raoordemet wie hy reeds lang verkeerde groote oneenigheid heelt gehad. Zijne pel is op de plaats der misdaad gevondenterwijl hij verschillende krabben in aangezigt en aan de handen heeft Voorts is hij kort vóór den moord en digt bij de plaats daarvan met zijn meisje gezien. tegg DAGELIJ KSGHE WATERSTANDEN van de Luntersohe beek en de rivier de Eem. D ma Rnoow Haam Om A*' 1'oTU- Gmm boven beaed O AST EIM. AMERSFOORT, 29 October 188S. Ongetwijfeld zal met veel belangstelling ver nomen wordendal onze hooggeachte stadge noot den HoogEerw. Heer H. Blombenoemd is tol Geheim Kamerheer van Z. H. Paus Leo XIII. Gisteren namiddag kwam Z. D. H. de Aarts bisschop van Utrecht in aigen persoon den Titu laris de acte zijner benoeming overhandigen. Voor Monseigneur Blom is het voorzeker een aangename voldoening zijne verdiensten ook door zijn Kerkelijk Hoofd gewaardeerd en ge huldigd te zien. Bij de op Zaturdag jl. gehouden stemming lot verkiezing van zes leden van hel Collegie van Kotabelen bij de Herv. gein. te Amersfoort zijn verkozen de Heeren J. C. LeinweberC. Koning Jhr. Mr. A. M. C Sand berg en H. E. van Sweden terwijl er van de twee onvervuld gebleven va caturen eene herstemming zal moeten plaats hebben tussclien de Heeren C. PrinsP. Met horst Mr. S. J. T. H. Nedermeijer Ridder van RosenthalC. Schellus en L. 0. Bron Verkerk welke beide laatstgenoemde Heeren een gelijk getal stemmen hebben verkregen. Gisteren zijn tol leden van den Kerkeraad der Ned. Israel, gemeente te Amersfoort herkozen de Heeren B. E. HerschelL A. Schaap en L. Schaap. Onder verwijzing naar het officiéél berigl in dit nnmraer der verkrijgbaarslelling van hel met de concessionnarissen der gasfabriek aangegaan contractzijn ons de volgende opmerkingen ter plaatsing gezonden «Dit contract treedt eerst met 17 Augustus 1884 in werking. Tol zoolang blijft derhalve het oude contract van krachtwaarin ten be hoeve van de particulieren alleen voorkomt dal de aannemer verplicht ishen die hel verlangen van gas te voorzien, terwijl daarbij de aan- oeiningsprijs wordt bepaald. Aangezien bij hei nieuwe contract wordt aangegeven van welk gehalte het gas zijn moet, en welke drukking op den versten afstand van de fabriek moet be vonden wordenkan met vertrouwen worden verwacht dat na 17 Augustus 1884 ook de par ticulieren zich minder zullen hebben te beklagen over onvoldoende verlichting. Men kan ook niet nalaten den gasverbruikers in overweging te geven nalegaan of de minder goede verlichting in hunne woningen ook is toeleschrijven aan de omstandigheid dal de aanvoerbuis te naauw is. Het geschiedt toch meermalen dal bij den aanleg gerekend is op een gering gasverbruik terwijl later eene aanmerkelijke uitbreiding is gegeven aan het getal pitten zonderdat de aan voerbuis is veranderd. Bij herhaling bleek het dal daaraan te geringe druk moest worden toe geschreven. Ook andere omstandighedenals gedeukte buizenenz. moeten niet builen reke ning gelaten worden Do< h hoe dit ook zijom op dit oogenblik nu de concessionarissen bezig zijn met verbouwingeen in alle opzichten goeden loesiand Ie verlangen, kan men bezwaar lijk achten. Wanneer het nieuwe contract in was dan ook alleibespoiltlijksl. Hare japon was van zeegroene zijdeversierd met breede ft roo tten waartusschen zich rood fluweelen stukken in den vorm van punten bevonden. Een lange mantel, mede groen van kleur, doch eene geheel andere lint hebbende en een donker roode hoed voltooiden haar toilet. Zij schreed aan Bruno's zijde met de houding eener vorstin voort, terwijl zij nu en dan eenige blikken rondom zich wierpals om te zien of de voorbijgangers haar wel bewonderden. Haar schoonzoon hoopte in '(diepst zijner ziel, dat niemand zijner kennissen hern ontmoeten zou met deze zonderling opgeschikte vrouwdie na een eindweegs gewandeld te hehben over vermoeidheid begon te klageo en ongegeneerd haren arm in den zijne legde. Wordt vervolgd. werking getreden iszal het gemeentebestuur krachtiger kunnen optredenook waai het be treft de belangen der particuliere gasverbrui kers en men vertrouwt dal Burgemeester