Julij 1884. m 5995. Dingsdag- 8 ■mpv Uitgever A. H. VAN OLEEPP te Amersfoort. Hit Mad Taraohljnt Maandag ea Vondrrdagaoand. Aboaaemeat per 3 maundna /I poat/l.lfi. AdrertontiSi 1— 0 ragel* 00 CU.c<lc« regel aieer 10 Cta.fro plaaUruiaitatour raadea ea aadera extra iarigtiag geathieiH Itoofara pri^ebt aSeieéle ea eateigea. Adr. per regel IS Cfc. Aeelavet per regal AS Ok. A/a. p*r Bureau JT HUURHUIZEN li. «w hoek KortegraohtWijk B 001 De GEDEPUTEERDE STATEN der provincie UTRECHT, Gelei op art. 16$ der provinciale wet; Brengen ter kennis van de belanghebbenden I dat het uitvoerig en beredeneerd verslag van I den toestand der Provincie over 1883 tegen [betaling van fl.—ter Provinciale Giilfie alge- meen verkrijgbaar is gesteld. Utrecht, den 3. Julij 1884. De Gedeputeerde Staten voornoemd s'JACOB, Voorzitter, DE KOCK, Grillier. Politieke Revue. Poufl De zon heerschende in volle glorie. Zonder medelijden aardbewoners verwar mende. Wie zou thans niet wenschen millionairol ten minste zoo vrij te zijn, en zoo ruim bij kas, om maar halve dagen te werken, bij zulk eene aanhoudende hitte? Of, nog beter «volle vacantie" te genieten! Doch altijd toch met doorgaand tracteinenl of avans in zaken l We stellen voor dal alle uitgevers maar halve kranten uitgeven, zoolang het zóó heel is. Zeker zouden de lezers gaarne dat buiten kansje den uitgeversredactieszeilers en drukkers gunnen, te meer omdat zij zelf dan minder bij het lezen der couranten zouden transpireeren. Ook in de politiek moest dan grootendeels vacantie zijn. Vergaderingen moesten enkel gehouden worden aan 't strandof in landelijke strekengevari eerd door pic-nics, concerten, bals charapélre en zwem-wedstrijden in zee en in de rivieren. Kortom men moest in den komkommertijd terwijl de zon zoo prachtig prijkt, wat ineer genieten van het leveneenieder in zijn stand en naar zijne beurs FEUILLETON. Eene theevisite en hare gevolgen 8) door S Ohoe gaarne ware Gabriël Lormes tot Eveline geijld om haar te danken voor dal genoten bijna had hij zijne rol vergeten als Eveline niet zijne gedachten geraden had en hem met een vriendelijk glimlachje de hand reikte. Zij begreep zijn twygend verzoek en misschien was dat de oorzaakdal zij nogmaals hare welluidende slem verhief. Maar nu zou Gabriël niet ongestoord genietende dames hadden thans lang genoeg gezwegen en weldra waren zijne buurvrouwen in een fluisterend gesprek gewikkeld dat hijondanks zich zelf, moest aanhooren. «Vindt ge niet," zoo begon mejuffrouw Bom mel op zachten toon tot freule van Carlele, die haar hoofd een weinig ter zijde boog om toch vooral geen woord te verliezen, «vindt ge nietdal Eveline prachtig zingt «Oia zekermaar ik ben bevreesddal het slvaeeren haar hare huishoudelijke plichten doel verwaarloozen en hel gevolg daarvan is langzame achteruitgangwant als de huisvrouw hare dienstboden niet nagaat, dan is dal den man maar al te zeer bij zijne uilgaven merk baar. Ik vöor mij, geloof, zonder kwaad van Eveline Ie sprekendaarvoor houd ik te veel van haar dat zij geen strenge nauw keurige meesteres is en dal «Maar het ziet er altijd zoo netjes en keurig bij haar uilzoowel op hare slaapkamer als in De conferentie nopens Egypte marscheerl nog niet heel vlug. Naar men algemeen roeentis van Ruslands zijde nog al tegenkanting Ie verwachten. De Parijsche correspondent