De Voorzitter antwoordt dat in deze met de noodige spoed zal worden tewerk gegaan en liet dooi den vorigen spreker gereleveerde zijn oor- raak vond in de omstandigheid dal liet personeel ter gemeenle-Secrelarie toenmaals niet voldoende waswaarin thans door de aanstelling van een f>en ambtenaar is voorzien De lieer Huct kan zich niet vereenigen met de meening dat het oogcnühk ongeschikt zou zijn om do grondslagen te herzien volgens lieni zou juist met het oog op de hij de regeering aanhan gige belasting plannen die terugneming van gc- nieenle-iiikomsten beoogenliet tijdstip geko men zijn de helling eener nieuwe belasting voor- leheivi.len waarom hij voorstelt B. en \V. uittc- noodigeii zich niet het vormen van plannen daartoe onledig te houden. D< heer Gerritsen, verklarende zieh niet te kunnen vereenigen met hel door den heer 11 uel gesprokenezegt zieh te verheugen in de mede deling van den Voorzitter dat volgens diens mee- ning de grondslag tot al'lrek van den aanslag tiaar gelang van hel aantal kinderen niet wettig is; spreker betoogd voorts de onbillijkheid van dien aftrek niet liet oog op de groole uitgaven voor onderwijs, waarin kinderloos aangeslage- nen betalen en waarvan do kinderen van andere belastingschuldigen profiteeren. De lieer Groeneboom verklaart zich met liet laatst aangevoerde niet te kunnen vereenigenop grond dat de vorige spreker op directe voordeelen alléén doelt en de indirecte voordeelen uil het oog verliest. De heer v. d. Wall Bake wijst ook op den eersten grondslag n.l. de huurwaarde van het bewoond perceel; z. i. is niets onrechtvaardiger dan aanshg naar de huurwaarde daar toch iemand met een talrijk gezin per se een ruime woning zal moeten betrekken, en. hoewel soms onbemiddeld, meer moeten betalen dan hij wiens gezin hel toelaat een kleiner huis te bewonen en wiens middelen daarentegen aanzienlijk zijn. Spreker wil ook niet meegaan met de uieening dut het oogenblik lot «ene herziening van ons belastingstelsel niet ge acht kan worden geschikt te zijn; worden toch de plannen der regeet ing aangenomen dan moet toch «ene nieuwe belasting worden gecrëeerd naar zijne meening is voor deze gemeente ailéén eene belasting op hel inkomen dc geschikte. De heer Croockewit wijst op de bepaling in de voorstellen der regeering tot heffing eener inkom sten-belasting voorkomendevolgens welke de gemeenten gerechtigd zullen zijn daarvan op- «enten te heffenen wenscht daarom het lot van <lii- voorstellen aftewacliten. De heer lluet komt liet niet overbodig voor te wijzen op hel wensehclijke dat men plannen voor bereidt. Dl Voorzitter zegtdat wanneer geen bepaald geformuleerde voorstellen worden gedaanhij verklaart dat het dag. best. in deze actief zal zijn. Waarna bet artikel wordt aangenomen. Art. 7. Vuur-, haven- en longeld. Ken lid der 2e afd. vindt met het oog op de ovei wegingen van het raadsbesluit van 2:1 Januari jl. de alhier uitgetrokken som van f4000 gegrond op eene helling van 50° 0, in verhouding tot de uit gaven te hoogwaaromtrent hij nadere inlich tingen van B. en W. verzoekt. Bij de nadere regeling dezer zaak voor het vol gende jaar komt hern Ue percentage n. 1. ver mindering van betaling voor beurtschepen en sloomho ftenof schepen die meer geregeld van en naar de gemeente varenbillijk voor, waarop hij de aandacht vestigt De VooiziiIer deelt mede dat B. en W. met het denkbeeld lot vermindering der percentage voor <Je laatst bedoelde vaartuigen kunnen meegaan en düdi'uni hel advies van de kamer van koophandel in deze hebben gevraagd om daarna voorstellen te kunnen doen. Waarna hel artikel wordt aangenomen, als mede de arlt. 8Iti. Art. 17. Belasting op honden. Een lid van de Iealdeehng wijzende op de toe neming van het aantal honden, in verband met liet aantal belastingschuldigen dat niet betaalt, aclil eene herziening der verordening lot heffing van de hondenbelasting wenschelijk. Üc Voorzitter is van incening dat niel-bctaling door een deel der belastingschuldigen niet lot afschaffing kan leiden. De heer fluel zegt dat het bovenstaande door hem inde vergadering der afdec-iing is aangevoerd; spreker vindt hel onbillijk dat de een betaalt en de ander