ïntegreerend deel Tin deo handel is. D* vorde ring werd mitsdien zonder nadere b -wijsleveiing toegewezen. Voor den eischer werd gepleit door Mr. J. Kappeyne van de Coppello voor den gedaagde door Mr. P. Pel. DAGELUKSCllE WATERSTANDEN van de Lanteraohe baak en de rivier da Bem. ditto ioodbl haan Ovbb- La*- pöth- Ou» 101- SB Ujtn UbwL ia OBN. bbo S. itb1n. aabb. Kb*. ïm Apr. h. m. m. H. m. m. m. m. 1,18 8,08 9,08 3,«9 3,26 2.2« 1,26 0,83 0,20 1 8,19 4,80 8,08 1,96 0,73 -0,30 a 1,00 4.81 6,10 3,80 2,40 1,38 0,80 -0,16 a 8,07 *,«0 6,13 2,81 9.44 2.45 1,40 0,88 —0,10 10. 8,05 *.«0 6,10 6,16 3,80 1,40 0,88 AP. ti 1,04 4,80 3,89 9.48 1,41 0,88 -0,06 AP. 18. 8,13 *.81 u«> 6.1* tMl.l 3,7* ii b 2,83 1,98 A. P. 0,83 Maandag, den 91 April 1884, des namiddags halitweezal de gemeenteraad van Amersfoort eene vergadering houdenwaarin de punten van behandeling zijn 1. Voorstel van Burg en Weth. tot het doen van drie putboringen. 2. Advies van Burg. en Weth. op hel rekest van inej. G. Doesburglot verlichting van dc Beekstraat. 8. Advies van Burg. en Weth. op het verzoek van de vereeniging «Amersloortsche vrijwillige brandweer', om eene jaarhjkscbe toelage. 4. Ünlwerp-besluit lot vaststelling der jaar wedden van hel onderwijzend personeel aan de lagere scholen. 5. Üniwerp-besluilen tol afschrijving van aan slagen in den hoofdelijken omslag, wegens ver trek enz. en in de hondenbelasting wegens hel «Ischbffen van honden over 1883. 7 ünlwerp-besluit lot al- en overschrijving van posten op de gemeente-begrooting voor 1883. 8. Aanvulhngs-kohier van den hoofdelijken omslag, dienst 1883. 9. Benoeming van een curator van het Gym nasium. 10. Benoeming van de Commissie bedoeld bij arlt, 11 en 15 der wel op da Schutterijen. Naar aanleiding van een rapport der openb. gezondheidscommissievolgens hetwelk hel wa ter in de pompen aan de Bloemendalsche binnen poort, "op de kamp en in de Muurhuizen bij hel zoogenaamde blaeuwe Brugjeals drinkwater absoluut schadelijk voor de gezondheid is, deeien Burg. en Weth. van Ainersloorl den gemeente raad mede dal bedoelde pompen de eenige zijn, die hel water uit welputten ontvangen, en hel hun noodzakelijk voorkomt die althans, walde twee laatste betreftdoor pompen inet geboorde pijpwellen te doen vervangen, terwijl zulks ten aanzien van de eerste, aangezien in de nabij heid geboorde pompen aanwezig zijn, niet zoo dringend noodig kan worden geacht. Hoewel er bij bun college geen sprake zou zijn van hel stellen eener pomp aldaar, wanneer er geene aanwezig was, achilen zij bel doen ver vallen van die pomp echter niet wenschelijk. antwoord zijn Zou hij haar niet verachtenzou hij dan die verbintenis niet verbrekenwelke hem niet de minsie zekerheid op cenig levensgeluk aanbood tin wal zou zij daarbij winnen? Immers niets, niets, als de bespotting der wreede wereld, den toorn haars broeders, de droefheid barer xuster en bovendien hel dagelijksche aan schouwen van dal alles an wellicht deo mao dien zij aanbad, in ongenade te storten, want de vorst zou den naam van hem, die geluk kiger geslaagd was dan hijoin haar hart te Winnenwenschen te weten en zou hij hem dan niet zijne onbeschaamdheid zijne ontrouw aan zijnen meester verwijten Neen zij moest awijgen, zwijgen ten koste van iederen prijs, wilde zij geene smart en bespotting over haar en de haren brengen. Zij zag hem mul bare groote oogen eenige «ogenblikken onderzoekend aanen bare stem klonk bijna smeekendtoen zij antwoordde «Ik dank u, vorst, voor uwe vertrouwe lijkheid. Ik deef volkomen uwe wenschen en zoo bet af geene liefde iswelke ons die ver bintenis doei sluiten, dan zij het (och achting, waarop zij gebaseerd is, «ene hoogachting voor uwe beginselenvoor uwe gevoelens welke mij te meer verheugenwijl ik ze niet had durven verwachten in mijnen aanstaanden garnaal Ik beloof, dal ik steeds mijne plichten als uwe vrouwals vorstin de Hargnynaar mijne beste krachten vei vullen zal." Een hanüJruk des vorsten dankte haar voor deze woorden. Zijn blik gaf misschien wel «enigszins te kennendal hij een ander ant woord op zijne bekentenis had verwachtdoch bij was te veel man van de wereld oin