en Wethouders alsdan zeker niet zullen nalaten de nakoming van het contract te vorderen." Hel bestuur van hel Landhuishoudkundig Congresin 't volgende jaar te Amersloort te houdenis aldus zaraengesteldMr. W. Baron van Gollstein van den OldenallerVoorzitter; Jhr. Mi. T. A. J. van Asch van WijckOnder voorzitter; Mr. A. A. de Vries, 1. Secretaris; J. B. Beuker2. Secretaris-Penningm.Dr. M. C. Verloren; Mr. H. Croockewil Jr.; M. van Beek J. E. Baron van Hardenbroek van Lok horstE. L. Visser; Mr. YV. II. de Beaufort; C. L Doormanil. HuigenJhr. K. J. A. Ram van Bottenstein. Het eere-voorzilterschap is aangeboden aan Mr. B. W. A. E. baron Sloet tol Oldhuis te Zwolle en aan Mr. E. IL s' Jacob Commissaris des Konings in de provincie Utrecht. De heer M. G. van Frankenhuijsen te Amers foort is benoemd tol Chef der Uselsloomtram- Maalsch., standplaats Gouda. De Tweede Kamer is bijeengeroepen tegen Woensdag 7 November des namiddags half vier Op 12 November zal de Kamer ue beraad slaging aanvangen over de Indische begrooting. Uit 's Gravenhage wordt gemeld De Porlugeesche kroonprins of de hertog de Braganzagelijk hij ook genoemd wordt bezoekt hier geregeld alle publieke kunstver zamelingen inrigiingen van openbare dienst fabrieken enz. Het is opmerkelijk met hoeveel belangstelling de jonge vorst zich persoonlijk van alles op de hoogte stelt. Als men verge lijkingen ging maken zijn er reden zich le be droeven. Maar neen.. Toch kan ikin hel verband van het voor gaande u tot mijn genoegen mededeelen dal de toestand van onzen prins van Oranje al is er sedert de vorige week geen verandering in gekomengeenszins verontrustend is. Men verhaalt hier zellsdat de prins in den avond toen hij koning Leopold aan zijn paleis deur liet welen Z. M. niet le kunnen ontvangen aan eenige heeren een souper aanbood. De oor zaak van 's prinsen afzondering moet meer in een hinderlijke corpulentie dan in een eigenlijke ziekte liggen. Hel heeft eenige verwondering gewekt, dat de koning der Belgendie te Amsterdam zoo kwistig ridderorden en geschenken heelt ge strooid hier slechts een paar grootkruisen heelt gegeven en onzen burgemeester, die den ge- heelen dag met hem op was en alles zoo flink voor zijn togten bestierd had, in overleg mei den hoofdcommissaris van politiegeheel heeft vergeten. Sommigen verwachten nog dat er een «suppletoire decoratielijsl" zal volgen. Maar deze konden wel eens even bedrogen uitkomen als de lintjesjagers op deen oiq de Amsler- darasche tentoonstelling. De pleidooijen in zake het proces van Jaanlie Struik werden Vrijdag jl. voortgezet. Uit volle overtuiging beweert de verdediger van Jaanlie Mr. Haasdat er geen dielstal van juweeien door haar is gepleegd. De f2000 waren volgens verdediger als voorschol verstrekL Pleiter besluit zijn rede met de hoop uit te drukken, dal dit geding een les en leer zal zijn voor de ligtgeloovigen om zich niet zoo gemak kelijk te laten misleidenen er bij le voegen dal de vrijspraak van alle beklaagden niet het sociaal belang zal schaden. Jaantje zal na haar éphérnére optreden wel geen dupes rneer maken en haar 14 maanden preventieve detentie is een niet geringe stral. Zóó bij vrijspraak tout sera pour le mieux dans le meilleur des mondes. De tweede bekl. Van Zutphendie geen ver dediger heeft, doet «en beroep op de clementie van het hof en verzoekt bij veroordeeling cel lulaire gevangenisstraf. Mr. Jac. Van Gigchverdediger van Van der Heem en Consenheim ging na: 1o. of de vrij spraak yan Van der Heein door de Rotlerd. Regtbank behoorlijk is gemotiveerd2o. wal ten aanzien van Consenheim is bewezen 3o. eenige opmerkingen ten slotte. Pleiter conclu deerde tol vrijpraak van heide beklaagden. Na re- en dupliek wordt de uitspraak bepaald op Vrijdag 2 November a. s. Tegenwoordig wordt Berlijn letterlijk over stroomd met ganzen. Elke Üingsdag komt in Rumriielshurg een trein aandien menden «gan- zentrein" zou kunnen noemen omdat ze uit 24 wagons bestaatwaarin de ganzen in vier verdiepingen zijn opgestapeld. Al deze kwa kende reizigers worden in de hoofdstad lot Kerstmis gemest en dan