nietvooral omdat de meeste niet-betelen- den die honden gebruiken lot kostwinning, en naar zjnc meening die houder- wanneer ze met het gebruik der honden niet zóóveel verdienen dat ze in staat zijn de daarvoor verschuldigde belasting te betalenzich van hel gebruik van honden dienen te onthouden. Waarna het artikel alsmede art. 18 wordt aangenomen. Art. I'J. Vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drank in het klein. De hi eerderheid der Ie afdceling acht eene ver hooging van dat recht tot het bi) de wet aangege ven maximum wcnsclielijk, omdat in weerwil der helling van hel vergunningsrecht liet doelver mindering van hel aantal tapperijen alhier niet wordt bereikt, waarom zij in overweging geeft dit artikel met te verhoogen. De heer Ooockewil geelt in overweging hier mede te wuchlen tol na Mei a. s. om alsdan te kun nen nagaan met welk getal het aantal tapperijen alsdan vermindert tengevolge van het nederleggen van het tappersbeorijf door lieden die tevens winkelnering uitoefenen. De Voorzitter zegt, dal, ongeacht het te nemen besluit de uitgetrokken som van f4300 zal moeten behouden blijven, met het oog op de onzekerheid van hel aantal tapperijen dat mei 1 Mei a. s. zal ophouden te beslaan. De heer lluet vindt in hel gezegde van den heer Croockewit aanleiding dadelijke behandeling in overweging te gevenwaarom hij met het oog op de wet die vermindering van het aantal tapperijen bedoeltvoorstelt te besluiten tot verhooging van het vergunningsrecht lol f25 van elke I lift) huurwaarde. De Voorzitter deelt mede dat daartegen bij hel dag. best. geen bezwaar bestaalwaarom hel in dien geest een ontwerp-besluil heeft ge- lormeerd 't welk na door den Secretaris le zijn voorgelezenen de Voorzitter had verklaard liet gevoelen van den heer lluet te deelen met 8 legen 7 stemmen wordt aangenomen. Tegen slemden de hecren Zandijk Schellus, v. BurgsteedenLagerweijvan Beek Crooc- kewii en Visser. Waarna het artikel wordt aangenomenals mede de volgenden lot art. 28. Art. 24. Opbrengst van haardasch en vuilnis. Bij de menigvuldige klachten welke over nala tigheid in het ophalen der vuilnis plaats heeft, acht een lid van de 2e afd. hel wenschelijk dat B. en W. telken drie maanden eene kennisgeving doen waarbij de ingezetenen worden uilgenoodigd, in geval er klachten over het ophalen der vuilnis be slaan die schriftelijk ten raadhuize te doen. De Voorzitter vindt eene kennisgeving niet noodzakelijk doch heeft daartegen geene over wegende bezwaren. De heer Gei ritsen zegt dat hij het vorenstaande in de afdeelings-vergadering heeft aangevoerd, op grond van gehoorde klachten van lieden die niet wisten dat de pachter lol afhaling der vuilnis verplicht was; spreker dringt op kennisgeving aan. De Voorzitter deelt mede dat liet loopende con tract met het einde des jaars eindigt, en dal voor stellen met betrekking tol de gemeente-reiniging bij B. en VV. een punt van onderzoek uilmaken en door hen in handen zijn gesteld van een tech nisch ambtenaar. Op eene vraag van den heer Huct tegen welk tijdstip voorstellen te dezer zake kunnen worden tegemoet gezien, antwoordt de Voorzitter geen termijn le kunnen opgeven, daar zulks afhangt van den tijd waarop «nel den deskundige de zaak kan worden besproken. Waarna het artikel alsmede de volgenden lot en met art. 45 aangenomen w orden en voorts mei algemeene stemmen een ontwerp besluit tot vaststelling der begrooting op eene som van MüO,690,28, zoo aan inkomsten als uitgaven. 8. Aangehouden voorstel van Burg. en Welh. in zake de leerlooierijen. Bij het le dezer zake uitgebracht rapport bicden B. ea W. den Baad twee ontwerp-be- sluiten aan respectievelijk strekkende orn te verkoopen aan den lieer G. T. van Eek een stuk grond gelegen aan de KamppoorlSectie E no. 2270, groot 0,08,58 hectare, voor dc som van f 000vrij geld en aan den heer 11. Over- goor een stuk grond gelegen lusschen de Kamp en Koningspoorten, aan de Beek, Sectie E, no. 3440, groot 0,10,30 hectare, voor f400 vrij geldbeide o. a. onder voorwaarden dat de verschuldigde erfpachts-canon worde aange zuiverd aan de gemeente lot den dag der vol doening van den koopprijs, verplichting lol