Hierover verontwaardigd diende hij een klagt wegens beleeuiging in bij de court ol policy maar werd algewez u. De regter, aan de letter der wel vasthoudende, besliste dal de Engulsche wel slechts diie soor ten van eeremisdrij ven kendea. die welke van aangezigl lol aangezigl werden gepleegd b. die welke door laster werden begaan en c. die welke doer schriftelijke uiededeeling worden gepleegd. Daar dit geval nu onder geen dezer verschillende calegoriën van beleediging kon gebragt worden, achtte hij eeue veroordeeling van den beklaagde onmogelijk en moest hij derhalve worden vrijgesproken. De gevangenedie tusschen Eede en Wolf- hezen uit den trein is gesp> ongenwas niet ge boeid en had geen gevangenpak aan. Hel was eenvoudig een vreemdeling die als zonder mid del van beslaan over de grenzen werd gebragU Zijn papieren heelt hij in den steek moeten laten. Michel Campidie in Augustus den Parijschen advocaat Ducros met een knuppel almaakle en zijn zusier daarna aanviel, op haar geschreeuw kwam hulp opdagen en de moordenaar werd gevatis door 'l hol van de Seine ter dood veroordeeld. Te Aniwerpen is tijdens de eerste voorstelling van hel circus Myers een acrobaat van een tamelijke boogie op hel hoold neergekomen van een toeschouwer, die deerlijk gewond werd. De gymnasiast kneg weinig letsel. De eorrectionneele regtbank van Brugge, heeft bij verstek N.houder van het Hótel «Conlinen- lal" te Blankenbergeveroordeeld tol eene ge- vangenisstrai van drie maanden en 8000 boete omdat hij in het laatste badseizoen een speelhuis gehouden heelt. In een bierhuis te Verneck wilde een jong- mensch van circa 25 jarennadat hij 9 glazen bier gebruikt hadde weddenschap aangaan van riog drie maten sterken drank te drinken. Toen niemand der aanwezigen deze wedden schap wilde aangaandeed hij hel op eigen kosten, ondanks de vele waarschuwingen zijner vrienden. Naauwelijks had bij een gedeelte op gedronken, of hij viel bewusteloos neder. Naar het ziekenhuis getransporteerdoverleed hij aldaar den volgenden dag. In een waggon eerste klasse werden vier koopliedendie van Warschau naar Weenen reisdenbezig gehouden door een goochelaar die mede in uenzelfd. n coupé was gezeten. Geruimen tijd had de nog vrij jonge man zijne reisgenoot en met zijne vertellingen en loeren uitmuniend geamuseerd. In het station Kowno hield de trein eenige minuten slil en de goochelaar slapiemet achterlating van zijn valies, uil den eoupé om niet meer terug te keeren Toen d« trein weder op gang was en men zijn spijt te kennen gegeven had dat de ver makelijke goochelaar was weggebleven, kwam meo eensklaps lol d« ontdekking, dal twee hunner van hun portefeuille berooid waren. De goochelaar had hij de uitvoering zijner toeren de gelegenheid gevonden de reizigers herhaalde malen aan te raken en op deze wijze hunne portefeuilles te rollen. !n het achterge laten valies bevonden zich slechts eenige lompen. schoonheid aller opmerkzaamheid lol zich ge trokken. Men mompelde dal de landheer een losbandig jongelinghaar had medegebracht van uil hel koude, maar schoone Noorden; dal hij haarna haren bruidegom gedood te hebben aan hare familieaan haar land wreed ontrukt had. Hij wilde haar lol zijne vrouw maken maar zij wees zijn aanzoek met ver achting van de hand. Zij had hem eenmaal slechts gesmeekt om naar de haren terug te mogen keeren dan wellicht sou zij hein de smart kunnen vergeven die hij haar veroor zaakt had. Maar toen hij haar barsch het ver zoek geweigerd had, het haalde zij hel niet en nooit sprak zij hem een enkel woord ineer toe. Geene klacht ontvlood hare lippen over hel harde lolwaartoe haar heul haar doemde maar haar eertijds zoo bloeiend gelaal, werd hoe langerhoe bleekerniet dal hel minder schoon waso neen haar ziende meende uien zich in de nabijheid v*n eenc engelin Gods te bevinden. Uren lang kon zij aan het venster gezeten naar builen staren en dan weer was zij wild en woest, zoodal niemand zich in hare nabijheid durlde te wagen. Dan gilde zij om hare oudersdan liep zij met hel hoofd tegen de murendan reet zij zich aan de ijzeren grendels van hare k roerdeur de nagels