zulks U Uien Wijken. WvnU nrnUjd. Zij vermeenen daarom den raad te mogen voor stellen hun le magligen tol het aanbrengen van drie geboorde pompen op de bedoelde plaatsen, waartoe eene uilgaal van p. in. 1560 wordt ge vorderd. r Ten aanzien van een verzoek van mej. 6. Doesburg, oin in de verlichting van den door haar aangelegden weguitmakende de verbin ding van den weg naar Beekestein met den straatweg naar Woudenberg, te voorzien, met aanbod in dal geval den weg in eigendom aan de gemeente kosteloos over te dragen -— geven B. en W. den raad te kennendatuithoofde langs den bedoelden weg reeds 19 woningen zijn gebouwd waarvan de bewoners allen meer ol minder in de belastingen bijdragen, hel huns inziens niet alleen wenschelijk maar ook billijk voorkomt, dat van wege de gemeente in de verlichting aldaar wordt voorzien. Zeer zeker zouvolgens B. en W., dan ook reeds bij hel algemeen plan tot uitbreiding der gasverlich ting die weg voor de plaatsing van lantarens in aanmerking zijn gekomen wanneer die tol de openbare wegen der gemeente had behoord en niet zooals lot dusverrebijzonder eigendom van de requeslanle was geweest Hoewel zij niet als regel willen aannemen datwanneer zonder voorkennis van ol zonder overleg met hel gemeentebestuur, door parti culieren wegen worden aangelegdhel voor- uilzigl beslaatdie door de gemeente in eigen dom worden overgenomenom daarna in hel onderhoud en de verlichting le voorzien, ineenen zij toch dat, ten opzigte van den hier bedoel den wegdie op behoorlijke breedte is aange legd wel termen lol uitzondering beslaan. Zal in de verlangde verlichting worden voorzien dan behoort zulks overeenkomstig art 7 van hel contract der gasverlichting door 4 5 lan taarns te geschiedenterwijl de kosten van hel leggen der buizen voor de helll ten laste der gemeente komt B. en W. meenen derhalve den raad te mogen voorstellenaan het verzoek te voldoenen alzoo le besluitenna kosleloozen eigendoms- afsland van de Beekstraat, die voor rekening der gemeente le onderhoudenin de verlichting door hel plaatsen van 4 5 lantarens le voor zien en tol aanvaarding van den eigendom tol welk een eo ander een ontwerp-besluit wordt aangeboden. Up een request van de vereeniging «Amers- foortsche vrijwillige brandweer", om eene jaar- lijksche tegemoetkoming van de gemeente, deden B. en W. mede, dal, zooals aan den raad bekend is, die vereeniging reeds meermalen bij hel ont staan van brand belangrijke diensten heeft be wezen dat die diensten welke ook op de uil gaven der gemeente van gunstigen invloed zijn door hun collegie op grooten prijs worden ge steld, zoodal hel naar hunne raeening niet aan gaat, van de leden dier vereeniging bovendien nog geldelijke opofferingen le verlangen. Zij stellen derhalve voor, aan haar eene jaarlijksche toelage van 1100 uil de gemeentekas te verleenen. Kennisgeving; De BURGEMEESTER en WETHOUDERS van AMERSFOORT Gezien art. 5 der wet van 28 Juni 1881 (Staatsblad n*. 97) Brengen ter openbare kennisdat een ver zoekschrift om vergunning lot verkoop van sterken drank in hel klein bij hen is ingekomen van W. van Voorlhuiienwijk Bn\ 87. Amersfoort, den 15. April 1884. Burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, T. A. J. VAN ASCH VAN WIJCK. De Secretaris, W. L SCHELTUS. AMERSFOORT. 17 April 1884. Z. M. heeft benoemd lol landmeter 3e klasse den heer F. Wagemaker te Amersfoort. Wi kon. besluit van den 12den is: 1) de eerste luitenant-adjudant P. de Wijs, van het 1ste regiment veld-arlillerieop pensioen gesteld en het bedrag van hel pensioen bepaald op f1085 'sjaars; 2) aan genoemden officier de rang verleend van kapitein. Gisteren zijn door de Hoofdadministratie van hel le regiment Huzaren te Amersfoort in hel openbaar verkocht 49 op reform gestelde Rijks- paarden, dieopbragten p. ra. f160 per paard. Door heeren Burgemeester en Wethouders van Amersfoort is in het openbaar aanbesteed: 1. Hel uitdiepen van de Haven en Binnen grachten waarvoor was ingeschreven door de heeren A. dc Borst te Papendrechlvoor f2736; en T. W. Bonte alhier voor f2795. 