SST«fScai!d "ecn APB1L WEEEMEID. Michel! Davilt hield eene voordragt le New- castle-on-Tyna over «het lersche vraagstuk en zyne oplossing." Opstaandeom le beginnen werd hij ontvangen met gejouw en gehuildat binnen weinige minuten aangroeide tot een oor- verdoovend rumoer. De digle groepwaarvan dit lawaai uitging, wilde eindelijk naar de tribune stormendoch stiet op een nog talrijker groep vrienden van Davitt. Beide partijen werden daarop handgemeen en Davitt haalde een revolver te voorschijn. Naar 't schijnt imponeerde die houding de vechtenden ten minste het rumoer kwam cenigszins tol bedaren en Davitt deed een nieuwe poging om te spreken. Naauwelijks echter opende hij den mond, ol het lieve leventje begon op nieuw en, zoo mogelijk, nog erger. Links en regts vielen slagen mei vuisten en stok ken en al spoedig zag men bebloede koppen. Davitt stond inmiddels met zijn revolver in de hand, gereed voor zellverdediging. Eene opmer king, dal hij niei bang wasgal aanleiding dal verscheiden tegenstanders al worstelende hem trachtten te bei eiken. Een sterke aldeeling politie was zells niet bij magie om aan het onbeschrij felijk tooneeldat van 7$ tol 9 uren duurde, een einde le maken. Omstreeks 9 uren kwam versterking voor Davitt opdagen en slaagde men er met vereenigde krachten in de tegenstanders buiten de deur le werpen. Eerst toen kon Davitt zijn speechwelke een iersch parlement als de ecnige oplossing van hel lersche vraagstuk achtte, van stapel laten loopen. Toor eenige dagen werd aan Engelsche aristo cratische lamiliën de volgende merkwaardige circulaire gezonden: c.Mr. John Blackmaninel leedwezen gezien hebbendehoe vele families zich builen verve len en overtuigd dal hieraan vooral de talrijke zelfmoorden, welke in den laatslen lijd plaats hadden, zijn loeteschrijven daarenboven overwegenddat het buiten soms onaangenaam is met zijne buren in al le naauwe aanraking te komen heeft in Spring-Gardens een agentschap ge opend met het. doel om aan de gentlemen die builen vertoevenaangename gasten tegen matigen prijs le verschaffen." Tegen een jaarlijkschen abonnementsprijs van 30 guinjes zullen de inteekenaars regl hebben op vier gastenelke week te vernieuwennaar keuze van den inteekenaar. Een abonnement van 15 guinjes geeft slechts regt op twee gastendie men slechts om de 14 dagen ruilen kan Wanneer men den catalogus van John Black man nagaatzal men zien dat hij eene compleete en uitgelezen collectie van 616 gasten heeft, allen bereid om le vertrekken naar het hun op te geven adresbinnen de grenzen van het Vereenigd Koninkrijk. De deelnemer is aan zijne gasten vier maal tijden verschuldigd en claret als er een pair in gezelschap is. Wanneer een der gasten minder bevaltwordt de gastheer verzocht het woord vervelend of een ander van die beleekenis bij diens naam in den catalogus te schrijven, of eenvoudig op den rug van den betrokkeneen hem naar de administratie terug te bezorgen. Met den volgen den trein wordt hij dan dooreen ander vervangen. De «overbekende" W. A. Van Dolder en J. Kooiman hebben voer de correclioneele kamer der Regtbank te Amsterdam teregt ge staan ter zake van eene brutale opligling. Van Dolder had namelijk tegen f32 per maand eene kamer in de Vijzelstraat aldaar gehuurd. Des avonds zou zijn goed komen en hij eene maand huur vooruit betalen. Hij gaf opAalberl te hee- ten en bestelde op dien naam eene pendule met coupes. Hij kwam evereen deze twee dagen op proef te houden om te oordeelen of zij ge regeld liep en alsdan f52 te zullen betalen. Zoedra de buit in de woning was, verscheen Kooiman en gaf voor te zijn de persoondie hel goed zou brengen. Hij beweerdedat de patroon best een pendule kon huren. De pendule en de coupes werden met behulp der huisjuf frouw in een van haar geleenden doek gepakt en weggebragt. De oplichters verkochten ze voor f50 en deelden de opbrengst; zy kwamen natuurlijk niet terug. De subst.