opentotdat zij uitgeput van zwakte neerzeeg. ïVordi mrveUjd. Ken 84 jarig weduwnaar in Connecticut huwde dezer dagen een 19jaiig meisje. Do Harilord News zegt«Toen een jaar geleden zijn vrouw sliei I, vreesden zijn betrekkingen dal hij van verdriet zijn versland zou verliezenhun vrees blijkt helaas niet ongegrond geweest te zijn. In de provincie Groningen zijn in de alge" loopen maand Februanj niet minder dan 402 meer geboren dan overleden! Geboren toch werden 716 en er overleden 314. Als dat het geheelejaar verder zoo voortgaat, zal de bevolking geducht toenemen. De wereld sterft dus nog niet uil, met Groningen lot maalslaC De brievenbesteller Moorsmedeplichtige aan den diefstal ten postkantore Bredaheelt eer- gislerennacht eene poging lol zellmoord be proefd door zich in de cel van het huis van arrest aldaar aan een reep van zijn hemd op te hangen. Daar men nog bij lijds tol de ont dekking kwam, heelt men door dadelijke af snijding zijn plan verijdeld. Voortaan zal hij dag en nacht bewaakt worden. Omtrent dien- zeilden persoon kan nog worden herigi, dat hij, om bij eventueele huiszoeking, te kunnen bewijzen nog al over geld te kunnen beschikken eene som van f 450 geleend had van een zijner familieledendie men hein eerst geweigerd maar op zijn aanhoudend verzoek eindelijk ver strekt had. Van deze gelden heelt hij echter kort daarna ongeveer de helft teruggegeven. Dat de meeste menschen een afkeer hebben van muizen en bang zijn voor ratten, is bekend maar dal op dien regel toch ook uitzonderingen *ijnhiervan heeft een landbouwersknechl te Keulum een sterk voorbeeld gegeven. Op den zolder in een kist huisde een rallen- familie. Hoe nu dat ongedierte te krijgenzonder dal er een enkel ontsnapte 1 De knecht zegt lot zijn baas: «Gij ligt hel deksel even op, ik kruip er in en zal ze wel pakken Zoo gezegd zoo gedaan. Hij kwam er binnenzonder dat er een rat uitwipte. Fluks hel deksel dicht geslagen en loen begon de strijd. Het was een leven in de kist van wonder en geweld. De dappere rattenjager zei niets maar greep met zijne ongewapende handen in hel duister rond. De eene ral na de andere drukte hij in zijne sterke vuist dood I Een oudvader liet zich zoo gemakkelijk niet pakken. Nu zit hij op den rugdan op het hoofd van de tweebeenige katdan weer wilde hij hem in de broekspijp kruipen. Daar heelt hij het dier... een pijnlijke beet maar ook een moorddadige kneep en de knecht zit als overwinnaar tusschen zes lijken. Hel was meer dapper dan voorzigtig. AMER5FUUHT, 27 Maart 1884. Het volgende adres is heden verzonden: No. 478. 27 Maart 1884. Aan Zijne Excellentie den Heer Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid. Naar aanleiding van den op hut postkantoor te Breda gepleegden diefstal heelt de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amersfoort hare aandacht gevestigd ook op de bewaking des nachts van hel postkantoor te Araersloort. Dit kantoor, den geheelen dag geopend, wordt des nachts geslotenen olschoon de directeur alle zorgen besteedt voor goede berging van de des nachts op hel kantoor aanwezige waardenkomt het der Kauier gewenschl voor dat daarvoor van wege de Administratie der Pos terijen gezorgd wordebijvdoor een schild wacht hij hel postkantoor te plaatsen ol op andere wijze. Veelal toch is des nachts op dal kantoor eene aanzienlijke waarde aanwezig, daar met de avondposten nog vele aangeteekende brieven aankomen waarvan aan de geadresseerden dien avond geen kenois meer kan worden gegeven ol zoo dit al kan, die kennisgeving te laat ont vangen wordt om die brieven voor de sluiting van het kantoor allehalen. En gelijk het te Amersfoort iszal het ook wel op vele andeie kanloivn elders zijn. De Kamer voornoemd neemt mitsdien de vrijheid U we Excellenlie eerbiedig te verzoeken zoodanige maalri gelen te nemen d<". van wege de administratie der Posterijenvoor eene be hoorlijke bewaking der postkantoren des nachts worde gezorgd. 