in hunnen post wegens gelden ver antwoordelijk tijn Jio enige peuningen aan liet publiek of bijzooien personen belioorende of eenige papieren voor g ld strrkkeude of ook eenige bescheiden, vrbindteuisseDakten of rneronde goederen die uit lioof Ie van hunnen post iu hunne handen waren verduisterd of un hunne bestemming onttrokken zuil- n helibeutallen met dwangarbeid voor een' lijd gestraft worden in geval de veiduisterde of onttrokkene taken boven de drieduizend franken inwaardr,bedragen. Als verdediger zal optreden de Heer Mr. A. A. de Vriesadvocaat le Amersfoort. Het Utr. Dagblad behelst het volgende De Utrechtsche afdecling van de «Unie" hield Dingsdagavond hare gewone voorbereidende vergadering voor de Augustus-collectedie als steeds vrij talrijk werd bezocht. De Voorzitter Mr. van Beeck Calkaenopende met gebed, waarna Psalm 118 vers 7 gezongen en een hoofdstuk uit Gods woord gelezen werd. Verder herdacht de Voorzitter met een hartelijk woord den ijver en de liefde voor het christelijk nationaal schoolonderwijsdoor het innig ge waardeerde bestuurslid Jhr. Mr. T. A. J. van Asch van Wijck beloonddieuithoofde zijner benoeming tot burgemeester van Amersfoort, moet aftreden. Nadat de notulen der vorige vergadering door den secretaris waren voorgelezen en goedge keurd werd overgegaan tot de evenlueele ver deeling der collectedie met bijna algemeene stemmen besloten werd weder als vroeger jaren te doen plaats grijpen. Een voorsteltol af zondering van f150 lot tegemoetkoming in de kosten van de'te geven normaallessen, waaruit zich eene nog al belangrijke discussie ontspon werd evenzeer aangenomen waardoor derhalve in de verdeeling eene kleine wijziging zal worden gebracht. De broeders collectanten die voor het groot ste gedeelte tegenwoordig warenverklaarden zich eenparig bereid om ook dit jaar hunne diensten aan het belang van het christelijk nationaal schoolonderwijs beschikbaar le stellen. Nadat nog besloten wasop den vooravond voor de collecte de vrienden van hel Chr. N. schoolonderwijs tol eene ure van gemeenschap pelijk gebed zamen tc roepen en den avond van 17 Aug. tol eene vriendschappelijke zamen-

Amersfoortsche Courant | 1883 | | pagina 2