2. liet plaatsen van acht eiken ankerpalen voor den kademuur aan «de groole Koppel waarvoor was ingeschreven door do hoeren W. v. d. Kooij, voor f260; P. Boks, voor 1234; J. B. F. Lensing, voor I 212. Zijnde den minsten inschrijvers gegund. De commissie tot afneming der eind-examens aan de leerlingen der iloogere Burgerscholen in de provincie Utrecht voor 1884 is door Z.Exc. den Commissaris des Konings zamengesteld uit de Heeren Br. J Campert, directeur der hoogere burgerschool te Amersfoort, lid en voorzitter en de leeraren aan de ryks hoogere burgerschool te Utrecht: W. KrelingDr. F H. Seelioan G. de Bruijne, A. Groenier en G van der Waals en die aan «Ie hoogere burgerschool te Amersfoort J. C. F. Prikken G. J. BuijsG. C. Hoogewerf J. (1. van Mill Cz. en C. J Voortui.ui Bedoelde examens zullen dit jaar te Amersfoort worden gehouden. Op den 1*n Mei zal het 95 jaren zijn dat de heer W. Bothof als kastelein der Sociëteit Amicilia te Amersfoort werkzaam is. Met aige- nieene steiuiutn ter bestuursvergadering van Maart 1859 als z iodaiiig Den «eind trad hy op 1 M i 1859 in die betrekking op. De bode der Sociëteit, Zeger Verschuur, is gedurende dit 25jarig tijdvak als bediende bij hem in dienst. De voordragt der Arrond. Reglbank le Utrecht, lot benoeming van een deurwaarder, standplaats Amersloorlter vervanging van den heer N. 8. Blomwien op zijn verzoek eervol ontslag is verleend, bestaat uit de heeien C Prins, makelaar, A. van Santbrink, commies ter ge meentesecretarie, en C. Hoodesiein, notaris klerk, allen le Amersloorl. Te Werkhoven zal op 11 Junij e. k. door hel Hoofdbestuur van hel Ulr. Genootschap voor Landbouw en Kruidkunde eene «keuring van veulens" worden gehouden waarbij de navol gende prijzen zullen worden uitgereikt1. voor de beste Hengstveulens geboren binnen deze provinciegedurende dezen winter ol dit voor jaar: Een eerste prys van I'30.Een tweede van 125. 2. voor de beste Merrieveulens als bovenEen eerste piijs van l2U.Een tweede van 115. 3. voor Hengsten geboren in 1883Een eerste prijs van I 50.Een tweede prul van I 40. Het Hooldbesluur behoudt zich hel recht voorgeen prijs toe (e kennen dan alleen aan die Veulens, die er ten volle toe waaidig ge keurd worden. Eene ongehuwde moeder te Arnhem bragt haar dochtertje, slechts 16 dagen oud, leu bureele van een heer, onder bijvoeging deze de kleine moest verzorgen, aangezien zij zelve eten noch woning had. De aldus benoemde voogd die alles behalve met deze voogdijschap was gevleidriep de hulp der politie in. Op hare beurt riep zij de welwillendheid in van de com missie van 'l Doorgangshuis waar moeder en kind vooiioopig een heidei yk onderdak hebben bekomen. Te Napels heeft een soldaatdie dronken was in de kazerne op zijne kameraden gescholen. Vijf soldaten werden gedood drie gezwetst en een aanial anderen bi kwamen door uil de ramen le springen verwondingen. Kur^eriijke muiid taii tiuersioorl. GEBOREN8 AprilJan Hendrik z. van Jan Chrisliaan Roiandus Hagedoom en Jeanne Henrielte van der Crab 10 April, Herman Gerardz. van Jacobus Hendrik de Greel en Gerritje van Biuggen. 12 April, Johannes Hermanusz. van Jan Meinderinli en Aaltje Dijkstra. Gerardus Petrus Chrisliaanz van Anlonie Johannes Heunks en Matje van Doorn. 13 AprilPeterz. van Peter Gouw en Wijinpje Hannessen. Maria Elisabethd. van Berendina Maria Schiphorst. 14 AprilRocloifina Maria d. van Gilles van Leuverden cn Mijntje Fontijn. 15 AprilAnlonia Erika d. van Jan Willem van Ringelenstein en Helena Huiberta de Ruiter. 16 AprilJohannad. van Willem Gouw en Klizabel lioelslool. 17 April, Christina, d. van Mijndert van den Hoek en Wijinpje van Appelen. ONDERTROUWD: 11 April, Kasper Flier an Geertruida Voimer. Pistor Faessen en Wil- hclmina Butselaar. 17 April, Albertus llel- levoorl en Aartje Francisca Boon. Gerril Gerritsen en Teuntje Teseling. GEHUWD: 16 April, Nicoiaas Hendrik van den Heuvel en Johanna van Ksveld. Hendrik Huiiiiiieltnan en Catharine do Gunst. OVERLEDEN: 12 April, llurrcmijnije van den Berg, 69 j. erhtg. van Willem Kaspers. 13 AprilJannetje Vogel79 j. wed. van Petrus Nijhoff. Bernardus van de Boog89 j. wodr. van Johanna van Zanten.

Amersfoortsche Courant | 1884 | | pagina 2