gaat 't er op los. Dn weduwe Renaudwonende even huilen Lyon, spoelde eenig linnengoed in de Rhóne. Een windvlaag nam echter haai m.ind op en wierp deze in hel water. De weduwe wilde haar nog grijpen en boog zich hiertoe zoover vooroverdat zij het evenwigt verloor en den- zelfden weg ging als haar inand. Gelukkig was zij een vereerster der ouderwelsche mode en droeg zij een crinoline plus de noodige rokken zoodal zij geruimen lijd bleel drijven. De sterke stroom voerde haar weg tot aan Sainl-Fons, waar zij ongedeerd op hel drooge werd gebragt. De weduwe had op deze manier een uitstapje gemaakt van vier of vijf kilometers. Met een vigilantie keerde zij huiswaarts. De wilde kastanjesdie tot nog toe nage noeg alleen als kinderspeelgoed beschouwd wordenzegt een in Brandenburg verschijnend blad, beginnen in den landbouw thans ook een rol le spelen. Per spoor werden er dezer dagen velen verzondenzooals 50 centenaars uit Guben80 centenaars uit Sorauenz.aan veefokkersdie zeom hun gehalte aan zet meel als geschikt voedsel voor de varkens beschouwen en 1,20 mark (72 centen) voor den centenaar betalen. Voor de kinderen van arme daglooners is dit een aardige verdienste. De onderofficier te Utrecht, die zich gedu rende de wacht door eenige studenten liet overhalen om zich te bedrinkenterwijl hij ook een groot gedeelte der manschappen dion- ken liet makenis tol soldaat gedegradeerd. Eenigen van hel personeel, die zich mede be dronken haddenzijn met zware disciplinaire straffen gestraftevenzoo de schildwacht voor hel geweer, die, hoewel niet beschonken, niet heelt belet, dal burgers zonder voor kennis van den commandant in hel wachtlokaal zijn gegaan. In geheel België zijn de examens begonnen voor degenen die zich hebben aangemeld om als «capaciteiten" op de kiezerslijsten voor pro vincie en gemeente te worden ingeschreven. Te Brussel geschiedde dit roet eenige plegiigheid, door nl. de nationale vlag uil hel Raadhuis le steken. In hel kanton Lens heelt zich zells een blinde voor hel examen doen inschrijven. Het schijnt dat tal van groote en kleine steden van de wereld tegelijk de gas-kweslie onder handen hadden en hebben New-York klaagt over de poelen in de hoofdstraten veroorzaakt door het leggen van onnoemlijk veel pijpen; Londen ondergaat in de laatste maanden 'tzelldc. Door het hart van de stad, hel Strand, Tra falgar-Square enz., wordt op een diepte van 10 tol 15 veel een hoofdhuis gelegd van 6 voel mid dellijn zeker de wijdste gilbuis Ier wereld. Op verscheidene plaatsen heeft incn zells complete tunnels gegravenom hel ontzaglijke straatverkeer niet le belemmeren. Vele Veenendaalschc fabriekarbeiders ver trokken in de laatste maanden naar Duitsch- landuitgelokt door de schoone voorspiegelingen van de wervers, die alles deden om de ar beiders over te halen mede te trekken. Thans smeekt menigeen om wederom op de Veenen- daalsehe stoomspinnerij en weverij te worden geplaatstwal echter niet wordt toegestaan. Armer dan le vorenzoude men hier gaarne opnieuw beginnen. Keuniitgerioj;. De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT, Gezien art. 8 der wet van den 2. Juni 1875 (Staatsblad no. 95j Brengen ter kennis van hel publickdat door hen aan FRANCISCUS MEIJER en zijne rechtverkrijgenden vergunning is verleend om eene spekslagerij opterichten in hel perceel alhier gelegen achter het oude stadhuiswijk F, no. 825, bij het kadaster bekend onder Sectie E, no. 5:16. Amersfoort, den 29. October 1883. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, T. A. J VAN ASCII VAN WIJCK. De Secretaris W. L SCHELTUS. Hel verslag der jongste raadszitting zal spoe dig mogelijk worden gedrukt en uitgegeven. De verbande plaaggeest. Ach Was ik toch van mijne hoofdpijn be vrijd het is niet om uit le houden Deze ziekelijke toestand is altijd daaraan te wijten dat de maag en de lever hunne function niet goed verrichten Neemt eenige Zwitsersche Rillen van Rich, Brandt welke d 70 cents in de Apotheken verkrijgbaar zijn en gij zult dezen plaaggeest zeer spoedig verband hebben. Denkt

Amersfoortsche Courant | 1883 | | pagina 2