Dior hel Departement van Justitie wordt, bij ontdekking, kenni.-gcving verzocht van Adolph Eckert19 jaren postbeambte uit Straatsburg die zich heeft schuldig gemaakt aan verduis tering van 3 postpakketten met diverse gelds waarden. Eerlang zal een begin worden gemaakt met den aanleg van een electrischen onderaardschen rrvveg le Londen. Deze begint bij de Nor- ïberland-avenue en loopt onder de bedding der Theems door tol 'l Waterloo-station. Op het Waterloo-Square wordt een machine ge plaatst om de electricitcit op le wekken. De weg krijgt dubbel spoor en de treinen zullen geregeld als omnibussen rijden. In achttien maasden moet het werk gereed zijn de gebr. Siemens zullen de electriscbe toestellen leveren. Zaturdagnacht was het le Botterdam alwaar thans peen kermis mag worden gehouden vrij rumoerig; le 12 uren begon de politie de her bergen in de Zandstraal te ontruimenmaar voml daarbij zooveel verzatdat zij herhaal delijk van haar wapen gebruik moest maken en menigeen gewond werd. Later maakte eene publieke vrouw in het openbaar in de Zand straal zooveel schandelijk vertoondal er een geducht opstootje ontstond en haar huis ge rammeid werd. De kastelein werd ernstig ge wond naar het Ziekenhuis vervoerd. Te Parijs heeft een vleselijke misdaad plaats gehad. In de «rue du Regard," woonden twee oude heden de ex-procureur Ducrosl en zijn zusier, die herhaaldelijk een bezoek ontvingen van zekere Catnby wien de oudjes veel wel daden bewezen en zelfs aan eene betrekking trachtten te helpen, wat hun echier mislukte. Camby nooit tevreden en altijd eisthend schijnt Vrijdag een formeele weigering ontvangen te hebbenwaarna hijin woede ontstoken zijn weldoeners met hamerslagen vermoord heeft. Zalurdagavond in hel circus Carré le Nijme gen beschuldigde eene op den derden rang gezeten vrouw die vroeger reeds in een ge sticht te 's Bosch was verpleegdzonder eenige aanleiding en op heftige wijze iemanddie achter baarstond hare porleraonnaie te hebben gerold. Toen de politie lusschenbeiden was ge komen kwam men lol de treurige ontdekking dat de vrouw weder plotseling krankzinnig was geworden. Onder voorgeven dat de voorstelling geëindigd was slaagde rncn er in de ongelukkige uit hel circus ie verwijderen en naar hare woning over te brengen. In de nabijheid van Ludwigshaven heeft on langs een afschuwelijke misdaad plaats gehad. Drie vrouwen werdeu aldaar door een zestal arbeiders overvallen en op de laagharligsle wijze mishandeld en onteerd. bene der ongelukkigen bezweek reeds denzelfden avond in hel hospi taal. De misdadigers bevindeB zich allen in han den der justitie. liet eiland Omelepec in het Nicaraguameer (Zuid-Amerika) werd door een vulkanische uit barsting met een lavastroom bedekt, die talrijke viuchtbaie akkers vernielde en de kudden ver zwolg. De lava kwam tnel kracht le voorschijn uit verschillende bergspleten. De bewoners vlugtten naar de kust. De meesten werden ge red door de bewoners van naburige sleden. Eenipen hadden hun loevlugl genomen tot een heuvel, die weldra als eiland boven de gloeijende lavamassa uitstak, (let was onmogelijk bun le hulp te komen en zij moesten een ellendigen dood sterven. Ecuador is in de maand Mei doo hevige Wggggggg— hare wangen rolden. «Gravin nu kent gij mijne geschiedenisdaarmede is mijne belofte ver vuld. Ik dank U voor uwe bewijzen van vrien delijkheid en medelijden mij zoo vaak in den kerker betoond. God neme L' en de uwen in Zijne heilige hoedeZtj reikte de gravin hare handdeze liet haar blik onbeschrijfelijk wee moedig op Mevrouw Werner rusten. «Vaarwel gravin," vervolgde zij, «vaarwel en denk met deernis aan eene ongelukkige vrouw en moedor die hare kinderen op aarde wel niet weder zien zal." Herrnance's besluit was genomen zij kon haar niet laten gaan. en daarom zeide zij op bcvenden toon «Bij God is niets onmogelijk «Zulks is waarMevrouwdoch veronder stel eensdat ik tegenover mijn kind stond zou zij mij dan willen erkennen als hare moeder Zou zij dan het hoofd niet vol aischuw afwenden van eene vrouwdie eer en plicht met voelen vertraddie haai kind op den leedersten leef- aardbevingen gesteisterd. In het dorp To3caso en