van de Neue Freie Presse heeft althans een onderhoud gehad met een Russischen diplomaatdie hem hel volgende mededeelde. «Hel Fransch Engelsch tractaat valt niet in den smaak van alle mogendheden. De Europec- sche conlróle wordt er in vertegenwoordigd door vier mogendheden, maar deze vier zijn Europa niet; zij kunnen Europa alléén dan vertegen woordigen, als hel haar daartoe last geeft. Hel condominium van twee wordt eenvoudig vervan gen door een condominium van vier, en hierbij blijft hel. Aan de Europeesche conlróle, in de ware beleekenis van hel woordmoeten al de mogendhedendus ook RuslandDuitschland en Turkije deelnemen. «De mogendheden bevinden zich dus voor dit alternatief: óf de schikking is van specialen aard nl. een Fransch-Engelsche en dan staal Europa er tegenover; óf de schikking zal dienen tot uitgangspunt om het Egyptische vraagstuk in een Europeesch vraagstuk te veranderen. In dit geval zal de conferentie lot laak hebben de regeling te wijzigen en op nieuw vast te stellen in overeenstemming met de aigemeene belangen. Zoo als het Fransch-Engelsche verdrag daar ügt zal het door de mogendheden nooit aangenomen kunnen worden tenzij geheel buitengewone en onvoorziene omstandigheden zich voordoen." Naar het schijnt zal hel de Fransche regering niet gemakkelijk gaan een voldoende meerderheid voor haar ontwerp tot grondwetsherziening te verkrijgen. In beginsel is de Kamer hel eens dal men lot een herziening komen moet, want zij verklaarde er zich voor niet 456 tegen 50 stem men, doch omtrent de onderdeelen heerschl de grootste verdeeldheid. De eene wenscht deze de andere die wijziging zoodal er ten slotte niet veel van de oude grondwet zou overblijven, in plaats vanzooals de regering verlangt, sledhls de keuken," bracht mejuffrouw Bommel tegen die beschuldiging in. «Nu ja, dat ontken ik geenszins, doch dat bedoel ik nu juist niet. Ik meendat zij niet zuinig isniet nauwkeurig weet hoeveel er in eene huishouding gebruikt mag worden, dat zij niet zelve hare groenten inkoopt, kortom dat zij niet overal tegenwoordig is om voor hare belangen en die van huren echtgenoot te waken. Daarbij is Eveline gaslvry zeer gasffrjj zells. Doch die partijtjes kosten geld; en slijk hel wel hebis de dokter volstrekt niet MjJL Waartoe moet dat leiden Zij zyn nog jong ea als zij voortgaan met deze levenswijze, dan voorzie ik daarvan geen goed einde." «Ochochdat zou me toch spijten. Zy is zulk een lief vrouwtje I" «Dal zal ik niet tegenspreken. Zij is wel een weinig lichtzinnig en behaagziek. Als ik haar man wasdan hield ik maar een oogje in hei zeilhoor. Ik vond het bijv. zoo even volstrekt niet passenden hier daalde de stem der spreekster nog meer, hoewel zy evenwel steeds verstaanbaar voor Gabriël bleef, «dat zij dien vreemden heer de hand reikte en hem daarbij aanzag met blikkendienu jahunne uil werking niet zullen missen." «Zoudt gij dat denken, Grette, dan beklaag ik den armen dokter." «Nu, ik niet, hy heeft zijn verdiende loon. Waarom moest hy ook eene vrouw uil de residentie huweneen van die modepopjes welke zich alleen op hare plaats gevoelen in groote gezelschappen, op concerten en bals, die te veel gewend zyn aan de vleierijen en zoulolooze gesprekken der «jeuoesse uotée" eene beperkte wijziging. Een amendement van 1 den heer Lavergne om de grondwet ook te laten I bepalen