D© gemeenteveldwachter Kuppens te Beest is in hechtenis genomen, verdacht van den aldaar gepleegden moord op Zalurdag jl. Het geregtshof te Weenen heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen Hugo Schenk den vrouwenmoordenaaren zijne twee uiedeplig- tigenKarei Schenk en Schlossarek. Alle drie zijn ter dood veroordeeldhun straf door op hanging te ondergaan. Toen de verdedigers hun ne pleidooijen geëindigd haddenstond Hugo Schenk op en maakte hun zijn compliment. Ook bij het uitspreken van het vonnis bleef Hugo Schenk oogonschijnlijk kalm. Zijne mede- pligiigen lieten echter hel hoofd zakken en men meende dal zij van de bank der beschuldigJen zouden vallen. Onder de gemeente llilvarenbeek werden in den laatsten tijd twee wilde zwijnen gezien. Tot dusverre is hel den jagers niet gelukt die scha delijke bezoekers op te ruimen. Te Zierikzee isnaar men verneemtregtsin- gang met dagvaarding verleend legen W. v. d. N., oud 52 jaar arbeider aldaarbeklaagd van zich te hebben schuldig gemaakt aan onzedelijke handelingen jegens een meisje van 15 jaar. De Rorueinsche munten, die onlangs te Steen- wijkerwold werden gevonden, zijn meestallen penningen uil den lijd der consuls; ook zijn er bij van Julius Cesar, Augustus en Tiberius, doch van deze laalslen Keizer alléén die in het jaar 15 n. C. zijn geslagen, zoodal met veel waarschijnlijkheid bepaald kan worden dat zij in hel jaar 16 of 17 n. C. in den bodem zijn geraakt. De te Londen verschijnende speciaal voor Israëlieten geschreven bladen zijn in rouwrand verschenen wegens hel overlijden van de baron nes Lionel de Hothschildwier stoffelijk over schot Zondag jl. op Willes.len Cemetery is be graven met groole plegiigheid. Hel gebruik bij de Israëlieten otri de laaiste rustplaats van rijk ol arm te doen beslaan uil een kist van gewoon wit hout was ook hier gevolgd. Men zag aan de groeve Nathaniel en Leopoldzoons van de overledene, Alphonse en Ferdinand, haar neven; de graal van Roseberry die met een dochter van Alphonse is gehuwd, de heer Cyriil Flower, leden der familie bassorw enz. De dienst werd verri^t door de rabbijnen Spero en Singer van de West-end-Synagoge in Bayswaler geheel vol gens den traditionneelen ritus. Aan «de Ned. Katholiek," te Arasterdam ver schijnende wordt het volgende gemeld «De vorige weck hebben de heeien Van Rijn <fc Co., aannemers van den spoot weg Amersloort- Nijmegen een 60-tal werklieden ontslagen en haar machines en wagens in de remise gebragl, omdat zij door de malle onteigeningswet worden verhinderd het werk voort te zetten. Deze be paalt namelijkdal processendie uil een zelfde onteigening voorlvloeijen te gelijk bij de be trokken regtbank moeten worden aangebragt ten einde in eens afgedaan te worden. Met welk doel een dergelijke zonderlinge bepaling in de wet is opgenomen mag hier in hel midden worden gelaten maar zeker isdat de aanne mers en niet minder hun onderhoorige werk lieden er thans de dupes van zijn. Wel hebben de eersten bij de aanneming de risico van ver traging, door verzet tegen onteigening, op zich genomen, maar niettemin hebben zij dezer dagen den Staat geïnsinueerdwijl niet was te voor goed mcnsch is en ik hem de eigenschappen kan toeschrijvenwelke haar geluk kunnen verzekeren dan «Dan vieren wij op zulk eene vroolijke wijze uwe bruiloftals nog nooit beleefd is geworden, niet waar?" viel Rudolf hem op opgeiuiraden toon in de rede. «Maar, 't is reeds laatde gasten wachten ons voorzekerzouden wij niet gaan en op een toestemmend knikje van zijnen broeder, bood hij Roeline met eene hoffelijke beweging zijnen arm, terwijl hij schalks fluisterde «Nu, nu, kindlief, hoeveel heeren denkt gij van avond door uwe voorname koele schoon heid zich ongelukkig te doen gevoelen?" August had liefdevol den arm om do gestalte van Cecilia geslagen en toen tij de trap af gingen scheen hij haar bijna te dragen. De prinses was hare aandoening meester geworden «n op haar lief gelaal lag zulk een waas van tevredenheid en gelukopgewekt door de har telijke woorden en kleine diensten van August, dat rnenig hoveling bij zich zelf de opmerking maaktetoen de paren de schitterend ver lichte zaal