't Welk doende De Kamer van Koophandel en Fabrieken tv Aiuursloort M. WOLFF Mzn. Voorzitter. J. Va.N der leeuw, 3ecr»taris. In de tweede kamer is hel art. 2 der drank- wel-wi|zigingwaarhij wordt gecon-laleerd dat slijtersrestaurateurs sociteit, biljart- ol open- lalelhuuderskolfijhuis-, wijnhuis-, ol bierhuis- houders als zoodanig niet een bedrijl uitoelenen waarvan de combinatie inet tapper is verboden en hun dus niet de vergunning mag worden onthoudenis na lange discussie aangenomen uiei 5ü legen 22 stemmennadat het woord slijter was veranderd in slijter in sterken drank in wijn of bier. De minister van binnenl. zaken de heer Heemskerk, dieigde het geheele oniwerp te zullen intrekken als art. 2 weid verworpen en verklaarde voorts nog dal algeheele herziening der drankwet niet door deze regering toegezegd was ol bedoeld wordl. De discussie over art. 3 waarbij nog twee jaar hel gecombineerd bedrijf wordt toegelaten is aangevangen met een aiiiendumenl-van der Kaay van der Oije om hel slechts een jaar te verlengen ten einde geen illusiën te wekken dal later 't gecombineerd bedrijl verder zou worden toegelaten. Hei amendement-van der Kaay-van der Oije werd aangenomen met 39 legen 37 stemmen, zoodal de termijn waar binnen het gecombineerd bedrijl is toegelaten is verlengd lol 1 Mei 1885. liet geheele omwerp is daarna aangenomen met 57 legen 19 stemmen. Op zijn verzoek, is den heer N. S. Blom eervol ontslag verleend als Deurwaarder bij de Arioiidisseiiients-Ruglbank te Utrecht, stand plaats Amerslooil. Zondag 30 Maart e. k. wordt de dienst in de Remonstranlsi he kerk te Aiuersloort waar genomen door Ds. Molenaar van Zaandam. Ter Maandag jl. te Ainersloorl gehouden Mid-vaslen-(paarden-)inarkl waren aan de lijn gebragt 296 siuks paarden, die van I 70 lot 1 OOU golden, en 62 siuks veulens, waarvoor van al f 120 lot I16Ü werd besleed. Op de siallen werden bovendien nog MO paarden en 26 stuks veulens aangetroffen. Hoewel de handel niet zeer geanimeerd was zijn er toch nog al koopen gesloten. Onderscheiden builenlandsche kooplieden wa ren tegenwoordig. Deze mid-vaslenmarkl dagteekenl van het jaar 14» 8. Bisschop David van Bourgondiè gaf toenmaals aan de stad vergunning om eene jaarlijksche markt van ossen en hoornvee te houden waarop die van Amersfoort en Utrecht den 20. Febr. minnelijk en vriendschappelijk zijn overeenge komen dal voorgenoemde markt beginnen en ingaan zal altijd des Maandags na den Zondag «als men singt in der heiliger kereken int be ginsel der Misse Itlare Jerusalem, ende waren ende dieren zall lol op ten Sonnenlagals men singt iri derselver heiliger kereken in 't beginsel van der missen Jndica dair naist vol gende ende niet langer." En zulksomdat na den Zondag Judiai ook jaarlijks eene vrije markt gehouden werd binnen Utrecht van paaiden en ander goed (de thans nog bestaande Palmmarkt). Ulr. Uaijbl. In de zaak van het Munsterkerkhof te Utrecht, Maandag en Dmgsdag jl. voor hel Geregtshoi te Amsterdam behandeld begon hel Openbaar Ministerie met de verklaringdat aan de on partijdigheid van de Reglbank te Utrecht niet ie twijfelen vail en dal de dood van julvr. van Rooyen een noodlottige zamenloop wasen eisch e niettemin legen den student Boddaerl 8 dagenlegen Ram 6 weken legen Gi enlell 6 weken, legen De Jong 5 dagen, tegen Rij» kevorsel 5 dagc-n celstraf en legen den student Turk boete. Uitspraak aanst. Maandag. De almanak is dit jaar totaal in de war. Eerst met den 2lsien dezer maand zou de lente komenen zielzij is er reeds eenige dagen geweest. Wonderen heelt zij in dien korten tijd gewrocht. Met haar zachten, ja warmen adem blies ze over booinen en struiken heesters en kruiden, en ziedaar, alles wal zij aanraakteontving plotseling leven kleur en glans. Perzik en abukoos bloegen op weiden en landen blinken boterbloem en madeliel te midden van hel welig opschietende gras. Overal is leven en beweging. T Rundvee graast reed» in de weide. een ware uitkomst voor menig landbouwer, wiens hooischuur akelig leeg be gon te worden. Jammerdut deze heerlijke dagen van Maart zoo weinig te vertrouwen zijn. Kr volgen nog zoo dikwijls ruwe vlagen, «Onze Noords, lie Mei, zegi De Gcneslel«kan zoo koud, zoo droelzoo guur zijn." En wij welen helhelaas hij ondervinding l

Amersfoortsche Courant | 1884 | | pagina 2