-off. van justitie eischte tegen beide een celstraf van 1 jaar en betaling eener boete v»o f35. Eene vrouw uit Oosterwold (Doornspijk), die bekend moet hebben haar man door vergift van hel leven le hebben beroofdis door de iosiitie ter beschikking van de Regtbank te Zwolle overgebragl. De verdenking, welke op haar rust, luidt dat zij, met haar man, diaken der gemeente, naar Kampen gereisd zijndein eene apotheek vargilt kocht «a haar naam teekende, tarwijl de echtgenoot de zaken van zijn kerkeraad af deed. 's Avonds móet zy hem vergift h"»»®!! toegediend in de brijdes morgens in de koiiij en, terwijl de dokter reeds ontboden was, nog een keerwaarna hij bezweek. De in de Berlijnsche sportkringen zeer bekende schrijver Andrédie sedert eeni-e maanden te New-York vertoeft en daar het correspondent schap van de Berl. Börs. Cour. waarneemtheeft op straal van een dame een revolverschot ont vangen dal hem gevaarlijk gewond heell. De dame heeft daarna zelfmoord gepleegd. De reden van dit drama wordt niet gemeld. De Independance Beige meent le weten dat de reis van de koning en de koningin der Neder landen naar België in de eerste dagen van Mei zal plaats hebben en in het koninklijk paleis le Brussel reeds toebereidselen voor hun ont vangst worden gemaakt. Hoogstwaarschijnlijk zullen de hooge gasten slechts drie of vier dagen in België blijven vanwaar zij over Frankrijk incognito naar Spanje zullen vertrekken. DAGELIJKSCllE WATERSTANDEN van de Luntersche beek en de rivier de Eem. datok Roodk boten Haar bened. 0 ver ruk. lam- b al gen. t'OTH- ge f. itv. aard. dl Eek. 1881 10 fb. 11 13 13 H. 15 16 m. 5.8! 5,55 5,«y 5,+6 6,41 5,36 5.31 6,30 6,28 5,37 5,22 5,19 5,15 5,09 Het m 5,26 6,2* 5,38 5,23 5.19 5,16 5,1* teeken m. 3,95 3,94 3,90 3,86 3.79 3,72 3,65 is M. 3,52 3,55 3.:.3 3,rr 3,36 3,20 3,23 m 2.22 2,26 2.23 2,20 2,16 2,09 2,05 A. P. u. 0,78 0,85 0.87 0,85 0,80 0,75 0,70 m. AP. 0,10 0,20 0,10 0,05 0,03 -0,05 AMERSFOORT, 18 Februirij 1884. Heden is door den officier van justitiena mens den Procureur-Generaalhooger be roep aangeteekend legen het vonnis der regt bank van den 5. dezer in de bekende zaak van het Jttunsterkerkhof. Morgen, Dingsdag 19 Februarij, zal te Amers foort ter eere van 's Konings 67en verjaardag groote parade door de dd. Schutterij en het Garnizoen in hel Artilleriepark aan den Leus- derweg worden gehouden. De Majoor-commandant der d.d. Schutterijde heer Tromp van Holstbiedt morgen hel corps officieren een diner aan. In den nacht van 13 op 14 dezer waren de agenten der politie 11. en K. in burgerkleeding op surveillance, teneinde het vernielen der bos- schen in den omtrek der stad le keeren. Al spoedig was G. M. in hunne handenwegens het ontvreemden van 100 stuks groene teenen, alsmede il.die een door hein opgegraven paard onder handen had om de bollen van hel vleesch le ontdoen. In den nacht van 16 op 17 Febr. jl.om streeks 1 urewas bij den heer S. aan de Kampei-binnenpoort een begin van schoorsteen brand. Spoedig werd deze door den eigenaar van hel pand gebluschl Uit 's Gravenhage wordt gemeld De zitting der Tweede Kamer, die wii te geraoet gaanzal van veel belang zijn. Voor eerst door de presidentskeuze. Ik hoor dat vóór Woensdag een vergadering van de liberalen zal plaats hebben om een candidaat le kiezen. De strijddie aanvankelijk tusschen de heeren Gleichrnan en Schiinmelpenninck van der üye zou loopenheeft door de verkiezing van den heer van der Locff le Rotterdameene andere wending gekregen. Er is thans sprake van hem den zetel des heeren van Rees te doen innemen. Het heeft weder een allertreurigsien indruk gemaakt dal de kroonprins den Groothertog van Oldenburgtoen Lij een bezoek kwam brengenniet kon ontvangen wegens ongesteld heid terwijl hij den heer van Rees den nieuw benoemden gouverncur-genoraaljeene.langdurige audiëntie verleende. Dekurtax te Scheveningen zal verlaagd worden en de table d'hóte aan den uitnemenden eigenaar van het Amsterdamsch Brack's Doelenhotel opgedragen worden. Dat zijn twee kapitale ver beteringen. Nu nog een oplossing van de club- quaeslie en 't speelbank-gevaar en de groote grieven zijn weg. De Minister van Waterstaat, Handel en Nijver heid heelt bij resolutie