binnentraden, dat prinses Cecilia eigenlijk hare zuster in schoonheid overtrof. Wordl vtrvUjd, ziendal die vertraging van detober '82 tot nu toe zou kunnen duren ls hel bovendien niet onverantwoordelijk, dal men een zoo goed als afgewerkt baanvak, met de brug te "®e"CQ een waarde vertegenwoordigende van a y millioen gulden, ongebruikl inoet laten liggen, omdat een paar eigenaren onder Leusbroek niet verkiezen genoegen te nemen met de bun dooi den Staal aangeboden 18000, terwijl zij teder f 10 000 oischen Is er dan in zulk geval met een exceptie-wel aan te vragen f) Hierop zegt de Red. van «de Ned. Katoliek «Wij zulllen niet behoeven te verklaren, dat wij het met onzen beriglgever geheel eens zijn. Niet alleen toch wordt hier een enorm kapitaal dat aan het algemeen toebehoortrenteloos en zonder nul gebruikt, maar bovendien is de toe passing eener wettelijke lormaliteil oorzaak dat de aannemers schade lijdenzonder zeker heid van of met weinig kans op vergoeding, en in elk geval tot groot nadeel van een 00-tal nijvere werkmansgezinnen. De zaak is op dit oogenblik urgent. Dezer dagen deelde de heer Bahlinann in de Tweede Kamer mededal hij de Regering zou interpelleeren over de vraag, welke maatschappij den nieuwen weg zal exploi- teeren. Het zou, naar wij meenen, niet kwaad zijnindien de heer Bahlmannof een zijner collega's, de hierboven vermelde onteigenings- quaestie meteen eens op het lapijl bragt. Zulk een anomalie raag niet langer blijven beslaan." Ter aanvulling van ons kort raadsverslag gedrukt even na hel eindigen der zitting Maan dagmiddag jl., strekt nog hel volgende: De in de vorige zitting lol directeur der gemeente-reiniging benoemde heer de Rooij had voor die benoeming bedankt. B. en W. hadden thans eene nieuwe aanbeveling van een tweetal bij den Raad ingezonden. Daarop kwam niet voor den heer van Stock, ambtenaar bij de reinigingsdienst te Utrechtdie de vorige maal onder de sollicitanten een dergenen was die hel meest voor de benoeming in aanmer king schenen te komen. Met hel oog daarop en op een paar brievendie over deze zaak aan al de raadsleden waren gezondenen verder nog naar aanleiding van eene beweringdie was rondgestrooid als zou de sollicitant, die als no. 1 was voorgedragenwegens ligchame- lijke zwakheid ongeschikt zijn voor de betrek king verzocht de heer Huet verlof, ora aan Burg. en Welh. eenige inlichtingen te vragen over de door hen ingezonde voordragt. Die inlichtingen werden in «ene besloten zitting door den burgemeester gegeven, en schenen voor den eerslvoorgedrageneden heer P. K. Sikkemagemeente-architect te Hasselt, gunstig te zijn; althans zijne benoeming volgde mei 12 stemmen tegen ééne op de heer v. Stock en één blanco biljet. Met den heer Sikkema kwam nog op de aanbeveling voor de heer J. Yeth opzigter bij de gemeente-reiniging te Rotterdam. De vertraging, die door hel bedanken van den heer de Rooij was veroorzaakt, maakte den heer Huet beducht, dat het niet mogelijk zou zijnop 1 Aprilden door den raad bepaal den lijd de reinigingsdienst in eigen beheer te ncinen. De burgemeester verklaarde intus- schendat de gemeente in ieder geval tol 1 Junij door den tegenwoerdigen pachter zou kunnen geholpen wordendaar in het pacht- contract voor de eerste vier maanden van dit jaar voorzigligheidshalve de bepaling was opge nomen dal hij ook gedurende de maanden April en Mei de dienst moest blijven waarnemen wanneer dit door het gemeentebestuur werd verlangd en dat wel zonder vergoeding. B. en W. zijn evenwel voornemens zoo spoedig doenlijk althans de inzameling van vuilnis en meststoffen voor rekening der gemeente te nemendoch met het verwerken van de mest zal men wat meer geduld moeten oefenen omdat met het oog op de bezwaren, die van verschillende zijden legen de keus van het ter reindat daarvoor is bestemd, zijn ingebragt, de beslissing van Ged. Staten daaromtrent in den eersten lijd nog niet te verwachten is. LIJST DER ONBEKENDE BRIEVEN verzonden van Amersfoort en arrondissement gedurende de 1e helft der maand Febr. 1884. Plaats van Namen der geadresseerden. bestemming. 1. Mevr. E. Drunker. Amsterdam. 