den oentrek wet Jen alle huizen vernield met uitzondering van een paar. die hoewel nog staande geblevenzwaar beschadigd werden. De grond opende zich op verscheidene plaatsen en in één nacht werden lü aardschokken waar genomen. Over het behoud of de afschaffing van de doodstraf loopen de gevoelens zeer uileenmaar voor- en tegenstanders zijn het voorzeker daarin volkomen eensdalmoet bel doodvonnis vol trokken worden dit dan zoo snel en zoo weinig smartelijk mogelijk behoort te geschieden. Op grond hiervan is tegen den Engelschen beul Marwood een groote verbolgenheid ontstaan omdat hij dezer dagen een veroordeelde twee maal moest opknoopen. Een Franschtnan Quenessen genaamd heeft met zijn jonge vrouw, die naauwelijks 16 jaren telt, met goed gevolg den Mont-Blanc bestegen. Zij zijn op den top aangekomensn gezelschap van hun huisknecht, en drie gidsen. De moed en onverschrokkenheid, door deze jonge vrouw aan den dag gelegdzijn zeldzaam. Vrijdagmiddag tusschen 4 en 5 uur stonden twee dames van deftige familie op de Reguliers- breeslraat te Amsterdam voor een winkel le kijkentoen eensklaps een beer op een van beide toeschoot cn haar een klap in hel aan gezicht galdie haar bewusteloos deed neer zijgen. De dader ontsnapte en de datne werd door hare vriendin naar hare woning geleid waar zij tengevolge van den schrik ongesteld is geworden en zich thans onder geneeskundige behandeling bevindt. Te Havre heelt een oude dame op treurige wijze den dood gevonden. Zij keek uit het opgeschoven raam naar builentoen door een ol andere oorzaak het raam naar beneden viel op haar hals. Ter naauwernood kon zij om hulp schreeuwen. De buren snelden toe, doch daar de deur gesloten wasmoest men die open breken. Onderwijl zag men van de straathoe de ongelukkige vrouw in de uiterste benaauwd- heid verkeerde en hopelooze pogingen deed hel raam op te tillen. Toen men haar uit de gevaarlijke positie kwam verlossenhad zij reeds den geest gegeven. Dat een mensch heel wat kan doorslaan voor hij dood isbewees onlangs een geval te Parijs. Een metselaardie bezig was een muur le herstellenviel van een stellingter hoogte van de derde verdieping. Hij kwam terecht on een waterputhet dekseldat slechts van planken gemaakt was, brak als een stroo- halrn en de man stortte in de diepte. De om standers verkeerden in de raeening dat hij dood wastoen zij hulpkreten hoorden. Een paar brandweermannen werden geroepen en daalden in de putgewapend met touwen. Daar vonden ze den metselaar, die zich met handen en voeten vastklampte aan de uitstekende sleenen. Spoedig werd hij omhoog geheschen. Ofschoon de man dertig meters gevallen washad hij geen enkel lid gebroken en was zelfs niet gekneusd. Alleen gevoelde hij pijn in de zijde. AMERSFOORT, 16 Augustus 1883. In de huilengewone zitting der Provinciale Staten van Utrecht is Dingsdag jL tot lid der Eerste Kamer benoemd, bij tweede stemming, Mr. C. Th. graaf van Lijnden van Sandenburg met 21 stemmen Mr. F. VV. C. P. grsaf van Bijlandtlid der Tweede Kamer, verkreeg 18 stemmen. Bij de eerste stemming had graaf van Lijnden 19, graaf van Hylandt 18 (1 met verkeerde voorletters) en Mr" VV. ff. de Beaufort 2 slem- men verkregen. tijd verliet en bijna eene moord bedreven heeft. Antwoord mij oprecht, Mevrouw, zou zij mij niet verloochenen «Neen neen riep Hermance harts tochtelijk uit. «Nu misschien zou zulks het geval niet zijn wanneer zij uw grootmoedig en rein hart bezal. Maar. «Moeder," kreet de gravin op liefdevollen doordringenden toon en zij knielde aan hare voelen neder, terwijl zij haar met zacht ge weld op de soplta deed plaatsnemen, «moeder, gij will u niet bedrogen hebben in uw kind. Liefste moeder, uwe dochter, uwe Hermance ligt 3an uwe voeten geknield." «Mijne... Hermance.neen... 