onder houd door dc koopers van de bestaande, raster werken cn verdere afscheidingen lusschen het gekochte en de aangrenzende eigendommen der gemeente (wal het aan den heer Overgoor overtedragene betreft met uitzondering van den walmuur die in onderhoud blijft hij de gemeente) en met recht op- en verplichting tot het ver- leenen van de noodige uitwegen. In hel bij hetzelfde rapport uitgebracht advies op een rekest van A. Schimmel c. s.tot aan koop van den grond waarop hunne hooibergen slaan stellen B. cn W. den Baad voorzóó met hel oog op de omstandigheid dal het ter rein lol uitweg dienen moet voor de looierij van den heer Overgoorals dat hel niet wen schelijk zou zijn dat kleine stukken grond in eigendom overgingen aan zoovele verschillende eigenarendie elk weder een' uitweg zouden moeten hebbenhel verzoek te wijzen van de hand. De heer Croockewit verklaart flat hij zich niet vereeni^l met het door B. en W. in deze uit gebracht rapportnu wordt erkend dat de heeren van Eek en Overgoor de gronden in erfpacht bezitten (hetgeen vroeger weid bestreden, uit- hooldc men meende dat hel huurrecht was), bestaat er z. i. geene aanleiding de gronden té verkoopen le meer wanneer men volgens het rapporthel recht heeft hel ei fpachtsreclil te doen eindigen na opzegging van een jaar le vo ren; ook met 't oog op de ligging der gronden in verband met eene eventueele uilbieiding dei- gasfabriek is Spreker legen verkoop. De heer Celosse verklaart zich vóór den ver koop der grondenzoo met hel oog op de daar voor bedongen prijzenals op hel wisselvallige van eentengevolge van opzegging soms lo ontslaan proces, dal geruimen tijd zou kunnen duren. De heer Gerritsen wijst op de oppervlakkig heid van het rapport, cn op hel gebiek aan locale kennis dat uit liet rapport blijktSpreker wenscht ook de zaak met de eigenaren der hooibergen le zien geregeldin den geest als met die van de zwemschool en den ijskelder n. I. eene bepaling dat het terrein zoolang ter beschikking zal worden gelaten als daarvan voor het doel om er hooibergen te hebbenzal worden gebruik gemaaktwaarna bij voorstelt: 1. den heeren van Eek en Overgoor eene kwitantie aanlcbieden ter voldoening van ver schuldigd gebleven erfpacht. 2. hol voorstel van bol dag. best. aan B. en W. le renvooieerenmet verzoek om een voorstel te ontwerpen en den Baad aanlcbieden waarbij eene bestemming wordt gegeven aan don ge meente-grond gelegen aan de beek tusschcn de Kamp- en Koningspoorten en do huren met de tegenwoordige eigenaars dei opstallen worden geregeld in den geest zooals die verleend zijn ten behoeve van den ijskelder en de zwemschool. De lieer v. d. Wall Bake vraagt of de concessio naris der gasverlichting spoedig nog terrein noodig heeftwaarop de heer Croockewit antwoordt dat hel voor den concessionaris van groot belang moet worden geacht meerderen grond te kunnen ver krijgen, terwijl dc Voorzitter als zijne uieening uitspreekt dal de concessionaris over den bij hem in gebruik zijnden grond zooveel mogelijk heelt beschikt. De onlwcrp-besluilen tot verkoop in omvraag gebrachtworden met 12 legen 3 stemmen ver worpen. Vóór stemden de heeren Celossevan Beek en Visser. De heer v. d. Wall Bake meent dal na deze verwerping het eeiste gedeelte van het voorstel van den lieer Gerritsen overbodig is geworden, waarom hij in overweging geelt dal gedeelte inlelrckken cn het tweede gedeelte in dien zin le wijzigen dal daaraan alsnog geene bepaalde bestemming wordt gegeven waarmede dc lieer Gerritsen verklaart zich le kunnen vereenigen. Waarna hel aldus gewijzigd voorstel met 8 tegen 7 stemmen die van de heeren Scheltus Lagerweij, Herschel, Celosse, van Beek, Croocke wit cn Visser wordt aangenomen. Ten slotte vestigt de lieer lluet, naar aanlei ding van den door tien Voorzitter uitgesproken wensch, er de aandacht op dal onderscheidene straatlantarens geen behoorlijk licht geven en de drukking op het raadhuis thans slechts 50°o bedraagt. De Voorzitter zegt den heer lluet dank voor die mcdedeeling. Daarna is de vorgadcring gesloten. Gedrukt ter Boek-, Kantoor- en Courantdrukkerij van A. 11. VAN CLEEKF te AmersfooiL

Amersfoortsche Courant | 1883 | | pagina 4