2. Kolijn 3. Meijer 4. A. Srneeding 5. J. de Wilde 6. Gebr. Rain. Weghel. Ilengeloo. Briefkaart. 1. Colijn Amsterdam. Verzonden geweest naar Duitschland. 1. Prof. Ernst Slauhesand. Leipzig. 2. Peter LutlhardlNeuslad. Regihebbenden vervoegen zich aun het post kantoor te Amersfoort. K n u i s g v i u g. D« BURGEMEESTER en WETHOUDERS AMERSFOORT doen W weten d« door den Head dier geineeute zijn viwtgeeteld de nerolgende rerordooiugon VERORDENING tot lii'ltlug eeoer belueting op de honden. De RAAD der gemeente AMERSFOORT Gezien de ertt. 2SUon 253 der gemeentewet Beslui t: Artikel 1. Er wordt eene belasting geheven op het houden van honden. Art. 2. Voor de helfing dezer belasting wordt als eigenaar ol bezitter, en mitsdien als belasting schuldige gehouden het hooid van hel huisgezin waarin de hond gehouden wordl, onverschillig ol die hond meer bijzonder aan een der leden van het huisgezin mocht behooren. Personen op zich zeiven bij anderen inwonende zijn persoonlijk de belasting verschuldigd. Art. 3. De jaarhjksche belasting bedraagt voor eiken hond drie gulden. Verwisseling van honden, gedurende den loop van hel dienstjaar bij denzelf den belastingschuldigeheelt geene vermeer dering van belasting tengevolge. Art. 4. Hel bediag der belasting wordt op de helft verminderd voor honden uitsluitend gehou den ten dienste van den landbouw ol eenig bednjt van nijverheid ol ter bewaking van gebouwen ol erven. ArL 5. De belasting is niet verschuldigd 1° voor honden beneden den leellijd van twee maanden 2° voor honden gehouden op vaartuigen door daarop wonende schippers, niet wonende doch slecht tijdelijk verblijvende in de gemeente mits de honden hel vaartuig niet verlaten 3° voor honden toebehoorende aan personen bui ten de gemeente wonende, vergezeld van hunne meesters of geleiders en niet langer dan drie dagen binnen de gemeente verblijvende. Bij langer verblijf in de gemeente is daarvoor de belasting verschuldigd, die echter wordt terug gegeven overeenkomstig de bepaling van art. 10 der verordening op de invordering dezer belas ting indien de honden niet langer dan 14 dagen binnen de gemeente verblijven. Art. 6. Het belastingjaar loopt van 1 Januari tot en met 31 December. Art. 7. De volle belasting is verschuldigd voor honden aangegeven vóór 1 Juli. Bij aangifte na dien tijd is slechts de halve belasting verschuldigd. Art. 8. Deze verordening treedt in we' king op den derligslen dag na de koninklijke goedkeuring. ArL 9. Met het in werking treden van deze ver ordening is de thans beslaande verordening lol helfing eener belasting op de honden, door den 37 December 1853 Gemeenteraad den TJöü ïm vastgesteld en 3 October 1805 goedgekeurd bij koninklijke besluiten van den i7^S:T5i5^rï?:ineclrokllen' behoudens lure toepassing voor zooveel vroegere dienstjaren belieft. Aldus vastgesteld ter openbare vergadering 10 Jaoaari uu van den jrrS=; 1884. De Voorzitter, T. A. J. VAN ASCII VAN WIJCK. De Secretaris, W. L. SCHKLTUS. Zijnde de heffing goedgekeurd bij het konin klijk besluit van den 7 Maart 1884, n°. 6. (De Verordening op de inrordering wordt in bet rolgend num- AMERSFOORT, 20 Maart 1884. De Collecte voor de Maatschappij van Welda digheid heeft opgebragt te Amersfoort174,24$ in de kerk der Oud-Bisschoppelijke Klerezie te Amersfoort. 30.50 te Hooglandbij Amersfoort 24,45 te Woudenberg48,54 te Driebergen91.55$ te Renswoude23.60 te Rijsenburg25.16$ tot 18 Maart te zamen f 418,05$ Ons vorig nummer behelst, overgenomen uit een ander blad, dal de op 13 Maart jl., voor den tijd van twee jaren gehouden verhuring van landerijentoebehoorende aan het Heem raadschap De Bunschoter Veen- en Veldendijk heelt opgebragt 19815.— tegen f10181.— in 1882. Dit is echter zeer onjuist, zooals eene vriendelijke hand ons bewijsL Immers de ver huring in 1882 bragt op 110980 - dus bijna f800.meer. Die in 1880 bragt op f10181. Vermeerdering met vergoeding voor regt van hooijen van een vijf tal perceelen614.— ii i 110795.— Het is tn het algemeen belang te achten, met het oog op de prijzen van de vaste goe deren in den tegen woordigen tijd dal inede- dutflingen als de bovenstaando met de ineesle juistheid geschieden.

Amersfoortsche Courant | 1884 | | pagina 2