ganlje van 8 jaar uil den snollrein gevallen die Ie «i uur 55 van hei station-Beurs vertrok De vader die mei hel kind reisde was radeloos en wilde zijn kind naspringen, heigeen hein evenwel door ijjne medereizigers werd belet. Te Barendrechl is hij daarop uit den trein ge slapt en teruggegaan mei den trein van 4.31 naar IJsdinonde. Van hier ging hij onmiddellijk mei den slationchei de lijn langs en het kind werd nu weldra in bewusteloozen toestand terug gevonden doch uitwendig niel gekneusd daar hel gelukkig onder 3an den weg in hel gras was leregt gekomen. Hel kind had logen het poi lier geleund dal blijkbaar niel goed gestolen was. De luchtreiziger Joseph Simmons, die onlangs bij en spoorwegongeluk in Engeland lol de ge lukkigen behoordewelke er goed alkwamen en dan ook onmiddellijk na de rampkalm op hel perron op en neder liep en de mededeeling deed, dal de spoorweg-ruaaischappij hein enkel «tn nieuwe jas zuu moeien betalen, veranderde et-nige dagen later van lacliek. ilij klaagde de maatschappij aan, verklaarde .•mier eede, dal hij door hel ongeval reuksmaak •en geheugen verloren had en eischie een schade vergoeding van vijlduizend pond sterling. Oe Jury reduceerde die schadevergoeding tol •een larihing, (ongeveer een halve cent) en de eischer werd bovendien veroordeeld om de tkosien te betalen. Baaunede was hel voor den luchtreiziger nog «iet clgeloopen want de jury deed de uitspraak 4al Iiij zich aan meineed schuldig had gemaakt •en hij werd lot 2 jaren slralurbcid veroordeeld. Uil New-York wordlde volgende vermakelijke geschiedenis gemeld. Eenigen lijd geleden kwam juffrouw Beach te Betel in Conneniiirul op eene eigenaardige wijze aan een fatsoenlijk man. Het meisje dal in een iuhriek van heet en-hoofddeksels werkzaam was, schreef, misschien zonder er veel bij le denken, haar naam op de binnenzijde van eene voering. He bewuste hoed kwam len laatste door koop in handen van een jongen man le New-Orleans. Deze keerde de voering op een goeden dag om en zag er een vrouwelijke handleekening die naam wekle zijn aandacht en- hel slot van hel liedje was, dat de hoeden-voering-naaisler on tie jonge man een paar werden. Deze rtimanlische gebeurtenis liet niet na op de in de hoeden!.* brieken werkzame meisjes een geweldigen indruk le inaken. Hoedenvoeringen on binnenranden weiden eerlang bedekt met sierlijk- naamleekeningen Echigenootendie niets kwaads vermoedden, kochten nieuwe hoe denen sionuen niet weinig verbaasd, toen hun gaden lotograliën van jonge meisjesminnebrie ven en soortgelijke verdachte dingen tusschen de voering voor den dag haalden. De arme man nen die te vergeels hun vrouwen bij hoog en bezwoeren dat zij geen zweem van vermoe den hadden dal iels dergelijks in hoeden ver- Stoken wasbedreigden de hoedenhandelaars tod een eisch lot schadevergoedingen toen dezer dageu le New-Orleans van Betel een nieuwe bezending hoeden aankwam, wier voeringen bij het door den voorzigtig geworden winkelier gedaan onderzoek met vrouwelijke handteeke- niugen bedekt bleken weidende hoeden gewei gerd en den betrokken fabrikant teruggezonden. Brandende van verlangen orn op soortgelijke wijze als julfr. Beach aan een man te komen waren de fabrieksmeisjes weldra zoover gegaan dal zij niet alleen op voeringen en randen haar «Hm, hm, niel knapper dun zoovele jonge lieden,'' antwoordde de freule, den betrokken persoon van ter zijde aanblikkende, «ik ver trouw hem niet. Zijne oogen willen mij maar niet bevallen en dan zijne kleedingZie die das eens iion-chalant om het lage boord gestrikt zijn. Neenik vinddat hij het voorkomen van eencn losbol heeft cn ik zou niel gaarne lang met li- ui in gezHschap zijninen kan zich zoo licht en« .nailleeren." Bijna had Gahriël zich verradenslechts met da grootste moeite bedwong hij zich om de spreekster niel le antwoorden, zooals zij ver diende. Hijeen lo-bol, hij. die den man, welke rnel vrouwenliefde speelde, geen blik waardig keurde, lui, die door zijne inoeder de schoone sekse vereerde, hein zou hst de groot ste laagheid toeschijnen om een meisje door fraaie heloden om den tuin te leiden en alzoo de roos le ontbladeren, voordat zij tol vollen wasdom gekomen was om anderen door hare {;euren en kleuren le verrukken. Hij werd een osbol genoemd door ccne vrouw die misschien innig verheugd de gelegenheid zou aangrijpen om een losbol naar echtgenoot le kunnen heeten. 