jager* te paard van zijn graad vervullen wordt verklaard, omdat hij zich aan ernstige teilen heelt schuldig gemaaktwaarin bij de wet niet voerden is en waardoor de eer en de waardig heid van hel leger zijn geschonden. De handelaar in oude muntspeciën R., in de Spuistraat te 's Gravenliagekreeg een be zoek van een Engelschinan althans van iemand die zich als zoodanig voordeeden oude munt stukken wilde koopen. Na het vertrek van dezen pursoon miste de winkelier een trommeltje met coupons ter gezamenlijke waarde van f800. üe politie zoekt den Engelschinan. Een onnoozel klerkje van een advocaat te 's-Gravenhage liet zich op een zoelen avond in Maart door een dienstmeisje vermurwenzich neer te vleijen op een zitbankje aan den Vijver berg aldaar. Na een gekeuvel van eenige oogen- blikkenvertrok het kereltjehet dienstmeisje op hol zitbankje achterlatende. Denzellden avond vermiste htj zijn zilveren horlogedat stevig aan een ketting was gehecht en hern dus blijk baar te midden van het gesprek moest ont futseld zijn. De politie van deze vermissing onderrigt vond het uurwerk in de bank van leening terug, alwaar het door een zuster van de gezellin van den bezitter bleek te zijn in pand gegeven. Hel dienstmeisje, genaamd K., stond nu voor de regtbank teregtbeklaagd van zich hel hor loge door diefstal le hebben toegeëigend. Dit ontkende zij. bewtrende hel horloge, na hel vertrek van haar galant, voor de bank ep den grond te hebben gevonden. Met vferwerping van dit praatjeeischle het O. M. een celstraf van f weken. Uitspraak aanst. week. Uit Atjeh werdt gemeld: Het grootste nieuws is hier de gevangenne ming van den deserteur Cohen. Hij is drie jaar weg geweest, was geheel als Atjeher gekleed en is door een bevriend hoot'd der Atjehurs, natuurlijk om de lieve dubbeltjes (1000 dol lars) aan ons uitgeleverd. De kerel schijnt geen armoede te hebben ge leden maar toen hij aan wal staptehad het «scorte de handen vol om de soldalen van hem al le houden. Zij wierpen hem met tabaks pruimen en met sleenen en sloegen hem in t gezicht, onder een daverend hoerah De kolonel moet tegen hem gezegd hebben «Vertel nu maar alles wat je weet, want «ver eenige dagen hangen we je op." De schurk heelt een veel vrecselijker dood verdiend want al menig Nederlandsch soldaat en olGcier is door hem neuergeschoten. Hij was zeil aanvoerder van een bende Atjehers in den laatslen lijd. Te Kolta-Radja werd hij aangebragtgekleed met een pantalon, Aljelwnodel, en een zwart Singapoersch topje (muisje) op. liet bovenlijf was geheel naakt; de muts bedekte alleen de kruin van zijn hoold znodaf aan alle kanten de haren er onder uit le voorschijn kwamen. Baardeloosin die kleedingmet hel brutale voorkomen zijn nieuwen vrienden eigende huid gebruind door de zonvrij zwaar gebouwd en den gang der bergbewoners over zich hebben de kon men hem gerust voor een Atjeher houden. Twee echtgenooten te Parijs leefden gedu rende geruimen lijd zoodanig in onmin, dal de vrouw besloot bij haar moeder te gaan inwo- I mantel. Op de vraag van 't goede meisje welk kleed hare gebiedster voor heden koos werd haar zulk ten onverschilligbijna norsch ant woord gegevendat zij ternauwernood hare tranen kon bedwingen zulk#* eene behandeling was haar vreemd steeds had de prinses zich minzaam en lief jegens haar beloondzou zij ook wellichtmaar Koeline had reeds be rouw over hare onvriendelijkheidtoen zij den indruk bemerktewelke hare barschheid te weeg bracht en '1 kind der bergen glim lachte spoedig weer tevreden. Welhaast was de prinses gekleed en hoe verdrietig en somber zij waskon zij toch niet nalaten om zichzelf in den grooten spiegeldie hare rijzigegoed gevormde gestalte, geheel weeikaatste, le be schouwen Het zware zwart satijnen kleed was zeer eenvoudigdoch volkomen in overeen stemming met den rang der draagster. Een kostbare collier parelen van het zuiverste water was hol eenige sieraaddat zij droeg. Haar gelaat was zoo mogelijk nog bleeker dan ge woonlijk en hare groote, donkere oogen straal den met eenen koudenonnaluurhjken glans. Deze vrouw boezemde vrees en tegelijk bewon dering inmen gevoelde zich door haar aan getrokken en toch weer teruggestoolen. «Gij kunt gaanmijn kindzeide zy ein delijk op gedeuiplen toon«ik wil gaarne nog nonterwijl zij bij de rcglbank een verzoak om echtscheiding