op welke wijze de verkiezing voor dc I Kamer zou plaats hebben en dal de verkiezingen I voor den Senaat ook door hel algemeen stem-1 regt zouden geschieden werd verworpen met I $65 tegen $35 stemmen. Daaruit blyki echter I dat de meerderheidwaarop te rekenen valtI zeer gering is. Zonder stemming werd verworpen I een araendement van den heer Lanjuinais om hel I presidentschap af te schaffen. De heer Andrieux I stelde voor aan art. een bepaling toe te voegen I waarbij verboden werd het presidentschap te I doen voeren door familien die over Fran rijk I geregeerd hebbendoch op verzoek van Jules 1 Ferry om eerst bij art 2 dit amendement in te I dienen dal als van zeil hel presidentschap ter tafel zou brengentrok hij het in. J De Times beval een telegram uil Shanghae waarin de vrees wordt geuitdal lusschen I China en Frankrijk oorlog zal ontstaanomdat I de invloedrijke partij in Peking de Regering I tol den oorlog aanzet. De Franschen zouden I waarschijnlijk eene schadevergoeding eischen, met Formosa als onderpand. I De correspondent van de Daily Telegraph I te Cairo seintdal aldaar van geloofwaardige I zijde het berigt is aangekomendal Khartoem I zich in 't laatst van Mei aan den Mahdi heeft I overgegeven doch dal hierbij geene bloedige I tooneelen plaats vonden. Allerlei. Een recept voor heete dagen Neem even vóór hel naar bed gaan 1 of 1$ I eijerlepelijo inseclenpoeder en laat hel op een I theeschoteltje verbranden. Het brandt langzaam I en levert een dikken zeer sterk riekenden rook. I Alle muggen en andere plagende insectenin I de kamer aanwezig, vallen flaauwof bezwijken. I De nachtrust is daarraeé niet te duur gekocht. I Tusschen Rotterdam en IJselmonde is een jon-1 om zich later tevreden te kunnen stellen met de eenvoudige lielde van haren echtgenoot. I Was er hier, in ons stadje, geen meisje, dal I de eer waardig was om «doktersvrouw" te I worden besloot freule van Carlele spijtig. I Jade wonde was nog niet geheeld en me- I juffrouw Bommel zag hare vriendin hoofd-1 schuddend aan, diep medelijden met haar ge-I voelende want 't was voor haar evenmin als I voor velenwaaronder ook Gerard zelf be- I hoordeeen geheimdat freule van Carlele I niettegenstaande zu eenige jaren met den dokter I in leeftijd verschilde smoorlijk op hem ver- I Befd was en dit ook op eene in het oog loo-1 pertde wijze liet bemerken. Ze had eens moeien I welênhoe menigmaal Gerard zich met zijne I trienden had vroolyk gemaaktals hy haar I weinig bekoorlijk uiterlijk beschreef. Ze had I éehs getuige moeten wezen van al die spottende I toastenwelke er op haar geslagen werden. I Daarvan had zij niet hel flauwste vermot-denI tij leefde nog steeds in hooptotdat op zekeren I dag het gerucht zich in hel stadje verspreiJde dal hij zich geëngageerd had mat Eveline van der Burg. Freule van Carlele verborg zoo goed I mogelijk haren spijl en wist zich dusdanig te I beheerschen dat zij gehoor gaf aan Eveline's I uilnoodigingen om haar veel te bezoeken. I Nu zal de lezer wet vitten'waarom ook Eveline steeds door de dames in hare afwezig heid besproken werd. «Welk een ongelukkig mensch is mijnheer I Lorme tochzoo beproefde mejuffrouw Born- I mei hel gesprek eene andere wending lo gevenI «ik heb waarlijk medelijden met hem. Hij isl een knap jongmenschniet waar

Amersfoortsche Courant | 1884 | | pagina 1