zakelijkheid daarvan is er voldoende ameuble ment aanwezig om in behoorlijke verpleging van 2 4 8 patiënten te voorziende aanschaffing van verder ameublement zou er toe kunnen lei den dal een voorraad beddegoed etc. ongebruikt aanwezig was en verwaai loozing daarvan moge lijk was, ongerekend den last van toezicht en onderhoud. Volgens spreker is de tegenwoordige bewoner zich van zijne instructie ten volle bewusten genegen de bepalingen daavan natekomen. De heer Groeneboom zegt dank voor de ge dane mededeeling doch dringt niettemin op betere voorziening aan. 't NV»s hem niet bekend dal van deze inrich ting voor lijders aan andere besmettelijke ziekten dan aan cholera gebruik kon worden gemaakt anders was zulks door hem reeds dikwerf ge schied. De heer Croorkewit blijft bij zijn gevoelen dat meerdere uitbreiding vooralsnog niet nood zakelijk isen dal bij hel eventueel opnemen van lijders het benoodigde in beperkten tijd zou zijn aantes< haften terwijl bij weigering van den •concierge lol verpleging ook daarin alsdan zou kunnen worden voorzien. Eenige belooning voor de verpleging komt hem wensehelijk voor. De beer Groeneboom stelt voor eene som van f80(1 alhier uitletrekkenen blijft, na voor lezing van het in de inrichting aanwezige bij zijn gevoelen volharden. Op eene deswege door den heer v. Zijst ge dane vraag geelt de heer Groeneboom te kennen dat binnen weinig tijdsbij het ontslaan van epidemieniet in het benoodigde kan worden voorzien en met den tcgenwoordigen voorraad geene ziekenverpleging mogelijk is. De heer Gerritsen meent dat het na het aangevoerde voor de leden moeilijk wordt in deze eene beslissing le nemenen stelt der halve voor deze postzooals bij is uilgetrokken te behoudenen het voorstel van den heer Groeneboom aan en NV. te renvooieeren om Ier dezer zake de gezondheidscommissie le hooreu. Hetwelknadat de heer Groeneboom ver klaarde zich daarmede le kunnen vereenigen z. h. o. wordt aangenomen. Art 77. Jaarwedde van den Commissaris en agenten van politieetc. Volgens het rapport der 1e afdeeling geeft de omstandigheid dat de hoofdagent van politie tengevolge van ongesteldheid bij afwisseling gedurende langen lijd verhinderd is zijne wei k- zaaioheden te verrichten, enkele leden aanlei ding tot de vraag olinet hel oog op den politie dienstdie onhoudbare toestand kan bestendigd worden. De Voorzitter deelt mede dat de hoofdagent ongeacht zijnen ziekelijken toestand, toch werk zaamheden verricht die hem in zijne betrekking zijn opgedragendoch voornemens is den te be noemen commissaris van politie over deze aan gelegenheid le spreken en dienaangaande zoo noodigvooislcllen le doen NN'aarna hel artikel wordt aangenomen als mede de artL 7879 en 80. Art. 81. kosten der Brandweer. Zooals de ondervinding heeft geleerd zegt fu t rapport der 1e aldeeling voldoet de in lichting van de brandweer niet aan de behoefte. De aldeeling spreekt mitsdien de wensche- lijkheid uii van eene reorganisatie der brand weer en de vernieuwing van het materieelmet uitnoodiging aan Burg. en Welh. deswege voorstellen te doen. De heer Croockcwit deelt mede dat het ma terieel in het brandcollege is ter sprake ge- biai lit. en dat college ook van meening is dat nog eene spuit van nieuwere constructie rno''t worden aangeschaft ter vervanging van de spuiten n"* 2 en 4. lh- heer Bake z«'gl nu t genoegen deze mede- deeliog ie hebben geboorden geeft hel dag. best. eene reorganisatie in overweging. De Voorzitter antwoordt dat de organisatie op goede grondslagen is fPschneiden de noodzakelijkheid tol aanschaffing van een vast personeel niet is gebleken. De heer v. d. Wall Bake is ook het idee van aan schaffing van een personeelmet het oog op de vele kosten niet toegedaan doch meent dat er ■een middenweg beslaatn. I. meerdere oefening. Nadat de heer Groockewit nog heeft mede gedeeld dat een nieuw reglement van dienst v.aarin gelegenheid gegeven wordt tot oefening wanneer brandmeesters in overleg met het brandcollege zulks noodig achtencirculeert ten line van onderzoek bij de leden wordt het artikel aangenomen. Art 82. Kosten der verlichting. Volgens het rapport der le afdeeling geeft een lidw ijzende op het ongerief tengevolge van het tevroeg gelijktijdig blusschen van de straatlantarens in overweging de eene helft een uur langer en daarentegen de andere hcJft een uur korter dan het aangenomen