indiende. Toen vei l, week de echtgenooiui voor den regter gehooid werden en deze besliste tot eene scheiding van laiel en bed inet machtiging aan de vrouw om den man den toegang tol haar domicilie te ont zeggen geraakte deze laatste zoo in woede dal hij bij 't scheiden uil de reglszaal zijne vrouw naging en onverwachts op haar vuurde met een revolverdien hij van onder zijn jas te voorschijn haalde. Gelukkig miste het schol doch de man is in verzekerde bewaring genomen. De Londensche «straatvogels" schijnen het tegenwoordig voorzien le hebben op de post kantoren. Toen vóór eenige dagen de directeur van een postkantoor in een der voorsteden bezig was met hel lellen van geld dat juist verzonden moest wordenhielden vier als lieeren gekleede personen in een ligt rijtuigje voor de deur stil, slapten uil, grepen den postmeester bij de keel en ontweldigden hein hel geld. Vóór de hallgeworgde dienaar des Rijks ge noegzaam lol zich zeiven was gekomen om hulp le roepenwaren de vier dieven reeds uil hel gezicht verdwenen. De gestolen som bedraagt ongeveer f700. De Timesdie dit geval mededeeltwaar schuwt legen de onvoorzigtigheid, die men be gaat door aan de kleinere postkantorenwaar de toonbanken niet als bij groolere van ras terwerk voorzien zijnop sommige lijtien van den dag jonge meisjesdie aldaar als beambte dienst doenzonder bescherming alleen le |alen. De gelegenheid maakt den diet 1 Een Amerikaansch blad The Industrial Newsgal' eenigen tijd geleden een vergelij kend overzigt van de vijl ondeugden en hare gevolgen: absinth drinken, opiuin schuiven, opium eten, morphine drinken en morphine inspuiten. Zijdelings werd hierbij opgenomen hel rooken van cigarelten. De zellinoord van een jongeschoone en beschaafde vrouw de echlgenooie van een Amerikaansch geneesheer geelt bovengenoemd blad aanleiding om op zijn treurig onderwerp terug te komen. Eerst een paar jaar geleden was de dame begonnen zich over te geven aan hel drinken van morphine en niettegenstaande alle moeite door de lamilie- verwanten aangewend was zij er spoedig een slaaf van geworden. Na korten tijd was hel drinken voor haar niet langer meer voldoende en nam zij haar toevlugt tol inspuiting onder de huid. Rij een post mortem onderzoek werd haar ligchuain overdekt bevonden met lidleekens. Toen zij zich eindelijk door clilorolonn van hel leven berooidehad zij al haar juweelen en kleederen verpand ol verkocht. Wanneer men zoo iets leest, zegt de Industrial News, dan verlangt men vurig naar een wetdie den opium-invoer uil China in de Yereenigde Stalen zou vei bieden. Niet lang geleden verhaalden de dagbladen dat legen eenige ingezetenen eener gemeente in Friesland, o. a. twee raadsleden, twee onder wijzers en een ouderlingproces-verbaal was opgemaaktomdat zijin strijd met eene pas in werking zijnde verordeningna een vastge steld uur zich in de herberg bevonden. Thans kan nog worden gemelddat genoemde per sonen door den kantonregler zijn vrijgesproken op grond dal de verordening niet binnen den bepaalden tijd van de pui van het raadhuis was voorgelezen.. eenige oogenblikken alleen zijn." Nauwelijks had zij uilgesproken of de deur werd na een licht kloppen geopend en Cecilia trad aan den arm baars broedersden vroo- lijkun vorst Rudollbinnen. «Wij sloren u toch niet, zusje?" klonk het op blijmoeJigen louu van zijne lippen. «Het schijnt echter welwant gij ziet ons zoo drei gend en donker aandat wij ons met toe stemming van Cecilia liever verwijderen dan..." «Kom, kom, Rudo'f," vermaande Cecilia met hare zachte slem, «plaag toch niet altijd." «Vertrekt niet," zoo liet zich Roeline nu hooren, «'lis misschien beter, dal wii ons bij de aankomsl van vorst de llargny «Van uwen toekomstigen heer en gemaal," onderbrak Rudoll haar, die volstrekt niet ver moedde welke eene smart zij zijne zuster veroorzaakten. «Samen in de groote zaal bevindenging Roeline, zich bedwingende, voort, «'izul niet lang meer duren ol de vorst bevindt zich hier willen wij dus gaan?" En hel drietal begaf zich naar eene der grootste zalen van net kasteel, waarin alles wel van de deftigheid van een hoogadelijk geslacht getuigdemaar tegelijkertijd ook van eene soort verval'twclk men zooveel mogelijk trachtte te verbergen. Wurdl twvuhjd. Een verschrikkelijk ongeluk heeft te Barmen plaats geli.nl. Een bouwondernemer