't Was erg en hij besloot zich le wreken, op welke wijze was hem echter nog niet recht duidelijk. Wordt vervolgd. naam schrevenmaar ook haar fotografieeen lok haar en ook schriftelijke verklaringen onder de voering slaken dal zij den aanstaanden draper van den hoed gaarne zouden tiouwen. Met het doen van huwelijksaanzoeken in de voering van den hoed is hel thans uil. Dezer dagen hebben te Lanne in de Beneden- Pyreneëndrie befaamde vrouwspersonen een Spaansch werkman uit een naburig dorp van wien zij wisten dat hij eene aanmerkelijke som aan goudgeld in zijn gordel bij zich droeg in de woning van eene van haar geloktonver hoeds met een tang op hel hoofd geslagen zoodal hij bewusteloos nederviclhem ver volgens geworgd en van alles wal hij bij zich hadomstreeks 2000 Ir., beroofd. De politie door een buurman gewaarschuwddrong des avonds in het huis. Zij voud hel lijk in een zak gebonden in hel bed en de bewoonstereene Madeleine Langlot, met haar dochtertje er naast liggende. Deze vrouw is mei de twee anderen in hechtenis genomen. Een jonge winkelier te Ween en heeft voor zijn winkelraam het volgende zeer mooi ge schreven biljet geplakt «De eigenaar van deze zaak, 28 jaar oud, zonder ligchaamsgebreken, wenscht zoo spoedig mogelijk met een braaf meisje of jonge weduwe io 'l huwelijk te treden. Een vermogen van 5000 a OOUU fl. wordt ver- eischt. Al het overige is slechts bijzaak." Sedert dit eigenaardige huwelijksaanzoek is aangeplakt, woidl de winkel van den specu latieven koopman door ongehuwde koopsters als het ware belegerd. De man maakt voorloo- pig zulke goede zaken dat hij zooals iedereen verzekert, oin ie Irouwen nu werkelijk geen tijd heefL Hel legioen van eer zal vermoedelijk een vrouwelijke «ridder" krijgen de uitdrukking klinkt als eene contradictiemaar geen ridder was ooit onver6aagder dan deze vrouw. Zij heet Antoinette Lix is 45 jaar oudde dochter van eenen officier en zeil officier. In 1863 ging zij als gouvernante naar Polen en nam daar in mannenkleeren deel aan den Poolschen opstand. Zij klom op tol luitenant, keerde naar Frankrijk terug, waar zij in de noordelijke departementen bij 'l woeden der cholera (1866) de zieken als lieldezuster ver pleegde en trok in den oorlog van 7071, weer in luitenanlsunilorm van de Irancstireurs le velde. Hare veldtoglen hebben haar de rhumaliek bezorgd en zij loopt thans met eene kruk. De regering gaf haar een labaksbureau en generaal Faidherbe zal haar waarschijnlijk hel ridderkruis schenken. Daartoe is echter noo- dig geweest, dat «de nationale vereeniging tot aanmoediging van goede daden" de aandacht vestigde op deze heldindie in de laatste ver gadering van deze maatschappij eene gouden medaille ontving. Van de mannelijken hippopotamus die in den vorige week in de diergaarde van het genoot schap Natura Artis Magistra te Amsterdam over leed is de sectie door prol. Max Weber ge schied. Hel prachtig en zeldzaam exemplaar bleek aan de gevolgen van ingewandsonlsteking be zweken te zijn. Het kolossale dier woog omstreeks 5000 en de huid alleen 600 halve kilogrammen. Hel skelet wordt geprepareerdom in een der musea van hel genootschap bewaard le worden. Ook eenige ingewandenals maag slokdarmenz., zullen worden geconserveerd. In het Valkenberg bij Breda werd verl. week een moordaanslag gepleegd door zekeren Schalk pas ontslagen uit de Oinmerschansop zijne vrouwmet wie hij in den laatsten tyd in onmin leefde. Hij had tot tweemaal toe aange drongen de gemeenschappelijke woning weder le betrekkenwal echter door de vrouw werd van de hand gewezen. Daarop volgde hij haar tot in het Valkenberg cn bragt haar eenige be langrijke wonden aan het hoofd toe. De onge lukkige is ter verpleging opgenomen in 'l zieken huis terwijl de dader zich in hechtenis bevindt. 