'tis onmo gelijk Dat ware te veel geluk o mijn God En toch gravin gij «Geloof mijmoeder.ik ben uw kind ik hen Hermance d'Estcvaldie alles ver geet behalve uwe tegenwoordigheid Worik wr volg ik Gisteren. Woensdag 15 Augustusstond voor hei Geregtshof te Arnhem u-regl de voormalige gemeente-ontvanger van Pullen G. Horselin" beschuldigd van liet tekort in /.tjrie gemeentekas zooals uiivociig is vermeld in ons .No. 3lyj van 7 Aug. j.l. Als getuigen weiden gehoord de lieer Hieben- daalburgemeester, en de beide wethouders van Putten (Gelderland), alsmede hel raadslid de notaris Pliesterdie de aanklagl bij Gede puteerde Staten bad gedaan. Als getuigen a décharge waren aanwezig liet raadslid Roelersen, en Wolff, onbezoldigd rijksveldwachterdie gunstig getuigenis aflegden omtrent den handel en wandel van den beklaagde. De Procureur-Genet aal eischle schuldigver- klaring aan het misdrijf, omschreven in art. 169 van hel Welhoek van Strafregl en veroor deeling lol acht jaren tuchthuisstraf. De verdediger, de Heer Mr. A. A. de Vries, advocaat te Amersfoortconcludeerde lot vrij spraak op grond dal de bekentenis van den beklaagde door niets was bevestigd en derhalve geen bewijs leverde. Subsidiair concludeerde Pleiter lol oplegging van hel minimum van straf, hetwelk met toepassing van verzachtende omstandigheden is gesteld op hel misdrijfwaar aan hij zou kunnen worden schuldig vetklaard. Als verzachtende omstandigheden noemde luj zijn goed levensgedraghel geringe nadeel door hetu le weeg gebraglzijne bekenteniszijn gering tracteraenl en zijn zwaar huishouden, het gebrek aan controle dal le Putten op min dere ambtenaren bestaatenz. Bij de aanstaande groote veld manoeuvres in Noord-Brabant wordt o. a. bij de cavalerie in gedeeld de Olfkier van Gezondheid le klasse J. C. holandus llagedoornvan hel 1e reg. veldartillerie le Amersfoort in garnizoen. De lc Luitenant-Adjudant II. M. Werner, van hel depèl-escadron van het le reg. hus- sartn in garnizoen te Amersfoort, is benoemd lol Ritmeester bij liet 2e reg. hussaren. Onze voormalige stadgenoot de Heer J. II. van Gelder is benoemd tot ontvanger der directe belastingen en accijnsen le Baltum (eiland Ame land) standplaats llollutn. De Gasthuismolensteeg te Rotterdam was in den nacht van Zalurdag op Zondag even vóór 2 uur hel tooneel van een bloedige vechtpartij. Twee heeren werden n.i. aangevallen door vijf min of nicer in «kennelijken staal" verkeerende personen. Toen de aangevallenen zich verdedig den en een der aanvallers met een regenscherm een bloedende hoofdwonde toef) rag ten werden de straatstecnen van den stoep voor een in aanbouw zijnd perceel als werktuigen gebezigd met hel gevolg dal een der stcenen de spiegel ruit van den slagerswinkel in perceel 10 trol en brak. De aangevallenen wisten nog bijtijds aan dezen steenenregen te ontkoim-n. De politie kwamtoen alles reeds was algeloopcn. Naast de landbouw-tentoonstelling van 1884 zoo die er komtzullen wijals de vlieger van De Wekker opgaatook eene onderwijs-lentoon- slelling hebben. Daarbij zouden wij willen voor stellen een kies-tc-nioonstelling le houden d. w. z. een expositie van stembussen. Ons land bezit soorten genoeg om er een terrein mede le bedekken. De eerste galerij kon bevatten de historische slembussen die van Meeuwen bodemloos en toch vol briefjesde looverbus van Harmeien; de stembus van Winterswijk, die vol is wanneer er drie biljetten in gestoken zijnomdat door een vernuftig mechanisme de biljetten daarin steil overeind gaan staan, boven elkaar, gelijk de wanden van een kaartenhuis de stembus van Dodcwaardin welker slot afgebroken sleutels gevonden worden waarvan de herkomstgelijk van de meeste strooibil jetten onbekend is. Extract uit een reisjournaal van een jong meisje. 1ste dag. Heden per stoomschip «Urania" ingescheept te Rotterdam met bestemming naar Batavia. Drie honderd passagiers aan boord, 't is een prachtig schip, 'k Heb nog al hinder van zeeziekte, doch de kapitein, een knap cn beschaafd man was zeer zorgzaam voor mij. 2de dag. De kapitein is naar mijne gezondheid komen informeeren. Hij was erg vriendelijk en beleefd. 8de dag. De kapitein wordt nog vriendelijkercn als ik mij op 't dok bevond was hij niet van mij af te slaan. Wat wil hij toch 4de dag. Welk een dagdc kapitein heelt mij ten huwelijk gevraagd. Ik kon geen antwoord geven. 5de dag. De kapitein heeft mij in groote opgewondenheid gezegddat als ik niet beloof zijne vrouw le wordenhij mor gen het schip in volle zee met man en muis

Amersfoortsche Courant | 1883 | | pagina 2