uil Klber- lëld, die ler opruiming van eenige ondiepten met dynamiet moest werken, had eenige dynainielpatronen in den achterzak van zijn jas gesloken en begaf zich toen in een restauratie, waar hij koilij wilde drinken. Naauwelyks had hij plaats genomen, ol een verschrikkelijke knal volgde en lag hel lijk van den bouwon dernemer. in twee stukken gescheurd, op den grond. Gelukkig waren, op het oogenblik der ontploffing in hel koffiehuis geen andere per sonen tegenwoordig dan een 12j.»rig meisje, hetwelk door eenige glasscherven licht aan een der armen gewond werdhoewel geen ruil in hel lokaai was heel gebleven. Ook een kanarie vogel, die in zijn kooitje zal, bekwam geen letsel. De President der Fransche republiek heeft gratie geschonken aan den beer begarraoud- cailisliscli-gcnera.fidie onlangs lol 2 jaren ge- vangenisstial werd verooi deeld door hei hol van Assises der Seine wegens vcrvalsching van een datuin op zijn geboorte-acte ten einde bij een aanzoek om de hand eencr rijke erlgename wal jeugdiger te schijneneen vergrijp dat lieiu door zijn echlgenooie, toen de zaak uitlektevan harte werd verbeven terwijl zij voorde regtbank verklaarde, den generaal alleen uil genegenheid le hebben gehuwdzoodal üe vervalsching op hare keuze hoegenaamd geen invloed had gehad. Boosdoeners hebben gepoogd een geheel dorp in North Lancashire Cork genaamdin eens iu brand le steken. Overal vond men petroleum tegen de huisdeuren en in kelders en up vele plaatsen brandend papier, lucilers en andere sloffen om biand le doen ontslaan of le be vorderen. Op drie plaatsen brak de vl.nn uit, m8ur werd spoedig gebluschl. Üe daders zijn onbekend. Door de Regtbank le Breda ishij ordon nantie in laadkamer van 8 dezer, regtsingang «erleendmet bevel tol gevangenhouding en instructie tegen D. S., oud 24 jarendienst meid, geboren le Gastel, wonende te Rozen- daalbeschuldigd van kindermoord. Uil Parijs wordt gemeld Het is de stille weekmaar eene stille weck le Parijs kan niet worden vergeleken bij een Londt-nschen Zondag. Üe kerken worden druk bezocht vooral door vrouwen en dooi enkele mannendie de beroemde vaslenprediker* ko men hooren. Ook zijn eenige schouwburgen, ten minste een paar dagen gesloten. Maar stil is hel daarom niet te Parijs, liet verdwijnen van den president der republiek wordt naauwelyks ongemerktde heer Grévy heelt geene hofhouding en leidt hel leven van een burgerlijk rentenierde kameileden worden niet gemist en zou de voornaamste schouw burgen een paar dagen sluiienzij kondigen reeds weer de voorstellingen aan voor de Paaschdagen. Bovendienmen behoeft de acteurs niet er.kcl op de planken te zoeken. Er wordt vrij wat comedic gespeeld in 't levente Parijs meer dan eigens elders en de werkelijkheid geelt naast de zotste kluchten de somberste drama's te aanschouwen. .Soms loopen klucht en treur spel zoo door elkander, dat men ten slotte de bedrijven niet langer uiteen kan houden. Eene gewiglige zaak is ook door dan nieuwen commissaris van de veiligheidspolitie ler harte genomen. Üe bookmakers, de agenten der wed rennen hebben zijn vuist liet eerst gevoeld en een aantal hunner zijn gearresteerd. Daar de veroordeelde het onlx-lwislbare regl heeft zijne regters te verwenst-hen begrijpt men dat deze Engelsche trekvogels den nieuwen commissaris nie'. veel goeds hebben loegewenscht. Eene andere merkwaardigheid men gelieve in 'toog te houden, dat in eene kroniek post niet propter is wordt aan de Parijzenaars onthouden. Als de Maiin goed is ingelicht gaal het proces van de Nederlandsche Bourbons afstammelingen zooals zij zeggen van Louis XVII en. zooals de Fransche regtbanken bewe ren, vanNaundorf, niet door. De heer Adalbert de Bourbon wien door zijn' broeder alle even- tueele regten op de Fransche kroon zijn over gedragen heelt volgens hel blad te kennen ge geven, dat hij boven liet uitzigt op een kroon de vooikeur geeft aan oen rustig leven in Ne derland als de trouwe onderdaan van Z. M. Willem III. Eene merkwaardigheid van Parijs in deze dagen is de löire aux jambonsde hainincn- markldie zich langs de boulevards van den faubourg du Temple lol de Bastille uitstrekt. De uitdrukking behoeft niet letterlijk vertaald te worden; men vindt op de hurameniuarkl ongeveer van alles en de slagers hebben geenszins

Amersfoortsche Courant | 1884 | | pagina 2