't Wordt met onze dienstmeisjes hoe langer zoo mooijer. Ilehhen ze gewoonlijk allerlei voorwendsels om zich aan eene dienstdie haar niet bevalt le onttrekkeneenig in zijn soort is het voor wendsel van eene meid te Arnhemdie haar dienst opzeideenkel en alleen omdat er een gaslantaarn op de stoep was aangebrugt. Haar vrijer vond zooveel licht le hinderlijk. Terwijl boven Arnhem eenige onweersbuijpn le gelijk losbarstten en tegen elkaar indreven waarbij op eenige plaatsen brand ontstond ontlastte zich te Ooslerbeek een wolkbreuk ter wijl de donder inel angstwekkende slagen op de felle lichtstralen volgdestroomde net re genwater als inel bakken uil den hemel. De straatweg geleek óén rivierde rails van den stoomtramweg waren weldra onder het meege voerde zand bedolven de stooinlramdiensl was feitelijk nagenoeg anderhall uur geslaakt. De pas sagiers die de warmte der stad ontvlugt waren en builen een aangenamen avond hoopten door le brengenwaren genoodzaaktal dien tijd in de tramwagens te blijven zitten wal geen prettige vergoeding kon genoemd wordendaar ook de Iramrijtuigen herhaaldelijk schudden onder hel geweld der donderslagen. Eon Munchener blad berigt dal zich in de gevangenis van Dusseldorf een Franschman be vindt beschuldigd van hoogverraad. Zijn naam wordt niel genoemd en de grootste voorzorgs maatregelen worden in acht genomen om zijn ideniileil voor hel publiek le verbergen. Ingezonden. Tijdens de warmte van verleden week werd er op sommige gemeentescholen vacantie gege ven op andere niel. liet gebeurde dat ouders hel eene kind (huis kregen en hel andere moest doordat hel op eene andere school ging blijven. Naar ik verneemis door de gezondheids commissie hel wenschelijke te kennen gegeven, om de scholenwanneer de thermometer boven 80° F. wijstte doen sluiten. Is die maatregel goeddan behoort hij te worden toegepast. Nu zou hel dunkt mij zeer goed zijn, als van gemeentewegeden onderwijzers werd opgedra gen de les te slaken wanneer de temperatuur boven 80° F. is geslegen dit staken behoort niet aan willekeur der onderwijzers te worden overgelaten. Wal voor de eene school noodig iszal zeker voor de andere ook wel nuttig zijn. Hel doorloopen van trein 302 van Amsterdam van 1.15 min. 's middags der (I. IJ. S. M.le 2.30 van Hilversum naar Amersfoort en van daaroin 3 uren 9 min. terug naar Hilversumkomt mij belangrijk genoeg voor oin op hel nuttige van dien maatregel uwe lezers opmerkzaam te maken. Immers daardoor is onder meer de ge legenheid aangeboden om 's middags 2 u. 4 in. le Utrecht, Maliebaan, met de sneltreinen uit hel Zuiden, Zeeland en België aankomende, dade lijk naar Amersfoort le kunnen doorreizen, en reeds om 3 uur aantekoraen terwijl dal vroeger eerst tegen vijl uur het geval zijn kon en men al dien tijd le Utrecht moest verblijven. Van den anderen kant om 3 u. 9 in. met den trein van Amersfoort vertrekkendevindt men te Hilversum dadelijk den sneltrein voor het Zuiden, Zeeland en Belgiëterwijl reizigers voor Bussuin, Weesp, enz. van daar ook onmiddellijk door kunnen reizen, doch zij, om 2 u. 51 in. vertrekkendein Hilversum een halfuur wachten moesten. Vreemd is lietdat te Soest, nu eenmaal tot treinexploitatie ook voor de sectie Hilversum Amersfoort besloten was, geene pogingen zijn aangewend om eene halte aan de Kleine Melm bij post 39 le verkrijgen. Mij dunkt eene po ging daartoe ware minstens wenschelyk geweest en zoude welligt nu nog met goeuen uilslag bekroond worden. PHILOTECHNIGUS. DAGELIJ KSCI1E WA TE HST A N'ÜEN van de Luntersche beek en de rivier de Eem. Datum Houden Uaan O ver Lam Pom- lleekjt- ll'l- de boven bened. rem oen. bri 0. emin. aabd. Eem. 1884 M M M. M M. m. M. M. 20 Juni 4,88 4.57 4,7» 3,00 2,65 2.14 0,57 AP sli 4.86 4.67 4.78 3,06 2,55 l.so t 0,55 —0,05 1 Juli +.H7 4,58 4,78 2,87 2,35 1,20 0,48 AP. 2 4,00 4,50 4,77 2, ho 2,26 1,17 0,46 AP- 3 5,02 4.57 4.77 2,65 2.17 1,10^ 0,40 -0,10 4 4.81 4.60 4,77 2,74 2,23 2.17 0,45 -0,30 5 4,80 4,60 4.77 2.72 2,30 2,22 0,54 -0,26 liet teekeo - ie beneden A. P. t Morgen» 0 uur bulkou gelicht. S Avond» 7 uur hklken gcplauUt. POLITIE. Aan het bureau van politie te Amersfoort zijn als gevonden gedeponeerd 2 gouden oorbelletjes; 1 gouden medaillon; 1 Berlijnzil veren armbandje1 bolerboor1 kniprnesje; 1 stuk kant; I gouden armband; 1 zijden kinderboezelaar 1 melk- ol draagjuk 1 speldenkussen waarin een vingerhoed 1 sleu tel en I porlemonnaie met eenig geld. De rechthebbenden kunnen deze voorwerpen opvragen van 's morgens 10 lol 12 uur uitge zonderd Zon- en leestdagen. De Rijks- cn gemeente-Commissaris van Politre H. F. W. DE BRUUN.

Amersfoortsche Courant | 1884 | | pagina 2