uur te doen branden en wel zooveel mogelijk de eene om de andere. De heer Groockewit zegt dal B en NV. erop hebben geleten hij liet in werking treden van hel nieuwe contract te dezer zake met den concessionaris in overleg zullen treden. De heer v. d. NVall Bake geelt iu overweging de brandlijsLen er op inlcrichlcn dal de lantarens zooveel mogelijk branden. De heer Herschel klaagt over de tegenwoordige slechte verlichting, waardoor hel onmogelijk wordt 's avonds le lezen alléén dan wanneer de winkels worden gesloten waardoor meerder drukking wordt verkregen, heeft men daartoe de gelegenheid. De Voorzitter meent dat het goed was wan neer er klachten zijn die aan B. en NV. schriftelijk medetedeelen die dan niet zullen aarzelen den concessionaris op zijne verplichtingen le wijzen. Hij voor zich kan over de verlichting niet klagen. De heer Herschel zegt die klachten toe. Nadat de heer van Beek en de Voorzitter hierover nog het woord voerdenwordt het artikel aangenomen, alsmede de volgenden tol en met art. 85. ArL 80 Tractemenl van den Havenmeester, enz. Een lid van de 2e a I'd. acht het wensehelijk aan de schippers ruimer gelegenheid lot betaling van het verschuldigde vuur-, haven en tongeld te gevenwaarom hij aan B. en NV. in over weging geeft den Havenmeester de verplichting opteleggengedurende 2 uren na zonsondergang kantoor le houdenen voor het geval dat II. en NV. zich daarmede vereenigende jaarwedde met f100 te verhoogen. De Voorzitter zegt naar aanleiding hiervan den Havenmeester le hebben gehoorddie hein verklaarde bereid te zijn en steeds bereid le zijn geweest ook op uren waarop geen kantoor behoeft te w orden gehouden van schippers het verschuldigde vuur-haven- en tongeld in ont vangst te nemendoch hel niet goed le vinden daarvoor bepaalde avonduren aanlcwijzendaar liet meermalen gebeurt dal schippers des avonds te 7 uren nog aankomenwaarom B. en NV. het niet noodig hebben geoordeeld te dezer zake voorstellen te doen. De heer Gerritsen zegt dat het in het rapport der afdeeling vermelde van hem is uitgegaan en voegt hierbij dat hel hem ook is gebleken dat de Havenmeester steeds tot ontvangst der gelden bereid is doch w ijst er op dat het voor schippers die 's avonds alhier binnenloopen en 's morgens daarna weder willen vertrekkenvan belang is dat zij nog 's avonds betalen kunnen. Zien B. en NV. in den bestaanden toestand echter geen bezwaar dan zal spreker hiervan geen voorstel maken. NVaarna het artikel wordt aangenomen. Art. 87,90. Kosten van aanleg en onderhoud van de stratenwegen en pleinenen van waterleidingenbruggenfonteinen en pompen. De le aldeeling vermeent dal de toestand van de straten en wegen dringend voorziening ver- eist'hlzoodat dienaangaande ineer afdoende maatregelen beiioorcn te worden genomenen in de kosten daarvan door hel aangaan eener geldleening le voorzien. Zij doet derhalve het voorstel B. en NV. uitle- noodigen met betrekking lot de voornaamste stralen en wegen le dezer zake een uitgewerkt plan rnet begrooting van kosten overteleggen en wel zóó tijdig, dal ingeval van uitvoering zulks in het volgende jaar bij hei opbreken der straten voor hel leggen van het buizennet der gasverlichting kan worden bewerkstelligdzij geelt daarbij in overweging zich hij hel aan- koopen van grint tot het hoog noodige te be palen met het oog op eene bestraling van de wegen met de vcldkeien alkomslig uil de stra len wanneer het hier vorengenoemd plan tot uitvoering komten ook in afwachting daarvan de door B. en NV. voorgestelde 400 M2 lavakei- bestraling met Ben Ahin keien niet te doen plaats hebbenen dezen post inet de f1900, tol dat einde uitgetrokken, te verminderen. Een lid van die afdeeling vestigt de aandacht op den slechten toestand van hel voetpad langs den Soeslerweg. Met hel oog op hel plan der bestrating hiervorengenoemden de daartoe aantegane geldleening komt het der afdeeling wensehelijk voordaarin ook de vernieuwing van de blijk- poorls- en Kamppoorlsbruggen te hegrijpen en dientengevolge dit artikel met f8000uil getrokken voor de vernieuwing van eerstge noemde brug, en f300 voor vernieuwing van hel bovendek van de Kamppoortshrugte ver minderen. De 2e afdeeling, kennis dragende van de voorstellen door de 1e afdeeling gedaan, met betrekking tot de plannen eener nieuwe be strating en bruggen verklaart de meerderheid zich daarmede tc