van 11 Februarij jl. goed gunstig beschikt op hel onlangs door het hoofd bestuur der schippcrsverceniging Schultevaer gedaan herhaald verzoek tot wegruiming van een wrak voor de monding der rivier de Eem. De opruiming van het bedoelde wrak zal worden aanbesteed. Wegens overtreding der Zondagswet zijn weder vier winkeliers te Assen door den kan- tonregler aldaar veroordeelddrie tol een boete elk van 11 en óén wegens herhaling tot 12. Hel feit betrof hel uitstallen vun winkel waren voor de ramen op Zondag. Waar moet men een postzegel op een brief plakken? Hel gevoelen daarover verschilt aan merkelijk, maar de ambtenaren der posterijen zullen u zeggen, in welk geval bet publiek hun de grootste dienst bewijst, en dal is, wan neer hel postzegel steeds regis van boven op den brief wordt bevestigd. Zij stempelen natuurlijk met de regterhand en hebben dan de hand het minst te bewegen. Bij één brief maakt dit natuurlijk niet veel uil, doch bij de groote boeveelheden, welke de poslerij te ver voeren heeft, wél. Een ieder gewenne zich dus den postzegel in den reglerbovenhoek van den brief te plakken. Te Vucht heeft deze week een man zijne vrouw door ophanging van het leven willen berooven. Nadat hij zijn gruwelstuk volvoerd hadriep hij de buren bijeenen wilde ben diets maken, dal hij zijn vrouw hangende had gevonden. Zijne pogingen mislukten echter, want toen de toegesnelde buren de vrouw uil baren benarden toestand bevrijd haddenbleek dal zij nog leefdecn later baar echtgenoot als den volbrenger van deze daad aanwees. Dezer dagen gaf Figaroonder den titel «les ambassadeurs" een uitvoerig poilret van de echtgenooten der verschillende gezanten die de vreemde mogendheden bij de Fransche Republiek vertegenwoordigen. De vrouw van den Oostenrijkscben gezant werd geprezen als de schoonste en liellaliigsledie van den Duil- schen gezant als de groote dame bij uitnemend heid, de dames van Brazilië en Chili vertoonden hare zwarte oogen, die van .Noord-Amerika bare blonde haren en hare magere ledematen. Ook mevrouw de baronesse Van Zuylen van Nyevelt, de echtgenoot van den Nedcrlandschen gezantliet even haar profil aan de lezers van Figaro zien. «Deze dame," seide het blad, «is echt Hollandsch. Zij verschijnt zoo min mogelijk in de wereld en weel bare woning met eenvoud en smaak le versieren." De vorige week zijn omstreeks een vijftig vrouwen van Bordeaux scheep gegaan naar Nieuw-Caledoniedie zelve veroordeelden toegestemd hebben met verbannenen in g>nd- sche strafkolonie le trouwen. Zulk eene uitnoo- diging wordt steeds op gezette lijden door eene inspectrice aa i de vrouwen in de zes centrale gevangenissen gedaan. In Nieuw-Caledonie aan gekomen, worden zij in twee godsdi.-nsiige stichtingen onder gebragten de verbannen mannendie zich door hun goed gedrag onder scheiden en mitsdien eene schenking van bouw land waardig gemaakt hebbenvan bare aan komst verwittigd, en voorzoovcr zij weduwnaars of vrij gezel zijn in de gelegenheid gesteld oin met de vrouwen kennis te maken. De overheid geeft aan deze, zoo zij in 'l huwelijk treden, een klein uitzet. In de vorige eeuw ging hel vrij wat anders toe. De mannen en vrouwen, die lol vei ban ning naar eene stralkolunie veroordeeld waren werden in de haven van inscheping in twee groepen verdeeld aan de ééne zijde de man nen aan de anderen kant de vrouwen. Men nara zoo als hel toeval hel wildeeen man uit de eerste groep en eene vrouw uil de tweede en beiden werden op staanden voet door het huwelijk aan elkaar verbonden en aan boord gebragt. ha zoo werd ook omtrent de anderen gehandeld. Zomerverschijnsel I Eergisteren ia te Gro ningen een fraaije vlinderzoogenaamde Schoen- M IT j?evan8en en Amsterdam groeyen ADVERT ENTIEW. den 1 deter overleed na voorzien le lijn met de Genademiddelen der II Kerk, Echtgenoot FRANClbCUS JObEPIlUb bAVELSBERG in den ouderdom van ruim 51 jaren. Amersfoort Wel. F. J. SAVELSBERG U Februarij 188*. g,,b. ||A>DIJ. Loon f 100.- met OPSLAG by de 8 maan- den. Adres Bureau AmersL Courant.

Amersfoortsche Courant | 1884 | | pagina 2