vereenigen. Zij zou echter wcnschcn de op beide artikelen uitgetrokken sommen onveranderd le laten, mol bepaling dot van de f 1000 voor Ben Ahin- keitiestruting, 18000 voor de Mijkpoorlshrug en 1800 voor de Kiiiiippoorlslirug niet zal wor den beschikt dan iih nadere machtiging Van den Gemeenteraad, De vervallen toestand van de Sim An- diiespoorlsbrug geelt haar aanleiding in 0V,M.. weging te geven de vernieuwing van die brug liiede in liet plan oplenemen. De beide arll waren door B. en VV. volgen derwijs voorgesteld Art. 87. Voor het opruimen van sneeuw zandstrooicnbesproeien van straten en onder houd van twee sproeiwagens wordt begroot 1475voor onderhoud van ijzeren gootplanken vier openbare privaten spannen van touwen enz., aan de Beestenmarkt en liet vernieuwen van paaltjes aldaar 1225, voor herstelling van 4001) M3 straal f1000, voorliet vernieuwen van een gedeelte lavakeibeslrating en Ben Ahin keien 400 M2 x 45 keien met hijbestraling der klinkerpaden, f1900, welk werk wordt noodig geacht ter verkrijging van luvakeien voor rcparalién waaronder die op het Singel vóór hel Gymnasium, begroot op f 100 Voor aankoop van ondcrhoudsklinkers f 2(H) Voor bel onderhoud van wegen I 1400 be- noodigd, waaronder 1912 voor aankoop van grint. Art. 00. Onderhoud vuil de brug builen de grootc Koppel poort en Bloemendal I' 15. Vernieuwing van liet bovendek en her stelling van liet onderdek met vernieu wing van eenige leggers aan de Kamp poortshrug 800. Onderhoud van de Sleenenbrug de brug aan Luiaard de M. Andricsbrug en brug aan de lleerenpoort 105. gehccle vernieuwing van de Slijkpoorls- brugvan ijzer8900. gewoon onderhoud van bruggen aan de Utree'liftclie poort en kleine Koppel 15. Onderhoud van 8 steenen bruggen binnen de stad 4 steenen duikers 4 houten brugjes110. bouten en ijzeren baliën 80. Ond. rhnud van 11 bouten 1 looden en 2 ijzeren pompen en 1 fontein op het Zand80. f4555. De beer Croorkewit zegt zich te vereenigen met bel plan nopens de liestrating en bruggen doch wenschllater een uitvoerig plan. en stelt voor B. en NV. te machtigen tijdig inet het oog op het opbreken der straten voor de gasver lichting een uitgewerkt plan intedienenmet behoud van de posten zoonis die door B. en NV. zijn voorgesteld echter onder voorbehoud dal daarover niet zal worden beschikt dan na nadere goedkeuring \nn den Baad. De lieer lluet is hel hiermede niet eens en zegt dat naar zijne meening werkenwaarvan niet alléén de tegenwoordige maar ook de toe komstige bewoners dezer gemeente genot hebben zooals de ondcrwcrpclijke zijn te rangschikken onder huilengewone werken die uit buitengewone middelen beiioorcn tc worden bestreden. De heer v. d. NVall Bake wijst op de straten die verbetering eischon, meent dal vooreen en ander, zooais hierboven is vermeld, eene som van f 75UÖO zal noodig zijn. en is voor den aftrek der sommen zooals dit door de leafd. is voorgesteld, verinee- nende dat het behoud dier sommen onder voor behoud van nadere machtiging tol uilvoel ing, eene kwestie van vorm is. De Voorzitter zegt dat het laatst aangevoerde z. L geen kwestie van vorm isen vindt in den af trek minder bezwaar, wanneer de sommen in den post «onvoorziene uitgaven" worden begrepen. Da lieer van Beek verklaart zich vóór het behoud der sommenzooals die door hel Dag. best. zijn voorgedragen. De heer Gerritsen verecnigl zich hiermede echter onder 'l genoemde voorbehoud. Nadat door den lieer Groockew it den lieer lluet nog eenige inlichtingen zijn verstrekt omtrent den toestand van de Slijkpoorlsbrug, wordt een voor stel van den heer v. d. NVall Bake om de posten van f1900 voor Ben A bin-best rating, en van H00Ö voor herstelling van 400(1 M2 straatuit art. 87 le lichten met 10 tegen 5 stemmen verworpenvoor stemden de heeren v. d. NVall Bake, lluet, Groe neboom Calkoen en Celosso. Waarna liet artikel wordt aangenomen zooals het door liet Dag. best. is voorgesteld alsmede art. 90 beide onder hel voorschreven voorbehoud. Arlt. 88 cn 89 w orden aangenomenalsmede de ;u tt. 91 02 eo 93. ArL 94. Kosten van onderhoud van het trek- pad en zeeweringen. De heer Gerritsen geeft te kennen de sommen van f500 vervoer van steenpuin van hel jaagpad en 1850 voor arbcidsloonen bijzonder hoog te vinden, vooral bij vergelijking vau de. sommen bet vorig jaar begrootdal nog meer in het uog valt

Amersfoortsche Courant | 1883 | | pagina 2